Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
witam wieczorem 🙂
a ja wlasnie wrocilam po 3 godzinach ze szpitala... ok 16 dopadly mnie nagle jakies bole w dole brzucha, takie jakby skorcze ale nie do konca wiec zadzwonilismy do szpitala czy mamy sie pokazac czy poczekac. Oczywiscie polozna kazala przyjechac i miala cala serie badan- godzine KTG, hh, USG, badanie moczu i co... wszystko poza moczem super. Dowiedzialam sie ze mam jakies powazne zapalenie i postalam antybiotyk 3 razy dziennie po 400 mg przez 10 dni!!! pytalam i podobno zupelnie bezpieczny dla dziecka (oby) i wiecia jaka jestem wsciekla bo wczoraj u mojego lekara w laboratorium niby wszystko z moczem ok bylo a to zapalenie to juz dlugo musialo sie rozwijac skoro az taka kuracje antybiotykiem mi lekarka ze szpitala zalecila 😠 nie ma to jak dobry lekarz prowadzacy ciaze 😠 za 10 dni mam isc do niego powtorzyc test to sobie znim porozmawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej jestem!

Ale jestem cała podenerwowana , dzwoniłam do szpitala mojego lekarza nie było na dyżurze szkoda 😞 ale rozmawiałam z innym i kazał mi się nie denerwować skoro bóle minęły i nie było żadnego plamienia ale żebym najlepiej w poniedziałek się zgłosiła do lekarza swojego żeby się upewnić że wszystko ok
Widzę june ze i ciebie dopadło 😲

A jaki to był ból ? bo ja miałam tak strasznie mocny w dole brzucha że aż sie potem zlałam i słabo mi się zrobiło przez myśl mi przeszło że albo poronię albo rodzę i minęło mi to po paru minutach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moni27 napisał:
Hej jestem!

Widzę june ze i ciebie dopadło 😲

A jaki to był ból ? bo ja miałam tak strasznie mocny w dole brzucha że aż sie potem zlałam i słabo mi się zrobiło przez myśl mi przeszło że albo poronię albo rodzę i minęło mi to po paru minutach


dzien dobry - tym prazem po nieprzespanej nocy i z bolem gardla 😞

Moni to byl nagly bol, w dole brzucha klujacy po obu stronach, ale nie ciagly on pojawial sie narastal i po chwili lagodnial- podobnie jak skurcze wiec wczoraj zdurnialam i myslalam ze to moze juz 😞
Po powrocie przeczytalam ze nieleczone zapalenie drog moczowych moze doprowadzic do zapalenia nerek co jest bardzo niebezpieczne w III trymestrze i dla matki i dla dziecka i w konsekwencji grozi wczesniejszym porodem albo uszkodzeniem nerek matki i moze przebiegac zupelnie bezobjawowo... oj pogadamy siebie z tym moim lekarzem 😠 zwlaszcza ze jak sie okazalo takie rzeczy wykrywa rutynowe badanie moczu!

musze poszukac w necie czegos o tym antybiotyku co dostalam, podobno jest na penicylinie... a to brzmi jak dla mnie dosc nieprzyjemnie chociaz lekarka zapewniala ze jest bezpieczny dla dziecka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuski !

Ja także po nieprzespanej nocce 😞 jestem tak zestresowana że aż mnie żołądek boli a mała czuje moje podenerwowanie bo szalała całą noc jakby i jej coś dolegało 🤨
zaraz sobie wypiję meliskę i zastanawiam się dalej co robić bo coś nie uspokoił mnie obcy lekarz, dopiero się uspokoję jak mój prowadzący się o tym dowie i mnie zbada i potwierdzi że jest wszystko ok a że poprostu mi się juz zaczęły skurcze przepowiadające . Spróbuję zadzwonić dziś do szpitala może akurat dziś on będzie bo do jutra to zwariuję 😲

a czytałam po necie o tych skurczach przepowiadających to z tego co widziałam to raczej po 34,35 tygodniu dziewczyny je miały i jedne do samego porodu nie miały inne tylko takie słabe a mało która takie mocne jak ja wczoraj
Jeśli sie dowiem że to już są te skurcze to mnie szlag trafi bo zawsze ja muszę wszystko gorzej przechodzić niż inni 😠 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moni27, june28 trzymajcie się dziewczyny. Jestem pewna, że wszystko będzie dobrze, june wyleczy infekcję a moni przekona się od swojego lekarza, że z Dzidzią ok i urodzi blisko terminu 🙂
Ja dziś już po śniadanku. Muszę ogarnąć chałupkę i szykować się na imprezkę. Dziś moja najmłodsza siostra wystawia swoją osiemnastkę 🤪 Szkoda, że się z nią nie napiję 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja kuzynka była w szpitalu parę dni pod kroplówkami bo dostała jakiejś kolki jelitowej i leżała z nią dziewczyna co ma termin na połowe lutego i zaczęła rodzić teraz i dziecko jej sie akurat przed samym porodem obróciło pośladkami i cesare musiała mieć

kurcze i ciągle nam teraz strach będzie towarzyszył a to że się na czas nie odwróci i cesara a to że pepowiną się przydusi 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam
jeju dziewczyny nie straszcie ze to już -w końcu zrobiłyście listę porodów a ja mam byc na samym początku -to co sie pchacie :laugh: :laugh: :laugh: a tak poważnie to trzymajcie sie moni i june -bierz leki słuchaj sie lekarza bezie ok z tobą i Marcelem 🙂 , a jakie masz śliczne zdjęcie ze swoimi pociechami 🙂 super.

anula nie szalej na 18-tce za bardzo , zazdroszczę ci takiego spotkania bo to na pewno w pewien sposób odpręża psychicznie 😉 anula moja mała tez siedzi pod piersią i nie wiem czy to główka czy tyłeczek wypina .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny ja też od samego rana na nogach o 7 juz byłam w lodówce obudziłam, sie strasznie głodna 🙂

Podczas śniadanka poczytałam sobie o Was - moni i june trzymajcie sie mocno dziewczyny, wszystko będzie dobrze, tyle już wytryzmałysmy że juz jesteśmy blisko finiszu i nic złego nie będzie trzeba mysleć pozytywnie !!!

