Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Dzien Dobry Kochane 🙂
wlasnie czytam o czym tutaj pisalyscie 🙂
Bob masz juz jedno dziecko wiec masz wieksze doswiadczenie. Wlasnie rozmawialam z siostra i ona od samego poczatku pieluszkowala Mala bo tak jej lekarz kazal przy wypisie ze szpitala, dodal ze to jest profilaktycznie ale lepiej to robic z racji tego ze jak juz sie wykryje jakies nieprawidlowosci pozniej to niestety meczenie dziecka trwa dluzej a do tego te cwiczenia o ktorych pisal Bob...straszne!!! poza tym jak od poczatku tak sie bedzie robic to przeciez dziecka to nie boli! boli pozniej jak takie 3miesieczne dziecko nagle ma cos nowego miedzy nozkami plus cwieczenia! wiec jestem zdania ze lepiej zapobiegac niz leczyc. A te 2miesiace czy tam nawet 3 mozna przebolec. Moja siorka do 3ciego miesiaca pieluszkowala jej kolezanka niestety nie i w 2gim miesiacu wykryto wlasnie problem z bioderkami i kolejen 3miesiace musiala pieluszkowac Mala jej ma teraz 5miesiecy i widac nawet golym okiem ze ma prosto nozki a tak nie powinna miec wiec kumpela nadal sie meczy a co najgorsze dziecko rowniez. Zastanowcie sie nad tym Kochane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no i poczytalam sobie o tej dysplazji stawow biodrowych i o szerokim pieluchowaniu i chyba zrobil mi sie balagan w glowie 🤢 . O tyle dobrze, ze maluchy beda zimowe, wiec nawet jak trzeba bedzie tak pieluchowac to nie beda sie tak przegrzewac jak latem. Nawet nie wiem czy pytac o to polozna i lekarza teraz, bo jak sie okazalo ilu lekarzy tyle opini, chociaz chyba wiekszosc sie sklania do podwojnego pieluchowania przynajmniej przez pierwsze tygodnie, profilaktycznie.
Zobaczymy jak to bedzie, w kazdym razie pocieszajace jest to, ze badanie USG bioderek juz 5tyg malucha jest standardowym badaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Dodi od samego poczatku jak tylko wrocisz ze szpitala. Jak moja Mama teraz z siorka przyleci to poprosze zeby zlozyly pieluszke i zrobie Ci fotke to bedziesz wiedziala jak chcesz oczywiscie 🙂 jako modelke moge miec moja Siostrzenice 😁
Ech a ja mialam takie koszmary dzisiaj 😞 pamietacie koszmar z ulicy wiazow z Freddim Krugerem? no to wlasnie snilo mi sie dzisiaj ze mnie zaatakowal i wbil mi cos w plecy i mi wyszlo piersia ale ktos mi to wyciagnal i wtedy z piersi zaczely mi wyrastac jakies rece z dlugimi paznokciami 😞 a tak sie balam o Olafka 😞 straszne takie sny! obudzilam sie 2razy na siusiu wiec mi ulzylo ale nad ranem zasnela znowu i sobie wyobrazcie ze dalszy ciag tego snu mialam!!! jak ja tego nienawidze 😞
JaiHo ooooo to juz Ci siara leci 😁 mi tak sie zaczelo od 20tyg pojawiac takie zolte na sutkach ale nie kapie az do dzisiaj tylko takie jakby zaschniete ale nie dotykam bo wtedy zacznie sie jeszcze produkcja hehe 😉 poza tym mleko jest produkowane dzieki hormonowi ktory powoduje skurcze macicy wiec to kolejny powod dla ktorego lekarze nie zalecaja naciskania sutkow.
