Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

JaiHo kaszka jest tak na 150ml mleka 3-3,5lyzki stolowej kaszki.
a ja robie 150ml mleka do tego wsypuje 1,5lyzki kaszki i zakladam smoczek VARI FLOW.
To ten z krzyzykiem ze dziecko samo reguluje sobie. I Maly nie mial problemu poza tym to bylo nadal rzadkie 🙂
My uciekamy na spacerek i gdzies na pozny obiadek bo glodni 😉
Zajrze wieczorkiem do Was 🙂
Buziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziekuje za pomysły laseczki 🙂 Ale mi zalezy na takiej hm mix piosence bo my nie chcemy się bujać tylko taki smieszny ten taniec zrobić ale nigdzie w necie nie ma takiego mixu utworów aby ściągnąc 😞 Wiec chyba zostane przy Pauli albo piosence Take My Breath Away zobaczymy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze, a jakie te kaszki? bo teraz przejrzalam strone nestle i u nich wszystko po 4 m-cu sie zaczyna, a do tego, tak mysle, ze skoro Vic dalej na cycu, gdzie niby jeszce pozniej powinno rozszerzac sie diete, to ja juz nie wiem, a jednak miesiac wczesniej to jest sporo, uwzgledniajac, ze jest to 1/3 calego jego dotychczasowego zycia. 🤔 moze jednak zaczekac az skonczy te 4 m-ce, w sumie szlak mnie nie trafi jak jeszcze troche powstaje w nocy 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny, ja niedawno wróciłam od tesciów, objedzona ze hej, chyba z kilogram mi przybyło hehe 😞

jak tak patrze na zdjecia Waszych dzidzi to widze ze wszystkie juz główke dzwigają na brzuszku, a moja Julka wogole nie trzyma 😞 mam w czwartek oroped wiec zapytam co sie dzieje, zaczynam sie martwic ze sie gorzej rozwija niz inne dzieci 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodi Olaf tez jest len hehe 😉 dopiero ja go cwiczyc troszke zaczelam ze tak powiem meczyc troszke zeby sie ruszal 🙂 i pomaga 🙂
JaiHo kaszki sa po 4miesiacu. Ja dalam predzej bo lekarz pozwolil.
To jest tak samo jak wiekszosc mam zaczyna dawac np jabluszko czy cos i nie czekaja do 4tego miesiaca.
U mnie inaczej bo on tylko na butli jest.
Ty karmisz piersia wiec tez inaczej.
Choc styczniowki tez karmia piersia niektore i wprowadzaja juz pokarmy od 2-3tyg 🙂
wszystko zalezy 🙂
Olafowi nic nie bylo i nie jest po tej kaszce wiec mysle ze jest ok 🙂
a jabluszko mu dam za ok 2-3tyg dopiero 🙂
no ale tak jak mowie on na butli jest. I u nas taka kaszka to rozwiazanie jego problemow z zarlocznoscia. Juz jest lepiej w dzien ale w nocy to od 3ciej jak zaczynalo sie stekanie to chcial pic co chwile pil moze male ilosci ok 60-80ml ale bardzo czesto a tak byc nie moze. Bo na koncu sie nie uwlecze z dupskiem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i Ho Anita jest bardzo odważną mamą, jak karmisz piersią to maluch w ogóle póki co nic innego nie potrzebuje. Po za tym moje zdanie jest takie że naprawdę zdąży się jeszcze najeść wszystkiego, a noce no cóż macierzyństwo takie ma uroki hiihhi.
Moja jest na butli i tylko od czasu do czasu da nam pospać a tak wstajemy w nocy, ale trudno, jeszcze w życiu się wyśpię. Wytrzymałaś tyle czasu że myślę że wytrzymasz jeszcze.
Trzymam mocno kciuki.
Po za tym nie na darmo ktoś wymyślił że powinno się po 4 czy jakimkolwiek innym miesiącu.

