Skocz do zawartości

Przepisy kulinarne Grudnióweczki2010 :) | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Zapiekanka z mięsa mielonego 🙂

Pół kg mięsa mielonego
pieczarki, można dać inne grzyby
śmietana
około 1kg ziemniaków
przyprawy
ser
3-4 białka ubite na sztywno

Ziemniaki obieramy i kroimy w dość grube plastry i układamy na blaszkę wylaną oleję. Obsypujemy jarzynką ( nie duża ilość ). Wstawiamy do piekarnika i pieczemy około 30minut w 200 stopniach.

Mięso mielone na patelnię i smażymy na oleju dodając przyprawy ( sól, pieprzy, troszkę czosnku, majeranku ). Pieczarki w plasterki i do garnka zalewamy bulionem grzybowym ( nie duża ilość tylko żeby zakryło pieczarki), dodajemy śmietanę ( tak pół kubeczka małego może być 12 lub 18% ). Gotujemy tak do 20 minut do tego dodajemy mięso z patelni z tłuszczem i gotujemy jeszcze 5 minut.

Wylewamy to na ziemniaki pieczemy jakieś około 15 minut na to rozlewamy biało ubite i rozrobione z kilkoma łyżkami mleka i na to starty ser. Pieczemy aż ser się ładnie zabrązowi !! 🙂

Dzisiaj mam to na obiadek 😁

Dzisiaj pierwszy raz dodałam do tego ( bo wcześniej robiłam już kilka razy to danie ) 3 łyżki ketchupu i 2 łyżki musztardy i wyszło jeszcze lepsze !!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kotlety mielone ,, inaczej,,

Mięso mielone około pół kg,
2 czerwone papryki,
około 30 dkg pieczarek
sól pieprz,
półka tarta
2 jajka
jarzynka
majeranek
pół cebuli
ser
sezam

Mielone mięso połączyć z startą papryką, cebulą, pieczarkami ( wszystko ma być starte w blenderze albo starte na tarce NA DUŻYCH OCZKACH, nie może wyjść paćka z warzyw tylko kawałki ) sól, pieprzy, troszkę majeranku, bułka tarta ( niektórzy dodają namoczony chleb, lub bułki a więc tak też możną ), 2 jajka albo jedno zależy od tego jaką ilość mięsa robicie.
Ugniatamy i formujemy kotlety.
Panierkę do obtaczania robimy z sezamy, bułki tartej i sera startego na drobnych oczkach w tarce. Skład ilościowy ma być taki sam jak 2 łyżki sera to i bułki i sezamu też 🙂
Można obtoczyć kotlety tylko w bułce, albo w bułce z serem czy w bułce z sezamem 🙂
SMACZNEGO ! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BRENDOS !!

3 kg ziemniaków
1 śmietana
około pół kg boczku wędzonego
1 cała cebula duża
sól i pieprz
olej

Ścieramy ziemniaki na papkę, dodajemy startą na papkę cebulę i boczek pokrojony w dość drobną kosteczkę ( można go najpierw przesmażyć na patelni ale nie trzeba ), do tego sól i pieprz ( można dodać zamiast soli jarzynkę ). Wykładamy to na blaszkę wylaną wcześniej olejem i pieczemy około 2 godziny gdy na wieszku placek już dobrze zbrązowieje wylać śmietaną na wieszk placka tak aby całego pokrył i piec jeszcze około 10-15 minut bo zarumienienia się śmietany !! 😁

Kocham ten placek !! Jem go od małego dziecka i jego smak nigdy mi się nie znudzi !! 🙂 😜 😎

😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pasta z wędzonej makreli 🙂

Może dużo Dziewczyn zna ten przepis, ale mi on przypomina mojego Tatę [*], który uwielbiał robić tą pastę 🙂

1 duża wędzona makrela
4-5 jajek ugotowanych na twardo
pól cebuli startej na papkę
2-3 łyżki majonezu
2 łyżki musztardy
sok z cytryny
sól i pieprz do smaku
1 łyżka oleju
dla koloru można dać drobniutko posiekanego szczypiorku 🙂

Makrelę obieram i rozdrabniamy palcami ( nie może być ości ), do tego dodajemy cebulę, majonez, musztardę, sól i pieprz do smaku oraz troszkę soku z cytryny i olej to wszystko mieszamy aby składniki się dobrze wymieszały i ujednoliciły konsystencją 🙂 Do tego wszystkiego można dodać tak jak pisałam szczypiorek 🙂 Nakrywamy folią i odstawiamy na kilka godzin aby składniki przeszły zapachami 🙂 Później rozkładamy na chlebie 😁

😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jednogarnkowiec po chińsku 🙂

Chude mięso około 1kg
pół słoiczka suszonych pomidorów
około pół kg fasolki szparagowe
cukier
sól, pieprz
sos sojowy,
ocet winny albo jabłkowy
czosnek, zioła

Mięso w kostkę ( dość grubą ) do wok-u lub garnka do tego suszone pomidory pokrojone w kostkę, fasolka szparagowa przekrojona na pół albo trzy części ( zależy jaka wielkość ). Zalewany wodą albo grzybowym bulionem tak aby zakryć składniki. Dodajemy sos sojowy tak około 2 łyżki, czosnek ( 2-3 ząbki ), zioła ( jakie kto lubi ), 2 łyżki cukru i 2 łyżki octu winnego albo jabłkowego, sól i pieprz do smaku. Smak sosu ma być kwaskowo-słodki. Można dodać sos chilli 🙂 Wszystko smażymy aż woda się zredukuje w dość dużej ilości, ale fasolka nadal będzie chrupiąca a nie rozgotowana 🙂
Podawać z ryżem 🙂

😎 😎 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja moge dodac też coś co bardzo bardzo lubie?? 🙂

ZUPKA ŚMIETANOWA:

2kostki rosołowe
kilka młodych ziemniaczków
2marcheweczki
koperek lub szcypiorek lub natka pietruszki
kubek kwasnej smietany
sól pieprz i kwasek cytrynowy lub 1 cała cytrynka

gotujemy wywar z kostkek bulionowych dodajemy ziemniaczki pokrojone w grubą kosteczkę do tego marcheweczka w cienkie plastry gotujemy do miekkości. Nastepnie rozrabiamy cały kubek smietany z 2 łyżkami mąki i dodajemy do wywaru najlepiej wlac troche wrzacego wywaru wymieszac i wlać żeby gródki nie powstały nastepnie solimy 0ieprzymy do smaku i dodajemy cytrynke(sok) lub kwasek jak kto woli i szczypte cukru gotujemy do zagotowania i dodajemy albo szczypiorek albo natkę albo koper ja dodaje natkę najbardziej mi smakuje 🙂
do tego robimy zawsze placki ziemniaczane 🙂 albo placki z cukinii 😉 ale to innym razem przepis 🙂 jak Kasia pozwoli hahahahaaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aisak_89 napisał(a):
No pewnie, że możesz !! Każdy może dodać tu swój przepis !!Foka daj ten na ciasto z colą !! 😁 😁


już nie pamietam musze do zeszyta zajrzec 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A to jest słynny przepis mojej Mamy na kurczaka z nadzionką na słodko !!!

Cały kurczak w środku wypatroszony ( dość duży)
2 duże pęczki natki pietruszki
około 30 dkg może być więcej wątróbek drobiowych
około 20-30 dkg żołądeczków albo serduszek też drobiowych
2-3 jabłka zależy jakie duże

Natkę posiekać, resztę pokroić w drobniutką kosteczkę wymieszać, dodaj jarzynkę, doprawić pieprzem i nadziać kurczaka później zaszyć otwory przez które mogłaby wylecieć nadzionka i pieczemy tak około półtorej godziny 😁 Oczywiście kurczaka przez naszprycowaniem nadzionką należy doprawić najlepiej solą albo jarzynką i pieprzem można posypać go mała ilością czosnku granulowanego 🙂 W trakcie pieczenia co jakiś czas obracać kurczaka a na blaszkę oprócz oleju nalać dość sporą ilość wody bo będzie się wygotowywać w trakcie pieczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciasto z coca colą:
Będzie potrzebne:
50 g masła
170 g mlecznej lub gorzkiej czekolady
350 ml Coca - coli
2/3 szklanki oleju
3 łyżki kakao
1 1/2 szklanki cukru
2 1/4 szklanki mąki
1/2 łyżeczki soli
2 jajka
1/2 szklanki maślanki
1 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 łyżeczka sody oczyszczonej
1 łyżeczka ekstraktu z waniliipiekarnik do 180 stopni C. W misce wymieszać mąkę, kakao, sól, proszek do pieczenia i sodę. Czekoladę rozpuścić w dużej misce z masłem na parze, po czym wymieszać z jajkami ubitymi z cukrem, ekstraktem waniliowym i olejem, następnie wlać Coca - colę i suche składniki. Połączyć wszystko mikserem na średnich obrotach, przelać do blaszki do pieczenia, wstawić do rozgrzanego piekarnika i piec ok. 40 minut, aż włożony do ciasta patyczek będzie suchy.
Po upieczeniu wyjąc, wystudzić i polać czekoladowo - cocacolowym lukrem, do którego przyrządzenia będzie potrzebne:

