Skocz do zawartości

Paznokcie żelowe | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mam pytanie. Wszędzie można przeczytać o farbowaniu włosów, paleniu fajek, piciu alkoholu, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat tego czy mogę mieć żelowe paznokcie. Chodzę na uzupełnianie raz w miesiącu i żel znacząco wtapia się w płytkę paznokciową. Czy to nie szkodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie wiem czy to szkodzi, ale mój lekarz mi zabronił, przynajmniej w tym początkowym okresie ciąży. A zabronił ze względu na wydzielane zapachy z tych substancji, które się stosuje. Chodzi o to, że uzupełnianie jak i w ogóle zrobienie nowych pazurków trochę czasu zajmuje i przez ten czas właśnie mamusia wdycha niebezpieczne substancje. To tyle co powiedział mój gin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja przed ciążą też miałam paznokcie żelowe ale w momencie, gdy się dowiedziałam, że będę miała dzieciątko od razu z nich zrezygnowałam.
Organizm i ciało kobiety różnie reaguje w ciąży pod wpływem hormonów i zmian zachodzących więc odradzam Ci, a zawsze trzeba się z tym liczyć że to jednak jest chemia.
Lepiej dmuchać na zimne

Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja sie pokuszę tylko raz podczas ciąży na wesele ale z reguły tez odradzam;] w ciazy paznokcie stają się takie twarde i pięknee same z siebie że aż dziwnee 🙂
hmm moze jeszcze bede miala dlugie swoje to wtedy nie bede musiala tipsow robic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czytałam, że przed porodem powinno się ściągnąć tipsy, ponieważ położna często obserwuje płytkę paznokcia. Wtedy widać czy organizm jest dotleniony czy nie, głównie podczas narkozy w cc. Niestety nie wiem nic czy "żelki" szkodzą w trakcie ciąży, choć wydaje mi się, że niczemu one nie zagrażają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...