Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Wlecialam na chwilke bo Maz ma jeszcze kompa wlaczonego 😜
Martus daj czopka ja Olafkowi dalam po 2dniach i nie czekalam dluzej bo szkoda 😞
A szczepienie mial 6w1 i PCV. Tutaj sa w standardzie i nie placi sie za te szczepiania wogole.
Co do wagi to szok bo On o porodzie mial 2900!!! no ale nie martwie sie tym teraz bo jesli sie wdal w Tate to normalne. Maz jak mial roczek wazyl 20kg byl taki ubity (nie gruby)wiec wszystko mozliwe ze to genetycznie 🙂
No i spodnie tez mam 38 wiekszosc ale wlasnie oponka z niektorych zwisa 🤔 tzn boki takie wypukle bo brzucha juz nie mam na szczescie!!! no coz zaczynamy cwiczenia bo ginek wyrazil zgode 🙂
no dobra uciekam Kochane 🙂
Buziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Cześć :-)
U nas pobudka o 5 eh
Na szczęście weekend i babcia w domu to nosi teraz małą ;-)

Anitek kawał chłopczyska z Olafka hehe, widziałam te jego szyneczki ..to ich sprawka ;-)
I oklask na dzieńdoberek dla wszystkich ;-) heh nudzi mi się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas pogoda dzisiaj piękna!
Muszę podjechać dzisiaj po rurkę do prysznica bo pękła i chlapie wszędzie tylko nie na moje ciałko heh i już tak gadałam z mamą, że przejdziemy się do OBI z buta a to ok 30min w jedną stronę ;-)
a i dzisiaj premiera moich nowych dźinów ;-))) oby tylko mi nie pękły na tyłku bo ledwo w ich siadam ;-)))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwaga uwaga wirus grasuje!!
Najpierw była Klaudia, potem Anitek a teraz zaatakował mnie.
MONOLOG tak brzmi jego straszliwa nazwa 😁

W ostatnim poście napisałam jaka to piękna u nas pogoda! I co i dupa. Wieje zimny wiatr, słonce zaszło ehh..spacerek mimo wszytsko będzie..ubierzemy się na cebulkę ;-)
Lecę sprzątać, potem zakupy na osiedlu i spacerek do OBI..tak planuję ale wiadomo jak to z planami bywa..heh
Do wieczorka!
Miłego dzionka!!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
mały zasnął wczoraj o 21, obudził się o 3:30 dostał cyca, poszedł spać a ja kurde zasnąć nie mogłam. I tak oto dokulałam się do 6-tej i wstałam. Teraz padam ze zmęczenia, ale niestety obowiązki domowe wzywają. Mały smacznie śpi więc zajęłam się obiadem. Gotuję ogórkową 🙂uwielbiam ją i mam nadzieję, że Małemu nie zaszkodzi 🙂 heh i do środka wrzuciłam schabiki, zobaczymy co z tego wyjdzie 🙂
Dziś zapodam Igorowi czopek, bo szkoda mi Go, tylko boję się, że On potem nie zrobi kupki bez wspomagaczy.. tylko dziś już 5 dzień jak się nie zrąbał 😞

Dziewczyny, kupiłam Dadę, i przykro mi to pisać ale jestem niemile zaskoczona, po otwarciu paczki, miałam wrażenie, że weszłam do sklepu chińskiego, taki specyficzny zapach sztucznych rzeczy. A może to moja paka śmierdzi, jak jest z Waszymi? No, i wracam do pampersów, a te będę zakładała co jakiś czas 🙂

