Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

chloe napisał(a):

Dziewczyny mam pytanie, do kiedy bola piersi? Bo mnie dzisiaj juz cos mniej.... 🙃


Hejka Chloe 🙂
Nie doczytałam tego nigdzie, to chyba zależy od organizmu 😉
Ja też w sumie od kilku dni w ciągu dnia ich "nie czuję" 😜
Ale jak wieczorem "kaganiec" 😜 ściągam to .. ojjj czuję bardzo 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczyny, jestem tu od wczoraj i nie wiem za bardzo co mam pisać ☺️
cóż, może zacznę od tego ze gratuluję wszystkim przyszłym mamusiom i życzę dobrego samopoczucia bo u mnie to się zmienia jak w kalejdoskopie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antya1 napisał(a):
Cześć dziewczyny, jestem tu od wczoraj i nie wiem za bardzo co mam pisać ☺️
cóż, może zacznę od tego ze gratuluję wszystkim przyszłym mamusiom i życzę dobrego samopoczucia bo u mnie to się zmienia jak w kalejdoskopie 😞


Witamy nową grudnióweczkę 🙂
Jak nie wiesz co pisać to pisz co czujesz, jak się czujesz, coś o wynikach o samopoczuciu, męczących dolegliwościach bądź o ich braku 😉
Cokolwiek 🙂
No i o fotkę rosnącego brzusia poproszę do rodzinnego albumu grudnióweczek hih 🙂 w wątku o fotkach 🙂

P.S> Mamy ten sam termin 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam Was wszystkie 🙂

ja dzisiaj wstałam rano, zrobiłam 200km samochodem i przyjechałam na zajęcia 😞 wcale mi się nie chce tu być, no ale cóż muszę. Jeszcze jutro zajęcia. Potem w weekend studia podyplomowe. A ogólnie pisanie pracy magisterskiej... nie mam już sił. Dyplomową na szczęście już mam.

Ale za to pogoda jest piękna 🙂 bardzo się z tego faktu cieszę 🙂

aaa, i mi moja ginekolog też mówiła że clotrimazolum nie można w ciąży w I trymestrze stosować, nawet maści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chloe napisał(a):
Witajcie witajcie!!!
A coz to za elaboraty!!! 🙂)) nie bylo mnie kilka h bo w robocie bylam i czytania mam teraz na godzine:P

Co do clotrimazolu to moja gin mi zabronila w I trymestrze nawet masci. Takze widac opinie lekazy sa rozne. Slyszalam ze mozna Tantum rosa, a juz na pewno wolno Lactovaginal stosowac bo sama dostalam.


Dziewczyny mam pytanie, do kiedy bola piersi? Bo mnie dzisiaj juz cos mniej.... 🙃

PS witamy nowe grudniowki i te stare co sie nie odzywaly i nas stresowaly ze cos zlego sie stalo 😠 😉



Heya Chloe...

Mnie z dnia na dzien piersi mniej bolą...tylko brodawki nadal wrażliwe sa... wieczorami bol najwiekszy a rano prawie nic...
Widze , ze twoja gin ma takie same podejscie do Calotrimazonu jak i moj...

PS.
Witajcie nowe grudnioweczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze dziewczyny już sama nie wiem... Mój gin wydaje się b. kompetentny, myślę, że nie polecałby mi stosowania go, gdyby było jakieś zagrożenie... Tak mnie nastraszyłyście, że swędzenie ustało i dzisiaj nie stosowałam 🙂
Tylko sobie lactovaginal jeszcze kilka dni wezmę.
Mam do Was pytanko, jakie witaminy bierzecie?
Mi przepisał kwas foliowy i jodid. Nie biorę nic poza tym dla ciężarnych, a Wy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Nadia mówią, że wmówa to połowa sukcesu 🙂

Ja biorę FEMIBION natal1 🙂
To jest zestaw witamin skomponowany specjalnie dla pierwszego trymestru i ma już w sobie odpowiednią dawkę kwasu foliowego więc nic innego nie biorę 🙂
Jeden tabs dziennie wystarczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi tez gin w zeszlym roku polecal Pregna plus ale w sumie stosunkowo malo witamin tam jest, w tym roku dostalam probke Centrum Materna. Ale tak na codzien to biore Femibion natal 1 jak Merzenka i jest ok, chociaz wczesniej bralam Femibion natal classic i tam jest wiecej witamin, np jest beta karoten czego nie ma w natal 1. Ciekawe a natal 1 dwukrotnie drozsza jest!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pammat napisał(a):
hmm a mi tylko Folik kwas foliowy kazał brać 🙂 nic więcej

