Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
wrocilam!
doczytalam iskra gratuluje pieknej dorodnej coreczki 🙂
a teraz zdaje moje smutki i relacje z wizyty:
mam juz bardzo stare lozysko, niunius wpycha raczke w kanal rodny zamiast glowki, jest ulozony po skosie ale to podczas akcji moze sie pozmieniac, mam juz krotka szyjke ale rozwarcia brak, skorczy tez nie wyczuwam zadnych, najgorsze jest to ze dziecko bardzo malo ruchliwe jednakze serduszko bije mocno i ja jak w brzuch popukam to maly reaguje, mialam robione przeplywy wod i niby jest okej, dostalam zalecenie zeby zrobic usg u innego fachowca w lodzi i od srody mam chodzic na ktg, ale zadecydowalam sama i zamiast mam jechac do lodzi to umowilam sie na jutro na 11 do ordynatora w naszym szpitalu i zobacze co on mi powie, zwolnienie mam tylko do 5 kwietnia wiec jak w swieta jeszcze nie urodze to od wtroku mam isc do szpitala, powiem Wam ze dzis sie przylamalam ta wizyta bardzo, nie wiem w co mam rece wlozyc wstawilam pranie szykuje torbe nie wiem co bedzie 🤢 lekarz mnie badal dzis chyba 40 min, recznie usg brzuszne usg dopochwowe sam nie wiedzial bo byl bardzo zaskoczony pozycja malego no i tym lozyskiem ale stwierdzil ze nie ma potrzeby bym kladla sie na swieta do szpitala. mam takie rozwolnienie z nerwow ze hej 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Morfi, przypomniało mi się jeszcze coś co dotyczy ssania u maleństw.
chodzi tu o smoczki uspokajacze.
można stosować smoczki, jako sposób uspokajania wyłącznie. nie prawdą jest to, ze smoczki stosowane jako uspokojenie psują zgryz.
odruch ssania słuzy przede wszystkim do ciągnięcia cyca ale też dziecko uspokaja się ssąc.
dlatego często dzieci ssą palec i nie powinno im się tego zabraniać. to jest sposób na samouspokojenie.
nie powinno się natomiast na siłę wkładać smoka do buzi jak maleństwo wypluwa go uparcie i płacze histerycznie - wtedy trzeba próbować innych sposobów albo szukać innej przyczyny płaczu.
no tak trochę namieszałam ale generalnie chodziło mi o to, ze smoczki do ciućkania jak najbardziej ale bez przesady i nie zabraniać ssania palca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asieńko, co ty nam tu opowiadasz niepokojącego takiego?!!
jak najszybciej opiniuj u innego lekarza no i trzeba chyba jakąś decyzję podjąć.
a cc nie wchodzi w grę w obecnej chwili? przecież ciąża donoszona, jak należy i po co tak cię dręczyć i niepokoić?
pogadaj z tym ordynatorem o cc. moze to byłoby dobrym rozwiązaniem.
a my tu kciuki cisnąć będziemy jak sie patrzy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no jutro o 11 ide do szpitala i zobaczymy co ten lekarz powie jak mnie przebada wzdluz i wszerz, musza mi zrobic usg i ktg i sie okaze co i jak, jak trzeba to niech mnie nawet jutro tna byleby wszystko bylo z malym dobrze bo dzis ten moj lekarz prowadzacy to mnie podlamal, tym bardziej ze bylam 2 tyg temu, wiec w tak krotkim czasie takie zmiany? no w kazdym badz razie mnie uspokoil ze nie ma potrzeby lezenia w szpitalu tylko mam pilnowac sie ktg ale mowil ze od srody ale ja dla spokoju zalatwilam sobie opieke na miejscu juz jutro. zobacze co powie mi tenordynator i jak cos to najwyzej jeszcze do tej lodzi sie przejade.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nalwos nie wiem czy sprawi ci przyjemność picie herbatki z liści malin.
jeśli tak to przypominam, ze to tez pomaga ale chyba nie jest to skuteczniejsze od sexu 😁

a i dla dziewczyn, które będą rodzić naturalnie:
krzyk otwiera drogi rodne - udowodnione
krzyk uwalnia napięcie - każdy wydech uwalnia nas od napięcia, a krzyk jest najpotęzniejszym wydechem człowieka - udowodnione
krzyk daje siłę i moc oraz co przy porodzie najważniejsze krzyk uśmierza ból.
w SR zachęcała nas położna do "darcia ryja" 🙂 😉 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o cholerraaaaaaaaa, bogusia!!! Grunt ze zdarzyła podusić he he to juz druga ktora sie wstrzeliła w termin... 🤪

a Iskry ksiezniczka jest sliczna!!i kawał kobitki 🙂 🙂 🙂,ale kurcze jak miala dla niej ubranka na 56cm to nawet nie załozy,bo zamałe?!?!?!!?bosheeeeeeee jak odbrze ze juz iskra ma ten stres za sobą!!..ufff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...