U Nas dzis nawet pogodnie 🙂 idziemy do kina na NewMoon Twilight 🙂 nie moge sie doczekac 🙂 Dzis sroda i pojdziemy na 9ta wiec nie bedzie ludzi 🙂
Oooo Olafek wlasnie wypycha jakas czesc ciala kolo pepuszka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikos masz racje kazdy ufa swojemu lekarzowi choc ja zawzse zasiegam opini kilku zeby byc pewnym. To tak samo w przypadku szczepionki na swinska grype 11przeciw i tylko 1 za...to sobie wyobrazcie. Mojego szwagra brat jest pediatra wiec i on popytal w pracy stad za zawrotna liczba 11stu lekarzy. Bo ja na miejscu swoich mam 2 i tez byly na nie.
co do pieluszkowania wole sluchacv szwagra brata bo ma glowe na karku i wie co mowi. a Ty Nikos zrobisz jak zechcesz. i nie ma sie tu o co klocic bo mysle ze i tak kazda z Nas zrobi to co uwaza za sluszne a czy bedziemy zalowac czy nie czas pokaze. Ja osobiscie wole zapobiegac niz pozniej sobie pluc ze nic nie zrobilam tym bardziej ze tu o usg bioderek moge pomarzyc 😞 poszukam jakiegos polskiego ortopedy moze jest w dublinie wiec najwyzej tam pojade! co do przegrzania to moja siostrzenica urodzila sie w koncu kwietnia upal na maxa ale nawet jednego tyciego odparzenia nie miala. Trzeba sprawdzac poprawiac pieluszke gdyby sie smykala itd. damy rade 🙂
Aaana co do wagi Olafka to nie mam pojecia w 21tyg wazyl 399g a teraz to pewnie ok 1kg w sobote sie dowiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaana napisał:
Dziewczyny czy wy też tak szybko łapiecie zadyszkę np podczas chodzenia, sprzątania i szybciej się zapowietrzacie podczas mówienia?

Pamietalam o tej wadze hehe bo czytalam w poscie porannym 🙂
Co do zadyszki o matko jak stara babcia 😉 wejde doslownie po schodach w centrum handlowym i ledwo dycham :P
a czasem jak cos mowie to sie zatykam na chwile lapie oddech i mowie dalej :P Moj to ma taki ubaw z tego :P bo i zaczal sie problem z wstawaniem :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85 tez nic nie macam i nie naciskam, pokapalo i przestalo 🙂)
nikos2010, dlatego pisalam, ze sie zobaczy co i jak bedzie z tym pieluchowaniem, ale tez czytalam wczesniej ten artykul, co Bob dala linka, i wydaje mi sie, ze opcja pampers+ dwie pieluchy+trzecia podtrzymujaca to chyba przesada, przeciez to bedzie jeden wielki gniot dla malenstwa, a chyba tu chodzi o to, ze ma byc szeroko a nie grubo. hmmm... tak wiec jezeli juz to pampers+ tetra zlozona na trzy a nie cztery i na to body.
Wazne jest tez rozstawianie nozek przy noszeniu dziecka i czeste ukladanie na brzuszku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uff anitek to mnie pocieszyłać z tym sapaniem bo ja też jak lokomotywa zipię szczególnie jak dużo mówię przez tel

qurcze a ja żadnej siary nie mam - kiedyś jak nacisnęłam to może 1 mini kropka - boję się że nie bedę miała pokarmu (moja mama nie miała) a jednak chciałabym karmić trochę piersią - nie wiecie czy są jakieś sposoby na pokarm kt można już teraz stosować?>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamusie wy tu sie wypowiadacie jak prawdziwe mamy a ja , tylko czytam i się ucze, mi jeszcze nie leci , ale żółte kropeczki na staniku były, nie codziennie ale się pojawiają 🙂
wczoraj z moim rozmawialiśmy jak to już będzie , jak mała już będzie w domku 🙂 już bym ją chciała:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaana nie naciskaj 🙂 ja tez nie mam 🙂 mi tam nic a nic nie leci aby czasem te koncowki sutka sa zolte. Ale niektorym Mamom dopiero ok 30tyg zaczyna sie cos tam dziac a jeszcze innym ok 35tyg to nie jest powiedziane ze musisz miec siare w 27 czy 28tyg 🙂 spokojnie 🙂 pozniej jak urodzic moze pic herbatke wspomagajaca laktacje tak czy inaczej nie masz co panikowac narazie 🙂
a wlasnie mialam sie pytac bierzesz jeszcze luteine? a jak tak to do kiedy masz ja brac?
