Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
CANDYMOMNKA MAŁĄ PRAWIDŁOWO SIĘ ROZWIJA A TO NAJWAŻNIEJSZE
a Ty się nie martw 🙂
rozumiem Cie anitek zawsze jak byście coś działo to jestes pod kontrolą , a tak nawet nie wiesz czy wszystko ok
Klaudia moim zdaniem to każda z nas poczuje kiedy to właśnie nadejdzie, ale nawet nie ma sensu żeby jechać do szpitala skoro skurczy jako takich nie masz a Pierwiastki zawsze dłużej to przechodzą więc bądź czujna i czekaj na dalsze objawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

CandyMonka watpie hehe nie ma czegos takiego ze chce i mnie zostawia bo tutaj z miejscami tez nie jest ciekawie. To jedyna klinika w okolicach wiec jest tłok na maxa. Nawet po liscie od mojej lekarki badali mnie kilka razy i dopiero podjeli decyzje ze mnie zatrzymia na obserwacji...a teraz po wczorajszej wizycie kiedy lekarz powiedzial ze jak tylko poczuje sie dziwnie mam przyjechac mysle ze by mnie zatrzymali odrazu...stad chce poczekac do piatku bo beda juz wyniki tej dobowej zbiorki moczu i wtedy bedzie wiadomo co dalej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej tylko sa jeszcze przypadku ze wody sie sacza a skurczy nie ma a wtedy to niestety grozi infekcja jesli sie przechodzi...
Klaudia jak Cie tak brzus zaczal bolec moze podjedz co? jejkus co Wam szkodzi? to dla Was i Dzidzi a przeciez zawsze gdyby bylo cos nie tak to Cie zostawia a jak bedzie ok to wrocisz do domku i pojdziesz spac spokojnie a nie teraz sie bedziesz denerwowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitek to Ty biedna teraz w niepewności jesteś, będzie dobrze zobaczysz 🙂

Klaudia nie ma sensu jechać do szpitala jeszcze 🙂 poczekaj spokojnie na dalszy ciąg wydarzeń 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki anitek teraz własnie doczytałam nad tym napisane było Monitorowanie płodu, nie określone inaczej czyli jak byłam na tym KTG
a najciekawsze to napisali mi że przyjęta do szpitala byłam z powodu pobolewania podbrzusza, śmiać mi sie chciało bo przecież pojechałam tam bo mała miała za wysokie tętno, nie wiem czemu tak napisali 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem akurat za pojechaniem do szpitala ale zrobisz jak zechcesz Ty sama wiesz jak sie czujesz.
CandyMonka jakos juz mi nie zalezy bo w domu sie mecze niestety...glupie mysli i strach ze zemdleje a w domu do ok godz 18stej nie ma nikogo...a jak mnie trzesie to nawet nie za bardzo chce autem jezdzic bo wiadomo...Juz i tak jezdze bo do szpitala mam 10min a gdybym miala jechac autobusem to najpierw do centrum jakies 25min a pozniej przesiadka i kolejne 25min. a taxi strasznie drogie tym bardziej ze ja teraz co 3dni jezdze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monka faktycznie jak taki slodki balwanek 🙂 Fajniusio 🙂


ej czekam na dalszy ciąg wydarzeń .. w razie "w" Anitka wyśle Ci smska 🙂
Nie wiem mocniej mnie boli jak mi się bąka chce puscic wrr już nie wiem czy to skurcze czy jak :/ Normalnie kręgosłup mnie pobolewa na wysokosci tzw " zawiasów " eszzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no Anitka jak bym byla sama to tez chyba bym sie na ten szpital zdecydowała - tymbardziej jak bym miala podobną sytuacje. i te wachania cisnienia. Ja jak zemdlałam wtedy to sobie nie wyobrażam jakby Pawla nie bylo :/ Tymbardziej że Ty w szpitalu masz jak w domu 🙂 Neta 🙂 hy hy

jezuuuu ja nie wiem co sie dzieje ze mna :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudia może i tak być, że się nakręcasz 😉

