Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Persy - normalnie lałabym po gołej dupie! Tymczasem ściskam mocno Ciebie i Madzię i mam nadzieję, że dotrwasz do bezpiecznego 36 tygodnia... 😘 😘 😘 😘 😘

Jej... mam dzis kiepski dzień.... Cały czas wyobrażam sobie, co mogłoby stac się z moją Niunią.... Ja zawsze zapinałam pasy w aucie, bo uważałam, że to jest bezpieczniejsze a przy byle stłuczce okazuje się, że mogą byc zagrożeniem dla dziecka to mi się ryczeć chce... ehhhhh

AgnieszkaW - popieram!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
hahaha AgnieszkaW ja też popieram dałaś popalić :P 😉

Persy no ładnie nawywijałaś,lanie dostaniesz jak się Madzia urodzi 😁 uważajcie na siebie 😘

Akompf,w taki dzień niestety o stłuczke bardzo łatwo,na szczęście nic im się nie stało i to teraz najważniejsze.Co do pasów to niestety raz są zagrożeniem a za drugim razem uratują.Ja teraz cały czas bez pasów jeżdże

No wygrzałam się w wannie mam nadzieję że będzie dobrze i nie pochoruje się 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się wygrzałam w wannie :P

Oj Aguś wiem ale Persy to non stop na pełnych obrotach a ja tylko jeden dzień i powiem szczerze że uważałam jak myłam te okna 😉
Tylko dziewczynki nie złośćcie się już na mnie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku dziewczyny ja już jutro 35 tydzień zaczynam 🤪

A teraz spadam do wyrka oglądać film z moim ulubionym aktorem :P Tylko szkoda że już go nie ma w śród żywych 😞

DOBRANOC 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Aga, Aga , nie tłumacz się bo lanie i tak Cię nie ominie hahah jak Cie kiedyś dorwę to zobaczysz a tymczasem łap buziaka , żebys wiedział że o wszystko w trosce o Ciebie i Bartusia 😘

Akompf ja tez uwazałam, że jazda w pasach jest bezpieczniejsza, ale teraz cieszę się że mimo wszystko od jakiś 2 miesięcy nie jeżdzę już w pasach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja juz oglądałam ten film milion razy i ide spać bo wstałam dzis rano ... ale zawsze jak mąż ma wolny dzień to jestem niewysapana bo z samego ranka mam pobudke haha

Buzka kochane :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach no to jeszcze popiszę :P

Dziękuję Agnieszko 😉 I ode mnie łap całuska za to że tak troszczysz się o mnie i Bartka 😘

A ja jeżdżę w pasach ale chyba zrezygnuję na te parę tygodni 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczynki.
Ja dopiero mam czasu zajrzeć 😉
Sobotnia impreza halloween udała się wyśmienicie 🙂 A jak się obżarłam... głowa mała...

Persy uważaj na siebie! Dobrze, że już przerwałaś tą trasę!

Ja zapinam pasy. Jakoś nawet do tej pory nie myślałam, która opcja jest bardziej bezpieczna 😞

Dziecko mi się znowu pochorowało 😞 Jutro muszę znowu zabrać ją do lekarza 😞

Miłej nocki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!

Ostatnio mam jakies szczescie czy pecha do 4 stron :P co wejde to mam 4 strony do przeczytania :P

AgaK ahh nie przejmuj sie ludzmi!! ja wieczorem z Marcinem poszlam dopiero ale to ze wzgledu ,ze nie mialam co ubrac noooo i ze wzgledu,ze u nas nie ma laweczek itd a wystac 1,5godz... ciezko by bylo :/

http://allegro.pl/item792980279_poduszka_poporodowa_z_luska_gryki_gratis.html dziewczyny wczoraj znalazlam cos takiego i mam zamiar zamowic... podobno po porodzie bardzo sie przydaje na obolale krocze??