JaiHo no 3pieluszki to przesada wystarczy jedna zlozona w kostke i wlozona miedzy nozki 🙂 byle zeby dziecko mialo ten rozstaw i jak sie bierze maluszka to dobrze go trzymac na swoim boku tak zeby np bok Mamy byl miedzy nozkami malenstwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny
moja noc....... od kilku dni sa okropne!!! mam strasznego dola i juz sama nie wiem co robic z tym wszystkim
dzisiaj ma byc pediatra w szkole rodzenia ale uwierzcie mi ze nie mam sily zeby tam jechac, pewnie bedzie mowic o bioderkach, szczepieniach itd do lekarza i tak trzeba z malenstwem chodzic wiec mysle ze i tak wszystko wyjdzie w praniu!! choc wiadomo nie wszystko wypatrza!! lekarze sa tylko ludzmi to raz a czasem tez i fatalnymi fachowcami!! sama wiem po sobie co znaczy "niedouczony" lekarz. tak jak pisalysmy o tych paznokciach sa rozne szkoly tak tez jest z tym pieluszkowaniem! skoro maluchy maja robione USG w 5 tyg to mysle ze warto poczekac na diagnoze, 5 tyg to nie tak dlugo a lepiej zasiegnas opini kogos kto zdecydowanie lepiej sie zna na medycynie niz my

co do siary u mnie pojawila sie w 22 tyg pozniej zniknela pozniej znowu sie pojawila raz tyle ze jak lezac przycisnelam sobie cysia to mi po brzuchu polecialo 😉 od jakiegos 23 tyg jak tylko wyszlam ze szpitala zakladam wkladki do stanika bo czasem na bialym zostaja slady po praniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek luteinę odstawiłam jakieś 4 tyg temu ale wczoraj jak byłam u ginki to kazała znowu brać jak poczuję twardnienie brzucha (zamiast nospy) no i wczoraj wieczorem i dzisiaj rano wzięłam - skórcze jak ręką odjął! jutro idę do niej na ktg to zobaczymy czy mam dalej brać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny nie chodzi o kłótnie bo to wszystko wyjdzie na bieżąco...mi chodziło głównie o to by żadna mama nie decydowała sama tzn.bez zaleceń lekarza,położnej czy kogoś kto zbada dziecko.Profilaktyka jak najbardziej,po porodzie wszystko nam powiedzą włącznie z pieluszkowaniem.Piszę o tym bo byłam kiedyś przerażona jak mojej kuzynki teściowa przychodziła i wykręcała na wszystkie sposoby nóżki maleństwa i uważała się za mądrzejszą od lekarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
słońce niestety nie bo ostatnio byłam na USG w 20 tyg. ale planuję pójść prywatnie na przyszły tydzień to się dowiem, bo na kontrolne USG to dopiero 15 grudnia a to za długo już sie nie mogę doczekać, jak ją zobaczę, a tu bym miała czekać jeszcze tyle czasu 😞
ale z zadyszką za to mamy tak samo 🙂 już kiedyś pisałam że babcie z laskami mnie wyprzedają, teraj jest jeszcze gorzej 🙂
a i jeszcze chwilami to jąkać się zaczynam, porażka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaana napisał:
Anitek luteinę odstawiłam jakieś 4 tyg temu ale wczoraj jak byłam u ginki to kazała znowu brać jak poczuję twardnienie brzucha (zamiast nospy) no i wczoraj wieczorem i dzisiaj rano wzięłam - skórcze jak ręką odjął! jutro idę do niej na ktg to zobaczymy czy mam dalej brać



Aaana KTG ??? KURDE powinno sie je miec w czasie ciazy ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikos no wlasnie ja juz mam zalecenie od znajomego pediatry wiec ja wiem co bede robic. a irlandzki lekarz no coz nie bardzo chce mi sie ich sluchac bo mam juz ich naprawde dosyc...
Uwazam tez ze te 5tyg do tego pierwszego usg moze wiele zmienic. ale tak jak mowie Mamy same zadecyduja co chca robic...
Sibi a Ty co taka zdolowana???
Aaana ja mam brac luteine az do konca 36tyg bez przerwy. 3x dziennie pod jezyk. No a nospe ograniczam jak moge wczoraj tylko jedna. zostawiam na wypadek kolki nerkowej bo wtedy musze wziasc dwie nospy plus paracetamol.a nie chce dziecka truc nospa...luteina naprawde dziala cuda hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...