Skocz do zawartości

Za bardzo tyję !!! | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja mam na plusie juz rowne 20 kilo,najbardziej poszlo mi w brzuszek.Juz kilka razy spotkalam sie z pytaniem czy to blizniaki 😉,a moj synus ma teraz 2810gr 🙂Ja sie nie przejmuje,wiem,ze po porodzie czeka mnie dietka i tyle.Maz mnie wspiera,jak zaczynam marudzic zawsze mowi ,ze przeciez jestem w ciazy i jestem piekna 🙂i nie mam sie czym przejmowac bo on kocha mnie i naszego synka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

milcia!ja sie nie przejmuje bardzo swoja waga bo wiekszosc poszlo mi w brzuch i tak jak Shine ludzie sie mnie pytaja czy to blizniaki 🙂a moj facet,ktory jest ze mna zawsze u mojej gin i widzi mnostwo ciezarnych uwaza ze jestem najszczuplejsza ciezarna jaka widzial:P no i jak twierdzi ciagle mu sie podobam bo zawsze lubial troche wieksze dziewczynki,nie zamierzam liczyc kalorii i odmawiac sobie czegos skoro mam na to ochote- jestem w ciazy- ona ma swoje prawa 🙂jak urodze to wtedy zaczne sie soba interesowac...teraz zyje za dwoje...a pozatym moj synus jest dosyc spory i mam duzo wod polodowych to tez robi swoje hehe :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi lekarka powiedziała, że waga w ciąży często jest dziedziczona po przodkach, więc jeśli np Twoja mama w ciąży dużo przytyła to istnieje duże prawdopodobieństwo że tak będzie. Ja przed ciążą miałam niedowagę a w sumie przytyłam na dziś dzień jakieś 5 kg i moja waga jest w normie.
Lekarz mi również powiedział, że jedzenie słodyczy tzn batoników, chipsów itd powoduje większą skłonność do tycia. Więc mi poradził, że w sytuacji gdy mam ochotę na coś słodkiego to zjeść pomarańczę, jabłko itd.
Dodatkowo, jeśli nie macie ciąży zagrożonej jest możliwość chodzić na ćwiczenia dla kobiet w ciąży. W Katowicach taką ofertę ma gymnasion w Silesii. Wejście na ćwiczenia kosztuje 8 zł lub 10 zł. Dodatkowym plusem jest kontakt z innymi kobietami w ciąży a same wiecie jak nam dobrze na tym forum powymieniać się opiniami, a co dopiero pogadać w cztery oczy. Myślę że w innych miastach też istnieje możliwość takich ćwiczeń 🙂 Naprawdę warto bo ćwiczenia są dobrane do kobiet w zależności od ich aktywności oraz zaawansowania ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do przodkow sie zgodze,moja mama tez bardzo ze mna i z bratem przytyła...tak jak ja czyli powyzej 20 kg...po mnie zrzuciła wage miala taka jak sprzed ciazy,ale po bracie juz byl problem,jednak nalezy zaznaczyc ze mama piersia nie karmiła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny przy naszych Dzieciaczkach zrzucimy,no i przy karmieniu piersią 🙂 a jak nie to ćwiczonka i dieta,no a potem będziemy za pociechami już biegać:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez w sumie sporo przytyłam porównując do koleżanek w podobnym "ciążowym" wieku. To już ponad 5 kg. Ale przed zajściem w ciąże miałam niedowagę i byłam patykiem. moja mama i siostra w ciazy przytyły bardzo dużo- ponad 20 kg, a teraz sa szczupakami 🙂 Mam nadzieję,że ze mna tez tak będzie. Bo ja jestem ciągle głodna! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anula, nic sie nie przejmuj, ja przytylam bardzo duzo, zatrzymalam sie z liczeniem ,a 25 kg. Jestem 1.5 mca po porodzie zostalo mi jakies 8 do zrzucenia( nie karmie piersia).
Dzieciatko pochlania tyle energii, czasu i kalorii( szczegolnie w nocy), takze sie nie przejmuj szybko stracisz kilogramy ktore gromadzisz.
A ciaz to jedyny okres w zyciu kiedy mozemy sobie pofolgowac.
Powodzenia;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Właśnie o to chodzi, że wcale dużo nie jem. Jabłka i słonecznik jako przekąski a tak, to śniadanie ( jakieś 3 kanapki), obiad ( dwa danie w ciągu 3 godzin, chochelka zupy i drogie danie) i czasem nawewt bez kolacji.
Natomiast strasznie dużo pije, ale i latam do łazienki jak głupia.










Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zmienilam lekarza ale jak do tej pory ani jeden nie powiedzial ze to nie dobrze. Zobaczymy moze aky\urat w tych dwoch ostatnich miesiacach mnie przybedzie bo wiem ze musze conajmniej 13kg przytyc zeby moc rodzic naturalnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...