Skocz do zawartości

Za bardzo tyję !!! | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kochane mamusie, mam problem, zbyt szybko i za dużo tyję w ciaży. Przynajmniej tak mi sie wydaje. Od początku mam duży brzuszek.Jestem w 28 tygodniu a mam już dodatkowych 15 kg. Jak tak dalej pójdzie to przytyje 30 kg !!!! Zrezygnowałam z jasnego pieczywa. Jem białe twarożki, jogurty, owszem zdarza mi sie zjeść kawałek czekolady, ale żeby w trzy tygodnie przybierać 2,5 kg !!! Moja ciąża jest zagrożona, więc muszę dużo leżeć, i to pewnie też ma wpływ na moją wagę.
Mam tylko nadzieję że po ciąży zgubię te kilogramy !!!
Piszcie dziewczyny, czy któraś z was miała podobny problem, czy wróciłyście do wagi sprzed ciąży ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nie przejmuj sie, nie jestes sama hehe 🙂 Ja w tej chwili juz 17 mam do przodu i tez mam ciaze zagrozona wiec musze jak najwiecej wypoczywac...:/ W dodatku woda mi sie w organizmie zatrzymuje bo cala opuchnieta jestem...:/ Ale po ciazy trzeba bedzie wszystko zgubic 😁 Fakt,ze nie zalowalam sobie niczego do tej pory, ale gdzies od miesiaca nie mam w ogole apetytu i teraz to mnie martwi a nie te kilogramy:/ Bo skad dzidzius ma brac wszystkie potrzebne skladniki jak nie z pokarmu mamusi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie martw sie tym ze teraz tyjesz to jest jedyny okres kiedy mozesz przynajmniej mi tak wszyscy mowia 🙂 nio puzniej bedzie trzeba zadbac o siebie... ja teraz tez bardzo duzo przytylam przez te ostatnie 2 tyg od kiedy leze z tym rozwarciem... przez ostatnie 2 tyg przytylam 4kg wiec sie nie martw nie jestes sama 🙂 stworzymy swoj klub grubaskow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula ja w pierwszej ciązy przytyłam ponad 20 kg...jakieś 27!!!i do pół roku po porodzie wróciłam do starej wagi.duzo daje karmienie piersią...ja karmiłam za długo bo aż 2lata ale naprawde warto.mniej więcej do roku pokarm jest pełnowartościowy.... przy drugiej ciązy przytyłam tylko 11kg a więc norma...ale miałam większy problem z rzuceniem wagi uporałam się z nią w jakieś 14 miesięcy 😞 . synka karmiłam nie całe 3 miesiące...Na pewno wpływ na to że tyjesz ma to że leżysz...ale jeśli to konieczne trzeba się poświecić na całego ...dla dzidzi wszystko"nawet dodatkowe kilogramy":P .powiem ci że ja też już przytyłam 5.5kg i zastanawiam się co dalej?bo nie byłam chuderlakiem przed ciążą, chyba ogólnie od patrzenia na jedzonko tyję 😁 choć teraz sobie nie odmawiam.wszystko będzie ok.głowa do góry 🙂 🙂 🙂ja już wiem na pewno że fasolkę bede dłuuużej karmiła naturalnie.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anulka nie martw się wagą. Moja siostra, która 2 stycznia urodziła synka w ciągu 6 tygodni przytyła 6 kg!!! 😲 a po ciąży zostało jej jakieś 30 kg do zrzucenia, ale jak ją obserwuję to bardzo szybko zrzuca kilogramy i pewnie duży wpływ ma na to dieta po porodowa oraz karmienie piersią. A jak ze swoim Aniołkiem będziesz wychodzic na spaceki to to też pomoże Ci zrzucić zbędne kilogramy 🙃 A teraz leż dużo i odpoczywaj. No i oczywiście dbaj o siebie i Maleństwo bo wkońcu teraz to Wy jestescie najwazniejsi 😆




---------------------------------------------------------------
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula, nie przejmuj się! to że leżysz bardzo wpływa na przybieranie na wadze. teraz masz ważniejsze sprawy niż kilogramy! 🙂 ogranicz makarony, ziemniaki, białe pieczywo, słodzone soki itp. będzie dobrze! najważniejsza dzidzia! 😁

