Skocz do zawartości

Ciąża na wychowawczym | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny mam takie jeszcze jedno pytanie niewiem jak to zrobić żeby nie przekombinować jestem na urlopie wychowaczym bezpłatnym urlop mam do 12 marca 2012 a teraz zaszlam w ciąże słyszałam że mogę urlop skrucić ,,bo chciałabym iśc na l4 żeby mieć kase, bo na wychowaczym niemożna brać zasiłku chorobowego wiem że po urodzeniu dziecka liczy się zasiłek macierzyński próbował ktoś tak z was że był na wychowaczym skrócił i od tego dnia co zaczynać maił prace przyniósł L4?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Asia 🙂
Ja właśnie tak zrobiłam 🙂 z tą tylko różnicą że ja miałam wychowawczy do 2 stycznia i od 3 stycznia zaniosłam do pracy L4.
Oczywiście możesz skrócić swój wychowawczy, ale o ile dobrze pamiętam obowiązuje 30 dniowy okres wypowiedzenia urlopu wychowawczego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu a niejest tak ze trzeba wrócić na pare dni do pracy i dopiero wtedy dać l4tak mi kiedyś znajoma mówiła????Sama nie wiem Czyli wychodzi na to ze jak ja mam np.macierzyński do 2013roku a zachodzą teraz w kolejna ciążę to idę do ginekologa po zwolnienie i zanosze je do pracy i dostaje normalnie wypłatę????Tak to wyglada????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzi dla mnie absurdem jakimś byłoby wracanie na kilka dni do pracy. Skoro dostaje L4 coś mi się dzieje i pracować nie mogę, czy nie tak? to niby dlaczego miałabym mimo to przez te kilka dni pracować.
Ja miałam taką sytuację że wzięłam sobie wychowawczy na dwa miesiące tak jak pisałam wcześniej do 2 stycznia i 3 teoretycznie powinnam się pojawić w pracy i owszem pojawiłam się ale z L4.
W Twojej sytuacji musiałabyś złożyć podanie z rezygnacją z wychowawczego bo nie można być i na wychowawczym i na L4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja bym nienapisała że jestem w kolejnej ciąży , napisała bym że powodem jest brak środków do życia np, o ciazy by sie dowiedzieli jakbym przyniosła l4 he Marzi zasiłek chorobowy jest 100% płatny za pierwsze 33 dni płaci pracodawca a kolejne zus i dostajesz tak wypłate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak szczerze muwiąc to bym tego niezałatwiała ale cieżko tu na podkarpaciu żyć z jednego wypłatu dlatego tak sobie pomyslałam gdym załatwiła to fajnie zawsze to dodatkowe pieniądze no ale jeszcze zależy czy sie pracodawca zgodzi np, w moim przypadka ja pracowałam w prywatnym zakładzie pracy chrononej skończyła mi się grupa narazie niebede robić bo po co jak i tak już bede siedzieć w domu spróbować można 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co w wypadku kiedy jestem na urlopie wychowawczym od kwietnia 2010 nie chcę go przerywać bo nie mam powodu a kolejne dziecko urodzę w sierpniu 2011 czy będzie mi sie należał urlop macierzyński?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...