Dzisiaj Jai-Ho pisała, że ma uczucie parcia i ja szłam dzisiaj przez miasto i już sobie myślę "aha też to mam", jak stałam w kolejce do wc po obiadku bolały mnie plecy i myślę sobie " aha to pewnie skurcze, już mi po krępku idą " potem była wizyta u ginka i jak mi powiedziała, że poród jeszcze daleko to nagle wszystko przeszło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie monka to chyba tak jest :/ Wrrr teraz sie przeszłam i ustało ;/ Wr jezu znowu jednak bolik maly nachodzi :/ Esz ja nie wiem o co loto :P A dziś akurat kupilam lewatywe. E jezu a mąz w pracy :/

Dobra ja uciekam sie polozyć w spokoju i poczekam na dalszy rozwoj akcji.
Jakby co to napisze - jak nie to znaczy że wszystko okey 🙂
Anita miej komórke pod kontrolą 🙂

Buzka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudia kom mam zawsze pod reka :P co prawda na noc sciszam zeby mnie nikt nie budzil :P a moze u Ciebie jest juz blisko stad te objawy bo przeciez ani ja ani Iwiokej czy tez CandyMonka nie jestesmy tak daleko jak Ty...moze Nas tez to dopadnie :P
ale fakt faktem mnie czasem brzus boli jak na okres a pojde na "2" i jest cacy 😁 jutro wstaje o 7.30 bo przyjedzie facet co ma sie pozbyc tych cholernych myszy z mieszkania :P
a szpital fakt wszystko okej tylko strasznie goraco no ale co tam...
wlasnie wejrzalam na moje stopy i tragedia kostek nie widac wogole...
a tak wogole to zniklam na chwile bo wiecie co robilam? nalesniki :P tak mi sie zachcialo ze nie dalam rady...a ze Moj nie umie gotowac ani piec no to zrobilam szybko ciasto i tak oto usmazylam ok 30stu 🙂 pyszne z dzemem truskawkowym :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naleśniki ojja ale bym zjadła 🙂

Mi też stopy popuchły 🤨 Pytałam się mojej gin dzisiaj co mogę na to zastosować a ona: najlepszy jest poród... bardzo śmieszne heh
Znowu zęby zaczynają mnie boleć eehh..chyba wezmę paracetamolik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitek u mnie tak samo po nocy też spuchnięte..przerąbane mamy 🤨
Właśnie nie wiem od czego te zęby, w sumie nie wiem czy to zęby czy dziąsła..wszystko na raz chyba heh
Idę je wyszorować, wypłuczę je szałwią, posmaruję kremem i walnę ten paracetamol może pomoże 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudia86 napisał:

Nie wiem mocniej mnie boli jak mi się bąka chce puscic wrr już nie wiem czy to skurcze czy jak :/


Klaudia też miałam takie bóle, jakby okres czy ochota na puszczenie pryczka, a jak się okazało to brzuch się spinał a KTG macicy pokazywało skurcze o wartości 60 🙂 całe szczęście miałam ich tylko kilka póki co, ale przynajmniej wiem, że to skurcz więc jak będzie ich więcej to wiem czego się dalej spodziewać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i jestem.

W pierwszej kolejności odebrałam wyniki moczu i morfologii - rezultat - wyniki idealne 🙂
Potem do gina - i na szczęście on mnie uspokoił. Generalnie wszystko wg niego jest w porządku. Szyjka powolutku się skraca stwierdził, że jeszcze ze 2 tyg wytrzymam 🙂 dostałam wymaz z pochwy na posiew w kierunku paciorkowców i z tym raniutko do laboratorium.
Cukrzycą mam się nie stresować bo jak to nazwał mój gin mam "cukrzycę light" czyli taką lekką, ale badanie hemoglobiny muszę zrobić. Wtedy jak wynik wyjdzie za wysoki czeka mnie chwilowo patologia ciąży w celu obserwacji.
Powiedział, że on narazie nie widzi wskazań do CC, co mnie cholernie podniosło na duchu. Będę walczyć do końca i nie zjem nawet kawałka czekoladki aby tylko ten cukier był ok. Dostałam skierowanie na ostatnie badania przed porodem i to by było na tyle.
Generalnie jak zwykle trochę spanikowałam po wizycie u diabetologa, ale fakt jest taki, ze babeczka trochę mnie nastraszyła.

