Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hehe..Jai_Ho nooo muszę się zaopatrzyć w bejsbole ;-)

Dziewczyny ile płacicie za te szczepionki?
Ja miałam tą 6w1 płaciłam za nią 180zł ale ona chyba bez tych rotawirusów i pneumokoków była
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry 🙂 U Nas nocka srednia bo Olaf spal wczoraj doslownie caly dzien i budzil sie co 4godz na jedzenie i tak spal az do 23ciej (w przerwie kapanie) i oczy jak 5zł 😁 i tak do 5tej rana lezal z Nami w lozku i sobie przemawial czasem wyzywal cos albo krzyknal raz po raz 😁
a teraz spi hehe 🙂
Aaana jakie Domis ma sliczne duzzze oczka 🙂 naprawde slodziutka 🙂
JaiHo pisalas o Cork? czemu hehe 😉? CandyMonka Nadia sliczna na maxa i te wloski 🙂 Bedziesz musiala niezly przesiew zrobic jak dorosnie 😉
Ja sie smieje do Meza ze bede wymagajaca tesciowa 😁
co do szczepionek to tu tez tak jak u JaiHo nie ma wyboru innego sa 6w1 i pneumokoki i ta sa za darmo szczepienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitek Nadinka dziękuje za komplement.
Sprawdziłam te szczepienie i to co miałam to:
• 6 w 1 (DTPa + IPV + Hib + wzw 😎 - szczepionka skojarzona przeciwko: błonicy, tężcowi, krztuścowi (acelularna), polio, Hib, wzw B
Szukam włqaśnie w necie ile kosztują rotawirusy i pneum.
Kurcze nie powinnismy za nie płacić! To jakies chore dzielenie dzieci!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u Nas 2miesiace i 2tygodnie hehe 🙂 jejkus jak ten czas leci 😁
Wlasnie dzwonili znajomi z zyczeniami dla Meza no i pojedziemy popoludniu na jakis lunch i kawke 🙂 pogoda gorsza niz wczoraj bo takie zamglone niebo jakies ale damy rade 🙂 cieplutko jest i nie pada to najwazniejsze 🙂
Aaaa Dodi ja uzywam pampersow active fit "4" takie fioletowe opakowanie.
[IMG]http://www.fotoszok.pl/upload/cfb36d32.jpg[/IMG]
ale z tego active fit "3" maja inny srodek i nie bylam zadowolona...bo te "4" maja siateczke w srodku a "3" nie maja i nie wiem czemu skoro to seria actove fit 😮
ale ja "3" kupilam tylko jedno opakowanie bo dotychczas uzywalam serii NEWBORN "3" i z nich bylam bardzo zadowolona ale Olaf wyrosl juz i musi miec "4" a seria NEWBORN jest tylko do "3"to takie zolte opakowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martus jak wgrywasz zdjecie to tam juz nic nie ustawiasz rozmiar itd wszytsko jest automatycznie i niech tak zostanie 🙂 aby wgraj zdjecie wygeneruj kod zgodnie z instrukcja i gotowe 🙂
CandyMonka zgadzam sie z Toba!!! nie wiem z jakiej racji w PL trzeba za te szczepionki placic 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super rotawirusy 300zł a pneumokoki od 260 do 360.
Mmm... no tak teraz znowu musze ją szczeić tą za 180+300+360= 840 zł hehehe noo tak!
A lekarka ostatnio do mnie z tekstem jak wzięłam tą za 180 "Dobrze, mamusia nie żałuje na dziecko"... a jak ktoś nie ma to co żałuje..
Reklamują co chwile te szczepionki, strasza nas nimi a k.. pieniadze to mamy sobie z d wyciagnac! zero pomocy w tym panstwie!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie rotrawirusy podaruje bo jak narazie Olaf nie ma kontaktu z dziecmi i miec nie bedzie...
poza tym nie wiem czy tu ta szczepionka jest dostepna musialabym zapytac. co do pneumokokow to jak dasz rade to zaszczep Nadie.
No i fakt zero pomocy 😠 ja czasem sie dziwie jak ludzie w PL daja rade np maja 1000zl na miesiac na cala rodzine 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek nie pisalam o cork ale o Monki corce, a ze nie mam polskich znakow a do tego walnela mi sie chyba literowka to wyszlo Cork 🙂)).
