Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Gosia! poczujesz, poczujesz... od tych przepowiadających różnią się głównie tym, że zaczynają się od góry i schodzą ku dołowi, natomiast macica ćwiczy tylko w momentach, gdy czujesz bóle podbrzusza. Chociaż odczucie jest bardzo indywidualne i ciężko powiedzieć, jak będzie. Ja sama się cykam, że przeoczę np. wyciek wód 😮
A od wczoraj brzuch się stawia jak diabli, nagle twardnieje i jest taki wypięty przez parę minut... i martwi mnie to, bo moim zdaniem to coś za wcześnie. Jutro mam wizytę, więc zapytam o ten twardniejący brzuchol. I znowu moja waga oszalała! Przez 2 tygodnie +1,4 kg. Przecież to niemożliwe 🙂 A może najadłam się lub napiłam dużo? Chociaż jak spojrzę na brzuch, to znacznie urósł w ciągu tego czasu 🙂
Dzisiaj rządzą mielone - u mnie nadziane pieczarkami + buraczki + ziemniaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq napisał(a):
Gosia! poczujesz, poczujesz... od tych przepowiadających różnią się głównie tym, że zaczynają się od góry i schodzą ku dołowi, natomiast macica ćwiczy tylko w momentach, gdy czujesz bóle podbrzusza. Chociaż odczucie jest bardzo indywidualne i ciężko powiedzieć, jak będzie. Ja sama się cykam, że przeoczę np. wyciek wód 😮
A od wczoraj brzuch się stawia jak diabli, nagle twardnieje i jest taki wypięty przez parę minut... i martwi mnie to, bo moim zdaniem to coś za wcześnie. Jutro mam wizytę, więc zapytam o ten twardniejący brzuchol. I znowu moja waga oszalała! Przez 2 tygodnie +1,4 kg. Przecież to niemożliwe 🙂 A może najadłam się lub napiłam dużo? Chociaż jak spojrzę na brzuch, to znacznie urósł w ciągu tego czasu 🙂
Dzisiaj rządzą mielone - u mnie nadziane pieczarkami + buraczki + ziemniaki.

Ja wogóle nie wiem czy mam skurcze czy nie. Czasem tylko boli mnie podbrzusze. Takie pulsowanie widoczne na brzucholku to chyba czkawka a takie pulsowanie delikatne wyczuwalne tylko w dole brzucha?? ;/ Eh mam coraz więcej obaw... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kochane mamuśki, ale dziś ciepło! normalnie jakby lato wróciło!

ktoś tu pisał o opuchniętych palcach - no właśnie, nie wiem czy to od tej przeprowadzki, czy już tak ciążowo - ale od 2 dni nie mogę już założyć obrączki 😞

Cherry - tak, świetnie pamiętasz, przeprowadzka do rodziców

ella - mam plan odpocząć w listopadzie 😉 jeśli dzidzia nie pospieszy się zbytnio, będę miała całe 20 dni leniuchowania! 😁 a Ty, moja kochana, jak już masz bliziutko! 🙂
u mnie równe 50 dni!

aaa, kosmetyki penaten widziałam w super pharm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuchatki!!!
Kurcze pedzicie z tymi postami 🙂
widze coraz wiecej ekscytacji zblizajacymi sie terminami porodow 😜
no coz zegar tika TIK-TIK-TIK BOOOOOOOOOOOOOMMM!!!! i malenskie slodziaki beda z nami 🙂 Wtedy sie zacznie - zobaczycie 😁
Ja odczuwam skurcze bezbolesne, krotkotrwale sadze, ze to te Braxtona-Hicksa... w pierwszej ciazy jak mnie lapaly to byly bardzien nieprzyjemne, niekomfortowe niz obecnie....
Dziewczynki juz zostalo nam naprawde niewiele do rozwiazania zagadki - jak bedzie wygladac moje dziecko 🙂 Moja rada dla tych, ktore planuja karmic piersia.... A przypuszczam, ze wiekszosc z nas.... Jedzcie wszystko na co macie ochote bo pozniej scisla dieta o jakiej nie snilyscie 😉 zeby malenstwa nie mialy kolek, alergii itp... Jesli ktoras z was uwielbia wigilijne potrawy (ja przepadam za pierogami z kapustom i grzybami) to radze przygotowac sobie takowe wczesniej i popodjadac bo przy stole wigilijnym niewiele sie znajdzie dla matek karmiacych.... Wiem z doswiadczenia 😞 - moja Mia co prawda kolek nie miewala ale byla strasznym alergikiem na poczatku i nie przyswajala wielu potraw przede wszystkim mleka, ryb, jaj .... Poczytajcie sobie o skladnikach potraw alergizujacych najbardziej i to czego nie mozna podczas karmienia piersia... Oczywiscie nikomu nie zycze alergikow ale faktem jest, ze przez okolo 3 pierwsze miesiace trzeba uwazac co sie je tak czy siak... Wiec kobietki namawiam na delektowanie sie smakami niedostepnymi pozniej dla karmiocych 🙂 Jedzcie na zdrowko 🙂
A to JA GRUBASEK:
https://picasaweb.google.com/lh/photo/u8cryFMwWzsGEi7KOOwvKA?feat=directlink
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mdg87 napisał(a):
Ja mam dzis na obiad spaghetti, sosik juz zrobiony i czekam na meza jak wroci z pracy i makaron wstawiam. We wtorek skocze na nastepne KTG, ciekawe czy maly tym razem bedzie bardziej aktywny.


