Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Doberek 🙂
U Nas nocka piękna Mały zasnął o 20.30 i obudził się o 3.37 🙂 Więc się wyspałam 🙂
Pozniej wstał o 7 🙂
Teraz prasuje 🙂 Wstawiłam pranie i lece zaraz po bułki bo moj przenośny sklep przyjeżdża 🙂
Po śniadanku trzeba na zakupy się zaopatrzyć na weekend a poózniej cały dzień na dworku jak pogoda dopisze 🙂

także miłego dzionka Mamuski 🙂 😘 😘

co do niani to ja nie używam 🙂 Narazie nie potrzebuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej u nas pobudka o 4.40 potem 7.30, potem kupa, marudzenie teraz od 8.15 znowu cyc bo nie dojadla i znowu kupa poszla.

U nas piekna pogoda, chyba dzis długi spacerek zrobimy, noi week majowy sie zaczyna, szkoda ze nigdzie nie jedziemy jak co roku 😞 w niedziele do tesciów i nocujemy do poniedziałku,a mój M. dopiero w srode do pracy 🙂 chyba dzis sie wybiore z mała do Auchan bo mój oczywiscie zapomniał o pamperach i jade na resztach juz .

milego slonecznego dnia.


Jai_ho Julka tez ma naczynka, i na oczku najwieksze i wyglada jak reksio 🙂 ale widze ze juz mniejsze jak po urodzeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie!!!
u nas noc ok 🙂 mała zasnęla po północy, ale przez to ,że tatuś dał jej sporo pospać przed kąpielą, a z reguły o tej porze nie śpi, obudziła się po 8 i zasnęła znowu i śpi do teraz 🙂
a i muszę sie pochwalic, bo dla nas to sukces, mała dzis pierwszy raz samodzielnie przewróciła się na boczek, bo położyłam ja na wznak u mnie w łóżku, bo z rana zawsze tak zasypia i jest nam miło, a tu fik i obróciła sie do mnie 🙂 a mamusia jaka dumna z córeczki 🙂
mamusie dzieki za odpowiedzi, a ja mam dziś 9 dzień już, ale widzę, że chyba się już powoli kończy
ja niani nie mami raczej mieć nie będę, słyszę moje dziecię w każdym zakątku domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,

Iwiokej ja sie martwie o Julke, bo ona sie nie przewraca jeszcze, ani nie robi czesci z tych rzeczy które zapisane w skokach rozwojowych.

A wogole u nas spacer beznadziejny, mała zasneta w domu , ubralam ja i wyszlysmy, po 20 minutach zaczela drzec sie , nie wiadomo czemu, a ja w sklepie stalam w kolejce, az babka mi otworzyla kase obok i zaprosila bez kolejki, czym predzej ze skepu w poszukiwaniu ławki, bo moze glodna, po 15 minutach szukania ławki wreszcie znalazłysmy , Julka złapala CYCA jakby go w zyciu nie widziala, pojadla 5 minut po czym ulała na mnie i siebie wszystko, znowu pędem do domu bo płacz..... wsiadłam w autobus bo juz tak sie darła .

ulewając cała droge płacz!! moze ją za cieplo ubrałam, miała body na długi rekaw i sweterek na to taki cieplejszy z dwóch warstw.

Teraz jestesmy w domu a ona , przewinieta , po cycu znowu marudzi, zaraz idziemy na plac zabaw pod mój blok bo szkoda tracic pogody 🙂 mam nadzieje ze pospi troche dłuzej.

no wiec taki miałam spacer :P 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My tez juz po dluuuugim spacerku. 😉
Oj Dodi szkoda mi ciebie bo pewnie sporo nerwow stracilas zamiast degustowac sie spacerkiem. Ale dzielnie dalas rady 😉 🙂 Acha dziekuje ci kochana za ostatnie zyczonka!!! (-tym razem nie zapomnialam) 😉
My spacerek mielismy udany. Chociaz niepotrzebnie wstapilismy do sklepu z ubraniami i stracilam tylko dosc kasy 🥴
Ale za to maly bedzie mial w czym paradowac w lato a i mamusi i tatusiowi tez sie nalezy,a co tam!!! 🤪 Teraz cyc malemu i zmykam obiad pichcic bo glod dopadl a i mezulek za godzinke w domciu. Buziaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka
My cały dzień w domku, miałyśmy wyjść na spacer ok16 ale widzę że chmurzy się i boję się, że deszczem po dupsku dostanę...ehhh mogłam iść wcześniej ;-( dotlenione to my jesteśmy bo balkon cały dzień otwarty ale to nie to samo
Mała dzisiaj marudna jakaś, cały dzień na rączkach chce być. Teraz dynda cyca i śpi ;-))))

Andzia ubranek nigdy dosyć ;-))
Dodi no to miałaś udany spacer widzę.

