Skocz do zawartości

13-tego w piątek,zabobony,czary-mary i takie tam..... | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Drogie mamy jesteście przesądne?Czy wierzycie,że ktoś może zauroczyć wam dziecko?Cz znacie sposoby ,żeby coś takiego odczynić?Czarne koty,czerwone wstążeczki,oblizywanie czoła dzieciom.....Co sądzicie o tzw''SZEPTUCHACH''.Ja osobiście nie wierzę w żadne takie cuda,Mój synek urodził się 13-tego w piątek i mam nadzieje,że przyniesie mu to dużo szczęścia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tam przesadna nie jestem ale powiem ci ze moja znajomy w szpitalu dala kawalek nitki maluchowi do rozka spytalam sie jej po co a ona na to zeby duzo spal i oo spal jak susel non stop tylko pil i robil kupki i siusiu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ie wierzyłam...aż w zeszły czwartek na spacerze z małymi 2 czarne koty mi drogę przebiegły,najpierw 1 a jak szłam już do domu to drugi...a popołudniu męża kumpel rzucił się z okna,wieczorem zmarł 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie wiem czy jestem przesądna,ale moje dzieci miały zawsze czerwone kokardki przy kołyskach,łózeczkach,wózkach,rozkach...a jak płakały z niewiadomego powodu to Mama mnie nauczyła ,ze trzeba 3 razy oblizac oczy i spluwac w prawo, lewo i prawo 😁...żeby sciagnąc uroki...A jesli chodzi o 13 w piątek to dla mojego meza zawsze jest pechowy 14 😁...nie wiem ,ale zawsze jakies nieprzyjemności wtedy ma 😲....Poza tym to zawsze kopniak w tyłek przed ważnym egzaminem,a jesli upadnie Ci kartka to musisz przydeptac przed podniesieniem...No i jak wracasz sie po cos do domu to musisz usiasć ,bo Ci sie nie powiedzie ...oj dużo tego by było...CHYBA JEDNAK JESTEM PRZESADNA 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kokardki sama mam z medalikiem Matki Boskiej ale to z tego ze wole nie zapeszac. Co do przesadow innych to nie zapomne jak czytalam ze ciezarnych nie zaprasza sie na wesele bo ciezar parze mlodej przynosza, BZDURA na moim slubie i weselu byly dwie ciezarne i wiecej mi szczescia przyniosly niz pecha. A co do wosku jeszcze tego nie slyszalam ale slyszalam ze kultuny dzieciom sie robia jak sie pzeuroczy, moze i troche racji w tym jest moja babcia jakas stara znala zielarke co nie raz miala do czynienia z urokami. Powiem wam tak wierze w rzeczy paranormalne i inne niewyjasnione zjawiska pewnie dlatego ze ja i moj tata mamy tak ze czesto z czwartku na piatek sni nam sie cos i to okazuje sie prawda, niestety czesto wysnilam i dobre rzeczy a czasem zle. Mozna by powiediec ze jestem dziwna ale wierze w to co widze i jesli sen sprawdza sie co do cna to cos w tym jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o jaa 😜
hihi


No co do tch wszystkich przesadow ciazowych to nie dalam sie wciagnac... 😜
Ale np czerwona kokardke we wozku z medalikiem i foteliku samochodowym mam 😉
A te zle uroki na dzieci.... OJJ TAK TO PRAWDA!
Sama tego doswiadczylam na Marcelku! Nie chcialam wierzyc itd dopuki bylam kiedys na spacerze i weszlismy do sklepu gdzie pracuje tesciowa, oczywiscie wszystkie sie zlecialy.
I kazda jaki slodki jaki to... bla bla bla.... po czym moj maly jak by szalu dostal.. inne dziecko!
Mama kazala zlizac czolo i co? SLONE!!! 😮
od tego momentu wrocil do siebie.
Na 2 dzien opowiedzialam tesciowej to potwierdzila ze w srod tych kobiet byla starsza babka ktora bardzo chce dziecko a nie moze. I juz nie pierwszy raz cos takiego w jej obecnosci sie stalo.
Od tego momentu zawsze jak ktos podchodzi do wozka i chwali malego nogi mam na krzyz, lub palce.


😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj moj synek tez mial napad jakis i moja mama mowi zebym polizala czolo ale slone nie bylo a ciotka u nas taka byla. no kurcze gdyby z tymi urokami dzialalo to by moj maly kolki szybko stracil a takto ma kolki niestety 😞 na to przesadow nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiula2 napisał(a):
naprawdę w to wierzycie???


coś w tym jest.

ja na ważne egzaminy zakładam moje czerwone, już stare majtki, ale pomagają mi 🙂
przed egzaminem na fce zbiłam mój ulubiony kubek.. okazało się potem, że było to na szczęscie , bo egzamin zdany.
jak spadną mi notatki przed egzminem, zawsze je przydepczę - do tej pory nie miałam ani jednej poprawki.

w czarne koty natomiast nie wierze, mam ich 5 w domu, za każdym razem przebiegają mi drogę i nic się nie dzieje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
Kasiula2 napisał(a):
naprawdę w to wierzycie???


coś w tym jest.

ja na ważne egzaminy zakładam moje czerwone, już stare majtki, ale pomagają mi 🙂
przed egzaminem na fce zbiłam mój ulubiony kubek.. okazało się potem, że było to na szczęscie , bo egzamin zdany.
jak spadną mi notatki przed egzminem, zawsze je przydepczę - do tej pory nie miałam ani jednej poprawki.

w czarne koty natomiast nie wierze, mam ich 5 w domu, za każdym razem przebiegają mi drogę i nic się nie dzieje 🙂

ja nie przypisywałabym zbitego kubka zdanemu egzaminowi, myślę, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego, choć oczywiście ktoś może w to wierzyć i git 🙂
czerwoną kokardę miałam do wózka przywiązaną, ale z tym słonym czołem to od was się właśnie dowiedziałam,
w niektórych sytuacjach człowiek głupieje (przynajmniej ja)i sam już nie wie czy to zbieg okoliczności czy rzeczywiście jakieś szamańskie wróżby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co do przydeptywania zaszytu mialam tak w licem i koledze raz upadl i mu powiedzialam ze bedzie pytany smial sie a faktycznie wzieli go do pytania. 🙂 przesady sa i beda a y ktos wierzy czy nie jego indywidualna sprawa ja wierze, i od dzis zaczynam sprawdzac czolo malego 🙂 . Przesady w ciazy byly i nie we wszystkie wierzylam zobaczymy jak bedzie teraz jak maly jest w takimm okresie urokow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...