Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
No, z nimi nigdy nic nie wiadomo ?
Ja jestem w takiej sytuacji, że pierwszą wizytę u gin miałam w 11 tyg., z racji na to że miesiąc czekałam na tę wizytę. Oczywiście później co miesiąc regularnie chodziłam. I teraz tak jeśli to zaświadczenie ma być od 10 tyg. to muszę je wziąć od lekarza pierwszego kontaktu( wyczytałam w tych śmiesznych paragrafach,że może zaświadczenie wystawić ginekolog, lekarz szpitala lub lekarz pierwszego kontaktu) bo byłam u swojej lekarki przed 10 tyg. już po skierowanie na badania i nawet w karcie ciąży mam te badania wpisane z przed 10 tyg.
A jeśli nie trzeba tego zaświadczenia przed 10 tyg. to wystarczy jak wezmę je od ginekologa.

Taka prosta sprawa to becikowe a tyle zamieszania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mittko, no właśnie... za dużo niejasności jest w tej sprawie. Nikt nie daje 100% gwarancji, że szczepionka jest bezpieczna, że nie będzie po niej powikłań 🤨
W ogóle trąbią o tej świńskiej grypie a nie znam ani jednej osoby, która byłaby na nią chora 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem ja na razie wyparłam ją ze swoich myśli nie biore pod uwage nawet że mogła bym zachorować.Staram się unikać większych skupisk ludzi i tyle.Ja myśle że już nie dużo Ci zostało i nie warto szczepić się czymś o czym nic nie wiemy.Ale oczywiście decyzja należy do Was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny!

Dziś za oknem znowu piękne słoneczko 🙂

Dagim fajnie, że się odezwałaś 😉 Trzymamy kciuki za Ciebie i maleństwo!

Sny rzeczywiście macie ciekawe... :P

A ja mam doła okrutnego bo chyba jednak oddamy nasze koty. Kurcze ja nie wyrabiam ze sprzątaniem, nawet jak codziennie odkurzam to wszędzie są kłaki. Poza tym one wszędzie wchodzą, położę rzeczy Piotrusia na wierzchu i zaraz koty są obok. Pewnie ciągle wskakiwalyby do łóżeczka, a małego nie mogłabym nawet położyć na tej macie na podłodze. Mamy chętnych, którzy je wezmą obydwa, mieszkają w domku więc koty będą miały gdzie biegać... tylko ja się do nich tak przyzwyczaiłam 😞 Decyzje mamy podjąć do przyszłego tygodnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej ale mi się też przysnęło :laugh:

A te biodra to dziś dają mi się we znaki 😠 Leżeć nie mogę ani na jednym ani na drugim boku 😠
A chodzić to już masakra 😞

PannoNikt trudno mi jest cokolwiek coś powiedzieć na temat tych szczepionek 🤨

A ja wczoraj piłam sok z malin czy tez mają takie działanie? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AgnieszkoK sok z malin chyba nie,tu chodzi raczej o te liście malin.Ale może ja się nie znam :P

Ewo wiem coś o Twoim problemie sama się pozbywałam kotka którego mieliśmy rok,ja to bardziej z tego powodu że nie miałam przeciw ciał na toksoplazmoze,a po kocie sprzątałam tylko ja 😞 i mąż kazał mi kategorycznie oddać kociaka 😞 Po za tym był taki dosyć zadziorny i też bym się bała czy czasem małej coś nie zrobi.Widze już wielką różnice sierści brak i znajomi mogą wreszcie przyjść do mnie ubrani na czarno i spokojnie usiąść bo wcześniej to wszędzie te kłaki białe się przyklejały 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie:

Ewa - kotki bym oddała, tym bardziej, że idą do ludzi, których znasz i wiesz, że krzywda im się dziać nie będzie... Niestety zarówno z psami i kotami jest sporo obowiązków, ale to właśnie kotki mają pełny obszar do działan... Często się zdarza przecież, że koty wskakują do wózków, łóżeczek itd... no i mają pazurki... Chodzą własnymi drogami i nigdy nie wiadomo co przyniosą ze sobą. Ja bardzo długo miałam koty i wiem co potrafią zrobić 😁

AgnieszkaK - Sok z malin nie ma takiego działania jak sok z ich liści. I podobno ta herbatka nie działa na wszystkie kobietki 😁

PannaNikt - ja bym sie broniła na Twoim miejscu przed ta szczepionką, przynajmniej przed rozwiązaniem... Jak dlugo to możesz przeciągnąć? i Czy jest to obowiązkowe szczepienie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszko, herbatka z malin jest za to dobra na przeziębienie 🙂
a ta z liści malin ponoć wzmaga skurcze macicy tzn sprawia ze pierwsza faza porodu przebiega szybciej i sprawniej, ale trzeba zacząc pić juz kilka tygodni wczesniej i regularnie, dlatego ja juz zaczełam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja kupiłam właśnie w zielarskim, w apteakc moze nie być. Ale są też sklepy internetowe np. Dary natury, sama herbatka nie jest droga bo 2 zł, z tym ze nie starczy na bardzio długo więc jak kupować przez neta to od razu ze trzy paczki zeby nie płacić za każdym razem kosztów przesyłki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie tu info o becikowym, dla mnie jest wszystko jasne, zaświadczenie musimy mieć i nie ma zmiłuj się, zresztą ja osobiście nie widzę problemu z tym zaświadczeniem, u mnie w przychodni już mają od października te zaświadczenia

http://kadry.wp.pl/aktualnoci/zmianywprawie/nowe-zasady-przyznawania-becikowego,s,34,c,197,a,6090.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale dziweczyny przecież wszystkie chodziłyśmy regularnie do lekarza więc chyba nie ma się czym martwić, nie panikujcie. Ja jeszce mojego nie pytałam o to zaswiadczenie , ale zakładam ze nie powinno być problemu skoro co miesiąc do niego biegałam ( a nawet częściej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...