Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
już właśnie szukam , powiedziałam jej że za 80 zł to mogę wziąć bo takie są ceny używanych łóżeczek , moj mąz to się wścieknie chyba , na razie mu nic nie mówię sama to przepłacze najwyżej , przecież nie chciałam od niej brać za darmo wiadomo , a ona myśli ze majątek na tym zarobi chyba :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
QRcze tak czytalam wasze poprzednie wpisy i juz prawie czulam te wszystkie zapachy 🙂

Tak tu swiatecznie... Super!

Ja dopiero dzisiaj zaczynam wypieki ale to dlatego ze nie mam za duzo. Kuzynka zrobi polowe a ja reszte. Wolne mam dopiero w Wigilie wiec trche malo czasu, ale jak zaczne conieco dzisiaj to sie wyrobie - HOPE SO...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry 🙂
ach jak mi dobrze jestem wyspana!! chociaz w nocy zlapal mnie jakis makabryczny bol plecow i mialam dusznosci ale w ogolnym rozliczeniu wychodzi na plus 🙂 i wiecie co juz wiem jak walczyc z bezsennoscia, Ola koniec bezsennych nocy! , wystarczy codziennie przed snem wypracowac 2 kosze prania i spisz jak dziecko 🤪

Poza tym maz zrobil mi mila niespodzianke i jest dzis na wagarach i bedzie mi pomagal 🙂 wlasnie wybieramy sie na ostatnie prtzedswiateczne zakupy a pozniej sprzontanko itp. no i na dodatek slonko dzis swieci - piekny widok zasniezony las i slonko 🙂

Milego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas tez sie szykuje odwilż 😞 , na razie lekki mróz i jeszcze coś białego zaczęło sypać właśnie .

już mi przeszło z tym łóżeczkiem , jutro kończy się licytacja znalazłam na allegro za 80zł już z przesyłką może mi się uda , a ona zostanie z nim i niech sobie sprzedaję za ile chce .Szkoda ze nie dowiedziałam sie o tym tydzień przed porodem , miałam jeszcze od nich brać wanienkę i przewijak ,a tak kupię sobie sama choć bym miała wydać nawet więcej kasy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zobaczcie co znalazlam...

Rodzi się coraz mniej dziewczynek!
Tekst Agnieszka Wirtwein-Przerwa2009-12-07

Pamiętacie czasy, kiedy na mężczyznę "przypadały" dwie kobiety? Teraz sytuacja powoli się odwraca. W Polsce przychodzi na świat coraz mniej dziewczynek - takie zaskakujące wyniki przynosi nowy raport GUS-u.

A jeszcze kilkadziesiąt lat temu w Polsce na sali noworodków większość łóżeczek zajmowały dziewczynki. Teraz to się zmienia. Wśród dzieci i młodzieży - do 17 lat - dominują chłopcy. Wprawdzie ich przewaga liczebna jest jeszcze niewielka - ponad 51 proc., czyli na 100 chłopców przypada tylko 95 dziewczynek, ale biorąc pod uwagę dotychczasową tendencję urodzeń w Polsce, ta zmiana jest zaskakująca. - Jestem zdumiona tym wynikiem i zastanawiam się z czego ta przewaga liczebna chłopców może wynikać. Nie znam badań, które by wskazywały na to, że Polacy wolą mieć dzieci płci męskiej - komentuje socjolog płci, Joanna Mizielińska. - Może to wynikać np. z postępu medycyny, która m.in. pozwala na coraz wcześniejsze określenie płci dziecka, może są też próby wpływania na to, żeby urodził się chłopczyk np. przy zapłodnieniu in vitro, mimo, że jest to nielegalne. Może też być tak, że dziewczynek rodzi się coraz mniej z przyczyn wyłącznie naturalnych. Na pewno jest nowa zaskakująca tendencja, która może spowodować, że kobieta będzie bardziej ceniona i dowartościowana. Teraz to mężczyźni będą się starać o jej względy i wygrają najlepsi - mówiąc żartobliwie. A nie na odwrót, jak to się działo jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy przeważały kobiety.

