Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

tantum verde spokojnie możesz tylko ja nie mogłam tego w aerozolu bo miałam odruch wymiotny 🤢 a jak chcesz to możesz też zacząć brać prenatal grip care ja biorę po 1 tabletce dziennie profilaktycznie
http://www.naobcasach.pl/a.50679.Ciaza_to_nie_czas_na_infekcje.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aleksandra, rozmawiałam wczoraj z osobą ,która 15 lat zajmowała się sprzedażą itp. Wózków dla dzieci- i ponoć firma maxi cosi jest w pierwszej trójce.
Tynka ,współczuję bo na pewno zestresowała Cię ta sytuacja- najważniejsze ,że już wszystko ok. a na takich idiotów i cwaniaków niestety wpada się w szpitalach ,urzędach, sklepach itd.
Ja jak rodziłam moja córeczkę (a odeszły mi wody w domu) wezwaliśmy karetkę –to pan lekarz był taki zbulwersowany tym faktem ,że musi po mnie przyjechać o 1 w nocy ,że myślałam ,że mnie zje w tej karetce-IDIOTA!
Co do szkoły rodzenia to polecam –przy pierwszej ciąży chodziłam i kilku ciekawych oraz przydatnych rzeczy przydało się – teraz z tego nie skorzystam ,ale dla kobiet ,które rodzą po raz pierwszy to dobra sprawa
Agatam ,przy wizycie prywatnej (bo z tego co zrozumiałam chodzi Ci o L4) nie trzeba mieć zaświadczenia ,że jesteś ubezpieczona –ale do wypisania zwolnienia potrzebny Ci będzie nazwa ,adres i Nip zakładu pracy oraz Twój PESEL i Nip. I sprawdź ,żeby na L4 był wpisany symbol B-to oznacza ciążę a widomo ,że na zwolnieniu z powodu ciąży dostajemy 100 % pensji . Adres na druku L4 to adres Twojego stałego meldunku-nieważne ,że mieszkasz pod innym adresem. Jednak przy pojawieniu się już w szpitalu koniecznie trzeba mieć legitymację ubezpieczeniową lub druk RMU-a , żeby potem nie wystawili Ci rachunku.
Konefka ,to bardzo mało płacisz –ja za wizytę z usg 320 .Agnese ,ja też wkrótce będę piła tę glukozę-to jest masakra- tego okropnego smaku nie da się zapomnieć –dla mnie to było mega okropne-no ale jak trzeba to trzeba. 🙂
Tantum Verde na pewno może być –potwierdził mi to lekarz i farmaceuta.
Dobra już nie marudzę –uciekam bo zaraz wraca mój mężol i jedziemy na zakupki.
Buuuziaki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej glukozy to ja za tydzień będę przez to przechodziła. Kobietka poradziła mi aby wziąć sobie cytryny plasterek na zagryzkę, że to pomaga. Pić to trzeba z zatkanym noskiem 😆 Nie wiem jak u Was ale ja muszę mieć swoją wodę i glukozę 75g.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja nic nie musze kupowac wszystko na kase chorych nawet dwa razy lekarza pytalam. Ja dostalam taki wykaz badan kiedy, co mam robic. I ta glukoza jest napisana miedzy 24 a 27 tygodniem ciazy ja sie robi. Jedynie musze chodzic po sklerowania na te wszystkie badania. Ale u nas upal znowu 30 stopni. Kasztany juz spadaja a tu nadal tak cieplo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też nie muszę kupować glukozy....a glukozę będę miała robioną dopiero w listopadzie...bo wizytę mam 10 października i wtedy dostanę skierowanie....
U mnie szkoła rodzenia jest darmowa....Położna oprowadza ciężarne po porodówce i uczy przewijać,karmić itd.Dodatkowo dostaje się jakieś próbki kremików i gazetki 🙂
Zobaczcie dziewczyny jak szybko ta nasza ciąża mija....
