Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Widzę, że pustki u nas 🙂 My dzisiaj siedzimy w domku...na dworze strasznie wieje i jest nieprzyjemnie. Musiałam dzisiaj podjechac autem do sklepu i dłużej go odśnieżałam i czekałam aż lód zejdzie z szyb niż trwały zakupy.

Gani dzisiaj po raz pierwszy piła z niekapka!! Mąż mówił, że ładnie piła więc mam nadzieje, że jej sie nie odwidzi.

Powiedzcie mi tylko czy Wasze dzieci też po kaszce mają takie gęste kupy???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta moj to ma ogolnie geste kupy odkad podaje mu sloiczki i kaszki 🙂 no i dzisiaj mija wlasnie 5 dzien jak nie robil kupy ehh no rece opadaja z tymi jego kupkami:/
my poszlismy dzisiaj na spacer na doslownie 10 min bo niby pogoda sliczna 0 stopni sniezek leciutko posypywal ale kurcze takkie zaspy na chodnikach i na ulicach ze szok nie dalo sie doslownie przejechac 😁
ja mojemu jeszcze nie daje pic z niekapka za miesiac podam mu pierwszy raz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no w koncu mlody zrobil kupe 😁 strasznie gesta i doslownie az mnie cofnelo :X jak go przebieralam - taki smrod 😁 a jak fajnie stekal jak ją robil hehe
wlaczylam mu dzisiaj przy kapieli prysznic i radosci nie bylo konca 😁 chcial zlapac ta wode jak leciala 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu, a Ty sadzasz Oliwierka w wannie na jakieś gąbce czy jak Ty/Wy go tam trzymacie?:P bo ciekawi mnie czy Grzesiek też dałby radę już w wannie się kąpać 🙂


Właśnie przez to że nie mogę ujechać wózkiem w tym śniegu to nie wychodzę z małym na dwór 😞
niedługo będę musiała przemienić mu wózek na spacerówkę. Dosłownie już mi się w wózku nie mieści.. jest na styk :P od końca do końca. Śmiesznie to wygląda 😉

Dziś po raz pierwszy dałam mu ziemniaka na spróbowanie.. gdybyście widziały jak się on tym zajadał! Zanosił sie do płaczu gdy chciałam już skończyć 😉

No i zaczęło się to czego obawiałam się najbardziej.. Grzesiek zaczyna mocno ściskac zęby podczas karmienia. Zwykle jak już się naje, to zaczyna sobie "jeździć" sutkiem po zębach, mocno je zaciskając. Jestem zmuszona otwierać mu buzię palcem, bo inaczej nie chce puścić.. 😲 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak ja sie kapie razem z Oliwierkiem to trzymam go na rekach albo sadzam na takiej gąbce do wanienki 🙂 a jak maly kapie sie sam to wkladamy wanienke do wanny i tak go myjemy 🙂 wtedy oczywiscie nalewamy DUZO wody do tej wanienki i maly moze do woli chlapac hihi
Kasia powiem Ci ze my tak samo juz niedlugo musimy spacerowke zalozyc bo maly tak jak Twoj Grzes juz sie ledwo miesci w gondolce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
od paru dni Patrysia bawi si swoimi nóżkami 🙂 alez śmiesznie to wygląda 🙂 ale straszna z niej lala niedotykalska,wczoraj rodzinka sie zjechała to mała godzinę zasypiała i zasnąć nie mogla bo tyle wrażeń miała 🙂

Kasia jak ty robisz zupki dla Grzesia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My dzisiaj byłyśmy na pobraniu krwi. Całe szczęście pobierała ją jakaś fajna i przede wszystkim doświadczona Kobieta, bo wkuła się w żyłę za pierwszym razem. Gabi troszke płakała no a później standardowo przez jakieś 10 minut się żaliła ale ogólnie nie było źle. mam nadzieje, że wyniki będa dobre.

Gosiu ja jeszcze zupek nie robiłam...ale gotowałam w parowarze ziemniaka i tak jak piszesz ugniotłam go blenderem. Powstała taka papka..dodałam jeszcze 2 kropelki oliwy z oliwek.