pozdrówki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Naprawdę dzięki za wsparcie, jakoś lżej mi się zrobiło na duszy i "ciele" 🙂 Syrwunia , fajnie napisałaś , że stworzymy "klub grubasków", albo toczących się 🙂 . Jak urodzę to napiszę wam ile w końcu przytylam. Miejmy nadzieję że będę miała pokarm, w sumie to cycuchy urosły z miseczki B na D !!! Buziaki dla Was Mamusie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anula - dla dobra dziecka nie ma co stosowac diety. jedz rozsądnie a po ciąży ćwiczenia, ćwiczenia, ćwiczenia 🙂 I nie przejmuj się że ktoś przytył tylko 6 a inni 20. To nie ma znaczenia. Każda z nas jest inna i wiem, że przykro jest czytać że ktoś niewiele przytył. My już takie jesteśmy, że tracimy pewność swojej atrakcyjności każdym swoim kilogramem. Ale uwierz mi że jak się dzidziuś urodzi, będziesz zagoniona, niewyspana...co pomoże zrzucić 🙂
Pozdrawiam Twoja imienniczka
Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nic sie nie martw 🙂 Kazda kobitka tyje inaczej i w roznym tempie. Ja przez pierwsze dwa mesiace schudlam 2 kilo, pozniej w 3 miesiacu waga sie nie zmieniala, a w 4 miesiacu przybralam 4 kilo. Czyli roznie to bywa 😉 Moja ginkolozka jest jakas dziwna i mnie okrzyczala, ze przesadzilam z tymi 4 kilogramami... I ze powinnam bardziej uwazac. Dala mi limit 2 kilogramow na miesiac( mowi, ze to dla mojego dobra ), wiec teraz dzien w dzien jem tylko mieso i groszek, czasami mam zachcianki na slodkie i nie odmawiam sobie oczywiscie 🙂
Na poczatku bylam na nia zla, gdy zwrocila mi uwage i dala limit, ale po czasie przemyslen doszlam do wniosku, ze faktycznie lepiej troszke uwazac na to co sie wcina. Wiadomo, ze dziecko jest najwazniejsze, ale Ono ma sie dobrze, a nawet jeszcze lepiej jak mamusia je same zdrowe rzeczy, a nie pizze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja siedze w domu i w wiekszosci czasu w lozku sie wyleguje, jem teraz wiecej niz w 1 trymestrze ale nie obzeram sie slodyczami codziennie, nie jem w nocy- zamiast slodkich przekasek pomiedzy posilkami jem jablka i mandarynki,raczej nie jem miesa- co najwyzej drob i wolowinke, duzo warzyw, ryzu . Jestem na plusie 4kg.czasem mnie najdzie na nesquika czy gofry z konfitura jagodowa 🙂
Nie jem fast foodow- bo to masakra kaloryczna. Uwazam,ze jestesmy na tyle dorosle ,ze wiemy co jest zdrowe a co niekoniecznie.
wystarczy nie zrec a jesc z glowa a ciaza nie jest czasem gdy mozna sobie pozwolic na obzarstwo- pozniej ciezko jest zrzucic a pretensje o zly wyglad mozemy miec tylko do siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Velinna
dokladnie jak piszesz!! ile sie slyszy o zaniedbanych kobietach w ciazy i po ciazy!! najbardziej mnie smiesza wypowiedzi typu- kocha mnie teraz i bedzie kochac jak zostanie mi po ciazy "kikla kg wiecej" ...a pozniej sie dziwia,ze sa zdrady...przeciz faceci sa wzrokowcami!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojjjj dziewczynki,ja od poczatku ciazy mam manie na punkcie mandarynek i jestem 22 kg na plusie:/ mandarynki maja duzo weglowodanow i troche sie po nich puchnie....w pierwszym trymestrze musialam codziennie zjesc tabliczke czekolady:/ koiecznie z orzechami...no i zaczelan tyc:/ teraz jem mniej slodkiego,zdarza sie ze nie jadam kolacji bo mam dosc po obiedzie a po drugie obawiam sie zgagi:/najwiekszy przyrost wagi nastąpił w 5-6 miesiacu...potrafilam tyc 6 kg w ciagu miesiaca:/ teraz juz max 2 kg 🙂mysle ze do 25 kg dobije :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
najwiecej weglowodanow maja banany!!! i te owoce odradzam w ciazy, z orzechami tez trzeba uwazac ,bo sa jednym z najsilniejszych alergenow.

/mikusia- trudno, przytylas- to po porodzie bedziesz miala pole do popisu i wezmiesz sie za siebie:laugh: zycze z calego serca powodzenia!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jednka pytam o kalorie, bo juz zrobiłam takie doswiadczenie z tym jedzeniem i okazuje sie, ze jednak nasze unikanie czegos i zamiana na cos innego, nie do konca jest trafne i potem i tak sie okazuje,ze jemy duzzzzzzzzzzzzzzooooooooooo kalorii;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikusia ale masz fajowy brzucholek 😁 nie przejmuj sie bardzo tymi kilogramami...nie teraz,szkoda stresu,dzidzia to wszystko odczuwa.po porodzie bedziesz mogła wziąśc sie za siebie.na pewno jesli bedziesz karmić to przyjdzie dieta cud..zero smażonego,tłustego,potraw cieżko strawnych... czekaolady itd.więc dasz radę...a maluszek swoje wyciągnie przez cyca 😁.. niebo masz racje troszku przeginamy czy raczej przeginam z jedzonkiem ....w sumie to jem na co mam ochote..a później to sie narzeka na swój wygląd 😞 a mąż powie ze nie jest źle .ja wracałam do swojej wagi sprzed ciąży ale skóra nie jest już taka jędrna noi te rozstępy 😞.niestety nie miałam czasu na to by isc na siłownie i silnej motywacji ale teraz po porodzie od razu sie zapisuje,masz racje faceci są wzrokowcami!!! trzeba o tym pamietać.dobry ciuszek nie wystarczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...