Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Titinka ale mnie brzuch nie boli...a jak mnie boli to tylko czasem na dole a czasem jak na okres chwyta na kilka sekund puszcza i chwyta w krzyzu na pare sekund i puszcza....i po paru minutach znowu...ale taki bol mam rzadko naprawde...czasem sie zdarza ze albo brzuch albo krzyz ale mija po nospie i magnezie...nie moge sie dac zwariowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki a ja mam pytanko-czy w trakcie ciąży można spokojnie farbować włosy?Ja umówiłam się na poniedziałek do fryzjera na farbowanie i jakieś tam inne zmiany.Jak dzisiaj wspomniałam w pracy o farbowaniu koleżanka stwierdziła,że jestem ryzykantką w tak zaawansowanej ciąży robić takie rzeczy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A twardy brzuch mialam odkad pamietam i to naprawde mowa o 12tyg ciazy...wiec watpie zebym dala rade przechodzic bez odpowiednich lekow az tyle ze skurczami gdyby to naprawde byly skurcze...
nie ma sie co nakrecac bo to gorzej...gdyby mnie zaczelo bolec czesciej tak jak na okres to wtedy sciagne fenoterol i tyle...a taki bol jaki mam teraz raz na tydzien albo rzadziej to nie ma sensu...bo puszcza po nospie i magnezie wiec jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam byl taki watek...nie powinno sie farbowac wlosow do 14tyg bo wtedy trwa proces organogenezy u dziecka i taki amoniak zawarty w farbie moze na to wplynac choc chodzi glownie o wdychanie tego swinstwa...dlatego tez nie zaleca sie czyszczenia domestosem itd...lepiej unikac pomieszczen gdzie moga byc opary od takich srodkow...
po 14tyg organy sa juz wyksztalcone i mozna farbowac choc nadal zaleca sie uzycie farb bez amoniaku a jak ktos uzywa farbe z amoniakiem to lepiej jest siedziec w pomieszczeniu z otwartym oknem.
No i kolejna niespodzianka ktora nas moze spotkac to kolor zupelnie inny od oczekiwanego...ze wzgledu na hormony nasze wloski moga zabarwic sie na inny kolor niz oczekiwany a w szczegolnosci wloski wychodza zazwyczaj ciemniejsze...nie wiem dlaczego tak jest hehe 😉 wiec lepiej uwazaj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Titinka co do farbowania to generalnie super bezpieczne to nie jest bo jednak wdycha się tą chemię,czytałam ,że jeśli już to farbować np.przy otwartym oknie lub farbą bez amoniaku.

Ja już 2 razy w ciąży farbowalam się sama w domu,mam w łazience okno a poza tym mam farbę nowość Essential Schwarzkopf bez amoniaku i z wyciągiem z owoców.Myślałam,że będzie lipa ale kolor wyszedł mi przepiękny,nigdy fryzjer mi nie zrobił takiego kolorku mimo,że płaciłam grubo ponad 100zł.
Teraz znów na Swięta sobie zrobię a później na sam poród.Mamuśka musi być zadbana:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Titinka trzymam kciuki za kolorek i wloski 🙂 daj znac 🙂a ja sie musze pochwalic ze w koncu mam swoje naturalne wloski 🙂 i fryzjer mi powiedzial ze nie farbowalby moich wlosow bo maja bardzo ladny kolor i byl zdziwiony ze ja farbowalam wlosy az 9lat!!!mialam od blond po czarne hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurrrra namowilam Mojego jedziemy po frytki z sosem czosnkowym serem i octem 😁 i hamburgera 🙂 🙂 🙂 no to ale dojem :P:P:P
Uciekam Mamusie :P bo to zejdzie z 30min bo trzeba podjechac po to jedzonko :P
zycze Wam milego wieczoru i spokojnego nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc jestem na chwilkę,

napisze co sie działo.Pojechałam do szpitala, a tam na izbie przjec mój lekarz prowadzacy, bo pracuje prywatnie i tez w szpitalu, wiec milo mi było,zajał sie mna od razu,zrobili mi ktg ale wykazało ze to nie sa skurcze ,potem badanie na fotelu, usg dopochwowe i przez powłoki.