http://allegro.pl/item791464667_gorset_pas_zobacz_efekt_wyszczuplajacy_w_aukcji.html#gallery cos takiego tez chce zamowic ,zeby mi a skore sciagaloa nie ,ze bedzie taka wiszaca a pozatym fajnie bedzie wygladac troche szczuplej po porodzie chociaz i tak poczekam ,az brzuszek sam mi zejdzie ten taki ciazowy.

http://allegro.pl/item789176383_xtreme_bra_sexi_biust_gorset_z_mango_m_najtaniej.html a to chcialam zamawiac raz z mango za 100zl hahahaha a tutaj? i nawet nazwa taka sama i wogole... :P

Akompf ehh no to faktycznie dzien... ale stluczka musiala byc silna,skoro auto do kasacji ... a wypozyczalnie samochodow? napewno dostana odszkodowanie wiec niedlugo sami sobie kupia nowy ale to troche trwa zanim kase dostanaa...

a ja nadal jezdze w zapietych pasach... hmm... tylko,ze u nas teraz jak juz to porod bylby wczesniejszy ... :/

Persy no kurcze, a wszystkie mowilysmy ,zebys uwazala na siebie!! mam nadzieje kobietko,ze wszystko bedzie ok !!


AgaW ja chodze w Marcina bluzie a pod spod mam swoja bo jest ciepla,ale krutka a wczoraj wytargalam Marcina kurtke taka jesienna ale ogolnie wisiala na mnie jak jakis wor a pozatym te bluzy razem to cieplejsze... Marcin w kurtce zimowej marznal a ja nie 😁


AgaK gratuluje 35tc! 🙂 jeszcze tydz i mozesz rodzic 😁 ja chce,zeby moja niunia chcoiaz ta wage 2,5kg osiagnela...

i niech zgadne 😉 ogladalas uwierzyc w ducha czy uwierz w ducha :P


Ja wlasnie wypilam sobie cieple kakao i zajadlam czekolade z orzechami a teraz bede leciec troche sie ogarnac,z pieskiem musze jeszcze wyjsc no i cieeeeeeplo sie ubrac bo brrr... zimno jest :/

Milego dnia! odezwe sie pewnie jeszcze jak malenka bedzie lulac,chyba,ze dzieci jeszcze nie wyzdrowialy i beda w domu ( mam nadzieje,ze nie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry grudnióweczki 🙂

Tak Fredeczka oglądałam "Uwierz w ducha" :laugh:
Uwielbiam filmy z Patrickiem Swayze wiec jak mogłam nie oglądać :P

No to odliczam 5... :laugh: :laugh:
Ach jak ten czas leci 🤪

Ta podusia pod tyłek nawet dosyć fajnie wygląda 😉

A co do jakiś majtek ściągających to ja mam też podobny produkt z mango, chodzi o te getry ściągające
http://allegro.pl/item789135165_slim_lift_gorset_hit_w_usa_wyprzedaz_l_40_42.html

coś takiego mam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dziewczyny! Coś nas mało dzisiaj 😁

Ja dopiero wstalam 😁

Nocka średnia bo przewracanie sie z boku na bok to jest niezły wyczyn...

AgnieszkaK zaczyna 35 tc a ja dzis 33 tc !!! 😁 Nosiłas juz ten gorset? Ja się boję, ze będzie w nim niewygodnie... 😞

Fredeczka - stłuczka była dość silna, podłoga w aucie sie przesunęła od uderzenia co zawyża koszt naprawy bardzo mocno i staje sie to nieopłacalne, prawdopodobnie PZU uzna, ze lepiej wypłacić jakąś kase a auto przeznaczyć na żyletki.