A przede wszystkim nie podawaj dziecku niczego tylko dlatego że inne mamy podają.
Widać że jesteś cholernie rozsądną osobą więc sama będziesz wiedzieć co robić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cruella 🙂 masz racje. tak jak pisalam, szlak mnie nie trafi, a ze maly jeszcze ciagnie cyca, ladnie przybiera, problemow nie ma to poskromie swoja ciekawosc jak zareaguje na nowe smaki i zaczekam jeszcze miesiac 🙂. A pozniej zrobie mu bigos 😉 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc też nie mogę się doczekać kiedy zacznę Ameliuszkowi dawać inne pokarmy, ale póki co skupiamy się na dziś,
Jak skończy 3 miesiące wracamy do normalnego jedzenia bo ona nie ma żadnej skazy ani nie tolerancji a wzdęcia minęły nam już 🙂

Po za tym mamy mały problem, Adrian wrócił z weekendu z ..... OSPĄ masakra. Ciekawe za ile Amelia będzie miała i czy w ogóle. Do tego w zeszłym tygodniu była u mnie koleżanka która 3 tygodnie temu urodziła, i oby maluszek też się nie zaraził 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie,wpadam na chwilę bo syncio zasnął..u mnie zawrót głowy,wczoraj były chrzciny Nikosia,wszystko wyszło rewelacyjnie,pogoda rano deszczowa ale potem już luz,jedzenie rewelacja!!był spacer po parku i kawusia z torcikiem na powietrzu.Dziś już R.znów wyjechał do 17-go maja 😞 ehhh mogłam wyjść za listonosza 😉
lecę bo mały kwęka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywnioskowalam ze jestem nierozsadna Mama...
i duzo Mam rowniez skoro tak...
Cruella poza tym nie wiem co masz na mysli piszac ze jestem odwazna?N
ie ma reguly!!! to ze dziecko skonczy 4miesiace wcale nie oznacza ze bedzie moglo jesc te wszystkie zupki kaszki itd ktore sa od 4tego miesiaca.
Wszedzie jest wyraznie napisane ze skoro dziecko daje sygnaly ze jest gotowe na inne jedzenie to wcale nie trzeba czekac...
Olaf wazy juz 8kg jesli bym go karmila jak dotychczas moglby z tego byc wiekszy problem i nie uwazam ze dajac mu kaszke robie mu krzywde...a to ze przy tym spi dobrze to duzy plus tego!!!A tak wogole to piszesz czasem tak zeby dopiec komus... tak ja to odbieram wlasnie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WAS MAMUSIE 🙂

CRUELLA WYCZYTAŁA W TWOIM POŚCIE ŻE TWOJE STARSZE DZIECKO MA OSPĘ, NO ZASKOCZENIE PEWNIE NIE MIŁE ALE MÓJ STARSZY SYNEK TEŻ MIAŁ OSPĘ GDY BARTOSZ MIAŁ 2 MIESIĄCE I WCALE SIĘ NIE ZARAZIŁ I JEŻELI TWOJA KOLEŻANKA KARMI PIERSIĄ SWOJE MALEŃSTWO TO RACZEJ MAŁE NIE POWINNO SIĘ ZARAZIĆ I JEŻELI TY TEZ KARMISZ PIERSIĄ TO AMELKA NIE POWINNA SIĘ ZARAZIĆ 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitek chorujesz na egocentryzm hiihih.
Napisałam że jesteś odważna bo ja nie odważyłabym się podać dziecku miesiąc wcześniej.
Może ja jestem przewrażliwiona ale wolę dać później niż wcześniej i tyle.