Reasumując wszystko gra.
Jutro rano śmigam na badania do szpitala, potem do laboratorium no i w piatek z rana wyniki. Mam nadzieję, ze hemoglobina wyjdzie w normie.

Troszkę mi lżej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malalena ciesze sie ze wszystko w porzadku 🙂
ja wyniki 24godz zbiorki moczu mam w piatek wiec sie okaze ile tez tego bialka znow sie zebralo 😠 no a CC beda robic jak cisnienie za mocno skoczy a tak to nie mam pojecia jak to bedzie...
Martus ja jak mialam takie bole mialam akurat ktg i nie wykazalo zadnych skurczy 🤨 to jestem ciekawa jak ja je bede odczuwac hehe :P
CandyMonka a moze to jakies zapalenien? pytalas ginki dzisiaj o to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CandyMonka i Anitka ja też chodzę opuchnięta, ale puchną tylko palce u rąk 😞 w nocy miałam takie palce bańki, że nie mogłam odkręcić butelki z wodą, tak mało chwytne się zrobiło. Macie na to jakąś radę oprócz porodu:P ??

Anitek znowu kusisz, jak nie jabłka to naleśniki 🙂

A ja dosłownie jestem z dnia na dzień coraz cięższa 😞 w poniedziałek miałam 75kg, wczoraj 76kg a dziś już ponad 77kg. Nie wiem czy ze mną się coś dzieje czy waga się psuje. Na początku śmiałam się z tego ale dziś się zastanawiam czy wszystko ze mną ok? Też macie taki przyrost wagi??

Małalenka bardzo się cieszę, że wszystko w porządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez puchnę, ale głównie to moje nóżki przy kostkach i kolanach.
A co do wagi pamiętaj, że w ciągu dnia zawsze 2 kg jest ruchome, czyli może być różnica 2 kg między np. 8 rano a 8 wieczorem.
Ja odkąd jestem na diecie cukrzycowej moja waga stoi w miejscu, ale to dobrze bo i tak za dużo mi przybyło, a dla maleństwa to podobno nie za dobrze. Z resztą jak ze wszystki co za dużo to nie zdrowo.

Życzę wam miłej nocki, a ja tym czasem znikam. Chodzę dzisiaj jakby mnie ktoś młotkiem walnął, cały czas mi się chce spać, no a jutro raniutko pobudka.
Także kolorowych snów.

Dobranoc brzuchale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitek nie pytałam się o te dziąsła zapomniałam 🙂 Właśnie popłukałam je szałwią i troszkę lżej jest. zaraz jeszcze kremik i myślę, że dam rade zasnąć 🙂

Martuś u mnie waga w trzy tygodnie 5kg do przodu, ważę już 83kilo!

Małalena ciesze się, że jednak jest wszystko ok 🙂

Przejrzałam dokładnie papiery od mojej gin i zapisała mi lek na te opuchnięcia:
Cyclo-3-fort od dwóch do trzech tabletek na dobę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitek to trzymam kciuki aby tego białka było jak najmniej a najlepiej wcale!!
A co do skurczy na KTG, to taka starsza doświadczeniem położna powiedziała mi, że czasami idzie już poród albo skurcze są bardzo silne a KTG nic nie rysuje! Trochę mi się wierzyć nie chciało, ale rozmawiałam z jeszcze jedną położną i potwierdziła tą informację
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...