Elasia fajnie, że Twoja Pati już nóżki wkłada do buźki 🙂 Maja nadal ćwiczy tę umiejętność ale coś nie może jeszcze wygiąć nóżki tak mocno żeby weszła do buziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra, ja chcę karmić Grzesia jak najdłużej bo nie chce mi się wstawać w nocy i robic mu butli, a tak to wyciągam cyca i już jest 😉 także po części sama świadomie "skazuję" się na te gryzienia 😉 ale mam nadzieję, że Grzesiu zrozumie że cycuś jest cacy i gryźć go nie można 😉

Elasia, ja robiłam zupkę tak: gotowałam pokrojoną marchew, potem dodawałam pokrojonego ziemniaka, jak się razem gotowały dodawałam trochę masła i łyżeczkę kaszy mannej. Potem wszystko gniotłam blenderem i zupka gotowa 🙂 tyle, że Grzesiu się na nią wypina i najbardziej mu smakują jarzynowe ze słoiczka 🙂

Marta, dobrze, że Gabi tak dzielnie zniosła pobieranie krwi 🙂 teraz tylko czekać na wyniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to ja jutro spróbuje dać taka Patrycji,bo ja na razie to sama marchewkę dawałam, ale ziemniaczek nie powinien zaszkodzić a coś nowego będzie 🙂
Dziś jadła pięknie kaszkę z łyżeczki,pod koniec już ślicznie buźkę otwierała 😁
Słodziak z niej się robi straszny 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pewnie Elasia!! Dawaj, dawaj...przeciez Twoja Pati zaraz pół roku skończy!! Szok dosłownie...

A powiedz mi czy Pati już zaczyna raczkować?? Jest chyba najstarsza z dzieciaczków "sierpniowych"?? Tak się zastanawiam, bo mojej koleżanki córka ma niecałe 6 m-cy i powoli już zaczyna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czyli trzeba dodac masla albo oliwy z oliwek do tych warzyw tak? chyba cos malemu ugotuje 🙂
Elasia pewnie daj Pati ziemniaczka 🙂zobaczysz jak bedzie zajadac nowe jedzonka 🙂
Najstarsza jest chyba Majka Asnet ale PAtrycja jest druga z najstarszych 😁 mojemu Oliwusiowi to jeszcze daleko do raczkowania 😁 hehe on dopiero opanowal obracanie sie z brzuszka na plecki 😁 jak siedzi to jeszcze sie chwieje dosc czesto 😁 a stopek tez jeszcze nie wlozy do buzki choc caly czas probuje 😁
DZielna Gabrysia pieknie zniosla pobieranie krwi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuśki, jak karmicie piersią, to wasze maluchy wymachują wolną rączką? tzn jak go karmię z lewego cyca, to prawą rączką ciąga mnie za włosy, maca po buzi :P jak karmię z prawej piersi to lewa rączka mu chodzi :P Dosłownie żadnych wisiorków przy nim nie mogę mieć bo zerwie 😉

Grzesiu też jeszcze nie raczkuje, nie wiem czy w ogóle zacznie, bo ani ja ani mój Paweł nie raczkowaliśmy 🤨 Za to Grzesiu chętnie staje na nogi! co ja go chcę posadzić, to on prostuje nóżki. Jak go postawię na ziemi to tak fajnie drepcze. Kurcze, czy nie za szybko? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe. jaka slodzinka z niego 😁

Tez zazdroszcze ojej corce mega dlugich rzes, pierwsze zdanie poloznej po porodzie: Boże, jakie ona ma dlugie rzęsy i takie jej zostaly...Ciekawe po kim? 😉

Ogolnie nie stawiajcie za czesto Grzesiulka, bo to bardzo obciaza kregoslup...tez nie raczkowalam, ale mam nadzieje, ze mloda bedzie, bo niby maluch lepiej przygotowuje kregoslup, mmiednice i miesnie pleckow...

"Kiedy niemowlę powinno zacząć raczkować?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Równie dobrze może to nastąpić w szóstym, jak i dwunastym miesiącu. Statystyki wskazują jednak, że większość niemowląt zaczyna raczkować między ósmym a dziesiątym miesiącem życia.

Jak wyglądają kolejne etapy nauki?

