Skocz do zawartości

Poród w wodzie | Forum o ciąży

Rekomendowane odpowiedzi

• Mamusia
W Polsce z tego co mi wiadomo jest płatny. Ja wybrałam poród w wodzie i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem będę rodzić z mężem w basenie 🙂 Coraz bardziej popularny staje się poród we wodzie ze względu na liczne korzyści.

• 2 lata później...
  • Mamusia
Powiem Wam ze to zalezy od lekarza, bo ja mając potężne nadciśnienie i ryzykowne ułożenie dziecka mogłam rodzic we wodzie. Dodam ze rodziłam 2 tygodnie przed terminem. Ostatecznie po 2 godzinach męczarni zdecydowałam ze wole na ladzie bo chociaż czuje się jak ryba w wodzie to jednak w moim przypadku ból był 5x mocniej odczuwalny we wodzie niż poza.

• Mamusia
a ja polecam porod w wodzie. woda przespiesza akcje porodowa, bole sa lagodniejsze. nie powiem, ze nie bolalo - bolalo jak cholera, ale w wodzie bol jest latwiejszy do zniesienia.
ja weszlam do wanny przy rozwarciu 4 cm i bolach co 4 min. dzidzia byla z nami po 3 godzinach 🙂

• Mamusia
Tak jak mówię to zależy. Ja weszłam jak miałam skurcze co 5minut i wyszłam jak były co 1.5m, w sumie 2h byłam. Przyspieszyło rozwarcie ale na pewno nie złagodziło bólu a dodam ze mam bardzo nawet bardzo bardzo wysoki próg bólu. W końcu rodziłam dziecko back to back bez znieczulenia 12godzin 🙂