mdg87 czy ktg robisz sobie na własne życzenie czy masz zalecone od lekarza? tak sie zastanawiam czy moglabym podjechac do szpitala i poprosic o zrobienie ktg zeby sprawdzic czy ten twardniejący brzuszek to nie skurcze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
A ja się też zestresowałam moja znajoma, która miała termin na 25 października o godzinie 10 urodziła Kubusia zdrowego 59 cm i 4,20 wagi . Strasznie się cieszę, ale pomyślałam o jejku teraz na nie pora ! I ta data dzisiejsza byłą prognozowana z usg!

czy mam tylko takie wrażenie, czy robi się nieco nerwowo, że te nasze terminy są daleko nietrafione?
wg mojego pierwszego usg 8 listopada, wg ostatniego 13 listopada (bo Filip nieco mniejszy niż przeciętnie)...

I jaki ten Kubuś znajomej spory!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madzia_m3 dużo czytałam że termin z pierwszego usg jest najbardziej prawdopodobny. Jak pomysle że zostało 6 tyg do 38 tyg to mnie ciarki przechodzą, a przeciez wcześniaki tez się zdarzają. Moja siostra urodziła w 32 i 36 tyg a mama w 34 wiec lekarz zasugerował żebym była czujna.

Gosiaq zapytaj koniecznie o ten twardniejacy brzuszek bo mnie to martwo a wizyta dopiero 12 pażdziernika. Póki co mało chodzę bo jak leże to jest ok, ale nie daj Boże klęknąc i wstac to jak kamień. Zrobiłam sobie dziś zdjęcia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto m1 Emilki z dzisiaj 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/99/zdjcie0170m.jpg/][IMG]http://img99.imageshack.us/img99/8346/zdjcie0170m.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari fotka sie nie otwiera.
Marinel brzuszek sliczny 🙂
Co do KTG to lekarz powiedzial zebym robila sobie 2x w tygodniu. Jezeli byloby cos nie tak to szybciej sie wychwyci. KTG robi pielegniarka u niego w gabinecie, w pomieszczeniu, gdzie sie zapisuje.
Lekarz kazal mi liczyc ruchy, macie tez zlecone? Jak to sie robi bo w necie jest dziwnie to opisane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mdg87 ja zapytałam lekarza o to liczenie ruchów w 28 tyg to powiedzial ze nie jest to konieczne ale żebym była czujna. Jedne książki podają że powinno się liczyc 10 ruchów w ciągu godziny podaczas aktywności maluszka a inne żeby liczyć w których godzinach dziecko się rusza i trzeba zaznaczać do 10 ruchów w ciągu dnia. Moja Emilka ostatnio bardzo aktywna i strasznie się rozpycha, więc to mnie uspokaja, ale jak brzuszek dlaej będzie się tak stawiał i twardniał to pojadę to sprawdzić. Pomyślałam że to może od tego że się tak wierci ale nie wiem czy tak może być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agnez141 napisał(a):
Gosiu,ja własnie leże na oddziale od poniedziałku bo twardniał mi brzuch,zrobiono mi KTG i wyszłyło ze ma skurcze,oczywiscie leżenie wstawanie tylko do łazienki ,podaja mi leki Fenoterol i Isoptin.Skonsultuj to ze swoim lekarzem .

jasna cholera! żeby tylko mnie nie wysłali do szpitala! Maciek się zapłacze, tym bardziej, że akurat mąż pojechał na kurs do Gdyni do czwartku 😞 coś czuję, że czeka mnie niespokojna nocka ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosiaq napisał(a):
agnez141 napisał(a):
Gosiu,ja własnie leże na oddziale od poniedziałku bo twardniał mi brzuch,zrobiono mi KTG i wyszłyło ze ma skurcze,oczywiscie leżenie wstawanie tylko do łazienki ,podaja mi leki Fenoterol i Isoptin.Skonsultuj to ze swoim lekarzem .

jasna cholera! żeby tylko mnie nie wysłali do szpitala! Maciek się zapłacze, tym bardziej, że akurat mąż pojechał na kurs do Gdyni do czwartku 😞 coś czuję, że czeka mnie niespokojna nocka ...



Gosiu ja jestem pełna wiary że to tylko te skurcze B-H. Jak lekarz ostatnio mnie badał na fotelu to stwierdził ze brzuch twardy ale to może być reakcja na badanie. Ja mu na to że ciągle mam taki twardy i zbytnio się nie przejął. Teraz juz mu nie daruję 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq - nie przejmuj sie za bardzo bo to niczemu dobremu nie sluzy... pewnie to skurcze B-H Jednak przy najblizszej okazji skonsultuj....

dla ciekawych:
Sprobujcie otworzyc ten link z moimi zdjeciami
https://picasaweb.google.com/100695367644011242663/30Wrzesnia2011?authuser=0&feat=directlink
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...