Skocz do zawartości

maluchy z astmą oskrzelową | Forum dla mam


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
I jak wrażenie z użytkowania flixotide? Mi lekarz powiedział, że to lek sterydowy więc u syn może wystąpić wzmożony apetyt czy wzrost masy ciała. Póki co nic takiego nie zauważyłam, a mały po tych inhalacjach nie ma uporczywego kaszlu. Przy okazji podrzucę wam informacji, że apteki za grosze w Płocku ( Gałczyńskiego i Królewiecka ) sprzedają flixotide oraz inne leki dla astmatyków za 1 grosik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesiące później...
  • Mamusia
Właśnie dzisiaj u mojej rocznej córeczki stwierdzono astmę 😞 Załamana jestem.
Powiedzcie mi, jak to wyglądalo u Waszych maluchów bo moja ma kaszel i katar od 2mc , w nocy się nasila, ma tez wysypkę ale dzisiaj doszła goraczka w nocy z tym ze tylko raz. Lekarz osłuchał i stwierdził ze płucka ma czyste i wszystko wskazuje na astmę, dziedziczną i nabytą po bronchitilisie przebytym w wieku 6tygodni.
Jak z tym żyjecie, macie specjalne antyalergiczne odkurzacze, zmieniacie codziennie pościel, jak z tym żyć w przypadku malucha ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
u nas nie jest stwierdzona astma
maly ma dusznosci jest to wrodzona infekcja drog oddechowych lekarze mowia ze albo maly wyrosnie z tego albo zamieni sie to w astme
posciel zmieniam raz w tygodniu odkurzanie i mycie podlog codziennie zero prania w mieszkaniu (maly dostaje dusznosci na zapach prania) czesto wietrze mieszkanie nawet jak maly biega to na chwile otwieram okna na zmiane w kazdym pomieszczeniu staram sie duzo z nim wychodzic ale jest mi ciezko ze wzgledu na prace
tak jak u ciebie mamy kaszel duszacy i katar uzywamy zwyklych kropli do noska i inhalatora czasem uzywamy syropku zeby zalagodzic gardelko
od jakiegos miesiaca nie mamy dusznosci nadzieja ze to minie (puk puk zeby nie wykrakac)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój synek m Mikołaj miał od września nieustanne infekcje zarówno górnych jak i dolnych dróg oddechowych. Zaczynało sie najczęściej od kataru którym zarazałą go jego starsza siostra a konczyło sie. zazwyczaj na oskrzelach. W październiku miał pierwsze zapalenie oskrzeli z dusznosciami, za miesiąc historia sie powtórzyła z trzecim zapaleniem oskrzeli z dusznosciami i zmianami na płucach wylądowalismy w szpitalu. Diagnoza podejrzenie astmy oskrzelowej, po powrocie mamy wziewy pulmicortem co bedzie dalej nie wiem. Mój synek ma półtora roku. Mamy bardzo odległy termin u alergologa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
u nas dusznosci minely
jezeli dociagniemy koniec miesiaca bez ataku bedzie to oznaczalo ze wszystko mija ze maly wyrasta z tego
lekarze sa dobrych mysli poniewaz maly nie choruje i nie ma zadnych zmian skornych ani alergii
dzieci czesto wrastaja albo ataki nie sa takie silne jak na poczatku
wierze ze wasze dzieci tez z tego wyrosna 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
u nas zaczelo sie jak hubi skonczyl 3 miesiace. co chwile mial katar kaszel... a jak katar i kaszel to i za chwile zapalenie oskrzeli a w nastepstwie zapalenie pluc... do pierwszego roku zycia praktycznie bylismy w szpitalu... na koncu juz nie widzieli co mu jest byly proby potowe ktore wykazaly ze maly ma mukowiscydoze dla stu procentowej pewnosci robili mu badania genetyczne ale na szczescie okazalo sie ze nie ma uff co to byla za ulga. pozniej wiotkosc krtani zrobili badanie w narkozie i nie ma.. nie wiadomo co mu byla a harczal jak stary ciagnik. zrobili nam testy alergiczne i wyszlo szydlo z worka... alergia na praktycznie wszystko co pyli kurze roztocza siersci itd... szukalismy dobrego lekarza i nic terminy 2 a czasem 3 miesiace masakra... no to prywatnie. na szczescie trafilismy na dr mroza z poznania... ( nawiasem mowiac maly caly czas byl na antybiotykach sterydach i lekach rozszerzajascych oskrzela) stwierdzil nam astme. od prawi roku leczymy sie u niego maly juz nie choruje na zapalenia oskrzeli co najwyzej ma katarek . na stale dostaje singular 4 i raz dziennie steryd pulmicort 250mg 1ml. ventolin doraznie.
dodam ze wczesniej dostawal 6 razy ventolin 3 razy pulmicort do tego berodual itd...
mamusie ze sterylnoscia nie popadajcie w paranoje dom to nie szpital... im czysciej tym bardziej dziecko oslabione. my podlogi scieramy na mokro raz dziennie a myjemy plynem co 3 lub 4 dni. posciele raz na 2 tygodnie. misiaki zamrazamy tez raz na 2 tygodnie. maly sie juz nie meczy a za 2 tygodnie zejdziemy na jeszcze slabszy steryd flixotide. starszy synek go bierze na stale raz dziennie i do tego singular.
ale mi sie elaborat napisalo przepraszam was za to. dodam jeszcze ze mimo alergi na siersc od 7 miesiecy mamy psa... lekarz sie zgodzil tak nam dobrze idzie leczenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My mamy pulmocort dwa razy dziennie, który ograniczyć możemy do jednego razy ale gdy już nie bedzie infekcji i również ventolin doraźnie podczas ataków. Zdarzyły nam sie ostatnio dusznośći trwały trzy dni, Na razie od czasu szpitala odpukać oskrzela czyste, ale mały non stop przeziębiony chodzi i smarkajacy. Osłuchuję go bardzo często bo mam stracha jednak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...