Skocz do zawartości

Sok marchwiowy a ciąża | Forum o ciąży


niunia90

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny zakladam ten watek gdyz uwielbiam sok z swiezej wycisnietej marchwki ...Przeczytalam ze sok z siweo wycisnietej marchwi moze miec jakies choruska oraz posiada beta karoten(provitamine A)
Czy wy w ciazy pijecie/pilyscie sok z swiezej wycisnietej marchewki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niunia ja codziennie wypijam sok ze świeżowyciśniętej marchewki 🙂 wypijam codziennie codziennie około 0,5 litra, nie słyszałam że może to zaszkodzić dziecku, przecież soki ze świeżych owoców które same zrobimy maja najwięcej witamin, więc dlaczego by ich nie pić??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://forum.trojmiasto.pl/Sok-marchwiowy-w-ciazy-t66785,1,16.html niunia wkleiłam ci link który ja znalazłam na necie z wypowiedzimi innych mam 🙂 ja właśnie taki sok pijam marchewka, buraczek, śliwki i jabłko sok jest przepyszny i słodki mimo że nie dodoaje cukru-więc zamierzam dalej codziennie pić taki sok tymbardziej że teraz szkoda by nie wykorzystać tych świeżych owoców które są w naszych ogródkach i skelpach za niziutka cenę 🙂 pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak maiha tylko ja poczytalam z tego forum wypowiedzi innych Mam i sa one podzielone niektore nawet lezaly w szpitalu bo nabawily sie yersinia pierwszy raz slyszlam ale wolalam sie zapytac http://forum.gazeta.pl/forum/w,585,84657035,0,sok_marchwiowy_MARWIT_mozna_.html
Ale ja rownziez jestem zdania ze to samo zdrowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak ale może nabawiły sie jakiś chorób z innego powodu a zwalają na sok, nie wiem ale ja uważam że dziecko pobiera sobie tyle witaminek od nas ile potrzebuje i nie zaszkodze mu moimi sokami, zreszta soki te ze sklepów nie wiadomo jak je robią amy robimy sobie świeże soki z warzyw które same dobrze wymyjemy-ja tylko marchewke kupuje bo w ogródku juz dawno się skończyła ale buraki jabłka i śliwki mam z własnego ogródka więc wiem że nie sa pryskane itd, więc mam jakąś pewność że soki które robie sa zdrowsze niż te ze sklepu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja piję codziennie z marchwi 1-2 szklanki. sama robię. Pije bo 1.lubię 2. mama opowiadała mi że ze mna piła tak samo i teraz mam ciemną karnację (z bratem już nie piła i jest różowiutki jak świnka - wiem że to geny a niekoniecznie sok z marchwi ale jak można pomóc naturze to czemu nie?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
😘 własnie ide sobie zrobic szklanke soku..... 😉

piłam sok z marchwi całą ciążę,i pije nadal ,karmie piersia moja 3 miesięczną córeczke ,ma śniadą cere i śliczne ciemne paluszki u rączek,oraz pomarańczowy śmieszny nosek,jest okazem zdrowia chociaż urodziła sie troszke za wczesnie.Polecem ,ja jestem bladziochem z piegami i zawsze ciężko mi było sie opalic a moze chociaz mała nie bedzie mieć z tym problemów ,jak od wieków wiadomo beta-karoten zawarty w marchwi poprawia koloryt skóry a minusów i złego wpływu na ciążę nie widze???
pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sok z marchewki zawiera beta-karoten który jest bezpieczny dla rozwijającego się maleństwa. w organiźmie kobiety beta-karoten jest wykorzystywany do tworzenia wit.A ale tylko w ilościach koniecznych do dobrego rozwoju dzecka. Dlatego jest bezpieczny w odróżnieniu od samej wit.A ktora podawana w tej formie moze zaszkodzić. Dlatego nie ma go w kompleksach witamin dla ciężarówek a zamiast tego jest beta-karoten. Dlatego marcheweczki są bardzo zdrowe ale wszystko z umiarem i przed przygotowaniem soku nalezy je dobrze umyć!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...