Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Tynka 90 nie zazdroszcze Ci tej sytyacji wczorajszej. Ja bedąc na Twoim miesjcu tez bym pojechała do szpitala. Ale w Polsce szpital działa na innych zasadach :/
A co do szkoły rodzenia ja będe chodzić u mnie mozna chodzic od 25 tyg i jest bezpłatna - tylko że będę chodzić bo mój mazonek wyjechał i będzie wracam co 3 tyg na tydzień :/ więc jak mu sie uda to trafi 2 lub 4 razy na zajęcia do szkoły z 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Co do szkoły rodzenia zobaczymy jak z kasą będzie, bo z tego co patrzyłam w naszych szpitalach są organizowane ale ceny za 10-11zajęć są 300-350zł.... Podobno można się umawiać też za darmo na spotkania z położną z Ośrodka Zdrowia - ona wtedy robi taki "przyspieszony kurs" ja jeszcze nie byłam osobiście o to pytać, ale koleżanka mi mówiła, że jest taka opcja.. tylko ona trafiła na niezbyt rzeczową babkę i raczej z tego nie będzie korzystać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie zrobiłam sobie chwilkę przerwy w pracy 🙂
U nas w szpitalu ginekologicznym szkoła rodzenia jest za darmo, należy być w 30 tygodniu ciąży, zaś w przychodni prywatnej kurs (6 spotkań) kosztuje 150 zł.
W pierwszej ciąży chodziłam do szkoły rodzenia i uważam że naprawdę warto 🙂wiedza zdobyta podczas kursu bardzo pomogła mi w czasie porodu 🙂 W tej ciąży planuję również udział w sz. r. 🙂
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka trzymamy za ciebie i Maleństwo kciuki 🙂
Ja wczoraj całe popołudnie robiłam buraki z papryką i cebulką w słoiki a później nawet nie miałam siły się ruszyć tak mnie kręgosłup bolał.Ja też zamierzam mieć już w grudniu uszykowane coś dla dzidzi bo oboje ja z narzeczonym byliśmy wcześniakami....
Wczoraj mój narzeczony poczuł jak maluszek nasz kopie 🙂
Wieczorem mówię do niego,że maluszek się rusza a on odruchowo rękę położył w tym właśnie miejscu i dostał kopniaka aż się popłakał ze szczęścia....
Czwartek zbliża się wielkimi krokami i idziemy na USG już się doczekać nie mogę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mój T tez już poczuł maluszka 😉
Co do 3D może pózniej jak mój gin nie będzie długo widział płci. Dużo osób mnie namawia tylko szkoda że kasy nie dadzą heh tacy mądrzy są a przecież to kosztuje trochę...mój gin niestety nie ma.
Takie pytanko mam czy muszę iść do mojego zakładu pracy po aktualny papierek że jestem ubezpieczona? ide prywatnie ale cos tam wypełnia z tego zus-u P ZUA jeśli chodzi o zwolnienie. Mam nadzieje, że wiecie o co chodzi bo ja totalnie się na tym nie znam...a może wystarczy mu tylko nip zakładu? Co oni tam jeszcze wypisuja bo nie przyglądałam się jak mi dał pierwszy raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam takie USG w 14 tygodniu zdjęcie mam w profilu 😆 na kolejnej wizycie też będę miała i już się nie mogę doczekać 😆 Mój lekarz za wizytę badanie i takie USG z płytką życzy sobie 120 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatam2211 jeśli idziesz prywatnie do lekarza to ubezpieczenie go nie interesuje a wypisując zwolnienie weź ze sobą nip swój i zakładu pracy oraz regon i tyle 🙂 Wcześniej nipu prywatnego chyba nie wpisywali ale prawdopodobnie zmieniły się druki, ja w każdym razie na kilku ostatnich zwolnieniach mam swój nip.