Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
brzuszek sie sypie 😞 nie mogłam sie zalogowac 😞

Aaana to jak juz sprzatasz to wiesz tak zebys sie nie przemeczała,bo wczoraj przyszły zasłonki i firany z allegro, ile sie mój M.naklął zanim je dobrze upiął mówie Wam 🙂

U nas ciepło, jak bylam w przychodni to swieciło słonce 🙂

Wiecie co dzis odwaliłam, kupilam soebie małego batonika PAWEŁKA z toffi wpierdziuliłam go po czym czytam ze ma alkohol w sobie, mam nadzieje ze nic sie nie stanie po malutkim batoniku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no rzadko teraz bywam bo troszkę życie mi się poplątało.... kolejny raz się przeprowadzam aaa nawet szkoda o tym gadać.
mój synuś ma przyjść na świat 12 lutego, wybraliśmy dla niego imię Wiktorek 🙂 hmm jego wymiary... jest tak ruchliwy że lekarz miał duże problemy żeby go zmierzyć hehe ale wkońcu stwierdził że ma 41cm z prostymi nogami heh a sama nóżka ma ponad 7cm 🙂 tyle wynika z usg hehe
mam do was dziewczyny pytanie jaki wpływ może mieć skrócona szyjka macicy na poród??niestety w wyniku stresu takie coś u mnie nastąpiło a lekarz tak mi wytłumaczył że tylko więcej strachu mi narobił a i tak dalej nic nie rozumiem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, hej 🙂)
Dziewczyny mimo, że za oknem paskudnie to mnie jakaś energia rozpiera, może dlatego, że pozapalałam prawie wszędzie światła i udaję, że nie widzę co jest na zew. 🙂)
Ja już ogarnęłam mieszkanie, siebie, druga tura dziecięcych ubranek się pierze ( wieszanie takiej drobnicy okazało się dosyć czasochłonne 😉 ) a do tego nie wytrzymałam i wyjęłam wózki z kartonów i je złożyłam, przekładałam, sprawdzałam, oglądałam... bawiłam się przy tym jak dzieciak 🙂) ale z drugiej strony już wiem, że wszystko jest ok. a nie, że na ostatnią chwilę a tu się okaże, że jakoegoś kółka brakuje 😉 tak to sobie wytłumaczyłam, no! a teraz to najchętniej już włożyłabym tam syna i poszła na spacer...ech! Teraz chwila relaksu i kawusia z ciasteczkiem przy kompie 🙂

Dodi od małego batonika nic Ci nie będzie a tym bardziej córce. Bez przesady 🙂) gorzej jakbyś się zapomniała i drinka sobie walnęła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj malami biedulko, musisz teraz na siebie uważać i odpoczywać jak naj więcej, bo skrócona szyjka może doprowadzić do porodu, ale nie tak od razu, najlepiej jak byś na jakiś czas dała sobie spokój z dźwiganiem , sprzątaniem, i wieloma innymi czynnościami w domku, zapomnij o myciu okien przed świętami no i seksie 😞 im mniej robisz tym lepiej dla Was wtedy masz szanse że szyjka z powrotem się wydłuży a nie będzie się już skracać. zapewnij sobie święty spokój, a wszystko będzie dobrze i nie martw sie na zapas, nasza Dodi też tak miała i zaczęła odpoczywać a i szyjka jej się wydłużyła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malami007 to mamy imienników 🙂) mój też Victor ( trochę inna pisownia, ze względu na to, że jesteśmy za granicą i to ograniczy niejasności jak wypowiadać imię 🙂 )
Co do szyjki, to skracająca się szyjka może być przyczyną przedwczesnego porodu. Należy jak najwięcej leżeć i odpoczywać. Mnie to dopadło, ale minimalnie, ale są to dziewczyny co sie też z tym borykają, chyba Dodi wie najwięcej, napewno da się temu zaradzić, nie martw się bardzo na zapas! 🙂 A lekarz dał Ci jakieś zalecenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ból spojenia łonowego.


