Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
u mnie tez jest,ale widze ze zanika powoli...
a ma któras z was obrzeki? mi po ciazy ledwo co zeszły, nie obyło sie bez tabletek moczapednych....mimo ze karmie....mała przez to robiła takie kupki ze przez plecki sie wylewało.ale jest juz ok, gorzej ze mna - stopy i dłonie dalej puchna....
obrączka mi nie whodzi na palec 😠

😠 nie wiem co sie dzieje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asnet, Sandroos - śliczne macie córeczki 🙂

Marta - na brzuszek podaję czasami Grzesiowi herbatkę z rumianku, ale gdy widzę, że nie może puścić bączka, to zginam mu nóżki i kolankami dotykam brzuszka, tak sobie "ćwiczymy" i potem zwykle puszcza to co ma puścić 😉 czasami też kładę na brzuszku żeby się "odgazował" 😉

Kamyk - z tymi Twoimi obrzękami to nie wiem jak temu zaradzić 😞 ja w ciąży na opuchliznę piłam bardzo dużo wody, ale to nie pomagało ;/ za to po porodzie wszystko zeszło.

co do rozstepów, to mam je na piersi, szczególnie prawej ;/ cały bok i spód w czerwonych pręgach 😞

Słuchajcie, myślicie już o kolejnym bobasku? 🙂 mnie takie myśli chodzą po głowie, bo doszliśmy do wniosku z mężem, że rok po roku to najlepsza różnica wieku. Ale jakoś świadomie nie możemy się jeszcze zdecydować, chyba, że będzie to wpadka jak z Grzesiem 😉 Kolejnego porodu się nie boję, bo mam miłe wspomnienia z pierwszego 🙂, chociaż wiem, że przy drugim dziecku poród zwykle jest cięższy i boleśniej obkurcza się macica.
heh, tęskno mi za brzuszkiem, fajnie było nosić taką piłeczkę przed sobą 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane sierpnioweczki 😘
Michal mi przyniosl laptopa bo my nadal w szpitalu 😞 😞 😞 wczoraj byla poprawa kupki gestrze a dzisiaj znowu wodniste 😞 Boze ile to juz trwa...z 10 dni...biedactwo moje ale oprocz kupek nic mu nie jest gaworzy sobie smieje sie jest taki slodki..pani dooktor powiedziala ze to przez tego rotawirusa i wirusa A1..dziadostwa w powietrzu sie czają wogole na oddziale same dzieciaczki z biegunkami a moj najmlodszy..dzisiaj to juz sie poryczalam z tego wszystkiego maly ciagle pod kroplowka zeby sie nie odwadnial, ma poklute raczki no mowie Wam koszmar!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czytalam wszystkie 8 stron bo tyle mialam do nadrobienia ale juz prawie nie pamietam co pisalyscie 🙂 😉
Sliczne macie kruszynki a jakie duze juz 🤪 maj wazy 5100 przybiera na wadze mimo biegunki choc troszke slabiej(tutaj go waza 2 razy dziennie)
Asnet a jak mala??juz wyzdrowiala??a Ty jak sie czujesz??
Kasia a jak Twoja piers??dobrze ze szybko zareagowalas bo moglabys stracic pokarm i byloby nieciekawie...ja zauwazylam ze zwiekszyla mi sie ilosc pokarmu w piersiach mimo ze sa mieciutkie 😁maly jak zje to spi przynajmniej raz dziennie 4h pod rzad a od paru dni cale noce mi przesypia 😁 😁 😁(sama go budze na jedzonko ok 3) zlote dziecko 🤪 grzecznego msm synka
a wlasnie kochane ja tez doskonale wiem co to znaczy odstawic calkowicie nabial ehh ale sa efekty od miesiaca nie jjem nic nabialu a Oliwierek ma juz sliczna skorke na buzce ale sa i minusy tego odstawienia ehh schudlam az 4 kilo dzisiaj sie wazylam(pewnie nerwy tez swoje zrobily) kurcze wygladam jak kosciotrup 48 kg waze a mam 171 🤨


ale stesknilam sie za Wami 😁 jejku jak ja uzaleznilam od tej stronki hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Goshe super ze miałaś chwilke zeby napisac! Biedny Oliwierek 😞 Strasznie szkoda gdy takie malenstwa choruja 😞 Ale dobrze ze jest pod stałą opieka i opserwacja w szpitalu na pewno jesteś spokojniejsza!

wow no to faktycznie sama skóra i kości z Ciebie Goshe ja przy wzroście 168 aż 64 kg waże:/ i mimo diety bo Patrycja też ma skaze nadal ani rusz z wagi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia ja mam niemiłe wspomnienia z porodu ale to nie jest powod dla którego powaznie sie zastanawiam czy chce mieć jeszcze jedno dziecko 🙂