Dopiero co był 12 tydzień a już w sobotę będzie 22 tydzień 🙂
Jeszcze troszkę i grudzień i nowy rok i maleństwa będą z nami 🙂
Jednak na USG będę musiała iść sama 😞
Mój narzeczony nie dostał wolnego 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Timekontrol szkoda, ze maz malucha nie zobaczy. Ja od siostry bede miala taki wozek, http://kaereboern-odense.dk/barnevogn-16/basson-viking-903.html . Do tego wozka jest jak po prawej stronie na rysunku taka torba do tego wozka. Dziecko sobie spokojnie do niej pakujesz w pokoiku i zanosisz w tej torbie do wozeczka. Ta torba idealnie pasuje do wozka. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnese po Drawsku bardzo dużo takich wózeczków jeździ fajnie wyglądają i podobno są super wygodne dla dzidzi 🙂
A my chyba będziemy kupować z firmy Baby Merc bo ja już jeździłam tym wózeczkiem z dzieckiem i fajny jest i super się prowadzi ten wózio 🙂
My nie chcemy bardzo drogiego wózka,kupujemy taki do 1000 zł....Ale musi być fajny... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja go nie kupuje ja dostaje za dramo od siostry. Tylko, ze bedzie czarny bo w Danii jest moda od kilku lat na czarne wozki bo ma przyciagac slonce. A u mnie jest na odwrot za duzo slonca. Ponoc te kolka pompowane sa dobre. Ale on nie kosztuje 2100 zl tylko 2100 koron dunskich, czyli 1000 zl, teraz jest promocja na nie w Danii, bo stary model.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fotelik od 0 miesiecy do 1 roku juz mi siostra przywiozla, bo corcia uzywa juz tego od 1 roku do 6 lat. W Danii sa ostre przepisy i kto mieszka w Danii musi kupowac dwa foteliki. Ten fotelik od 0 miesiecy do 1 roku to jest taka podstawa dopinana do siedzenia a na to na takie kleszcze dopina sie ten fotelik i z tym fotelikiem tata musi przyjsc do szpitala bo jak nie, nie wydadza dziecka. A spacerowke druga siostra tez kupila w zielonej, bo raz siostra jadac do Polski zapomniala o wozku, a moja mama ze wzgledu na chore nogi nie mogla malej dzwigac i na dwa dni starsza siostra kupila spacerowke. Wozek tez nie jest zniszczony bo 1 wozek miala do wozenia dziecka, a drugi wozek do niani, bo u nian dzieci spaly w wozkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 Ja dziś jestem rannym ptaszkiem, o 7rano już byłam w Liroy Merlin po zlewozmywak, baterię itp., mam nadzieję, że do jutra nasza kuchnia będzie zamontowana i wreszcie będę mogła gotować 🙂 Małż chory 😞 Dziś wziął wolne jutro też ma, mam nadzieję, że się wykuruje szybciutko co by mnie z dzidziuśkiem nie pozarażał. A jak Wam mija dzień?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie i rannego ptaszka. Moze maz sie rozchorowal by miec wolne w pracy i dokonczyc kuchnie. Ja dopiero zjadlam sniadanie. Pozniej zaczne obklejac drzwi tasma bo maz ma pomalowac boki schodow, porecz juz zdemontowal. Jakby byly cale z drena nie bylo by problemu, a tak musimy stopnie dobrze zakleic by farba nie dostala sie na drzewo. 🙂 Liroy Merlin tak wczesnie otwieraja nawet nie wiedzialam.
    😉 Tez muszee sie tam wybrac, chce zrobic literki, w pokoiku dla malucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnese, właśnie nie, bo jutro i tak miał mieć wolne a dziś to było nieplanowane, ale jest w takim stanie, że szok. Normalnie to by poszedł na L4 bo w pracy też większość poprzeziębiana, ale musi wytrzymać i w pt iść do pracy bo ma być premia kwartalna za niechorowanie ... I szkoda by mu było przepuścić szansę na dodatkowe pieniądze.
Co za czasy 🥴 Muszę go jeszcze namówić, żeby do końca roku odmalował pokoje 🙂 Bo jak będzie dzidziuś to pewnie na kilka lat remonty sobie odpuścimy.
A co do Liroy Merlin... ja bym tam mogła mieszkać hehehe 🙂 takie cuda tam są
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...