Najczęściej najpierw maluch kręci się wokół własnej osi, potem pełza do tyłu, wreszcie po kilku tygodniach mozolnie rusza naprzód. Pełzanie jest jednak mało efektywnym sposobem poruszania się. Nic dziwnego, że większość dzieci z czasem szuka innego rozwiązania. Krokiem milowym w nauce raczkowania jest opanowanie siedzenia bez podparcia (najczęściej następuje to w wieku siedmiu, ośmiu miesięcy). Wtedy ramiona, nogi i mięśnie pleców niemowlęcia są już na tyle silne, by utrzymać je w pozycji na czworakach. Dziecko unosi tułów, wspierając się na dłoniach i kolanach. Gdy nauczy się tak utrzymywać równowagę, rusza do przodu. Następny etap to nauka, jak z pozycji na czworakach przejść z powrotem do pozycji siedzącej"

Bylam na przegladzie wczoraj i wszystko ok.. 😁 Niby okresu w najblizszym czasie spodziewac sie nie mam...Bardzo mnie to cieszy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hihihi jaki slodziutki pulpecik z Grzesiulka 😁 😁 moj to chudzinka nie ma faldek prawie wcale 🙂
Kasia ja jak karmie malego to on mnie czasem normalnie bije rączką hehe a przewaznie to lapie za bluzke czy stanik i mi rozciaga 😁 Oliwierek tez tak staje jak chce go posadzic heh a rzeski zawsze mial dlugie ale byly jasne a teraz mu coraz bardziej ciemnieja i dalej rosna 🙂wogole ma jakis naturalny przyrost wloskow na glowce hehe jak wczesniej mu sie wytarly to teraz rosna i rosna 😁 😁 😁
nowa minka Oliwierka 😁 😁 😁 [img size=448]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/P1010629.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu grubasek z Twojego Grzesia...słodziutki jest 🙂 Gosiu Oliwierek też jest cudowny...minka po prostu Boska 🙂 Będą przystojniacy z tych sierpniowych chłopców 🙂

Co do chwytania podczas karmienia to moja gabi tez wymachuje rączką...jedną i drugą!! Lubi łapać mnie za stanik 🙂 Ostatnio musze wyłączać tv podczas karmienia, bo trochę pociągnie i zerka na telewizor!! Kiedys mogłam robić wszystko przy karmieniu..czytać gazetę, robić coś na kompie itp...a teraz to niestety muszę patrzeć na moją gwiazdeczkę, bo jak tylko spojrzę się gdzieś to ona zaraz też tam spogląda albo się do mnie uśmiecha!!

Dziękujemy Sandra za odpowiedź na pytanie 🙂Nie ma co porównywać swojego dziecka do innych, bo tak jak napisałaś każde idzie swoim torem. Ja już się nie mogę doczekać kiedy Gabi zacznie sama siedzieć i raczkować 🙂

Gosiu, widzę, że Twój Oliwierek to juz siedzi sam!! Super! Co do włosków to mojej też szybko rosną, ale też bardzo dużo się wycierają...codziennie po spaniu na prześcieradle jest sporo wytartych kłaczków 🙂 Mam nadzieje, że już niedługo przyjdzie taki czas że przestaną się wycierac, bo jakoś nie wyobrażam jej sobie łysej 🙂 🙂 Poza tymn urodziła się czarna, a teraz jest blondynką...wrrrr....po tatusiu ;/hehehehe
Potem zrobie jej fotkę to też wkleje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas daleko jeszcze do siedzenia 😉 ale juz sie rwie na lezaczku plecki odrywa i lepek trzyma 😁

Nie wierze!!!! Na 3 bo na 3, ale zdalam filozofie...Jak sie ciesze, ze mam to z glowy...jednak glupi ma zawze szczescie...


Mam takie pytanie:
kiedys bylo tak, ze pracodawca po 3 umowach na czas okreslony musial dac umowe na czas nieokreslony...

Teraz tak nie ma i moga nawet dawac przez rok czasu umowe,co miesiac...wiecie moze czy jest cos takiego, ze zalozmy umowa konczy mi sie 16 kwietnia, a ja 14 kwitnia koncze 12 tydzien ciazy, to czy obejmuje mnie ochronka i pracodawca ma obowiazek przedłuzyc mi umowe do czasoo porodu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam wreszcie suwaczek 😁

A co tu takie pustki? 😞

Laseczki z Poznania i okolic, jest juz po Nowym Roku tak wiec moze sie spotkamy? Co Wy na to?

Ze wzgledu na panujace mrozy, proponowalabym np. jakies centrum handlowe,(co by w razie koniecznosci moznaby cycek wyciagac) lub zapraszam do siebie na Grunwald 😁D Pozdrawiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...