Skocz do zawarto┼Ťci

Hemoroidy po porodzie | Forum dla mam

beti22

Rekomendowane odpowiedzi

• Mamusia
Tez sie z tym mecze:/ Teraz jest juz o wiele lepiej, bo na poczatku bylo strasznie- bol byl taki, ze nie umialam poruszyc sie na lozku- autentycznie. Robilam tzw. nasiadowki z czarnej brzozy (dostepne jest to w aptece), smarowalam mascia Posterisan. Musze powiedziec, ze owszem- zmniejszyly sie i juz nie bola, ale nadal sa :/
Odno┼Ťnik do komentarza
Udost─Öpnij na innych stronach

• Mamusia
musz─ů si─Ö wch┼éon─ů─ç. ja jeszcze mam ma┼Ť─ç kt├│ra mog─Ö przyjmowa─ç w ci─ů┼╝y,wi─Öc pewnie i po porodzie bez problemu, mo┼╝e warto by by┼éo j─ů stosowa─ç by przyspieszy┼éo wch┼éanianie. ale podobno s─ů te┼╝ czopki o takiej samej nazwie i nie wiem czy rzeczywi┼Ťcie nie by┼éy by lepsze. nazwa to posterisan
Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia
Szczerze mowiac, po porodzie hemoroidy sa tak wielkie, ze nawet nie daloby sie jak wlozyc tego czopka... pierwsze dni to byl koszmar, teraz jest troche lepiej- przynajmniej nie bola. Ja tez uzywam posterisan, ale w masci. To ja mam jak nic IV stopien.

Wyczytalam
"Mo┼╝na wyr├│┼╝ni─ç cztery stopnie zaawansowania choroby:

I.stopie┼ä - przenikanie do ┼Ťwiat┼éa. Pojawiaj─ů si─Ö ma┼ée ┼╝ylaki, nie powoduj─ůce problem├│w. Obserwuje si─Ö ┼Ťlady krwawienia.
II. stopie┼ä - dochodzi do wypadania bez powrotu do ┼Ťciany kana┼éu. Pojawiaj─ů si─Ö wi─Öksze guzki, kt├│re powoduj─ů b├│l i krwawienie. Wypadaj─ů podczas oddawania stolca i spontanicznie wsuwaj─ů si─Ö do ┼Ťrodka.
III. stopie┼ä - ┼╝ylaki wysuwaj─ů si─Ö na zewn─ůtrz ale mo┼╝na tkank─Ö z powrotem umie┼Ťci─ç w kanale analnym.
IV. stopie┼ä - zachodzi w przypadku wypadania tkanki bez mo┼╝liwo┼Ťci umieszczenia jej z powrotem.

Od II stopnia przypad┼éo┼Ť─ç jest bardzo bolesna, nie tylko przy korzystaniu z toalety ale te┼╝ przy pozostawaniu w pozycji siedz─ůcej."
Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia
straszne sa, ja po porodzie tez nawet siedziec nie moglam ­čś×
ja smaruje mascia avenoc, lekarz mi ja przepisal bo karmie piersia, smaruje ja ale za bardzo nie pomaga ­čś× znajoma mowila zebym robila nasiadowki z roznych ziol, kupilam wczoraj kore debu i tak zrobilam, moze pomoze i to w koncu zniknie oby...
Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia
pije duzo wody, nie jem nic slodkiego a nadal mam zaparcia, chociaz nigdy nie mialam tego problemu ­čś× nie mowilam o tym lekarzowi bo nie pytal a sama nawet niewiedzialam ze mam hemoroidy dopiero jak poszukalam informacji w internecie ze to co peka to zylaki to juz wiedzialam ze to mam i o tym mu mowilam ale niewidzialam ze zaparcia moge dodatkowo utrudniac wygojenie, tylko jak zlikwidowac te zaparcia,powinnam isc do lekarza czy sama probowac cos innego jesc (jablka albo cos?)
Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia
wydaje mi si─Ö ┼╝e powinna┼Ť i┼Ť─ç do lekarza i powiedzie─ç o swojej dolegliwo┼Ťci. bo s─ů to ┼╝ylaki odbytu wi─Öc zaparcia s─ů problemem, bo ci─ůgle je nadwyr─Ö┼╝asz. powinna┼Ť si─Ö poradzi─ç lekarzowi, tym bardziej je┼Ťli s─ů dokuczliwe.
Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia
na tragiczne zaparcia w czasie ci─ů┼╝y spowodowane przyjmowaniem dodatkowego ┼╝elaza jad┼éam suszone ┼Ťliwki- naprawd─Ö mi pomaga┼éy a m─Öczy┼éam sie na toalecie przez wiele godzin i czasami bez widocznego efektu ­čśë Z tego wszystkiego tez mam hemoroidy ale ma┼ée- mam nadzieje ze sie wch┼éon─ů.
beti22- suszone ┼Ťliwki sa dobre ale nie wolno przesadza─ç bo jesli karmiesz piersi─ů to i pewnie ┼Ťliwki przenikn─ů do mleka a nie chcemy ┼╝eby Hania mia┼éa biegunk─Ö czy cos takiego. Najlepiej poradzic sie jeszcze lekarza.