Dzidzia wazy 1410 gram

według usg to 29,4 dni ciazy
wymiar dwuciemieniowy głowki 7,53-odpowiada 30 tyg, 1 dni
obdwód głowki 26,96 odp.29tyg 3 dni
obwód brzuszka 25,35 odp.29 tyg 4 dni
długosc kosci udowej 5,49 odp.29 tyg

wszystko jest w normach.
według usg termin porodu 22.02.2010

szyjka znowu sie skrócila do 28 mm

dostałam leki FENOTEROL, ISOPTIN na skurcze, ( których nie wykazało KTG ) wiec juz sama ne wiem co to jest za ból, ale czemu te leki skoro to chyba nie skurcze ??

AUGMENTIN na bakterie w pochwie, nopse standartowo,luteina

noi za tydzien w sobote wizyta u gina.
Te leki podobno mam brac do 27 tyg,
Zastanawiam sie czy nie szkodze dziecku biorac tony tabletek , i czy ten ból jest groźny ,czy mogłoby sie obejsc bez tych leków.
Najlepsze jest to ze jeden z tych leków przyspiesza akcje serca, i jeden trzeba brac najpierw a po 20 minutach drugi dopiero, jakos sie po nim dziwnie czuje 😞
Jutro jade na krew i mocz, a w weekend odpoczywam.

Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wszystkich weekendowo 🙂
Dodi ale wszystkich wystraszyłaś 🤨 , ale spoko że okazało się jak okazało i dzidzia siedzi na swoim miejscu 🙂 teraz tylko odpoczynek i będzie dobrze.
Ja nadal bezskutecznie czekam na obiecany śnieg a tu nic się nie zapowiada 😞 tylko szarówa taka ze się wstawać nie chce, a spać też nie mogę już, miłej soboty wszystkim życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry my juz od 6stej nie spimy...jakas ciezka noc byla nie moglam spac za bardzo i w nocy brzusio bolal jak na okres 🤢 to chyba od tego wczorajszego naciskania i sprawdzania twardosci macicy ech ja juz sobie nie wkrecam bo widzicie co sie pozniej dzieje 😞
boli mnie nadal kolosci kosci ogonowej :> chodzic ciezko ale mysle ze poprostu nadwyrezylam jakis miesien lub sciegna ta latanina w czwartek...
no i zdecydowalam ze ide jeszcze prywatnie na usg po swietach bo chce sprawdzic to lozysko i to klucie w pochwie...bo to tez znow mnie nawiedzilo wczoraj :>
Dodi ciesze sie ze wszystko dobrze sie skonczylo i bardzo dobrze ze pojechalas do tego lekarza!!!
co do lekow bierz je tak jak Ci lekarz zalecil one sa skuteczne i Dzidzi nie zaszkodza!!!Moja siostra miala skurcze(nie miala stawiajacego sie brzuszka tylko klucie w pochwie przez ponad tydzien codziennie no i problem z szyjka i brala to samo po fenoterolu jest sie roztrzesnionym dochodza kolatania serca itd i dlatego masz dopisany isotopin zeby nie bylo tych skutkow ubocznych bo bys sie wykonczyla. Co do wymiarow Dzidzi to najwazniejsze ze miesci sie ona w granicach tolerancji i nie ma sie co przejmowac tym ze z usg wyszlo pare dni pozniej z racji tego ze Mala moze sobie nadrgobic to wszystko nawet ok 37tyg badz 35tyg wszystko zalezy od Dzidzi 🙂 wiec spokojnie 🙂
no i jedz zdrowo i pij duzo mleczka i kefirkow maslanek itd 🙂 sa bardzo dobre na flore w pochwie rowniez wiec skuteczne z pozytecznym 🙂 a potrzebujesz teraz duzo wapnia wiec dbaj o to 🙂
No i oczywiscie wiem ze wszystko bedzie dobrze jak z kazda z Nas tutaj 🙂 Musimy myslec pozytywnie Kochane 🙂 za 1,5tyg swieta a pozniej odpoczynek i czekanie i to wcale nie tak dlugie przeleci bardzo szybciutko 🙂
U nas nawet nie wiem jaka pogoda bo jeszcze jest ciemno :P dziwnie tak jak sie wstaje a tu ciemnica na dworze :P ale ok 9tej jedziemy na zakupki i po choinke zeby uniknac tego dzikiego tłumu :P
ja wlasnie popijam kawusie i zaraz trzeba zjesc jakies sniadanko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie!!!!!!!!!!!
a my od 7 obudzeni, ale wstaliśmy ok 8 już po śniadanku, o i zaczyna sie trochę przejaśniać, bo jak wstałam to myślałam ze 5 rano jest, okropna pogoda, ani słońca, ani śniegu 🤢
Dodi jak się cieszę,że z Wami dobrze 🙂
kuruj się teraz i nie przemęczaj
Życzę wszystkim miłej soboty i żeby pogoda się poprawiła, bo znowu leń będzie cały dzień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodi wlasnie tak patrze na Twoj suwaczek i jak sie nie myle to suwaczek pokazuje Ci o 3dni dalej...Bo ja jestem 10dni po Tobie i mam 29+3 wiec Ty powinnas miec 30+6 dzisiaj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry u mnie też smutno na dworze 😞
troszkę nadrobilam postów z wczorajszego dnia i pisałyście dużo o sprzątaniu więc ja zaraz właśnie wstaje robie kawe i biore sie za porzadki!!!! czeka mnie wyprawa do piwnicy a tam chyba jest masakra!!!!!!!!! ale moze znajde gdzies choinke to ubiore 😁

