Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Titinka fajnie ze juz masz je w domciu 🙂 przyjemniej hehe 😉
Martus a na co dostalas ten fenoterol???bo ja juz zaczynam sie teraz zastanawiac czy dobrze robie ze jade na tej luteinie???mi ginek ostatnio mowil ze te bole jak na okres ktore mam czasami to to sa skurcze...i wspomnial o fenoterolu choc bede go musiala z Polski sciagac. ale nie wiem czy jest sens bo moja szyjka jest dluga brzuch sie nie stawia...jest twardy ale jak stoje i to natychmiast wiec to raczej nie jest skurcz. jak leze czy siedze brzus mieciutki...ech tu nie ma nawet za bardzo kogo sie poradzic w tej kwestii...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no to super że z Dodi wszystko już dobrze 🙂
bo się strasznie martwiłam, pewnie znowu szalała z porządkami że ta szyjka się jej skróciła
CadyMonka dzidzia rośnie i jest zdrowa to najważniejsze 🙂 a na bakterie też coś poradzą lekarze 🙂 tylko skoda że za te bakterie jeszcze musisz płacić 😞
no Titinka to się ciesz z zakupków ja tez już bym chciała to mieć atu muszę czekać do końca stycznia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba juz wiem jak to jest jak Maly sie bawi pod zebrami...Choc nie powiem ze boli jakos mocno to takie dziwne uczucie tak jakby mi zebra dretwialy z prawej strony i takie jakby pieczenie ciezko opisac to uczucie...Ale to raczej nie byl kopniak On chyba sie tylko tam przewracal gdzies 🙂
ech wstalam po 10tej a juz mi sie ziewa :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojj biedna Dodi strachu się najadła ale będzie dobrze,jeszcze troszkę i będziemy rodziły 🙂
Ja przeglądam przepisy Świąteczne,muszę coś dobrego zrobić bo w Święta robimy z bratem łączone imieniny o my Adam i Ewa 🙂

Candy Monka twoja Nadia ładnie rośnie 🙂

Titinka Ty już odpoczywaj,praca nie zając,wiesz jak fajnie się tak polenić jak My?:P

Co do sprzatania to ja też nie mam dużo roboty bo my na bieżąco pucujemy chatkę,lubimy porządek noooo chyba oprócz naszej córki :laugh:
z większych prac to zostało mi umycie okien w salonie i pranie firanek..ehh lubie takie pachnące.