Aha, i b┼éonnika du┼╝o jedz- pe┼énoziarniste makarony, kasze, chlebek czarny ­čÖé
Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia
Beti, naturalnie chyba sie nie da tylko operacyjne.Podam ci nazwe masci, ktora super dziala Tronothane, i Proctolog( masc i czopki), kupilam je we Francji, ale jesli podasz nazwe powinny Ci odnalezc w spisie. Pierwsza super dziala na ataki hemoroidalne, druga + czopki -leczy
Powodzenia
Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia
Domi pyta┼éam o te ma┼Ťci, ale ci─Ö┼╝ko... nic o nich babka nie wiedziala, ale by┼éam tylko w jednej, podrz─Ödnej aptece:/ Proctolog podobno jest dost─Öpny czasem w innych aptekach lub ewentualnie mo┼╝na zam├│wic.
Ja smaruje dalej Posterisanem czy jako┼Ť tak- nie bol─ů ju┼╝, s─ů mniejsze, ale raczej nie wierze w ich wch┼éoni─Öcie...nie wspomn─Ö juz o tych wewn─Ötrznych...O operacji to narazie nie chc─Ö nawet my┼Ťle─ç:/ale nie wiadomo czy tak to wla┼Ťnie si─Ö nie sko┼äczy:/
Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia
Mi znajoma powiedziala ze powinny zniknac, bo wyszly od porodu wiec mam taka nadzieje ze tak bedzie, do lekarza narazie nie umiem isc bo jest caly miesiac na urlopie,a do innego niechce isc wiec poczekam az wroci ( po nasiadowkach i masci troche sie polepszylo) a o operacji tez nawet niechce myslec, duzo slyszalam ze to sa bardzo bolesne operacje ­čś×
Odno┼Ťnik do komentarza

• 2 tygodnie p├│┼║niej...
  • Mamusia
Dziewczyny musze powiedzie─ç, ze te czopki Hemorectal, tanie bo tanie-7z┼é, ale jak dla mnie s─ů rewelacyjne. Sorki za opis ­čśü, ale idealnie wszystko si─Ö wch┼éania, robi si─Ö mi─Ökkie, pomniejsza i nie boli ­čÖé Wcze┼Ťniej z┼éu┼╝y┼éam 2 tubki Posterisanu,spoko jest, ale ma┼Ť─ç jest do┼Ť─ç droga a efekt├│w takich a┼╝ nie zauwa┼╝y┼éam. Zatem czopki Hemorectal bardzo polecam.
Odno┼Ťnik do komentarza

Je┼Ťli chcesz doda─ç odpowied┼║, zaloguj si─Ö lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si─Ö

Zaloguj si─Ö

Posiadasz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö poni┼╝ej.

Zaloguj si─Ö
  • Dodaj now─ů pozycj─Ö...