June bierz leki i spokojnie wszystko będzie dobrze 🙂

A jak by sie coś działo dziewczyny to odrazu na Izbę Przyjęć i wyjaśnić wszystkei watpliowści !!!

Trzymajcie sie ja zaraz lece na spacer z mężem a pózniej mamy gości więc może mnie nei być dzis 🙂

Ściskam wszystkie brzuszki goraco 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki Mamuski 🙂
zaczelam ten antybiotyk chociaz nie znalazlam polskiego odpowiednika tego leku, ale na norweskich stronach wyczytalam ze stosuje sie go w ciazy. Ale jestem strasznie wsciekla na tego mojego lekarza, bo gdyby dalej wszystko przebiegalo bezobjawowo i gdyby mni ewczoraj te bole ni edopadly to naprawde moglabym sie nabawic czegos bardzo powaznego 😠

Anula, wczoraj lekarka potwierdzila ze Marcel jest juz w pozycji startowej i mimo to czuje cos okraglego pod zebrami , czyli jest to dupcia 🙂 wiec pewnie Twoja Martynka tez dupcia sie wierci 🙂 poza tym juz nie czuje kopniakow w dole brzucha i w okolicy lona tylko pod zebrami i tak na wysokosci pepka czasami, czyli to pewnie lapkami tam mi macha 🙂

Moni, skurcze przepowiadajace moga zaczac sie juz po 20 tygodniu a po 30 nabieraja na sile stajac sie zauwazalne. Najwazniejsze ze zbadal Cie lekarz ale tez pokazalabym sie na Twoim miejscu swojemu prowadzacemu , oczywiscie gdyby moj prowadzacy wiedzial co to ciaza i z czym to sie je 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
najważniejszy june że ktos w porę zareagował i ze ty nie czekałaś ... 🙂 będzie ok. ja juz teraz też jestem w wielkim strachu -bo coraz bliżej 😉
zaraz znikam na spacer bo znowu piękna pogoda i słonko i szadź na drzewach 🙂 tylko czekamy na nasza grzebajde aż wyjdzie z wanny 😠 ona ma ruchy jak żółw -nic po mamusi :laugh: :laugh: :laugh:

montusia ja tez od 7.30 siedziałam w lodowce -kanapeczki potem jabłko a teraz znowu kaszka manna --co się dzieje ja bez przerwy głodna jestem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam weekendowo 🙂
Zaczęłam Was wczoraj czytać ale nie skończyłam 😞 bo mnie już oczy za bardzo bolały wiec zaległości nadrobię po południku.
Ja też po śniadanku 🙂 już po 8,00 a co tam , człowiek jak głodny to zły 🙂
A zaraz wybieram się na zajęcia gimnastyczne dla ciężarnych.
Pozdrawiam i miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamusie tez juz sie zmarwtilam co sie z Toba dzieje 😞
co do infekcji to spokojnie nie wyzywaj lekarza odrazu :P ja choruje na nerki od kilku lat i wiem jak to jest niestety. Jeden dzien wyniki super a na drugi dzien wstaje rano a tu jakis koszmar w moczu i antybiotyki...taka infekcja moze sie rozwinac bardzo szybko...co do antybiotyku to skoro go przepisali to bierz bo niewyleczona infekcja nerek badz pecherza niestety prowadzi do przedwczesnych porodow wiec nie nalezy tego lekcewazyc. Tez mialam obawy bo dostalam antybiotyk ale wzielam go i przeszlo 🙂
co prawda od wczoraj znow mnie nerki mecza no ale u mnie to nieco inna historia.
Ciesze sie ze z Wami wszystko w porzadku 🙂
Uwazajacie na siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek , ten antybiotyk to PENOMAX, w necie znalazlam go tylko na skandynawskich stronach... a co do objawow to od 2 tyg bola mnie plecy, wlasnie na wysokosci nerek ale skoro bylam badana to podciagnelam to pod bole miesniowe a to jednak nerki, czyli raczej w moczu powinien cos juz w czwartek zobaczyc... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

June no plecki bola przy nerkach ale dziwne zeby Ci nic nie wyszlo chyba ze badanie moczu zrobili tak jak tutaj. Ja krew w moczu widoczna zywym okiem a wynik przyszedl rewelka...lekarz w szoku powtorzyl test paskowy u siebie w gabinecie a tam nadal krew bialko itd...mocz musi byc zbadany najlepiej w ciagu 6godz od pobrania probki bo pozniej wyniki niestety moga byc niewiarygodne a po 12godzinach wiele rzeczy sie neutralizuje i sa nie do wykrycia...
co do wagi to spokojnie juz wlasnie o tym pisalysmy ostatnio ze to jest + - 0.5kg i nie nalezy sie za bardzo tym sugerowac wiec sie nie martw 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...