A wogóle Igor dziś strzelił Nam z rana taki uśmiech, że beczeliśmy ze szczęścia z M., tak Mu się mordka śmiała 😜jak będę miała więcej czasu i obcykam jak wstawić fotę to Wam wkleję 🙂
Oki, kończę ten monolog 😜
Miłego weekendu jakbym nie zajrzała 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Doberek 🙂
Iwiokej nikt nikogo lekami nie faszeruje...Lekarz kazal dac paracetamol i nawet mowila zeby mu dac 3ml a nie 2,5ml bo wazy wiecej...a viburcol to czopki 100%bezpieczne i nie maja ZADNYCH skutkow ubocznych poczytaj opakowanie 🙂 mozna ich uzywac od pierwszego dnia zycia dziecka!!!
a tak p.s. to Olaf biedny plakal od 2 do 4 w nocy i tak dostal goraczki i musialam mu dac po 6godz jeszcze paracetamol wiec uwazam ze zrobilam bardzo dobrze sluchajac lekarza bo gdybym mu nie dala tego paracetamolu czy czopka to nawet nie chce myslec co by bylo 😞
Co do jego wagi ja sie ciesze ze rosnie zdrowy!!! i jesli lekarz mi mowi ze wszystko jest z nim w najlepszym porzadku to nie wiem dlaczego mam sie tym martwic???
Mariusz mial 20kg jak mial roczek i nie byl tlusty tylko zbity wiec moze nie wiesz o co z tym chodzi tak do konca...Jesli to jest genetyczne to nie musze sie na zapas martwic tym ze dziecko bedzie grube bo nie bedzie...zreszta lekarze mowili ze dopiero od roczku (jak dziecko jest otyle) to wprowadza sie diety a nie teraz glodzic niemowlaka 😮 i tu wlasnie trzeba byc powaznym i dac dziecku jesc...skoro oszukiwanie woda nie pomaga to nie zostawie go placzacego w nieboglosy. Ja myslalam ze on mniej przytyje bo tego Aptamila pije rzadziej niz co 2godz no ale najwidoczniej taka jego natura.I jak bylismy u jednego czy drugiego lekarza to obie panie zanim go zwazyly mowiliy ze wazy cos ponad 4kg do 5kg (z wygladu)i byly zdziwione bo On przeciez nie jest gruby...No ale jest zbity i tyle 🙂
no a Mariusz teraz potrafi zjesc na obiad calego kurczaka (doslownie) i kopiec ziemniakow a wyglada jak wyglada wiec cos w tym musi byc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wiele Mam tak robi zeby sie dzieciaczki nie meczyly bo taka dawka nie zaszkodzi bo jest przeciez bezpieczna wiec nie czuje ze zrobilam cos zlego tym bardziej ze lekarz tez tak doradzil 🙂
No dobra tez wyrazilam swoje zdanie 🙂

A tak poza tym to wlasnie nocka srednia bo poszlam spac ok 23ciej i Maly biedny sie obudzil na mleczko o 2giej no i sie zaczelo placz placz placz jejkus jak mi go szkoda bylo 😞
Goraczke mial 38,4'C wiec sie nie dziwie ze byl marudny...ech nic nie pomagalo ani noszenie ani lezenie glaskanie suszarka...nic a nic...dostal jeszcze paracetamol i goraczka spadla do 37,5'C i poszedl wtedy spac po 4tej spiac do prawie 8smej! Teraz tez spi biedak sie wymeczyl...
No ale musi to przejsc niestety.
Pogoda no super jest slonko gladkie niebo 🙂
Na 12sta jade na zmiane opatrunku (znowu) a pozniej sprzatanie bo dzis kumpel wpada na %%%% bo Mariusz ma urodzinki jutro 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witamy slonecznie!!! 😎 Troszke pospalismy ale trzeba bylo sie podniesc z wyrka bo szkoda tak pieknego dnia. 😁 Dziewczyny dopoki podaje sie jakiekolwiek leki pod okiem lekarza to nie m a w tym nic zlego. Gorzej gdyby uzywac ich na wlasna reke. Takie jest moje zdanie i oczywiscie kazdy ma swoje. Moj maluch jest tez jak to lekarz stwierdzil- za ciezki jak na swoj wiek ale powiedzial ze to nic zlego i mam sie niczym nie przejmowac a dziecko kiedy jest glodne dac mu jesc tyle ile potrzebuje. Mojej siostry syn byl po prostu przeokropnie tlusty i nie najedzony a dzis szczuply bo szystko wybiegal.
Dziewczyny mam pytanko. Waszym malenstwom tez tak sie ulewa po wypiciu mleka??? Bo mojemu od paru dni mocniej i nawet dzis w nocy przy odbiciu oblal mi poduche. Juz sama nie wiem.Podobno to normalne ale jak czesto??? 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzia zgadzam sie z Toba ja nic bez konsultacji nie podalam wiec...
Co do wagi to tez wlasnie mi to mowily ze Maly zacznie sie ruszac wiecej itd i tez bedzie inaczej choc tak jak pisala on nie jest tlusty.
Co do ulewania u Nas byl ten problem ale jakos tak jest lepiej juz 🙂
Moze za lapczywie pije?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i wlasnie tez mi sie wydaje ze przez to ulewa bo czasem za lapczywie pije a w nocy dopiero. Widocznie mam tyle pokarmu a przeciez i on juz silniej ciagnie cyca wiec wiecej mu leci. Mam nadzieje ze to przejdzie kurcze. Glodomorek maly. Ale co zrobic. Byle zdrowy. 😉 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitek Ty się niczym nie przejmuj, Olaf to słodki chłopczyk, a jak zacznie chodzić, wyciągnie się. Wiele dzieci tak właśnie ma. I zresztą tak jak mówisz, taka Jego natura, tym bardziej że Mariusz, podobnie przybierał na wadze.