200 g mlecznej lub gorzkiej czekolady
6 łyżek masła
2 łyżki kakao
1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
1/8 łyżeczki soli
ok. 2 szklanek cukru pudru
1/3 szklanki Coca - coli
Czekoladę rozpuścić na parze. Masło utrzeć mikserem na kremową masę, dodać połowę cukru pudru, czekoladę, Coca - colę, sól, ekstrakt z wanilii i wszystko dobrze utrzeć. Następnie wmieszać pozostałą część cukru i kakao. Jeśli masa jest za rzadka, dosypać cukru pudru. Jeśli masa jest za gęsta, dolać odrobinę Coca - coli.
Powstałą pomadą posmarować ciasto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KOPIEC Z KRETA własnej roboty 🙂

Ciasto:
5 jajek
3/4 szkl. oleju
1 szkl. wody
1,5 szkl. cukru
2,5 szkl. mąki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
3 łyżki kakao
0,5 olejku waniliowego

Ubijamy białka+ cukier+ żółtka+ stopniowo olej+ woda+ mąką z proszkiem do pieczenia+ kakao i olejek zapachowy. Wylewamy na tortownice ( musi być dość duża bo to duża porcja ciasta 🙂 ). Pieczemy około 50minut w 180 stopniach C. Studzimy. Jak wystygnie nożem odkrawamy boki tak aby została około 5cm obręcz. Pamiętać trzeba aby nóż robiąc nacięcie nie nacinał ciasta do samego spodu tylko tak do 3/4 jego głębokości ( musi zostać nie odcięty spód ). To co odcieliśmy palcami wykruszamy do miski tak aby zostały nam boki ( około 5cm grubości ) i dno (też żeby miała tak około 5cm).
Pusty środek wykładamy bananami przeciętymi na pół wzdłuż długości. Można banany polać średnią ilością kwasku cytrynowego 🙂

Krem:
2 śnieżki straciatella lub dwie zwykłe i wiórki czekoladowe wtedy trzeba będzie je dodać do kremu i wymieszać
żelatyna
mleko
opakowanie śmietanki 36 % lub 32 % takie 400ml lub 300ml

Śnieżki rozrabiamy ze śmietanką i dodajemy wiórki czekoladowe jeśli dawałyśmy zwykłą śnieżkę. Żelatynę rozrabiamy z pół szklanki ciepłego mleka i studzimy. Gdy wystygnie dodać do kremu. Krem wyłożyć na ciasto i wcześniej ułożone banany. Uformować kopiec i odstawić tak na 1 godzinę do lodówki. Po godzinie wyjąć i obsypać wcześniej rozkruszonym ciastem 🙂
Smacznego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sałatka letnia z makaronem 😉

3 papryki- każda innego koloru
duży pęczek rzodkiewek
pęczek szczypiorku
2 pory
pół paczki dużej makaronu ( ja dawałam rurki ale mogą być kokardki czy świderki )
2 całe piersi z kurczaka
majonez
ketchup
musztarda
sól pieprz jarzynka

Pierś smażymy w całości na patelni na małej ilości oleju obsypując jarzynką- studzimy i kroimy w średnią kostkę. Paprykę też w średnią kostkę kroimy. Szczypiorek drobno kroimy, pora kroimy i na sitko i zalewamy gotowaną wodą aby się ,,pierścienie,, pooddzielały. Rzodkiewkę kroimy na pół i później w plasterki te połówki. Makaron gotujemy soląc wodę i studzimy. To wszystko do miski. Dodajemy sól i pieprz później 3 łyżki majonezu, 3 łyżki ketchupu, 2 łyżki musztardy. Mieszamy. Wiadomo można posmakować i dodać jeszcze czegoś do smaku. Ja dodawałam około 1 łyżkę soku z cytryny i paprykę sypką dla ostrości 🙂
Smacznego 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
naylaaa napisał(a):
gonia88811 napisał(a):
😉


MMMM Czitos, na pewno mojej rodzinie będzie smakowało 😁 😁 😁 🤪 🤪 🤪 🙃 🙃 🙃
Przepisy Kaśki przy Twoich to totalne dno 🙂