Ja i Ho jest rozsądna widać to z opisów ale to nie jest równoznaczne z tym że Ty nie jesteś hihiih, nie wiem skąd takie przeświadczenie, to faktycznie egocentryzm 🙂
Nie wszyscy którzy mają inne zdanie niż ty są źli 🙂
Luzik dziewczyno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga mam nadzieję, Ania owszem karmi małego piersią , my niestety jesteśmy na butli.
Oby ją to ominęło, po za tym dwa tygodnie temu zdążyłyśmy się zaszczepić więc oby było skuteczne 🙂
Trzymajcie kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu sie mylisz...to nie jest egocentryzm...
Nie wiem czy czytasz posty u Nas na Lutym i to mnie nieco drazni ze wchodzi i wyskakuje jak filip z konopii z radami a wyraznie napisalam ze zanim dalam Malemu kaszke do mleka (polowe zalecanej dawki) skonultowalam to z lekarzem!!!!!!!!!!!!!!!
I byla to decyzja lekarza jak i moja ze sie na to zgodzilam zeby zobaczyc jak Olaf bedzie sie zachowywal po kaszce ze swoja zarlocznoscia.
I pomoglo a ze dziecko przy tym spi ladnie to aby sie cieszyc.
I wlasnie o to mi tylko chodzi ze najwyrazniej nie czytasz od poczatku do konca o czym pisze a pozniej wyrzucasz teksty na temat rozsadnosci i odwagi...i tylko o to mi chodzi...
A nie o to ze ktos ma swoje zdanie bo tutaj jest Nas wiele i oczywistym jest fakt ze kazdy bedzie mial swoje zdanie.Od tego jest forum zeby sie wymieniac doswiadczeniami i zdaniami...Ale ja poprostu odczuwam ze niektore rzeczy ktore piszesz sa nieco zlosliwe i czasem mysle ze jest moze to powiazane z tym ze masz juz jedno dziecko to myslisz ze wiesz wszystko...Sorry jesli sie myle no ale mam swoje zdanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitko czytam posty ale mam inne zdanie.
Nie uważam żeby było potzreba dawać kaszki mojemu dziecku ale to moje dziecko Ty twojemu podajesz i ok, masz lekarza kolegę skoro tak Ci doradza to Tylko i wyłącznie Twoja sprawa, ale skoro pisze o tym na publicznym forum zakłądam że można się do tego odnieść a może się mylę??

To nie ja latam po wszystkich forach dając dobre rady , więc nie ja chyba jestem tu najmądrzejsza.
Ja po pierwszym dziecku mam pewne doświadczenie jak każda mam która ma kolejne Ty je masz przy pierwszym i to jest różnica.
Ale życzę Ci powodzenia 🙂
Nie ma złośliwości w tym co pisze, czasem mnie coś bawi czasem coś mi się przyda po to chyba tu jesteśmy czyż nie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cruella to nie zazdroszcze, biedny Adrianek 😞 na szczescie juz masz Amelie zaszczepiona. Oby bylo dobrze!

U mnie chlopaki zasneli jeden na drugim 🙂) obaj chrapia! 😲 mloda chyba tez spi, albo robi lekcje, wiec ja mam nareszcie chwile spokoju 🙂) z lampka wina 😉
a dzisiaj jeszcze na szybko wpalismy do znajomej, bo tydzien temu urodzila Victorie ( 😉 ) i smiechu bylo, bo ona ma dosc duze silikony zrobione a teraz doszlo jej mleko i jak ja karmila to malej spod cyca nie bylo widac 🙂)))) ale tak szczerze to w tej sytuacji chyba wole swoje ,,uszy jamnika" z opcja zrobienia ich po zakonczeniu karmienia. 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i Ho dzięki, trzymaj kciuki 🙂
A młoda już się nie gniewa na Ciebie??