Ból w obrębie spojenia łonowego spowodowany jego rozejściem, pęknięciem lub rozerwaniem w czasie ciąży lub porodu.
Objawy i przebieg

Podczas ciąży, wskutek działania estrogenów, dochodzi do rozluźnienia chrząstkozrostów, którymi w obrębie miednicy mniejszej są spojenie łonowe oraz stawy krzyżowo-biodrowe. Zwiększenie elastyczności aparatu więzadłowego miednicy jest naturalną rzeczą w trakcie ciąży, bowiem w ten sposób miednica „przygotowuje się” do porodu i ułatwienia przejścia dziecka przez kanał rodny. Nieznaczny ból w obrębie dolnego odcinka miednicy może się wówczas pojawiać pod koniec ciąży, kiedy główka zaczyna się obniżać i wstawiać do miednicy kostnej. Ciężarna może mieć wówczas kłopoty ze sprawnym chodzeniem, odczuwać ból przy wstawaniu z łóżka po dłuższym odpoczynku lub nadmiernym wysiłku. Podczas ciąży najczęściej można się spotkać z tzw. cichym rozejściem spojenia, które przeważnie spowodowane jest przyczynami czynnościowymi. Do znacznie poważniejszych urazów spojenia może dojść w trakcie ciężkiego porodu np. poród kleszczowy, duża masa płodu przy zwężonej miednicy kostnej u rodzącej. Może wówczas dojść nie tylko do rozejścia ale również do pęknięcia bądź rozerwania spojenia. Objawy uszkodzeń podczas porodu najczęściej ujawniają się dopiero w połogu. W zależności od stopnia rozejścia obserwuje się różne nasilenie objawów takich jak obrzęk i ból spojenia lub podbrzusza promieniujący do uda i kości krzyżowej.


Wezwij lekarza, gdy...

Jeżeli ból występujący w okolicy spojenia łonowego nasila się podczas chodzenia lub leżenia na boku a do tego dołączy się gorączka należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Rozejściu spojenia może również towarzyszyć występowanie krwiaka pozałonowego, który może być rozpoznany w trakcie badania ginekologicznego. Zaniedbanie tego stanu może wiązać się z poważnymi konsekwencjami w przyszłości. Jeżeli dotyczy to kobiety ciężarnej rozpoznanie możliwe jest na podstawie badania przedmiotowego natomiast leczenie na postępowaniu zachowawczym. W zależności od stopnia rozejścia lekarz może zakwalifikować taką ciężarną do cięcia cesarskiego. Natomiast w przypadku kobiet po porodzie należy wykonać Rtg, na podstawie którego będzie można określić stopień rozejścia, obecność stanów zapalnych czy też uszkodzeń. W cięższych przypadkach konieczne może okazać się unieruchomienie lub zabieg operacyjny.


Leczenie domowe

W przypadku rozejścia spojenia łonowego należy prowadzić oszczędzający tryb życia, unikać wysiłku fizycznego i podnoszenia ciężkich rzeczy. W celu zniwelowania bólu można przyjmować leki przeciwbólowe (w przypadku kobiet ciężarnych po konsultacji z lekarzem). Zaleca się również odpowiednią dietę pozwalającą na wzmocnienie chrząstkozrostów. Najlepszy wpływ na to ma dieta bogata w żelatynę. Można również przyjmować preparaty wzmacniające chrząstki, które dostępne są w aptekach bez recepty. Znaczną ulgę może również przynieść zakładanie mocnych pasów pozwalających na odpowiednią stabilizację miednicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwiokej SPOKO 🙂 ja tych batoników to nie jadam wlasnie, pierwszy raz sie zdarzyło 🙂 🙂

Jai_Ho a w czym wypralas ciuszki maluszka??
są proszki Lovela i dzidziuś, ale podobno one są zalecane od 1 miesiaca i rzeczy do szpitala lepiej wyprac w szarym mydle lub kupic płatki mydlane , tak slyszałam, ale nie wiem ile w tym prawdy ?? mi sie chyba nie bedzie chcialo recznie prac, chociaz w sumie raz moge 🙂

Malami SZYJKA to poważna sprawa ,przynajmniej dla mnie, ja miałam we wrześniu 4,5 cm potem nagle w jeden miesiac skróciła sie o 2 cm i miała 2,5 gdzie lekarz nastraszyl juz szpitalem , ale kazał lezec, brac luteinę i nospe, krótka szyjka grozi przedweczsnym porodem.
Szyjka skróćiła sie u mnie od wysiłku, sprzatanie, mycie podłog,noszenie zakupów.Zabronil mi wszystkiego i lezałam prawie plackiem 3 tyg, po czym na nastepnym badaniu wydłuzyła sie do 31 mm, a w sobote miałam juz 3.37 i gin pochwalił mnie ze ładnie z nim wspołpracuje.
Teraz juz nie musze lezec, ale nadal nic nie nosze ciezkiego i nie sprzatam wogole, luteine biore dopochwowo co 2 dni, a nospe juz odstawialam. Wiec moze byc dobrze uwierz w to 🙂
3 mam kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny 🙂

Ja po wielkim sprzątaniu mieszkanka, no ale w końcu łazienka lśni można jeść z podłogi hehe 🙂 Ostatnio kupiłam taki fajny "psikacz" do kurzu Sidolux fajnie meble się po nim błyszczą, ma zapach męskiego perfumu chociaż tak mogę poczuć troszkę męskości hehe 🙂

Co do proszków do prania to ja rzeczy małej piorę w Loveli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja w sobote miałam akcje wycinania metek, zyletka i nozyczki poszły w ruch , siedziałam chyba ze 2 godziny ale wyciełam wszytsko.Gorzej jak chcialabym cos wymienic 😞 to juz chyba by nie przeszło.