Co do tego Xtreme Bra to nie wiem Fredeczko czy faktycznie jest Ci taki potrzebny 😁 Z takim biustem!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akompf jeżeli chodzi o te majtki Slim Lift to są super bo faktycznie od pod biustu do kolan wygładza wszystkie fałdki 🙂
Ja jeszcze zamierzam kupić sobie te majtki w kolorze czarnym bo mam beżowe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Akompf a jeżeli nie jesteś pewna to możesz kupić je z szelkami 🙂

Dziewczynki tu jest wiadomość od Marter jest skierowana do nas wszystkich


Cześć Aguś,
Dziękuję, że pytasz. U mnie tak średnio jest. Nie zaglądałam na forum, bo nie najlepiej się czułam i chyba potrzebowałam się trochę uspokoić i wyciszyć.
Niestety przykrość nas spotkała. Mój teść zmarł nagle, tydzień temu, miał 54 lata. Mój mąż jest załamany, ale jakoś te przygotowania chyba jeszcze go trzymają w pionie. Poza tym jeszcze do kolekcji zmartwień doszlo nam Mała. Kilka dni temu byłam u lekarza. Brzuch mi opadł już, Mała głową zatkała kanał rodny, jak będzie wczesne rozwarcie to już jej w żaden sposób w brzuchu nie zatrzymam. POza tym bardzo mało przybiera na wadze, lekarz jest zaniepokojony, a ja jeszcze bardziej, bo przez poprzednie 3tyg. ja przytyłam, a Mała niewiele. Kazał zmienić dietę na bardziej proteinową, a ja już bardziej proteinowo jeść nie mogę, nie pomogly tłumaczenia, że to co on mówi to ja jadam w XXL ilościach właśnie. Zresztą całą ciążę trzymałam ścisłą bogatą w witaminy i inne składniki dietę. Za tydzień znowu idziemy do lekarza, więc się okaże co dalej, jak Mała dalej będzie mala to nie wiem, nawet nie chcę myśleć ;(
Poza tym poprzednio stwierdził u mnie torbiel na łożysku, który miał się sam usunąc podczas porodu razem z łożyskiem. Teraz stwierdził, że to jednak nie torbiel, nie wiem nawet co dokładnie, w każdym razie coś z krwi, nie wiem czy jakiś tętniak czy cysta, więc kazał mi uważać, żeby nie pękło, bo będzie krwotok :/ a jak krwotok to wczesny poród. Ech... także sama widzisz. Więc teraz ponownie się wyciszam, bo sie nadenerwowałam, napłakałam, ten pogrzeb i podróż wcale też na zdrowie mi nie wyszedł.
Napisz lepiej co u Ciebie, jak się czujesz i czy wszystko w porządku.
Jak będę mieć trochę lepszy nastrój to zajrzę na forum, a tymczasem uściskaj Dziewczynki i ich brzuszki ode mnie.
Trzymaj się ciepło, ściskam Cie również razem z brzuszkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, tak mi przykro z powodu MartyEr... 😞

AgnieszkaK - dzięki 😁, chyba sobie taki sprawię, bo już patrzeć nie mogę na siebie 😠

Zmieniłam pościel i zmęczyłam się nieziemsko 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuszki, ale tu dziś cichutko...

jak tam samopoczucia? Dziś miałam pierwszą całkowicie przespaną noc od 4 miesięcy, z radości aż wstałam o 6 z mężem 🙂 i na dzień dobry się pokłóciliśmy, pojechał do pracy i z rozpędu i nerwów wysprzątałam całe mieszkanie. Ledwie skończyłam, a on zadzwonił skruszony z przeprosinami 🙂

już chyba 4 osoby powiedziały mi,że wydaje im się,że maksymalnie za dwa tygodnie urodzę, zaczyna się coraz bardziej bać... ale jak mówią weszło to i wyjdzie 🙂

Co do tego gorsetu to też sobie sprawię, wbiję się na Święta, niech wszystkim ciotkom obgadywaczkom gały wyjdą jaka jestem laska 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!

Nocka była dosyć dobra, wczoraj się tak zmęczyłam, że masakra, dostałam jakiś bóli podbrzusza i sama juz nie wiem czy to skórcze były czy niet. W każdym bądź razie nikty mi w rodzince nie wróży szybszego porodu bo brzuch mam prawie na wysokości szyi 🤢 🤨

Strasznie mi przykro spowodu Marty, tak to juz jest , jak sie coś sypie to wszystko na raz 🤨

Persy uważaj na siebie!!!!

