Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

gosiag oby Antoś docenił, w końcu nie każdy umie ugotować coś smacznego 🙂

Wikuś aktualnie bawi się kawałkiem firanki, ale to jest super zabawa. 🤪 On chyba liczy te otworki.

Zastanawiam się na jaki kolor mogłabym pisać, bo dzisiaj tak szaro na dworze i kropi deszczyk, a przynajmniej u mnie... znalazłam stronkę co oznaczają kolory: czerwony, żółty, zielony, błękitny, fioletowy. Jeśli chcecie to Wam napiszę jaki kolor Was interesuje. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jejku mój maluch też chce stać... to jest jakiś obłed... zdarza mu się siedzieć bez trzymania, oparty o coś pleckami ale to go nie rajcuje, zawsze próbuje stawać, gdziekolwiek jest i to tak, że jak go delikatnie popuściłam pod paszkami to się utrzymał... pediatra powiedziała że jeśli sam chce to spoko ale broń Boże go do czegoś zmuszać jeśli sam nie zaczął. Oczywiście nie pozwalam mu stać bo ma dopiero 3 miesiące ale ma tak sztywne nogi i tak bestia sztywno je trzyma że szok...
jak go podnoszę za rączki z pozycji leżącej to piernik jeden nie do siadu tylko staje na sztywne nogi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AgnieszkoW właśnie problem w tym że nie bardzo mamy kogo 😞 bo gdyby ktoś taki był to bym się nawet nie trudziła a facetów jakoś brak a jak są to tak rzadko się kontaktujemy.

Rozmawiałam z Dorunią pozdrawia Was serdecznie,wszystko u niej w porządku odpoczywa 🙂 i już za dwa tygodnie odwiedzi nas 🙂

Gosiu a na czym gotujesz tą zupke i z czym??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony
to kolor wprowadzający równowagę, odprężenie pomaga w leczeniu depresji, nerwicy i lęków.
Dobrze działa na serce i reguluje krążenie, powoduje pogłębienie oddechu. Pobudza talenty.
W Japonii zielony to kolor życia wiecznego
W Stanach Zjednoczonych główna symbolika koloru zielonego to pieniądze i bogactwo.


Kajtucha i już wiesz co to za zielony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po wizycie gosci, a zaraz za obiad sie wezme, ryz z warzywami serwije 😉

na spacerro chyba nie wybede bo strasznie wieje, a my tyle co po chorobie 😞
lenka wstała jekies 10 min temu i jakies czary-mary na moich kolanach odstawia 😁

gosiu super ze z dzidzia wszystko ok, najwazniejsze ze zdrowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAK JA POSTAWIĘ MOJEGO BARTKA NA NÓŻKACH TO ON ROBI PRZYSIADY 😁 😁 NÓG NIE ROBI SZTYWNYCH W PRZECIWIEŃSTWIE DO KAMILKA, BO KAMIL OD SAMEGO POCZĄTKU NOGI W KOLANACH SZTYWNE ROBIŁ I CHCIAŁ STAĆ 🙂
MAJĄC 9 MIESIĘCY ZACZĄŁ CHODZIĆ 😉 CIEKAWE ILE BARTEK BĘDZIE MIAŁ 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mittko zrobiłam wywar na cielęcinie, do tego dałam marchewkę, ziemniaczka, seler, por, pietruszkę, kalafiorka i buraczka. A na zmianę smaczku kupiłam kaszkę kukurydzianą do zagęszczenia. Jak to zmiksuję to dodaję masełko 1 łyżeczkę i jeszcze raz gotuję. Tylko na razie nie dodaję mięska tylko całe żółtko co dwa dni- zagotowane w zupce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a nam prąd wyłączyli, ale teraz juz mamy.
Mój mały do chodzenia to prędki, robi jakies mostki, prezy sie i wygina, jednak nie ciągnie go do siedzenia 😞 Moze Gosia ma racje wszystko w swoim czasie. W koncu ja usiadłam jak miałam 8 miesiecy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MADZIU NIE MARTW SIĘ 🙂 JUŻ NIE RAZ BYŁO PISANE TUTAJ NA FORUM ŻE KAŻDE DZIECKO MA SWÓJ WŁASNY TOK ROZWIJANIA SIĘ 🙂 DZIŚ JESZCZE NIE CHCE A JUTRO MOŻE ZASKOCZYĆ I PRÓBOWAĆ SIĘ PODNOSIĆ 🙂 TAKŻE GŁOWA DO GÓRY 🙂 MOŻE MA AKURAT TWOJE GENY 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ah tak Gosiu to ja też spróbuje ostanio chciałam jej na skrzydełku zrobić.Dzięki kochana 🙂

A moja jeszcze stópek nie chyta słysze że Wasze już tak ładnie a moja nawet sie nogami nie interesuje 😞 a na nogi jak ją raz lekko postawiłam to zaczęła dreptać do przodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosiag troszkę mnie to zaskoczyło, że tak wcześnie podajesz żółtko, myślałam, że dopiero najlepiej dawać jak maluch skończy pół roku, więc najpierw zapytam się lekarza czy mogę dać mu żółtko, bo Wikuś jest o około tydzień młodszy od Antka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Picasso ja dostałam od mojej mamy książki które miała jak jeszcze pracowała w szpitalu i według nich wprowadzam różne produkty i tam właśnie pisze że od 5 miesiąca wprowadza się żółtko do zupek ale co dwa dni . Można też dawać codziennie pół ale nie częściej niż 4-5 razy w tygodniu. No i w 6 miesiącu mięsko może być każde chude
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu2301 cudowne wieści 🤪 🤪 Informuj nas na bieżąco co i jak 🙂

Mittko Emi ma jeszcze czas...każde dziecko rozwija się we własnym tempie.

AgaK zdrówka dla Bartusia.
My niestety we trzy zakatarzone... Zaczęło się od Majki... Dzisiaj przeszło na mnie i Marikę 🤨

Majka właśnie uczy pić Marikę z butelki 😁 Mówi do niej: zobacz jaka ze mnie duża dziewczynka, będę Cię uczyła teraz 😁 😁 Szkoda, że aparat mam zepsuty 😞

Marice próbowałam dać już jabłko, marchewkę i kleik... Niczego nie chce jeść 😁
Kaszki jeszcze jej nie dawałam, bo tu wszystkie są na mleku, więc muszę podskoczyć do polskiego sklepu i kupić jej kaszki Bobovity.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...