Ja wiedziałam, że w końcu ktoś przebije mnie swoimi przepisami 😞
🤪 🤪 🤪 🙃 🙃 🙃 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mamusia
Makaronik 😁

Pół paczki makaronu świderki
Około 40dkg boczku wędzonego
Przecier pomidorowy- 3-4 łyżki
Ketchup- 4 łyżki
Śmietana też 4 łyżki
Około 30dkg sera żółtego
Sól i pieprz do smaku

Makaron gotujemy, na patelni boczek w kostkę smażymy na małej ilości tłuszczu, dodajemy makaron ugotowany i odsączony, przecier, ketchup, śmietanę sól i pieprz podsmażamy a koniec ser w dość dużych kostkach i smażymy do lekkiego roztopienia ale nie całkowitego 🙂
SMACZNEGO 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JAJECZNICA INACZEJ

5 jajek
dość gruby pasek wędzonego boczku
żółty ser około 20dkg
szczypiorek

Boczek smażymy pokrojony w kosteczkę, dodajemy szczypiorek posiekany, roztrzepane jajka i na koniec ser. Doprawiamy solą i pieprzem. Można dodać troszkę ketchupu 😁
😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Ciasto kakaowe

Porcja na wąską blaszkę 🙂

3 jajka
2 łyżki kakao
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka sodki
3/4 szklanki oranżady białej
4 łyżki mąki
1/2 szklanki cukru
2 łyżki oleju

Polewa:
3-4 łyżki nutelli lub innego kremu czekoloadowo- orzechowego
3-4 łyżki mleka

Białka ubijamy na sztywno do tego cukier później żółtka- urabiamy. Następnie, kakao, proszek, sodka, mąka, oranżada mieszamy i jak urobimy na koniec wolny olej- wyrobić dokładnie i na blaszkę. Piec około 1 godziny w 180 stopniach.
Polewa: do garnka dajemy nutellę i zalewamy mlekiem mieszamy do połączenia składników i zagotowania- wylewamy na ciasto 🙂
Studzimy i jem 😁
SMACZNEGO 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mamusia
Kurczak w potrawce z fasolką 🙂

4-6 górnych części udka
pół kilo fasolki szparagowej ( może być mrożona ) przekrojona na pół
dwa płatki imbiru
3 łyżki przecieru pomidorowego
2 łyżki śmietany
czosnek i zioła
1 łyżeczka cukru
1 łyżka octu winnego


Kurczaka panierujemy w ziołach, czosnku, pieprzu i soli odstawiamy na 2 godziny. Na patelnię najlepiej wok nalać olej, rozgrzać i wrzucić udka. Smażyć do porządnego zarumienienia. Ole zlać i nalać wody tak do 3/4 wysokości udek. Dodajemy posiekany imbir, przecier pomidorowy, cukier, ocet winny, śmietanę, fasolkę i prużymy około 30 minut do 40 minut aż mięso będzie kruchutkie. Doprawiamy oczywiście do smaku 🙂 Jeśli na patelni podczas smażenia coś lekko się przypali nie zeskrobujemy tego chyba, że ilość spalenizny jest duża. Jeśli jest mała to zalewamy to wodą jak powyżej wtedy potrawa ma super smak 🙂

SMACZNEGO 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mamusia
Pierś z kurczaka z miętą i szynką parmeńską !!
2 duże piersi z kurczaka
2 duże plastry mozarelli
4 plastry szyki parmeńskiej
mięta suszona sproszkowana
oregano
sól i pieprz
pieczarki w całości

Pierś doprawiamy z jednej strony oregano z drugiej miętą do tego sól i pieprz grillujemy lub smażymy po obydwóch stronach, zdejmujemy z patelni nakładamy po jednym plastrze sera i zawijamy w szynkę. Na patelnię i smażymy około 10 minut na małym gazie. Na patelnię obok piersi kładziemy pieczarki w całości posolone i smażymy 🙂 Podajemy z ziemniakami lub frytkami mogą też być pieczone ziemniaki 🙂
SMACZNEGO 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
JAJECZNICA INACZEJ 😁


4 jajka
szczypiorek
ser parmezan
sól, pieprz


Na patelnie szczypta oleju, na to szczypior, sól i pieprz- podsmażamy. Dodajemy jajka jak na jajecznice- smażymy. Wykładamy na miseczkę i na to ścieramy ser parmezan. Parmezan jest twardym serem i nie roztapia się na ciepłych daniach a więc powoduje, że jedząc jajecznice czujemy delikatne płatki sera !! Polecam ponieważ jajecznica nabiera innego egzotycznego smaku !! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...