A ja właśnie wpisałam się na kurs przedłużania włosów...ale tak patrzę, że nie będę mieć z kim małej zostawić i nie wiem co z karmieniem. ;-(((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂
U nas nocka super, pobudki tylko dwie i takie na szybko, cyc, pampers i wracamy do spania 🙂
Spacerow dzis nie bedzie, bo leje od rana i zaciagniete tak, ze pewnie nie przejdzie, tym samym impreza mlodej nie wypali, bo z grilla nici a ja sie nie zgodzilam na jakies 20 osob w chacie, przez co wszyscy sa na mnie obrazeni. 🙂

Dodi nie martw sie o to co Juleczka robi a czego nie, te zestawy sa orientacyjne, bo kazde dziecko i tak idzie swoim rytmem. Moj Vic tez sie nie obraca itd.nawet po filmie instruktarzowym z udzialem Miska od bob 🙂)) i jak patrzylam na te umiejetnosci w kolejnych etapach to nie robi niektorych rzeczy z 9 tyg. a robi niektore z 19 tyg. Nic sie nie martw! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jai_ho ja też bym nie chciała 20 osób na chacie gdzie jest malutkie dziecko. Victorek jeszcze się na imprezuje w swoim życiu ;-)))

U mnie się coś przejaśnia więc i spaerrrooo może będzie ;-))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja juz spowrotem z placu zabaw i powtórkA Z ROZRYWKI 😞 sen 20 minut, potem wielki płacz, wiec zawinełam do domu, teraz cyc i ulewanie co chwila, moze ma przesyt ???
a jak jej zabiore to placz, wlasnie poszła kupa, jakos nerwów dzis nie mam , ide na fajka jaj ją nakarmię i przewinę.

ANETKO , Julka tez robi niektóre rzeczy z dalszych tyg, a z tych blizszych nie, wiec moze i racja ze mam sie nie martwic 🙂

A wogole sie wkurzyłam, zamówilam małej przez allegro 3 pary body kopertowych i 2 koszulki kopertowe,przyszły inne wzory niz zamówiłam -fakt ze sa sliczne wiec inne wzory mi nie przeszkadzaja, ale rozmiar 62 to 56 chyba, a jedna koszulka przyszla w rozmiarze 56 wiec za mała totalnie, a te 62 na styk, jak porównałam z innymi 62 to jest ogromna róznica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tak wogole mam 2 pytanka do Was kochane 🙂

wiec 1. odnoscnie witaminy K, podaje sie ja do konca 3 miesiaca tak ??
no wlasnie wiec mam problem, bo mam witamine k i d w jednej kapsułce a w opakowaniu 30 sztuk, Julka konczy 18 maja 3 miesiace, myslicie ze jak podam jej 2 tyg dłuzej to sie coś stanie, bo mam kupioną juz tą witamine, a ona jest dosc droga, nastepne opakowanie kupję juz samą witamine D. ale to zrobic teraz ??


2. Zauważyłam ze Julka ma nierówne fałdki u nóżek, to chyba źle co ??? mam 6 maja ortopedę , mam nadzieje ze to nic powaznego?? co myslicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodi moja ma równiez nie równe fałdki na nóżkach, tez się tym martwiłam ale Anitek mnie uspokoiła bo mówi, że to niekoniecznie musi świadczyć o problemach, pytała się nawet znajomego pediatry który to potwierdził. U mnie też wizyta dopiero 5maja ale myślę, że wszystko będzie ok bo rusza nimi tak samo ;-)))

ok odrywam się od tego kompa, ubiorę się i idę na spacer oby tylko nie lunęło!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CMonka dlatego powiedzialam, nie! i ch... 🙂) Bo im sie wydaje, ze skoro Vic jest taki bezproblemowy i kontaktowy i mozna z nim wszedzie i wszystko, to juz nie ma zadnych limitow. Zapomnieli sie, ze on ma niecale 3 miesiace i jakby nie bylo potrzebuje wiecej spokoju niz atrakcji. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monka miłego spaceru 🙂 oby deszcz Cie nie złapał 🙂

Jai_ho swieta racja , niech Viktor sobie odpoczywa z rodzicami w spokoju 🙂

Kurde Julka jadła w ciagu ostatnich 3 h az 3 razy i widze ze chetnie by zjadła jeszcze, chyba w koncu kupie to mleko i bede ją powoli odsawiac, bo juz troche mam tego dosc wszystkiego 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jakich rozmiarów uzywacie pieluszek dla swoich dzidzi ??

