Skocz do zawartości

Ból kręgosłupa | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie 🙂
Jestem w 13tygodniu ciąży i od wczoraj zaczął mnie boleć kręgosłup. Spodziewałam się tego(bólu kręgosłupa) ale nie tak wcześnie... Pewnie zapytacie skąd mogłam wiedzieć, że będzie mnie boleć, otóż już od prawie 3lat mam dyskopatię... Niestety żadnych leków i zastrzyków które mi pomagały nie mogę brać ze względu na ciążę.
Do lekarza niestety udało mi się umówić dopiero na początek przyszłego tygodnia(bo jak to pani recepcjonistka powiedziała "napewno do tej pory mi przejdzie, pozatym to nie możliwe żeby tak młoda osoba miała dyskopatie"...)
Może któraś z Was wie w jaki sposób uśmierzyć choć troszkę ten nieznośny ból w krzyżu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zadzwon tam jeszcze raz i powiedz ze pracujesz w tvn a Twoj maż w tvn24 😉 i jak Cie nie przerejestruje najutro najdalej na czwartek to na ich temat bedzie najbliższy program uwaga, interwencja, rozmowy w toku i cała reszta!!!! co za babsztyle durne wyżej sraja niz dupy maja, jej sie zdaje ze ona jest madrzejsza od wszystkich lekarzy razem wzietych 😠 ja tak miałam jak pojechałam na ktg z powodu twardniejacego brzucha to mi tak przygadywała piguła jedna ze szok ..dopiero jak doktorka przyszła to było oki... nie mam pojecia czym to uzmiezyc 😞 a nie ma tam u Ciebie jakiegos innego lekarza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...
Mam ten sam problem co wy kręgosłup też mnie pobolewa, rano jak wstaje to taka połamana jakbym nie wiadomo co robiła w nocy. A do tego jeszcze przed ciążą wykryto u mnie dyskopatię lędźwiową mimo że mam 23lata:/ i na bóle tak jak wam pomaga mi masażyk mężusia i ćwiczenia, typu kotek, pół przysiady, nie są męczące ale działają! lekarz mi polecił i wykonuję je rano i wieczorkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A propos masażu to macie jakies specjalne metody?? Mój mąż ostatnio pokazał mi artykuł, że osoba robiąca masaż ciężarnej musi być odpowiednio przeszkolona i od tego momentu mężuś boi się żeby mi nie zaszkodzić...a tak by się przydało złagodzić ten ból
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agulka83
Te masaże to takie delikatne raczej,mój mąż raczej w jakiś sposób przeszkolony bo jest ratownikiem i miał na studiach ginekologię 😉więc się trochę orientuje. Ważne żeby masować opuszkami nie uciskając i w pozycji siedzącej lub leżącej-na boku raz prawym raz lewym lub unieść nogi albo kolana na kilku poduszkach żeby odciążyć dolne partie kręgosłupa.
Mnie nie zaszkodziło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No bóle kregosłupa to najgorszy z objawów jakie miałam do tej pory w ciąży. Juz od 4 miesiąca strasznie boli mnie kregogłup w dolnej partii. Ból nasila się przy długotrwałym staniu bądz też siedzeniu, a niestety na uczelni nie oszczedzają mnie 😞 Czasem mam taki ból ze jak próbuję usiąśc to siadam trzymiąc się czegos, że moj mąż się śmieje ze wyglądam jakbym miała chemoroidy :P Ale czego człowiek nie przetrzyma zeby urodzić sobie małą Wielką miłość 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
profesjonalny masażysta wie gdzie i jakie i jak uciskać poszczególne partie mięśni żeby dziecku nic się nie stało.Na pewno nie będzie masował na leżąco ( chyba że na boku) tylko są specjalne krzesełka do tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
profesjonalny masażysta wie gdzie i jakie i jak uciskać poszczególne partie mięśni żeby dziecku nic się nie stało.Na pewno nie będzie masował na leżąco ( chyba że na boku) tylko są specjalne krzesełka do tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...