Przy Patrycji czasem jest cieżko a co dopiero 2ka! 🤪

Ale moze za jakiś czas zapomne te nieprzespane noce i znowu zechce miec jeszcze jedna slodka kruszynke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Modle sie zeby jutro wyjsc...ale mam taki luksus ze leze sama w pojedynczej salce z malutkim 🙂
Elasia a u Twojej malutkiej jest poprawa??
A co do kolejnego szkraba to my myslimy owszem ale tak za 3-4 lata zeby Oliwierus podrosl a teraz to szczerze powiem ze bylaby tragedia jakby sie zdarzyla kolejna dzidzia 🤪 a wlasnie dziewczyny jak sie zabezpieczacie???bo ja chyba bede zakladac sobie ta wkladke wewnatrzmaciczna ale bez hormonow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję dziewczynki za podpowiedzi w sprawie kupki 🙂 Udało się bez ingerencji czopka 🙂 Popołudniu poszła takaaaa kupa, że musiałam wszystko od razu prać 🙂 Osrała się po same pachy 🙂

Gosiu współczuje Wam tych dni w szpitalu, ale przynajmniej Oliwier jest pod stałą opieką. Musisz kobietko zacząć coś jeść, bo naprawdę bardzo mało ważysz. Twój Mały ma skazę?

Elasia i Gosia
, a Wy tylko nabiał odstawiłyście czy produkty mleko pochodne też?

Kasiu ja bardzo chciałam drugie dziecko, ale niestety jak na razie mam małą traumę po porodzie i niestety wspominam to strasznie ;/ Może w przyszłości 🙂 Chociaż wiem, że czas goni - mojego męża 🙂 hehehehehe bo ja to jeszcze młodziutka jestem 🙂 hahahahahaha - ale sobie wlewam 🙂

Sandra ale Nadia ma piękne oczy 🙂

Kamyk witam z powrotem 🙂 Dawno nie zaglądałaś 🙂 Koniecznie jeszcze raz spróbuj wkleić zdjęcie córeczki 🙂 Co do wiszącej skóry to niestety jeszcze mam brzuszek 🙂 Zresztą jeszcze 8 kg zostało mi do zrzucenia...ale tak i tak ciesze się, że tyle juz mi zeszło 🙂 Stosuję żel z Nivea 🙂 Ale nie wiem czy sa jakies efekty 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Mamusie 🙂

Goshe - trzymam kciuki, i nie tylko ja ale mywszystkie, abyście jak najszybciej wyszli do domku. Wiem co przeżywasz, bo jak mój synek miał kilka miesięcy - chyba 7 - też byłam z nim w szpitalu - biegunka, odwodnienie i kroplóki - straszny widok...az serce sie kraja jak sie widzi takie maleństwo na szpitalnym łóżku, a Twoe jeszcze takie maciupkie ...będzie dobrze, a Ty coś jedz, zadbaj o siebie bo twój synek bedzie cie potrzebował , a co jak Tobie sił braknie ??????

Moja Hania też ciągle w kropkach, takie wyprysk dziwne = położna powiedziałą ze o trądzik noworodkowy 😮

a moze to przez nabiał...smarwałam jej buzie pudrem alantalem - jak mi doradzono - i powiem z znika.....

Co dziewczyny jecie gdy karmicie piersią? ja juz nie mam pomysłów - no a jak teraz odstawie nabiał (na próbe zeby sprawdzic czy aby od tego malutka ma krostki) to pomysłów brak na jedzonko....
a zebym to jescze schudła,,,,a tu okrągła taka jestem - w końcu 14 kg ma na plusie 🤢
ale pozytywnie myślę - zejdzie wszystko......

Wrzucam swoją Hanię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuśki :*

eh, współczuję Ci Gosiu z Oliwierkiem 😞 dobrze, że możesz być w sali z synkiem..
co do zabezpieczania to miałam kupic sobie te tabletki Azalia, ale jakoś do tej pory ich nie kupiłam no i się nie zabezpieczamy póki co :P póki co stosunek przerywany :P ale coś czuję, że długo na tym nie pociągniemy :P

Kamyk - spróbuj kupić sobie kasze: jęczmienną, gryczaną, kuskus - rób je z łagodnym sosem. Możesz też ziemniaki jeść z sosem, pulpety gotowane na wodzie, ryba na parze, makaron z sosem,marchew gotowana, budyń, kisiel - jak ja to nazywam: kuchnia partyzancka :P

heh, jutro zaczynam szkołę. Smutno mi na myśl, że będe musiała zostawić małego na całe dnie 😞 choc wiem, że będzie w dobrych babcinych rękach, to jednak będę za nim tęsknić w szkole..