Dzisiaj mi sie śniło, że byłam u mojej gin i opna mi powiedziałą, że trozwarcie juz jest na 8 a ja nic nie czułam i strasznie się cieszyłam, że ten poród wcale nie taki straszny i zaraz moją kruszynke zobaczę, tyle, że nie mogłam sie dodzwonić do męża i chciałam wstrzymać akcje porodową :laugh: ja pierniczę, ja juz chcę urodzić :P

Idę robić obiad ale będę zaglądać 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki.
Niestety nie uda mi się nadrobić zaległości więc pomalutku będę musiała się na nowo wkręcić w forum 😉
Jeżeli chodzi o mój pobyt w szpitalu to na skierowaniu miałam napisane –poród przedwczesny zagrażający. Mój Piotruś pcha się na świat i raczej nie ma opcji żebym donosiła go do grudnia. Oprócz tego w szpitalu zrobili mi badania i wyszło mi podwyższone CRP czyli jakaś infekcja w organizmie. Mogło to być spowodowane np. przeziębieniem, ale musieli to dokładnie sprawdzić żeby nie okazało się, że jest zagrożenie dla dziecka. Dostałam antybiotyk w kroplówkach i tyle. Teraz mnie wypuścili, mam brać antybiotyk doustnie i w czwartek wizyta kontrolna u swojego lekarza prowadzącego. Najważniejsze, że u mojego Skarba wszystko dobrze!
Pobyt w szpitalu z jednej strony mnie pocieszył, a z drugiej załamał. Pocieszył bo naoglądałam się kobiet, które 5 godzin po cesarce już szły na drugi oddział do swoich dzieci, te po porodzie naturalny w ogóle nie mogły usiedzieć bo tak je nosiło z emocji  Myślałam, że po porodzie się ‘umiera’ a one mimo bólu i zmęczenia tryskały szczęściem czyli nie taki diabeł straszny jak go malują  Z drugiej strony załamało mnie to, że brakuje miejsc. Dziewczyny z zaawansowaną akcją porodową chodziły po korytarzu bo musiały czekać na miejsce na porodówce –zero intymności. Chodziły w kółko i jęczały albo siedziały zwinięte na fotelu. Chociaż te i tak miały szczęście bo inne odsyłali do innych szpitali. Po porodzie zamiast na położnictwie leżały na patologii ciąży bo tam było kilka wolnych łóżek więc nie były razem z dziećmi. No i teraz boję się, że trafię na dzień kiedy będzie obłożenie i wyślą mnie do innego szpitala.
No i kolejna sprawa to dziewczyny 10 dni i więcej po terminie. Lekarze mówią, że nie mają przenoszonej ciąży tylko pewnie źle wyliczoną. Więc leżą bidule i czekają aż będzie wolne jakieś miejsce na porodówce i pójdą na wywoływanie oksytocyną. Z resztą jedna kroplówka nie załatwia sprawy bo wiele z nich wracało na oddział bo kroplówka nic nie dała, no i musiały czekać kolejne 3 dni bo tyle musi być odstępu przed następną próbą. Więc chyba nie ma nic gorszego niż tzw. przenoszenie. Jak to mówili lekarze natury nie da się oszukać –jak organizm będzie gotowy to zacznie się poród.

Dziewczyny z Wrocławia –jak będziecie chciały to wkleję Wam listę co trzeba mieć ze sobą do szpitala na Kamieńskiego.

No i to by było na tyle. Wróciłam do domu i wzięłam się za pranie i pakowanie torby bo nie wiadomo kiedy coś się zacznie, a pakowanie w panice nie wychodzi na dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ami możliwe że masz wysokie ciśnienie na dnie oka i to może być powodem pękających naczynek i jeżeli się nie mylę nie można przy tym rodzić naturalnie bo może prowadzić do ślepoty podczas naturalnego porodu ale oczywiście najlepiej jak byś skontaktowała się jeszcze z lekarzem i mu powiedziała 🙂

Wiola Ty to masz sny :laugh: :laugh:
Oczywiście życzę Ci aby Maja mogła jeszcze z tatusiem pobyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...