Opowiem Wam o czorajszym dniu, stukneło nam 2 lata 🙂 nezbyt wiele ale zawsze to jakas rocznica ( my jeszcze zareczeni )

Ja upichciłam zeberka ,z przyprawą na siczyste zeberka, wyszły pyszne 🙂 do tego pieczone ziemniaki i brokuły polane buleczka tartą i masłem.Zapaliłam świece 🙂 M.miał wino a ja sok z wiśni w kieliszku do wina :P

Przyjechał z dwoma kwiatkami, pod jedna pacha miał czerwona róże, a pod drugą doniczkowego do sypialni i czekoladki 🙂

Ode mnie dostał ramki ze zdjeciami wspolnymi, sztuk 3 🙂
postawilismy w sypialni na parapecie 🙂
I tak minąl wieczór wczorajszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi 🙂 życzę Wam jak najwiecej takich udanych i miłych, wspólnych wieczorów 🙂
iwiokej, ja już tak kombinuję, że skoro data porodu od kilku ostatnich badań wskazuje na 15.02 ( czyli już o tydzień wcześniej niz na początku) do tego poród przez cc, i tu chyba też nie czeka się do samego końca tylko może być trochę wcześniej... to może juz Victor będzie na początku lutego 🙂) a to już brzmi całkiem blisko 🙂)
Dodi masz rację z tymi metkami... nie wpadłam na to, że lepiej wyciąć, bo wiekszość faktycznie drapie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny,

czytam te Wasze posty i jakoś dzięki nim czas mi szybciej płynie 🙂
Wczoraj wyszłam ze szpitala, znowu miałam skurcze, całe szczęście wyciszyli mi je kroplówkami, mam nadzieję, że chociaż do świąt tam nie wrócę 😉

Malami, dziewczyny mają rację - szyjka to bardzo poważna sprawa, mi przez skurcze zostało jej już niewiele, ale jako "zabezpieczenie" mam od 2,5 tyg założony szewek 🙂 Szyjka zaczęła mi się skracać w 21tc i od tamtego też czasu leżę i nic więcej.

Co do proszku - to mam pytanie czy to prawda, że proszek Lovela bardzo intensywnie pachnie? Ja myślę prać ubranka w proszku Jelp, tylko zastanawiam się czy wybrać uniwersalny czy oddzielnie proszek do koloru i proszek do białego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki dziewczyny 🙂 czasem miło tak usciąsc razem przy swiecach 🙂

Jai_ho no moja mama zawsze wycinała te metki, wiec i ja sie za to wzielam.

Kurde zastanawiam sie nad tym jaka bedzie kolejnosc naszych porodów 🙂 tak rózne terminy mamy, ja niby na 14 luty, ale wydaje mi sie ze powinnam urodzic pozniej, sama wyliczylam kiedy moglo dojsc do zaplodnienia i wychodzi mi ze nawet okolo 22 lutego moege urodzic 🙂 ciekawe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a swoja drogą to nasze mamy ( przynajmniej moja, ale jestem trochę starsza 😉 ) prały w czym popadło i co udało im sie kupić i jakoś nie miałam i nie mam żadnych alergii, podrażnień itp. Tak, więc może nie ma co się za bardzo wkręcać w marki produktów, tylko poprostu zadbać o dobre wypłukanie i przeprasować ubranka i już 🙂

Ja w sumie myślałam, żeby gdzieś sie ruszyć z domu, zakupy jakieś, ale strasznie mi się nie chce oglądać tej szarówy... dosłownie jak wieczór już 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Dodi ja tez ciekawa jestem, w jakiej kolejności urodzimy. Ja termin mam na 18tego ale kilka razy śniło mi się, że rodzę 17tego. Będę się zapierać aby nie urodzić 14tego tak jak Ty masz, nie chciałabym aby mała obchodziła urodziny w Walentynki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie termin na 17 lutego, ale jak liczyłam sama to wyszło, że 22 luty 🙂 dla mnie to bardzo odległe terminy, mój lekarz mówi, że u mnie sukcesem będzie jak wytrzymam jeszcze 5 tyg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...