Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
DORUNIA jaki piekny brzusio !! ;*

A ja bylasm w sklepie i do lumpka zajrzalam i kupilam sobie 2 apaszki, sweterek ,2 paski i bluze dla Wiki tak na roczek 🙂 ale jestem zadowolona!! za 58zl :P bo jedna apaszka kosztowala 20zl ale co tam , ladna jest jestem bardzo zadowolona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorunia wygląda ekstra. Hmm... aż mi się zatęskniło 🙂

Wiolu, owszem nie ma problemu z wyrobieniem paszportu, bo ja też nie miałam. Mi wczoraj babol w Konsulacie powiedziała, że Nati ma polskie obywatelstwo, inaczej nie mogłaby mi dac paszportu. Przeciez nie napiszesz w paszporcie polsko - chorwackie, bo nikt Ci takiego nie paszportu nie da.

Obywatel polski może posiadać obywatelstwo innych państw, jeżeli od władz tych państw otrzymał takie obywatelstwo, jednak zgodnie z ustawą o obywatelstwie polskim, nie pamiętam art., któryś z pierwszych, obywatel polski nie może być jednocześnie uznany za obywatela innego kraju.

Moja Nati też ma te tzw. podwójne, po prostu ma dokumenty i tu i w Pl. W jednych jest polskie, w drugich jest tureckie.

Anju zgodnie z nowymi przepisami paszport co roku wyrabiasz, aż do 5 lat. Później jest paszport dla dziecka małoletniego do 18lat.
A musisz umiejscowić akt urodzenia w Pl, bo za tym idzie akt polski i Pesel i później cała reszta papierów. Bez tych dokumentów o Bartusiu Polska wiedzieć nie będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziwne bo jak powioedziałam konsulowi, że mMajka ma we wszystkich dokumentach wpisane obywatelstwo chorwackie to mi powiedział, że dla Chorwacji ma ona obywatelstwo chorwackie a dla Polski polskie. I bądź tu mądrym...

Ja juz w takiem razie nie wiem, skoro będę jej wyrabiać paszport chorwacki bo jet łatwiej io szybciej to juz nir mogę polskiego? Dżizas, jakś tempa jestem w tych sprawach...az wstyd 😉 :P ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze właśnie nie umiejscowiłam aktu urodzenia w Polsce, ale jak to zrobię, to od razu złożę wniosek o dowód osobisty dla dziewczyn, bo on jest na 5 lat i w razie "w", będą mogły z nimi podróżować 😉

Anju w tych kosnulatach normalnie zacofani ludzie są... Od 19.02.2010 zmieniona została ustawa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolu i bardzo dobrze Ci powiedział. Tu jest tak samo, dla Turkow Nati ma tureckie dla Polaków nasze. Stąd tak różnorodne dokumenty.
Polski jak najbardziej możesz wyrobić i Maja ma do tego prawo, bo ma polskie obywatelstwo. Jednak prawo mówi za siebie, dla naszych Maja zawsze będzie nasza. Ogólnie paszportów nie powinno się mieć dwóch, ale ten co może to tak ma, wszyscy mają to w d..., ale tak naprawdę to powinni zabierać polski jak jest inny paszport.
Na granicy słyszałam, że się nie pokazuje dwóch, bo mogą zabrać, ale czy tak robią? Może to też zalezy od człowieka, który zagląda w paszporty, a może nie chcą sobie robić problemów i przymykają oko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja pierdziele ale to zamotane... Przerabiałam na studiach ustawę o obywatelstwie i różne takie "zagadki" z tego tematu, zapomniałam jak to się nazywa prawne ale teraz to już jestem zielona...

Jadę teraz do babci po miesko na chrzest bo kupiła u dobrego rzeźnika 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o jejku, ale zakręcone z tymi paszportami 🤔

Jejku Dorunia jaki piękny brzuszek 🙂 Och aż mi tęskno...

Gosiu dzięki za drugiego maila 🙂 Antoś jest śliczny i ma super czapkę 😉

Emmax buziaki dla Leny okazji skończenia 3 miesięcy 😘

Ja kupiłam dziś Miśkowi cienką karteczkę bo w tej grubej za ciepło bo dzisiaj było 20 stopni 🤪 I 2 fajne czapusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O MATKO FAKTYCZNIE ZAKRĘCONE Z TYMI PASZPORTAMI 🤢 I BĄDŹ TU CZŁOWIEKU MĄDRY 🤔

