Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wiola nie wiem od jakiej wagi jest cc, ale tez słyszałam ze czasem przy duzej wadze sie robi bo czasem mają nawet 5 kg 🙂 ale to raczej rzadkość 🙂 Ja tez mam zgagę kosmicza i w ciągu dnia , ale za to w nocy to tragiczną, nic na nią nie działa więc zasypiam na siedząco a nocy dopiero sie osuwam 🙂do wałsciwiej pozycji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Wiola przynajmniej będzie kto miał zjeść pieczeń 🙂 nie denerwuj się kochana, chociaż może troszkę nerwów Ci nie zaszkodzi, może urodzisz wcześniej, tak jak bys chciała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisałam dziś do doktorka idę ale czeka mnie batalia z maszynka do golenia :P Nogi to nie jest aż taki wielki problem ale już wyżej cholerny :laugh: Ale mam męża w domu to mi pomoże 🤪
A teraz dziewczynki zmykam po malucha do zerówki :P

Zjawię się po doktorku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A propos golenia. Dziewczyny, mam do was pytanie. Czy zamierzacie się "tam" całe wygolić do porodu? Pytanie dziwne, ale moja koleżanka rodziła miesiąc temu z opłaconą położną, która doradziła jej by się sama w domu ogoliła bo w szpitalu to byle jak i na sucho robią. W sumie to wolałabym sama to zrobić niż dać komuś obcemu ale próbowałam ostatnio z ciekawości dojść i ciężko będzie, a brzuch jeszcze urośnie... Chciałabym poznać na ten temat zdanie większej liczby przyszłych mam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kajtucha, obowiązkowe golenie krocza i lewatywa to była w polskich szpitalach chyba 30 late temu, taka mam nadzieje przynajmniej. Nie moge uwierzyc zeby jeszce gdzieś w polsce to praktykowano. Ja rodziłam 11 lat temu i już tego nie było. Dostała tylko czopek,( do ręki) zeby sobie zaaplkować, a o goleniu nie było mowy, sama tez się nie goliłam. Nie ma takiej potrzeby, zupełnie.Pozatym jak to zrobić, przecież nie wiesz kiedy będziesz rodzić? to co dziennie przez cały miesiąc chcesz się golić 🙂? Jeśli masz taka potrzebe wewnętrzną to pewnie ,ale ja zostaję w zgodzie z naturą 🙂) tym badziej ze dziecku to nie szkodzi ani trochę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,
Wiola,kuzynka w zeszły piątek urodziła córkę naturalnie a 4300g ważyła i 62 cm miała.Więc nie wiem czy tak wysyłają od razu na cc?

Mnie też wszystkie znajome radziły żeby się ogolić sama, znaczy się w tej chwili to mąż to robi bo ja nie daję sama sobie rady.

Co do ktg, to ostatnio jak miałam robione to położna po 10 minutach stwierdziła,że nie ma sensu bo Mały się tak ruszał że cały czas uciekał od aparatury hehhe

A i najważniejsze, podjęliśmy z mężem już ostateczną decyzję co do imienia Synka! Będzie Piotr a nie Patryk!:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zaskoczyłyście mnie, naprawde.. w tym tygodniu umawiam sie na zwiedzanie traktu porodowego w moim szpitalu to zapytam czy się cos zmieniło.Ale zinnej beczki, dziewczyny nie wiem co zrobić, ale historia, ptak wpadł mi do mieszkania.. sikorka, siedzi za kanapą... pootwierałam okna i czekam, ale troche sie boje ze zacznie i sie tu tzrepac po całym domu, to dostane chya zawału..... co robic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja się troszkę teraz zapuściłam ale muszę się za to wziąć bo tu też goląna sucho no i lewatywa chyba też jest rutynowo....

Ja się znowu zaczęłam zastanawiać nad imieniam dla małej bo jak słyszałam w niedzielę jak wymawiają tutaj to imię to cały urok straciło 😞 😞 😞 bo mówią Maaaaaaaaaaaaaaaaaja co brzmi prawie jak Muuuuja i ni hu mi to nie pasi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja się pytałam pielęgniarki i w mojm szpitalu już tego nie robią nie mogą cię zmusic do lewatywy ani sami golić . Lewatywe robią na twoje życzenie niektóre kobiety chcą bo podczas porodu wszystko się może zdażyć, a o goleniu powiedziała ze tego już się nie robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zgryz byłam teraz w szpitalu i naprawdę golą i nie ma zmiłuj heh. na lewatywę trzeba wyrazić zgodę, ale i tak wszystkie laski się godziły bo lepsza lewatywka niż później jakaś niemiła niespodzianka.

AgusiaW no piękne imię 🙂 To w grudniu na kamieńskiego urodzi się dwóch Piotrusiów 🙂 Aguś a powiedz mi kto jest Twoim lekarzem prowadzącym? Ja będąc w szpitalu dowiedziałam się, że moja gin już tam nie pracuje i lekko się załamałam bo nic mi o tym nie mówiła 😠
jeszcze co do golenia na kamieńskiego, dziewczyna z którą leżałam na sali była ogolona, ale położna sprawdziła i jeszcze trochę poprawiła bo chyba musiało wyjść na jej także lepiej się samej przygotować 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny dzwoniła do mnie babka z pracy i powiedziała, żebym wzięła teraz zwolnienie od internisty bo jak na 2 tygodnie przed porodem ma się L4 od ginekologa to oni te 2 tygodnie zaliczają na poczet macierzyńskiego! Czyli skraca się on automatycznie o 2 tyg. a jak jest od innego lekarza to jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czekam na mojego tatę 🙂 wole sie nie denerwować tym ptaszkiem.
Co do golenia to czytałam ze nie moga zmusisc ani do lewatywy. Ja wole czopek sama sobie zaaplkowac tak jak w poprzedni porodzie, a ajk cos sie ma zdażyć w trakcie to prawodopodobnie nawet tego się nie poczuje i na pewno sie o tym nie dowiesz. a co do golenia to teraz przeczytałam ze golą w razie potzreby nacięcia w tym miejscu w ktorym ma być czyli bez wzgorka łonowego. No i golenie ma swoje wady jak czytałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...