Jednocześnie od 5 lat systematycznie rośnie liczba urodzeń w naszym kraju. Według specjalistów, dzieje się tak dlatego, że Polacy urodzeni w czasie wyżu demograficznego, są w tzw. fazie najwyższej płodności. Jednocześnie raport Głównego Urzędu Statystycznego pokazuje, że kobiety rodzą blisko o połowę mniej dzieci w porównaniu z początkiem lat 80-tych. Wtedy Polki w wieku od 14 do 49 lat rodziły średnio dwójkę dzieci. Dziś decydują się na jedno i w późniejszym wieku, przeciętnie zachodzą w ciążę mając 28 lat. I jest to świadoma, przemyślana i wspólna decyzja partnerów, związana także ze stabilizacją finansową.

I tylko jedno się nie zmienia - pora urodzeń Polaków. Najwięcej dzieci rodzi się letnich miesiącach - od lipca do września, czyli zostały poczęte w długie, zimowe wieczory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂 🙂 🙂
życie na forum się kręci 🙂
Ja dziś byłam u swojej mamy , poplotkowałyśmy trochę , jutro jadę im pomagać w kuchni do Wigilii 🙂 a poza tym potem zabiorę część do siebie 🙂 🙂
Prezenty prawie wszystkie kupione 🙂 Tylko z tymi porządkami gorzej, coś nie bardzo mi się chce 😞
Ola - nie martw się , dobrze że dowiedziałaś się teraz a nie później ale trzeba przyznać ,że brzydko Cię bratowa potraktowała 😞 Ja od mojego brata tyle dostałam dla mojej dzidzi i on nawet nie chce słyszeć o kasie ,że mnie jest wręcz wstyd i głupio 🙂.
Kasenn _ Ty lepiej odpocznij , bo nic tylko szalejesz jak nie w kuchni to w sprzątaniu 🙂 🙂 🙂 🙂
Anulab - fajnie ,że wszystko z Malutką dobrze 🙂 🙂 🙂 Oby tak dalej 🙂 a wagą się nie martw , zdąży zadrobić a poza tym nie chcesz chyba rodzić klocka 🙂 🙂 🙂 🙂
Co do pogody - u nas śniegu jeszcze trochę jest na trawnikach , dziś nawet padał lekki deszcz ,a dla mnie najważniejsze , ze drogi są czarne i przejezdne 🙂 🙂 🙂 🙂
Miłego popołudnia 🙂
Trzeba się zabrać za obiadek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ciekawe ile u nas marcówek jest dziewczynek ,a ile chłopców liczył ktoś ? wydaje mi się przewaga dziewczynek ale może się mylę 😉

magdulka mój brat podejrzewam ze też dal by mi darmo , ale to mila być w formie pożyczki , a że stwierdzili że dosyć im dzieci -maja dwóch synków ,to chcą się tego pozbyć na amen , a ona chciwa kurcze 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiesz Ola mój mąż jakby się dowiedział, że za jego plecami (czytaj bez jego wiedzy) chce sprzedać jego siostrze coś tam to chyba by się obraził na amen!

Wiecie co ostatnio strasznie dużo jem czekolady Milki, ma taki delikatny smak i rozpływa się w ustach....hmm

Trzeba zrobić rozeznanie co do płci, ale mi też się wydaje że więcej dziewczynek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola - moja bratowa twierdzi,że nie będą mieli kolejnego Maluszka , przynajmniej na razie 🙂 🙂 🙂 a Twoja i tak nieładnie postąpiła , jakby to chodziło o np. wózek , jeszcze bym zrozumiała . Ale wiesz, po Twoim przypadku , sama jeszcze raz przepytam brata i bratową , bo może jednak zdecydują się wziąć ode mnie jakieś pieniądze , bo mnie to cały czas męczy , oni mi naprawdę wiele dali i wózek i wanienki i fotelik i zabawki i ciuszki . Może się wstydzą a przecież kasa im pewnie się by przydała ,jak każdemu z nas. Natchnęłaś mnie abym im powierciła w brzuszkach 🙂 🙂 🙂 🙂 i upewniła się w ich stanowisku 🙂
Kasenn - dobra decyzja 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...