wczoraj na zakupach właściwie nic znowu nie wybrałam, a łaziłam do samej 21 🤔 az moj B. zaczął dzwonić :P ale kupiłam piękniusie rękawiczki dla mojej kruszynki


dzis jak juz wszystko posprzątam to chce poukładac rzeczy dla mojej malej i juz sie nie moge doczekac 😁

Dodi super ze leki pomogly trzymajcie sie kobietki już nam nie wiele zostalo!!!!!!!!!!! za 2 miesiace wiekszosc z nas bedzie juz chyba mamusiami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sibi tez tak mysle ze jeszcze 2miesiace zostaly i wiekszosc z Nas bedzie juz miala dzieciaczki z soba 🙂
uwazaj z tym sprzataniem bo Ty raczej nie powinnas az tak sie przemeczac...
Oooo wlasnie slonko wschodzi 🙂 no to w koncu widac jaka dzis pogoda 🙂
ja mam ochote na mandarynki znowu :P ale w sumie ide sie kapac i jedziemy na zakupy 🙂 musze jeszcze wstapic do mojej pracy bo zapomnialam podbic formularz na macierzynskie a musze juz wyslac...ech gdzie ta moja glowa :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry Brzuchatki 🙂
u mnie też szaro - buro ale Mój wraca więc się cieszę :laugh:
ostatnio brzuch pzyrasta mi ok 1 cm / dzień - jak pomyślę że do porodu jeszcze 70 dni to mnie to trochę przeraża - będę miała 170 cm w pasie??!!?? 😉 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale powiem Wam że jakos ostatnio mam mega power na wszystko 🙂 i chyba jednak lepiej sie czuje jak sobie troszke pochodze niz jak leze caly czas. wiadomo że przeginać nie będę ale pomalu moge sobie sprzatac a że mó w pracy to mam spokoj 🙂

a i to rekawiczusie :P gdyby nie ich cena to bym nie kupiła :P [img size=499]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DSCN4036.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie co????????????!!!!!!!!!!!!!!!!
u mnie snieg pada :P 🙂 ale fajnie moze w koncu nie bedzie tak smutno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


aaana napisz pozniej przepis na sernik ja tez uwielbiam gotowac ale sernik mi jakos nigdy dobry nie wychodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...