To jestesmy już dwie, bo ja tez biorę tylko kwas foliowy. Ginekolog powiedział, że witaminy to mam w naturze spożywać. Poza tym zawsze jak brałam wcześniej jakieś witaminy to miałam takie uczucie jakbym się najadła proszku do pieczenia taką zgagę ... więc się cieszę , że nie łykam a z wyników wynika, że niczego mi nie brakuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia20101 napisał(a):
pammat napisał(a):
hmm a mi tylko Folik kwas foliowy kazał brać 🙂 nic więcej

To jestesmy już dwie, bo ja tez biorę tylko kwas foliowy. Ginekolog powiedział, że witaminy to mam w naturze spożywać. Poza tym zawsze jak brałam wcześniej jakieś witaminy to miałam takie uczucie jakbym się najadła proszku do pieczenia taką zgagę ... więc się cieszę , że nie łykam a z wyników wynika, że niczego mi nie brakuje 🙂


ja też tylko kwas foliowy biorę 🙂 ginekolog nie kazała mi niczego innego łykać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nic się nie przejmuj. Swoje też odbierałam na raty, pierwsze krew, a po weekendzie dopiero mocz. Najbardziej się martwiłam o nasz konflikt serologiczny, ale na razie nie ma niepokojącego współczynnika tzn. że płód ma więcej moich przeciwciał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
antya1 napisał(a):
Hi teraz już jesteśmy 3 bo ja też biorę tylko folik-a witaminy to wolę jednak w owocach i warzywach- jem je w takich ilościach ostatnio jak jakaś nawiedzona-myślę że to powinno wystarczyć 🙂

Właśnie mam to samo wcinam owoce non stop, do tego stopnia, że po pracy prawie codzienni jade do miasta po świeżą dostawę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

@ Gosia -> a może po prostu idź do lekarza rodzinnego jak się tak źle czujesz???
Weź normalne zwolnienie do czasu wizyty, a później od gin weź zaświadczenie w którym jesteś tygodniu i powinnaś dostać wyrównanie do 100% wynagrodzenia za to zwolnienie 🙂
Ja bymm nie czekała 😉
A propo tego zwolnienia, w tamtym tygodniu byłam, aż dwa dni na zwolnieniu. Tyle podarował mi mądry lekarz. Po leżeniu w czasie tej grypy 3 dni plackiem, spaniu i regenerowaniu sił , niestety nie przeszło mi. Najlepsze jest jednak to, że lekarz pierwszego kontaktu nie chce mi wypisać zwolnienia, gdyż twierdzi, że powinnam je dostać od ginekologa. Dlatego chciałam przyspieszyć swoja wizytę ale się nie udało 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Guga, nie ma litości na tym świecie. Gdyby nie studia od jutra to w tym tygodniu chyba nie zebrałabym się do kupy, ale przede mną wizja pracy magisterskiej. Przesiaduję godzinami skulona po pracy przed komputerem i piszę rozdziały ile się da 🥴 Gdybym już nie pracowała szło by to o wiele szybciej.... a tak to krew z nosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no dziewczynki ja biorę femibion natal 1 plus magnez b6 3razy dziennie.
Ja z mężem mam konflikt on a+ ja b- .
Tak po za tym to właśnie skończyłam sprzatanie domku ale jestem zmęczona a na dodoatek mężuś musiał do pracy jechać więc wiele po południu nie pomógł 😞
mdłości mineły hurrrra 😁 mam nadzieję że już do mnie nie wrócą 😠
właśnie siedzę i oglądam z synkiem bajkę jojo z cyrku 🙂 masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przeczytałam gdzieś, że będę musiała tylko robić badania na oznaczenie grupy krwi aż 3 razy aby sprawdzać pojawianie się przeciwciał i tyle. O zastrzyku też słyszałam. Jestem jeszcze Rubi ciekawa jaką grupę krwi ma twój synek ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...