Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

Cherry rozumiem że to dla Ciebie trudne. Też nie znoszę nadgorliwości innych. Mój mąz bez porozumienia ze mną zaprosił swoją mamę do opieki nad naszym dzieckiem od grudnia, ale ona wykazala się rpzsądkiem i mu powiedziała że ja na pewno nie będę chciała bo mam swoje nowoczesne podejście do wychowywania dzieci i ona nie będzie sę wtrącać 🙂 Mam nadzieję że zdanie utrzyma bo nie ma chyba nic gorszego niz wizyty teściowej wtedy gdy nie masz siły posprzątać i masz ochotę pochodzić w dresie. Myślę że czas po porodzie jest bardzo intymny, boli krocze, trzeba je myć itp i nie chciaąłbym aby towarzyszyła mi w takich chwilach teściowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Z góry przepraszam za obrzydliwość ale wyszłam na balkon z wazonikiem i złapałam sznureczek na którym były jakieś zwierzęce odchody. Umyłam juz rękę z 5 razy ale nadal jest mi niedobrze. Zwariuje chyba od tego panikowania i obrzydzenia w czasie ciązy. Panika przed każdą bakterią i zarazkiem mnie paraliżuje. Też tak macie?
Az się popłakałam z tych obrzydliwości w srodowisku! Blee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u mnie od rana aż do teraz nie było prądu!! Myślałam, że się wścieknę nie dość że taka pogoda to jeszcze ani neta, ani tv. Nie wiem jak ludzie mogli żyć bez elektryczności.
Ale przynajmniej z nudów zaczęłam się uczyć na obronę. Wszyscy mi mówią że to tylko formalność ale zaczynam się już stresować.
Dziś dzidzia spokojnie siedzi w brzuszku, pewnie sobie śpi bo też ma dość tej pogody.
Marinel czyli wybrałaś już szpital w którym będziesz rodzić? Mogę wiedzieć który?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cherry - no piekny kolaz brzuszkowy - brawko!! Co do karmienia piersia w miejscach publicznych to ja mam zupelnie inna podejscie niz Ty. Osobiscie uwazam, ze piersi sa u kobiety sa po to wlasnie aby wykarmic dzieci i mysle, ze nie ma sie czego wstydzic. Wstydzic powinni sie ci ktorzy sie przygladaja i robia z tego "wielkie halo" Ja nie naleze do wstydliwych, na wakacjach czesto plazowalam top-less i z karmieniem publicznie nie mialam problemow rowniez. 🙂 a tak z przymruzeniem oka to w okresie karmienia w koncu bylo co pokazac 😜 Bo zrobily mi sie fajne, jedrne i odpowiednio duze 😜 Mnie osobiscie rozczula widok kobiety karmiacej - dziecka, ktore z taka pasja ciamka cycucha - cudny widok!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do nadgorliwosci rodzicow i tesciow to mnie przyszlo latwo powiedziec NIE lub zignorowac pewne pouczajace rady (czesto wziete z okresow naszego dziecinstwa)- wczesniej nie potrafilam ale po przyjsciu Mii na swiat poczulam sie pewniej i otwarcie wyrazalam swoje zdanie - co mi sie podoba a co nie. Dalam do zrozumienia, ze to moje dziecko i bede je wychowywac tak jak chce - ja tu rzadze- ja jesem mama 😜
A tak szczerze to przy urodzeniu pierwszego dziecka byla tesciowka i nie moge narzekac - zajela sie domem i nie wtracala sie w to co robimy z niunia. Moja mama jest bardziej nadgorliwa i bedzie przy narodzinach drugiego dziecka ale juz wie, ze jej zadaniem jest zajecie sie Mia aby nie czula sie odrzucona w tym okresie oraz domem. i mam nadzije, ze tak to bedzie! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Brzusie Długo mnie nie było a tu tyle stron Szczerze to przeczytałam tylko ostatnia stronkę i post Kukunari dotyczący teściów i rodziców. Ja od tygodnia mieszkam z teściami 😞 i boje się jak to będzie jak Kuba przyjdzie na świat bo nawet chcieli nam urządzić pokój po swojemu ale się grzecznie postawiłam i jest tak jak chciałam 🙂 zobaczymy jak będzie dalej z asertywnoscią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari ja też opalałam się nie raz top-less a moje przekonanie nie wynika z wstydliwości tylko z przekonania iż takie chwile są intymne... 🙂dlatego jestem za tym iż pokoje dla matek karmiących powinny być w każdym markecie, galerii etc...

🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wlasnie wrocilismy z nad wody o dziwo bylo u nas cieplutko- wiec kapiel w fjordzie zaliczona heheehe tzn. moczenie nog 😁 😁. Zrobilam fotki bo maz nam nie uwiezy, ze weszlismy do wody- bo my taki zmarzluchy 🙃 🙃 🙃
[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/935cfd66e80c5bca.html][IMG]http://images45.fotosik.pl/963/935cfd66e80c5bcam.jpg[/IMG][/URL]

teraz ide wykapac kube i wroce do was to poczytam jaki tam temat sie nawiazal.
Lala89 a ty gdzie wyjezdzasz??!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello! cherry! jaka Ty sympatyczna dziołcha jesteś! ella1! Ty chudzinko jedna! nogi i ręce jak patyczki 🙂 Ale synuś to jaki przystojniak! hhoho!!
mdg87! piękny brzuszek... wiesz, że zawsze do Ciebie sobie porównuję mój własny? masz termin 2 dni przede mną i brzuszki mamy podobne. Mój mniejszy jest na razie niż cycochy, ale bardziej rozlany na boki 🙂
co do karmienia publicznie: chyba traktuję cycki wtedy na tyle instrumentalnie, że mnie to kompletnie nie przeszkadza i zdarzyło się karmić na cmentarzu (a reakcja moherów niezapomniana....bo siedziałam na nagrobku własnego ojca, ale ławki żadna cholera nie ustąpiła), w parku, w sklepie, gdzie był kącik dla niemowlaków do karmienia i przewijania i u fryzjera pod folią, bo nie zdążyliśmy umodelować włosków, a Maciek zgłodniał 🙂 I tak będzie to tylko Wasza intymna chwila i żaden facet na świecie nie zrozumie, jakie to uczucie 😉 Poza tym uwielbiałam jak Maciek bawił się cycochem: łapał, zasysał, odchylał główkę i chlap! mu centralnie po oczach!!! 🙃 😁 🙃 dla mnie było wielkim zaskoczeniem, że z cycocha leci kilkoma strumieniami to mleko, bo miałam wyobrażenie, że jednym (nie wiem w zasadzie skąd mi się to wzięło).
jutro mam wizytę, od ostatniej przytyłam ok. 2,5 kg. mam nadzieję, że dostanę dalsze zwolnienie, bo w pracy to mnie nie chcą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ella1 sliczny brzusio i pepuszek już chyba na wierzchu? 🙂
cherry piekności brzuszek niesamowity! No i mdg87 jestem od wrażeniem. Wszystkie macie niesamowite ciązowe sliczne brzuszki! A ja nadal w swoich bluzkach i nawet w kurtce się zapinam która zawsze była w sam raz. Nawet patrzyłam dzisiaj na swoją koleżankę która jest 2tyg dłuzej w ciązy i brzuszek ma znacznie bardziej widoczny i w ogóle cala przytyła widać po biodrach i udach, a ja chyba bardziej wyszczuplałam. Hmm ciekawe jak będę wyglądac w 8-9 miesiącu.
Zania czekam na wizytę u neurologa 17 sierpnia czy mogę rodzić naturalnie czy cięcie i wtedy podejmę decyzję w którym szpitalu. Nie wiem czy szkoła rodzenia ma sens przy cesarskim cięciu?Na razie skłaniam się ku szpialowi na Galla. Jesli z dzidzią będzie wszystko w porządku i donoszę ciążę do końca, bo na Galla nie maja neonatologii. Coraz więcej pozytywnych opinii słyszę o Galla, np. taką że jest to mały oddział i nie ma masówki, więc położne mają cierpliwość bo mają na oddziale 5 pacjentek a nie 30. Sama byłam na Galla wtedy z tą wodą wypływającą i zostałam bardzo mile przyjęta mimo że weszłam w dzień prosto z ulicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel zgadza sie pepuszek juz sie odznacza 🙃 😮 🙃 😮. ciekawe jak bardzo bedzie odstawał w 9 miesiacu bahahauaauha 😁.
Mgd87 - ty masz tez piekny brzusio 🙂 🙂
Gosiaq - ja zawsze do tych hudzielcow naleze odkad pamietam.Choc teraz mam nadzieje, ze mi troche kg zostanie 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w temacie piersi - czy odczuwacie stwardnienie jakby skrecenie sutkow kiedy jest wam np. zimno?? Ja pamietam, ze w pierwszej ciazy tak czulam tylko nie pamietam w kotrym tygodniu... 🤔
W okresie laktacji smieszne jest to, ze piersi same sie oprozniaja troche - tryskajac mlekiem... a jak dzidzia zassie i pusci to ma prysznic z mleka matki 😉