Co do placenia za szczepionki... chory kraj! chociaz z drugiej strony to akurat koszt szczepionki pokrywa sie z becikowym i mysle, ze to chyba najrozsadniejsze przeznaczenie tych pieniedzy, bo chyba lepiej nie kupic kilku ubranek czy zabawek a zadbac o zdrowie malucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaiHo hahaha no tak 😜
co do becikowego to tutaj tez go juz nie ma od zeszlego roku. a szczepionki byly za darmo caly czas. No ale trudno niby panstwa nie bylo stac na becikowe a to ze inne szychy zarabiaja po 150tys to jest ok 😠
no ale co zrobic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee nie wiem gdzie sie je lapie bo nawet o tym nie czytalam za duzo aby zobaczyla ze szczepionka na rota jest zakazana np w USA i kilku innych krajach i sa przypadki smiertelne i ze warto zaszczepic w krajach tj Afryka,Azja itp. i mysle ze duzo w tym racji bo w PL czy w Irl nie ma az takiego zagrozenia...
co do szczepionki to Olaf byl zaszczepiony w piatek 6w1 i wlasnie na pneumokoki wiec niczym sie martwic nie musze teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodi ciesze sie ze Debridat pomogl Julci 🙂 super ze juz nie ma kolek oby tak dalej 🙂 ale mysle ze jak bedziesz pilnowac tego zeby podawac jej regularnie to kolki powinny juz ustapic 🙂
a dlugo masz Jej podawac ten debridat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo porażka z tymi pensjami w PL.
jeszcze kilka msc temu płakałam, że nie chcę siedzieć w UK ale teraz powaznie zastanawiam się nad powrotem bo gdyby nie moje macierzyńskie z Anglii to nie wiem jakbym tu przeżyła, bo moja mama pracując uczciwie ponad 30lat w państwowej instytucji ledwo utrzymuje siebie samą.
W zeszłym roku moi kumple polecieli z UK do meksyku za 500f na osobe, co daje jakies 2500zl tu mieli wszystko on inclusive, do tego samochód na zwiedzanie. Spotkali tam Polaków co byli w tym samym hotelu i oni bez on incusive i auta za osobę płacili 7000zł...o co tu biega??
Głupie buty Lacoste w UK ok50f w Polsce 400zł!
Sorki, że się rozpisałam..temat rzeka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CandyMonka no wlasnie ja tez tego nie czaje!!!! skad te ceny???? Tutaj z jednej wyplaty mozna oplacic czynsz plus jedzenie i sobie np kupic aparat fotograficzny i stac czlowieka na to czy na tamto a w PL jak nie masz dobre pracy to lipa...
taniej jest kupic tutaj niz w PL np moja siorka przyleciala doslownie z pusta walizka aby niezbedne rzeczy i wszytskie ciuszki do Malej i dla siebie tutaj kupila!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja tego też nie rozumiem ;-(
Polska to dziwny kraj..dziwni ludzie..dziwny kraj hehe
No cóż trzeba będzie powrócić na obczyznę. Przykre ale tu się nie da normalnie żyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CandyMonka mowisz ze siwinke farbowalas 🙂 ja mam swoje naturalne wlosy i zapuszczam 🙂 ciekawe jak dlugo nie bede farbowac hehe 😉
no i tez mam siwych wlosow kilkanascie moze kilkadziesiat 😁 starosc nie radosc 😉
a tak wogole to mam jakis mega problem ze skora buzi...czolo polika noc i broda tak suche ze szok az mnie skora piecze 😞 i takie zaczerwienione lekko!!! smaruje jakims tam specjalnym kremem ale nie pomaga za bardzo 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie szczepienia tez sa bezplatne, nie ma czegos takiego jak becikowe, ale dostaje bardzo przyzwoite macierzynskie, z tym, ze nie bierze sie to z niczego, przy chyba najwyzszych podatkach w Europie cos sie za to nalezy 🙂) Niestety u mnie nie jest tanio 😞 tansze sa tylko markowe alkohole, wina i ... sprzet fotograficzny, czyli podstawowe produkty 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...