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleksandra lozeczko jest sliczne. Ja tez do grudnia mam zamiar miec wszystko w komplecie. Tez bylam wczesniakiem 7 miesiecznym, wiec jak synek chcialby byc wczesniakiem to tez moze urodzic sie 18 grudnia. Ja mam USG za tydzien w srode, mierzenie maluszka. Ponoc jest najwazniejsze i musze jechac do szpitala 40 km bo tam maja najlepszy sprzet i wszystko na kase chorych. Tez nie moge sie doczekac. Dostalam dzis skierowanie znowu na badnia moczu, krwi, toksoplazmozy i gluzkozy. Ponoc musze isc rano i daja szklanke wody z cukrem, i potem sie czeka 2 h i robia pomiar. Nigdy takiego badania nie mialam. Dzis weszlam do sklepu bo sobie pomyslalam, ze nic nowego jeszcze dzidzi nie kupilam,. Ale ceny mnie przerazily zwykle body 40 e, wiec nie moge sie doczekac kiedy pojade do pl i sie zaopatrze w nowe spioszki dla malenstwa. A wszytsko takie slodkie. Dzis sie dowiedzialam, ze jak dziecko jest zdrowe w szpitalu zostaje 4 dni i musze miec po 4 kompeciki na 4 dni. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
snakerka dzięki za odpowiedz ja pracuję od niedawna i jeszcze się nie połapałam o co w tym wszystkim chodzi heh. A i jeszcze coś bo niedługo minie 31 czy ile tam ma być tych dni kiedy mam zwolnienie no nie i teraz zawiozę zwolnienie księgowej z zakładu i ona wszystko załatwia tzn zawozi to do zus-u itd nie wiem co jeszcze się tam robi. Sorry może głupie pytania ale na serio nie wiem jak to jest;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snakerka to u Was cholernie drogie te badania. Ja za te swoje nie zapłaciłam nawet złotówki mąż tak zagadał lekarza, że wizyta była gratis 😁. Lekarz powiedział, że kasa na gofry 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatam2211 druk rmua jest potrzebny np. podczas pobytu w szpitalu lub jak idziesz na kasę chorych do lekarza/państwowego to jest dla nich podstawa żeby ocenić czy masz ubezpieczenie. Druk jak dostaniesz od lekarza zanosisz do pracy i oni resztę załatwiają z zusem Ty nie musisz nigdzie więcej chodzić.
Konefka tak drogo, mówię oczywiście o opłatach prywatnie w tym jest wliczona wizyta i czasami badanie ginekologiczne, zależy u jakiego lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to długo w tym szpitalu będziecie u nas jest 2, 3 dni jak wszystko jest ok. Mam nadzieję, że wszystko u nas będzie dobrze bo strasznie boje sie tego pobytu w szpitalu...niby miałam sąsiadkę z małym dzieckiem i często z nim zostawałam ale to nie to samo. Moja koleżanka tłumaczy mi że nie mam co sie bać bo jak juz będę miała malucha to będę sama nie wiedomo skąd wiedziała co i tak heh instynkt sie obudzi. Mam nadzieję, że trafią nam się jakieś miłe położne i że wszystkiego nas nauczą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
snakerka dziękuję za odp;* Ulżyło mi trochę 😉 nie chciałam tez żadnej gafy zrobić. A i ostatnie juz naprawdę pytanie. Niedługo przenoszę się do chłopaka a tyle się naczytałam tu o tych nachodzeniach przez zus...mam podawać lekarzowi adres chłopaka żeby mi wpisywał ten 2 adres czy jak? Nie będzie problemu że się nie zamelduję? Czy ma wpisywać ten prawdziwy adres a ja mam zadzwonić do zus-u i poinformować wrazie czego że tymczasowo mieszkam pod innym adresem i podać? To jest wszystko takie skomplikowane heh.
Aha i jeszcze jedno czy zus sprawdza jakoś np czy się uczę i nie będzie miał do tego pretensji że do pracy nie chodze a na uczelnie jadę. Ide teraz od piatku na uczelnie prywatną zaocznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...