Julka ma około 6 kg i uzywam 3 jek jeszcze, one sa od 4-7 kg, ale chyba troche przesadzilam dzis bo kupilam 2 paczki premium care wlasnie trójek , i mam 84 sztuki active babt tez 3 jek otwartych a widze ze powoli chyba juz przymałe są, chyba wymienie jedna paczke na 4 rki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Vic tez mi zaczal ulewac 🥴 i to okrutnie, juz go dzis 4 razy przebieralam, co go wkurza, siebie tez musialam jednoczesnie przebierac, co mnie wkurza 🤢 ale nie jestem w stanie poobkladac jego i siebie non stop tetrami. i tez mi sie zdaje, ze to z przejedzenia, bo je jak smok ostatnio i duzo i czesto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie jakies dziwne te rozmiary, bo premium care 3 midi sa od 4-7 kg
a actice baby midi od 4-9 kg a prawie sie nie róznią jak je przykładałam do siebie.

Ale oni tez są cwani, te pieluszki premium care dzis płaciłam po 58,99 zł za paczkę, i w dodatku są jakies mniejsze niz normalne trójki wiec szybciej trzeba zmieniac Rozmiar , a w kazdym wiekszym rozmiarze coraz mniej pieluszek, w 4 -rkach jest juz ich tylko 52 sztuki chyba, to Julka by załatwiła w 4 dni heheh 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi moj tez w ostatnim czasie tak czesto je i niekiedy mam dosc bo ile idzie? ☺️ I zeby chociaz raz do porzadku zjadl to troche podje i albo nie chce,albo zasypia,albo sie smieje. Tez juz myslalam nad mlekiem modyfikowanym chociaz dokarmiac 1 lub 2 dziennie ale jakos nie potrafie sie skusic a paczke mleka mam w razie "W". Sama nie wiem. Cyce jak donice a on najlepiej co gadzine by jadl. 🥴 Czasem nie wiem co robic. Nie wiem czy dobrze zrobiejak bede go dokarmiac chociaz wiem ze wiele dziewczyn tak robi. Jednego dnia jestem pewna ze lepiej go dokarmic a nastepnego jest dobrze i juz wydaje mi sie ze nie trzeba. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂
wlasnie wrocilismy do domku 🙂
Maly spal sobie smacznie 🙂
jadl o 8-30 a pozniej dopiero o 1-30 😁 niezla przerwa jak na niego 😁
samochod sluzy 😁
My uzywamy "4" ale chyba niedlugo sprobuje 4+ bo widze ze 4 zaczynaja odciskac mu nozki...
niby jest tam przedzial do 18kg na te 4 ale sobie nie wyobrazam uzywac 4 jak dziecko bedzie mialo 10kg a co dopiero 18kg.
CandyMonka lacze sie w bolu dupkowym...Ech tez musze isc chyba do lekarza z tym bo cos nie bardzo chca te hemoroidy wyniesc sie z mojej dupki ;>
Olafik wlasnie lezy w kolysce i rozmawia z kumplami 🙂 nie widzial ich od srody wiec sie stesknil 😉
a tak woogole to kazdego dnia widze roznice coraz bardziej jest kumaty 🙂
a fajnie sie lapie za raczki i podnosi zeby usiasc hehe 🙂
Dlugi weekend sie zbliza wiec sie wyspie bo Maz zajmie sie Malym w nocy 😜
Dzis Olaf dal popalic w nocy chyba za duzo sie wyspal wczoraj w ciagu dnia 😉
Waszym dzieciom tez tak rosna paznokcie szybko? bo ja Olafowi obcinam 2razy w tygodniu i do tego ma juz je twarde i tak ostre 😞 juz widze ze buzie do krwi zadrapal znowu 😞 ech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzia ja jestem zadowolona z maty i niani ale pamietam jak niania stala za blisko bazy i tez sie wlaczyl mi alarm moze odsun baze troszke? bo jak sie nie myle powinno byc ok 3metrow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do pieluch to ja jeszcze uzywam 3 ale tylko dlatego ze mam zapas kupionych ale nastepny zakup to na pewno 4. Czasem sie zdarzy ze maly ma w nocy body mokre ale tylko wtedy gdy spi na boku. ale i to jet raz na jakis czas. Ogolem jest ok z 3 ale juz lepsze beda 4. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...