Iwiokej dlaczego jesteś tak uprzedzona do leków, które lekarz zaleca? Dopiero gdy problem zdrowotny kogoś osobiście dotyka, wówczas przestaje być tak ostrożny co do tabletek i innych medykamentów. Gdybym nie słuchała lekarza będąc w ciąży, podejrzewam, że nie byłoby na świecie MOJEGO KOCHANEGO SYNA IGORA, czego nawet nie próbuję sobie wyobrazić..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczyny,
Andzia - moja strasznie ulewała i przez to nie tyła tak jak trzeba - teraz daję jej "klej" do jedzenia - nutrition i mimo że byłam do niego strasznie uprzedzona - jakoś tak mi szkoda było dzieciaka klajstrować - to już po 1wszym karmieniu były efekty - zero ulewania. Nadal am mieszane uczucia ale widzę że są efekty..
a może masz za duży przepływ w smoczku i dzieciak za szybko pije?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaana ja chetnie dodawalabym mu do mleka jakiegos zageszczacza ale problem w tym ze karmie piersia 🙂 Zobacze jak bedzie dalej. Zalozylam mu sliniaka bo co jadzenie to musialam go przebierac calego 🙂 Teraz spi ale musialam mu dac jeszcze troche jesc bo marudzil. Ulalo mu sie wczesniej to teraz musial dopic. 😁 Tylko szkoda tego mleczka cycuszkowego ale trudno. Teraz slodko mruczy az milusio popatrzec i posluchac. Sloneczko kochane. Ale dziekuje aaana za dobra rade 😉 😁 Milego dnia zyczymy bo u nas niebo czyste i sloneczko swieci i tego wam tez zyczymy.... 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzia masz za duzy przeplyw w cycach hahaha 😉 nie no zartuje 🙂
Aaana nutriton tez mi doradzali ale Ci powiem ze Olafik wyszedl z tego ulewania i juz jest ok 🙂
uleje tylko wtedy gdy po jedzeniu zaczyna byc bardzo aktywny no ale na to rady nie ma 🙂
co do nutritonu to ma w sobie maczke chlebowca swietojanskiego i jest naturalnym skladnikiem zageszczajacym a nie zadnych medykamentem wiec nie martw sie 🙂 to tak samo gdyby sobie zagescila kaszka no ale kaszki jeszcze pic nie moze 😜
Martus tak czasem bywa ze trzeba samemu wpasc na to aby co wziasc wiadomo lekarz lekarzem ale kazdy przypadek jest inny...Gdybym sluchala iroli Olafka zapewne by nie bylo i tak jak piszesz nie wyobrazam sobie tego i na sama mysl mam gesia skorke...
no i nie martwi sie jego waga bo jak ma po Tatusiu to wyrosnie na zdrowego mezczyzne i to najwazniejsze 🙂
My wlasnie konczymy porzadki i zaraz uciekamy do CH spacerkiem na zakupki bo kumpel wpada wieczorkiem 🙂
jest przeslicznie na dworze 🙂
Olafik spi juz od 3,5godz a jadla 4,5godz temu...jakis szok hehe 😉
no ale zapewne zmeczyla go ta nocka no i mial znow 37,6 wiec pewnie przez to.
Jak sie obudzi ale bedzie krzyk o mleczko ojojojoj 🙂
Uciekam myc lazienki i koniec sprzatania 🙂
Buziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek wiem wiem ad nutritionu ale... no ale efekty są spektakulaRNE 😜
Andzia to nic że karmsz piersią - można nutrition rozpuścić przed karmieniem i podać na łyżeczce - też zadziała
ja miałam schizę że jak mała ulej a ja nie zauważę to może się zachłysnąć - więc nie czekałam aż wyrośnie - poza tym ulewałą tak dużo że - w przeciwieństwie do Olafka 😜 - w ogóle nie przybierała na wadze... ech Anitek zazdroszczę Ci tej wagi Mlodego - chociaż z drugiej strony nie wiem jak twój kręgosłup to znosi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEj Mamuski 🙂

A My dzisiaj odziwo bardzo pozno. Wczoraj nawiedził Nas chrzestny Filipa no i oczywoscie Moj Slubny sie nagwizdał. Wrrr niech już się skończą te okazje 😞

A dziś piekny dzien 🙂 Zapakowalismy sie w auto i pojechalismy z rana nad jeziorko : ) Wczoraj jeszcze byliśmy na naukach do chrztu 🙂 Trały całe 7 minut - i to mi się podoba 😁 he he

no a teraz mamusia musi się przygotować na jutrzejszy dzień 🙂 henna manicure pedicure 😁 także do spisanka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...