Wiecie co ...mój mały chyba się odwrócił główką do dołu bo tu wysoko coś cienkiego mnie uwiera...jakby nóżka..?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha cos cienkiego mnie uwiera hehe 😉 Moze sisiolek 😉
zartuje :P
no Moj jak sie odwracal to wiedzialam kiedy bo caly dzien brzuch falowal na maxa i wszystko sie przewracalo a obrocil sie ok poniedzialku z tego co czulam 🙂 ale teraz za to pod pepkiem mam pupe :P i wypina ja bardzo czesto 🙂 super to wyglada 🙂
ja zrobilam juz liste na swieta 🙂 Moj nie chce kapusty z fasolka bo nie lubi wiec zrezygnuje i zamiast tego zrobie bigos 🙂
tak wiec na mojej liscie sa :
Makielki, uszka, barszcz, rybka smazona dla Niego bo ja nie lubie :P sledzie solone w cebulce pieprzu i kiszonych ogorkach,
bigos,no i sernik i kompot z suszonych owocow 🙂
mysle ze starczy tym bardziej ze swieta spedzamy tylko w 3 bo ja 2w1 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja na ten stawiający się brzuch mam zażywać magnez i od kiedy go używam jest zdecydowanie lepiej choć od czasu do czasu jeszcze dopada mnie ta przypadłość ale jest już mniej bolesna 🙂 Ale nie wiem czy jak pojadę do lekarza to nie wezmę sobie recepty na luteinę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fenoterol dostałam na skurcze, a skurcze u mnie wyglądają tak, że brzuch się stawia, jest twardy i to wszystko, żadnych bóli przy tym. Właśnie wcześniej,jak tylko wstałam nawet do łazienki od razu miałam twardy brzusio, teraz już bardzo rzadko - to dzięki fenoterolowi, ale przy tym dochodzą tabletki - Diphergan,staveran i duphaston. Muszę je brać, bo fenoterol strasznie wpływa na serduszko, ogólnie człowiek jest cały roztrzęsiony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martus no to ja tak mam wlasnie...ale to jest tak ze jak siedze lub leze jest meciutki a tylko stane na nogi to brzuch jest twardy caly ale macica nad pepkiem jest miekka....moze to tak w moim przypadku jest???
powiedzialam o tym ginkowi to ona mowi ze mam nie stawac...no ale bez przesady...no i wlasnie ona mi mowila o fenoterolu ale to byla ta ginek co robila 3d4d...fenoterol jak sie bierze z isotopinem to nie ma sie trzesionki wlasnie po to jest isotopin...hmm u mnie tez brzuch jest twardy non stop ale to jak stoje a gdyby to byly skurcze to raczej twardnialby na iles tam sekund i puszczal no nie? ech z tymi lekarzami tutaj 😞 ja niestety nie mam tak dobrze bo na pogotowiu moge pomarzyc ze ktos mi da takie leki wszystko z PL musze sciagac a to trwa od tygodnia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek brzuch robił się twardy jak kamień-najbardziej jak chodziłam i stałam a jak leżałam to trochę ustępowało(po nocy był mięciutki,bo wypoczęty ale za dnia znowu twardniał)Ból mogę porównać do takiego jakby mi się coś odrywało w środku-najbardziej promieniował na wysokości pępka 😞 No i faktycznie po tym magnezie jest dobrze,ale luteina jest rewelacyjna na wszystkie ciążowe dolegliwości dlatego poproszę o receptę w razie konieczności gdyby znowu pojawił się ból 😞
A tobie luteina nie pomaga?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze to ze mam brzuch twardy jak stoje to wynik tego ze brzusio juz jest na tyle rozepchany ze nie ma miejsca i tyle...bo skoro to by byl skurcz to brzusio nad pepkiem tez by byl twardy a nie jest...twardy jest od samego łona do pepka...
i nie mam czegos takiego jak stawianie sie czy cos...Poprostu staje na nogi brzuch jest twardy i jest tak dlugo twardy dopoki znow nie usiade...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Titinka czyli jak lezalas czy siedzialas to tez mialas twardy brzusio???
Luteina mi bardzo pomogla bo ja zanim ja zaczelam brac to mialam bole jak na okres codziennie po kilka godzin...oszalec szlo bo nic nie pomagalo nawet duphaston...no ale duphaston nie niweluje skurczy jak luteine stad chyba przewaga luteiny w ciazy a zwlaszcza po 20tyg.
ja biore luteine od 23tyg i naprawde jest o niebo lepiej...Bole jak na okres zdarzaja sie czasem raz na tydzien czasem czesciej czasem rzadziej ostatnio mialam pare nocy temu ale wzielam nospe magnez i paracetamol i przeszlo po 30minutkach.
tez wlasnie nie wiem po co ta ginek mowila o tym fenoterolu, choc ona mowila ze to na wypadek boli jak na okres i skurczy...ja mysle ze nie mam skurczy bo gdybym je miala to chyba nie ma znaczenia czy na siedzaco czy lezaco czy stojaco...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85 a co do lekow, to nie wszystkie musisz sprowadzac z polski, wiekszosc lekow to nie sa polskie wynalazki, i wlasnie dlatego mozna je kupic wszedzie, tylko trzeba dojsc do tego pod jaka nazwa w danym kraju one sa zarejestrowane. 🙂 no i moze byc spora roznica w cenie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak mi się robiło Anitek w szpitalu, wołałam wtedy lekarza i dotykał brzuch, mówił że to skurcz i sama pewnie zauważyłam, że jak leżę to jest oki - tak mi powiedział mój ginek prowadzący. Więc dodał leżeć i leżeć...
A sama luteina czy duphaston nie jest na skurcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martus na luteine jest nawet napisane ze niweluje skurcze macicy. na duphastonie tego nie ma.
JaiHo pytalam mojego lekarza oni maja ksiege z odpowiednikami itd i wlasnie ani luteiny ani fenoterolu nie ma...jak na zlosc 😞 ech Martus to mnie teraz przestraszylas 😞 choc ja tak mam odkad pamietam...no i dziwne to takie ze nad pepkiem tez mam macice a podczas skurczy cala macica jest twarda a nie 3/4 a u mnie nad pepkiem macica jest mieka.
no to juz sama nie wiem...Ta ginkowa mowila ze jak bede miec skurcze...no to moze powinnam do niej zadzwonic i zapytac...chociaz ona nie jest moja lekarka wiec nawet nie wiem czy mnie bedzie pamietac 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech nie panikuje 🙂 lekarka przeciez pokazala mi jak mam sprawdzac skurcze i powiedziala ze mam to robic na lezaco po obu stronach macicy i jak leze czy siedze to tam jest mieciutkie wiec spokojnie 🙂
nie ma sie co stresowac 🙂 biore nospe magnez i luteine 3xdziennie wiec na pewno cos to pomaga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo JaiHo to sie niezle zgadalysmy :P mnie nic nie boli i nic mi sie nie stawia nic mnie nie ciagnie itd...czasem jak mi cos ciagnie pepek lykam nospe i magnez i przechodzi...Nie ma sie co nakrecac bo to jeszcze gorzej...Jest wszystko ok...Skurcze powoduja tez problemy ze szyjka ja na szczescie mam ja dluga i zamknieta wiec musze byc spokojna a nie sie nakrecac...Leze i odpoczywam duzo fakt wczoraj caly dzien na nogach i pozniej kosc ogonowa bolala dzis tez ja czulam po sprzataniu ale juz przeszlo wiec moze to jakis ucisk byl Kobitki wszystko bedzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...