Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
timecontrol15 ja się z Tobą zgadzam.
Ja też sobie nie odmawiam tego na co mam ochotę.
Jedynie podczas karmienia piersią nie będe jadła cytrusów i truskawek bo moga uczulać ale wszystko inne tak a te co uczulają produkty będe pomału u siebie w diecie podawać tak by potem dziecko nie miało problemów że tego i tamtego nie może jeść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Timekontrol jedzac za duzo bialka nie mozna sie przebialkowac jak piszesz, nadmiar bialka zamieniany jest przez organizm na tluszcz. Lekarze ostrzegaja przed jedzeniem surowego miesa, jaj dlatego, ze mozna sie zarazic pierwotniakiem toksoplazmozy. Ale po ugotowaniu mozna spokojnie jesc. A nie ze sobie cos wymyslili.Kazdy przestrzega ale nie zakazuje. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane 😘
Miło Was wszystkie poznać 🙂 Ja jestem tutaj po raz pierwszy i tak pomału wczytuję się w to co każda z Was tu pisze.
Ja bóli pleców jeszcze nie mam -ale bywa ,że nagle tracę energię- ścina mnie z nóg-ale rozmawiałam z lekarzem i powiedział ,że to normalka w ciąży... i tak nie jest najgorzej -biorąc pod uwagę ,że prawie cały pierwszy trymestr czułam się FATALNIE-mdłości całodobowe itp-MASAKRA( w poprzedniej ciąży tak nie miałam-czułam się rewelacyjnie) .
Teraz z wielką czekam na wizytę-5.X- jeśli się uda -to poznam też płeć 🙂
Napiszcie czy już pomału kupujecie ubranka/rzeczy dla dzidziusia czy jeszcze czekacie?
Pozdrawiam Was serdecznie:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny,dzięki za odzew. Ja tez już od jakiegoś czasu kupuje -bo po pierwsze sprawia mi to ogromną frajdę a po drugie łatwiej wydać każdego miesiąca trochę ,niż potem na sam koniec jednorazowo kupe kasy.
Nie wiem jak wy ale ja już się nie mogę doczekać nowego roku.... 🙂
Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj misia79 🙂 Ja puki co szukam ciekawych ofert na allegro z ciuszkami, ale na razie bez szaleństw bo płeć nie jest na 100% pewna 🙂 Innych rzeczy na razie nie kupowałam ale muszę sobie przygotować listę i jakoś te wydatki rozplanować a potem tylko wykreślać 🙂 My raczej za wiele ciuszków nie dostaniemy, będziemy zdani na siebie. A właśnie jakie rozmiary kupujecie? I jakie ilości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję agnese za dopisanie w tabelce 🙂 bardzo mi miło być tam razem z wami 🙂.
Ja miewam czasem bóle brzucha -takie jak przed miesiączką -wiem ,że jest to normalne ,ponieważ powiększa nam sie macica.... jednak bardzo nie lubię tego uczucia bo zaraz się denerwuję czy to nie coś złego 😞 . Co do ubranek -to sporo kupiłam używanych(od znajomej) ale w idealnym stanie,kilka sztuk też w lumpikach i kilka nowych-trochę zamawiam na allegro-rożki ,butelki,zimowe czapeczki,podgrzewacz do butelek a teraz licytuje fotelik do samochodu 🙂 Mam nadzieję ,że wygram Licytację .
Buziaki w brzuszki 🙂 ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WiolaGral mnie bolała kość ogonowa jak za dużo siedziałam,a tak to kręgosłup mnie nie bolał....
Agnese przebiałkowanie w ciąży jest możliwe....Widać każdy lekarz mówi co innego.co kraj to obyczaj....
Ja jeszcze ubranek nie zaczęłam kupować,czekamy aż poznamy płeć 🙂
Ja również będę uważała z owocami podczas karmienia żeby nie uczulić dzidzi ale będę powoli wszystko wprowadzała....
Moje dzieciątko wczoraj bardzo się rozpychało normalnie czułam pod ręką...Ale jak Bartek przyłożył rękę to przestało...Czuje respekt do taty?? 🙂
Co 2 godziny w nocy wstaje do toalety i normalnie czuję jak sobie leży dzidzia w dole brzuszka.....
Mnie też tak bok czasami boli na przemian prawy bądź lewy.Ale przechodzi....
Wczoraj robiąc kolacje bardzo słabo mi się zrobiło aż musiałam wyjść na dwór bo myślałam,że zemdleję a byłam sama w domu i bałam się,że zrobię sobie lub w najgorszym wypadku dziecku krzywdę upadając....Bardzo często ostatnio zdarzają mi takie zawroty głowy i duszności....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale masz Agnese już śliczny brzuszek 🙂
Cudownie jest popatrzeć na Was z tymi brzusiami....
Fajnie,że rośniemy razem 🙂
Mój narzeczony się śmieję,że teraz widać już,że śpimy w trójkę 🙂
Mój brzusio rośnie i rośnie i rośnie 🙂Fajna już z niego piłeczka 🙂
Jeszcze 4 dni i lecimy na USG nie mogę się doczekać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale mi nie tylko brzusio urosl, dostalam dupe, nie mowiac na buzi jaki paczek ze ,ja cala tyje. Timekontrol masz ladna pileczke a tak jestes chudziotka. U mnie w sobote bedzie polowa ciazy. Ja sie bardzo ciesze, ze moja siostra oddala mi ciuszki po corci bo nie sa zniszczone. Jak juz pisalam siostra nawet nie zdazyla ubrac dzidzi w niektore spioszki, a niektore miala 2 razy. Mi sie zdaje, ze dobrze jest odkupowac od innych mam ciuszki bo dzicko nie jest w stanie ich zniszczyc. Ja jedynie musialam odprac plamy po sokach czy jedzeniu. W Danii jest zakaz uzywania silnych detergentow i maja slabe proszki, bo 10 lat temu uzywali silnych i wieksza czesc spoleczenstwa ma problemy z egzema. Jeszcze w grudniu lub styczniu wypiore wszystko w plynie dla dzieci by nie mialo uczulenia. Co do tabelki fajnie by bylo jakby ktoras z was sie tez nia zajela. Co dwie glowy to nie jedna. Laktator jest bardzo potrzebny. Ja juz nie moge sie doczekac kiedy bede ciuszki ukladac w komodzie w pokoju synka. Teraz to wszystko jest schowane w szafie w pokoju na gorze. Misia79 mialam wczoraj taki bol okropny z boku jakby mi sie rozrywal bok i promieniowalo pod mostek, bodbrzusze nigdy mnie nie bolalo. Mi jest ciezko na krzesle normalnie siedziec, siedze pol lezaco bo mi brzuch pod mostek podchodzi. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mnie bolą żebra...Ale chyba dlatego,że wszystkie narządy muszą się gdzieś tam razem z dzieckiem zmieścić i się ściskają w "kupę"....Ja tez już nie mogę się doczekać układania rzeczy...czekam aż mi je szwagierka przywiezie 🙂Dzisiaj u mnie w domciu na noc będzie 8 miesięczny Szymek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam te wasze zdjęcia i mi tak strasznie smutno 😞 Mi tylko bardzo urósł biust z 70 C na E. Wiekszosc rzeczy jest na mnie mała własnie w biuście. Tworzy mi się takie śmieszne sadełko, które sie rozlewa na około. Dzisiaj oglądałam w H&Mie fajne ubranka ciążowe i już wiem co sobie kupię 🙂 Co do zawrotów głowy. Ostatnio miałam tak w sklepie. Jeszcze durna nałożyłam szpilki i myślałam,że sie przewrócę. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...