Buziaki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
My od wczoraj od 12 w domku 🤪 nawet nie wiecie jak mozna sie cieszyc ze zwyklej normalnej kupki maluszka 😁 juz wszystko wraca do normy 🙂maly mial nieżyt żołądkowo-jelitowy i plesniawki.. w kupce adenowirusy i rotawirusy i nawet bakterie grzybiczne (stad plesniawki) ale daje mu leki i probiotyk i zobaczymy jak bedzie a za tydzien do kontroli 🙂aha mam mu podawac po lyzeczce marchewki tych ze sloiczka rozrobionych z woda lub moim mleczkiem i podawac przed kazdym karmieniem 🙂to zescisla stolce 🙂

Martus moj nie ma skazy ale ma nietolerancje na bialko mleka krowiego wiec narazie musialam odstawic tylko nabial zobaczymy jak bedzie dalej..
Kamyk ja to jem to co Kasia plus jeszcze makarony aha i juz jem powoli lekko smazone potrawy i widze ze malego nic nie boli 🙂 i niejjem nic co zawiera kakao 😞 😉
Kasia my tez narazie stosunek przerywany ale kurcze jakos sie boje 🙂
My od paru dni urzywamy pieluszek 3 🙂 najpierw zakladalam mu Haggisy 3 (prezent od prababci ale troszke nietrafiony 🙂) ale sa jeszcze troche za duze i kupilam mu Pampersy 3 i sa w sam raz 😁
Kasia wspolczuje tak dlugiego rozstania z maluszkiem ale musisz dac rade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Goshe mala jest zdrowa jest wszystko juz dobrze no czasami a problemy z wyproznieniem ale tak to ok.
A co do mnie to przeziebiona jestem i ciagne nosem 😁
A wy wracajcie juz do domu Oliwier silny facet raz dwa sie wyleczyl 😁

Marta a z tych porad co zastosowalas ze pomoglo malutkiej 🙂??

Kamyk witamy ponownie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu - dobrze, że jesteście już w domu i że z Oliwierkiem wszystko w porządku 🙂 Rzeczywiście, ogromna różnica między tymi fotkami 🙂 Przede wszystkim na buzi zrobił się okrąglejszy 🤪

Gosia2301 - musisz sama poczuć czy możesz uprawiać sex czy nie. Jeżeli dobrze się czujesz, nic się TAM nie boli, to czemu miałabyś nie zacząć? 🙂 Ja po tygodniu zaczęłam i nic się nie stało 🙂

Eh, cos czuję, że jutro na każdej przerwie będę mleko ociągać z cyca 😮 dzisiaj Grzesiu nie ssał od 15-20.00 i kurcze strasznie mnie bolały, do tej pory są twarde mimo, że mały już wieczorem z nich ssał; ogólnie mam wielkie kamienie przed sobą 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie 🙂

Gosiu super, że jesteście już w domku. Widać ogromna różnicę 🙂 Jest juz taki fajny okrąglutki...no i ten uśmieszek 🙂

Asnet nic nie robiłam...kupka sama przyszła 🙂 Ale dzisiaj znowu rano się strasznie męczyła i nie mogła zrobic kupki...tylko same bączki szły 🙂 No ale jak ją ubrałam na spacerek...już czapeczkę zakładałam - to poszła taka kupa, że szok 🙂 No i trzeba było rozbierać Gwiazdę 🙂

Kasiu współczuje tych rozstań...Grzesiu też na pewno tęskni za mamusią 🙂

Co do seksu to ja jeszcze mam obawy 🙂 Ale zaopatrzyłam się w żel nawilżajacy i zobaczymy 🙂 Jak na razie to mała tak i tak by nam na to nie pozwoliła 😉 Ciągle sie budzi i nie śpi w nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewuszki ja sie chyba zalamie 😞znowu dzisiaj robi wodniste kupki 😞 co ja mam robic nie wiem juz wszystko stosuje co mozna ehh zeby mi sie znowu nie odwodnil...
Kasia wiesz to lepiej odciagaj ten pokarm bo wiesz mozesz dostac jakiegos zapalenia i beda wtedy bolec...
Marta zazdroszcze Ci tych duzych kupek Gabi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do seksu to u nas problemu nie ma jakos obaw nie mam moze na poczatku byly ale teraz juz jakos nie ;D

Marta a nasza zaczela robic kupki ale oby nie dostala rozwolnienia 😁

Nasza Gwiazda lezy w lezaczku i wklada raczki do buzi i sie cieszy i gaworzy 😁 dolna bestia ;D na spacerze bylysmy teraz odpoczywamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...