cherry - ja tez jestem za specjalnymi miejscami dla karmienia gdzie tylko mozna... takze ze wzgledow na prywatnosc a takze dla spokojnego spozycia posilkow przez nasze maluchy... W IE w kazdym centrum handlowym sa takowe i ja z przyjemnosciom z takich ustronnych miesjc korzystalam. Tutaj karmienie piersia nie jest tak popularne jak w Polsce i bardzo rzadko karmilam w miejscach publicznych - tego typu obrazy sa tutaj rzadkoscia. Z tego co wiem w Polsce czesciej spotyka sie karmiace mamy w roznych miesjcach publicznych. Czasem gdy dziecko dmoaga sie jedzenia a nie ma gdzie sie z nim "ukryc" trzeba przelamac swoje zadsady, postanowienia, wstyd i karmic go tam gdzie sie da. Kiedys trafilam na takie specjalne chusty do karmienia, ktore tworza taka mala prywtnosc podczas karmienia - poszukajcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/16/babyontheway.jpg/][IMG]http://img16.imageshack.us/img16/430/babyontheway.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us


Cherry dopiero teraz zobaczylam ze Ty tez dodałaś fotki 🙂 🙂
Tez masz przecudowny brzuszek. Jak narazie to tylko ja mam antenke- z pepka 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na mazury, ale jakoś nie cieszę się na ten wyjazd.. tzn odliczałam miesiące, tygodnie bo tak bardzo chciałam już tam być. A teraz im bliżej tym mniej się ciesze.. po pierwsze pogoda, po drugie mąż mnie ostatnio bulwersuje.. w niczym mi już nie pomaga i mało co z dzidzią rozmawia 🤨

wiem że też jest zmęczony pracą.. ale do jego obowiązków należy tylko ''wynieść śmieci, czasem pozmywać i popłacić rachunki'' a ja sama zapierniczam po tych 90m2 :/ wkurza mnie to strasznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zmykam do tesco na zakupy (moja mamcia tam pracuje ) bo są pieluszki huggies 128szt od4kg-9 kg za 56zł. Warto kupić. Może zakupy mnie odstresują i dojde jakoś do ładu z mężem.. bo inaczej go rozszarpie chyba.. ahh te hormony 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ella1 czyli Twoje maleństwo z nudów już zrobiło pyk z pępkiem hehehe 😁 ale fajnie 🙂 u mnie pepek stał się dziwny jakiś takiś rozlany i płaski 😮

Ella1 brzunio piękny, widoki też a ten przystojniak obok nono.... 🙂
Mdg87 piękny brzuszek a i cycuchy 😉 masz bardzo duże 🙂

Lala89 spokojnie a też miała wq... na mojego dziś ale udobruchał mnie dobrym seksem 😉 niewiem ja nadal mam ochotkę 😜

Kukunari to moherom dowaliłaś hihi 🙂 Ja cierpie na chroniczne skręcanie sutków - ło matko a jak czasami zostaną tak na dłużej to dopiero boli... 😞 Tak naprawdę to w niektórych centrach widziałam te pokoje dla matki z dzieckiem ale najładniejszy jest w Ikei gdzie nawet przygotowali taki fotel do karmienia. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lala89- kurcze ale Ci fajnie. Zawsze tez chcialam pojechac na Mazury 🙃 🙃
Ach te nasze hormony- Lala ja tez czasem meza wysłalabym na ksiezyc, a po 10 minutach chcialabym go z powrotem- wiec nie dogodzisz 🙂 Trzymaj sie kochana i relaksuj na Mazurach tralalalalala. 😎 😎 😎 😎 Oby pogoda wam dopisala 🙂
A ja lece spac 🙂
Paaaaaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny strasznie sie obzeram Doslownie cały czas jem kanapki, owoce obiadek słodkie i znowu kanapki mam nadzieje ze jem cały czas nie wiem czy mam z tym walczyc czy jesc jak czuje głód Nie chce po ciazy wygladac jak wieloryb
🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...