Zazdroszczę Ci że masz chociaż uszy jamnika bo ja mam ale królika miniaturki hihiih.
Tez sobie chyba zrobię za jakiś czas 🙂

Wyobrażam sobie jak karmienie musiało śmiesznie wyglądać hihiih, bo ja mam małe a jak karmiłam Amelię to też ją czasem przykrywały hihihiih
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cruella no i wlasnie tak jak napisalas JaiHo karmi piersia i sama jej napisalam ze wtedy pozniej sie wprowadza produkty.
Olaf jak sama wiesz jest nieco innym dzieckiem ze tak stwierdze...
Amelka tak nie tyje...Olaf tak...udalo sie w dzien wprowadzic jedzenie co 3godz niestety na noc to nie dziala a nie chce pozniej walczyc z otyloscia jego! Wiec jak to powiedzial lekarz trzeba wybrac mniejsze zlo...
Kiedys Matki zaciagaly dzieciom mleko i bylo ok.Teraz jest kaszka ryzowa bezglutenowa ktora nie czyni jakis szkod.Poza tym ja nigdy nie opieram sie na decyzji jednego lekarza. W IRL mam dwoch ktorzy znaja Olafka bardzo dobrze i znaja historie jego wzrostu wagi itd a w PL mam szwagra brata. I wierz mi na slowo zapytalam o kaszke kazdego z nich bo rowniez mialam obawy ze to za predko.
Gdyby bylo cos nie tak juz by jej nie dostal a wszystko jest w porzadku wrecz jest lepiej. Dziecko dzis nie steka wogole i kupke zrobil bez problemu.
I to ze Amleka nie dostaje nic innego to ja sie z Toba zgadzam bo i po co ma dostawac skoro wszystko jest ok z Nia?! 🙂
Sorrrki moze za bardzo sie unioslam ale poprostu odnioslam wrazenie jakbym byla jakas niedobra Matka tylko dlatego ze chce pomoc Malemu zeby pozniej nie byl otylym dzieckiem...
skoro mam do wyboru kaszke na noc a podawanie dziecku 180ml wody z 2miarkami mleka non stop to wole niech je normalne mleczko i kaszke jako rozwiazanie problemu z jego zarlocznoscia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaiHo no wlasnie sie zastanawialam kiedys jak to jest miec silikony i karmic 😁
A cyce to sobie sama kiedys zrobie bo mam jakies marne C 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie nie krytykuje Twoich wyborów, uwierz mi. Nie mam w tym żadnego celu, ale nia atakuj od razu każdego kto ma inne zdanie 🙂

Życzę Wam powodzenia w jedzeniu a szybkość w tyciu możecie oddać troszkę Amelii bo mój głodomorek zjada po nawet 210 ml a waży 4500g a za 11 dni kończymy 3 miesiące.
A propos jak ten czas szybko leci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzilo o atak na kogos kto ma inne zdanie 🙂 codziennie kazda z Nas ma tu inne zdanie i nie atakuje nikgo 🙂 poprostu odebralam to jako slowo krytyki pomimo tego ze sama na ten pomysl nie wpadlam a decyzja byla konsultowana z lekarzami tylko o to mi chodzilo 🙂

210ML!!!Olaf chyba nigdy tyle nie wypil na raz!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mlodej juz przeszlo, bywa knabrna ale nie glupia i wie, ze nie warto sie ze mna klocic, bo i tak nic ta droga nie osiagnie, lepiej po dobroci 🙂)
Ja chcialabym jeszcze 3-4 m-ce pokarmic, teraz jak juz nic nie boli to nawet lubie go karmic w ten sposob 🙂 a cycki da sie ,,nareperowac" 🙂)

Dodi nie martw sie, ze Julka sie nie podnosi!! to nie jest wyznacznik, wiecej dzieciaczkow w jej wieku sie nie podnosi niz podnosi, taki moj syn na przyklad 🙂))) i ja tam sie nie martwie, jakby miala pol roku i nic to moze wtedy moglabys sie niepokoic. Daj jej czas 🙂)) za jakis czas jak Ci ruszy w tango to bedziesz milo wspominac czas gdy tak sobie lezala tylko 🙂)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoja droga to JaiHo jaki rozmiar bys sobie zrobila???
ja tak sobie myslalam ze takie srednie D by bylo cacy 🙂
co do karmienia skoro Ci tak wygodnie i to lubisz to karm jak najdluzej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...