A MY BYLIŚMY NA ZAKUPACH BO MĘŻUNIO-WĘŻUNIO DO PRACY JUTRO RANO JEDZIE 😞 OSTATNIA TRASA PRZED ŚWIĘTAMI 😉

A MUSZĘ WAM SIĘ POCHWALIĆ. OTÓŻ STARAŁAM SIĘ DLA KAMILA O ORZECZENIE O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI I JĄ OTRZYMAŁ 🤪 CIESZE SIĘ BO TO 400 ZŁOTYCH MIESIĘCZNIE WIĘCEJ W KIESZENI :P
Z TEGO TYTUŁU DOSTAŁAM RODZINNE BO TERAZ KRYTERIUM NAM DOCHODOWE NIE PRZEKRACZAŁO 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie walczyłam z ciemieniuchą, kuźwa nas to nic nie ominie, zaliczamy wszystko po kolei 😠 😠 😠
a może macie jakiś sposób taki bez wyczesywania, bo w tych kudełkach Lenki to obłęd wyczesać 😠


z tymi paszportami to nieźle macie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje Kochane Grudnióweczki za miłe komentarze 🙂 🙂Wiolciu na soczek koniecznie marchewkowy bo taki dostałam prykaz od gina 🙂mam zła morfologie ale mam 4tyg na poprawe 🙂jak tak patrze na Te Wasze Aniołeczki to co niektóre jak półroczne wygladaja 🙂takie duze...a pamietacie jak zesmy pisały jaka płec bedzie pierwsze ruchy no i Nasza Kajtusia ostatnia urodziła i własnie zdałam sobie sprawe Kajtusiu ze dzieci Nasze beda ten sam rocznik 🙂 🙂i tak sie ciesze ze jestem z Gosia razem nawet niewiem czy Wam pisała miałysmy ostatnia miesiaczke tego samego dnia i mamy ten sam termin 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MY PO KĄPIELI A MÓJ BZIBZIOŁEK JAK ZWYKLE GDY SIĘ WŚCIEKA TO PLUJE :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

EMILKO CZEKAMY AŻ BĘDZIESZ WYGLĄDAĆ JAK OGROMNY ARBUZ :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorunia brzuszek całkiem, całkiem, a gosia pisała, że macie ten sam termin 🙂

Agnieszka pediatra polecała mi też masło, ale ja jakoś się nie przekonałam i zrobiłam oliwką, jak nie zejdzie to zrobie tym masłem 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emmax a na calej glowce ma? moj mial po bokach i na przodzie ale smarowalam wyczesywalam i zakladalam czapeczke co oczywiscie nie obeszlo sie bez placzu bo w koncu czapka...

moj maly tak sie drze jak go ubieram jak gdzies wychodzimy ze chyba slychac go na parterze.. masakra...

ze spaniem nie mam problemow bo po kapieli, zje odbijam i klade go do lozeczka i sam zasypia, troche pomarudzi ale raczej nie ma problemu, tylko zasypia zawsze z dydkiem.. bez niego ani rusz... nie zasnie bez a jak mu wypadnie bo zasnie i przebudzi sie bez to jest darcie...

glowa mnie ostatnio pobolewa ale az tak ze rzygam... w wieku 16 lat mialam guza na skroni, mialam takie bole glowy ze az mdlalam ale wchlonal sie sam.. powinnam sie kontrolowac raz w roku ale zawsze brak czasu na tomografie i boje sie ze cos jest nie tak... 😞 boje sie isc do neurologa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doruniu w takim razie niech będzie marchewkowy! A co! 🤪 Gosia pisała, że macie termin 10.10.2010.!

Emmax Majka miała obrzydliwą ciemieniuchę i nic innego nie pozostaje jak smarować t a oliwką i u nas się udało ale możesz spróbować oliwy z oliwek, to tutaj sprawdzony i skuteczny sposób. Musisz posgrzać delikatnie oliwę i zrobić z niej kompers,, polej na watę, nałóż na gówkę i przykryj czapeczką na pół godziny. Po takim zabigu powinno ładnie zmieknąć. Ja wyczesywałam Majce szczoteczką do zębów, a przed tem podważałam co niektóre łuski na koniec grzebyczkiem i dało radę. Młoda normalnie to miała kask na głowie 🤢 Nas też niestety nic z tych rzeczy nie omija 🤢 Emmax nie wiem ale ty się chyba Lenką jeszcze nie pochwaliłaś co?

Nie wiem co z Majka się staŁo bo kochaŁa sie kompać a teraz od paru dni jak tylko ją roybieram to wpada w taką histerię, że nie moge jej uspokoić!

Myślicie, że mto może być od zmiany miejsca? Do tej pory kompałam ją w dużym pokoju a teraz przeniosłysmy sie do łazienki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...