Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzieciaczki cudaki - i naprawde te nasze jakies takie wyjątkowo ładne 🙂
My dziś po szczepieniu - wzięłam skojarzone - 1 kłucie i rotawirusy .Miałam nie brać dodatkowych ale moja starsza młodzieżówa tylko choruje na sranie i zyganie ( tylko na to jakoś średnio 1 raz na rok)- to trzeba bobika uchronić. Reszta podobno po nowym roku ma być refundowana.
Agatta moja myszka je:
21 .00 . 02.00 , 06.00 , 10.00, 13.00,16.00 . 18.00 - 7 razy na dobe
Trzeba szykować kompanko 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JoZo byłabym ci bardzo wdzięczna za info.
moze jeszcze moni dopytam bo ona to wie na pewno, jak to jest z tym ubezpieczeniem malucha.
nie chciałabym czegoś przegapić bo na pomoc z pracy w tym temacie i porade to liczyć nie mogę.
ja też mojemu maluszkowi odpuszczam czasem kąpiel bo mi go szkoda budzić, a jak sam się budzi to np. jest już 23 z hakiem i nie chcę aby mu sie utarł taki harmonogram.\poza tym nie ukrywam, ze na moich "metrach" to jest, jak wszystko inne, nie lada wyczyn wyciągnąć tą wanienkę, ustawić itd... 🥴
połozna nam mówiła,z e tak co 3 dzień mozna odpuścić kąpiel ale jednak zeby nie kąpać od wielkiego dzwonu bo jednak dzidzia sie poci juz w taką pogodę i łatwo o potówy i odparzenia nawet przy dokładnej toalecie "na sucho" zamiast kąpieli.
kichanie potrójne - standardzik.
czkawka też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JoZo dzieki. czyli mam jeszcze czas bo nie mam pesel.
a, o jaki formularz mam sie upomnieć u pracodawcy i skąd on go bierze?
to jest jakiś druk standardowy, który pracodawca mi zapewnić musi czy ja sama kombinuję taki druk i wypełniony niosę do firmy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anka 73 - Mąż mówi że kadrowa musi mieć ten druk 🙂
i jeszcze twój NIP potrzebny będzie

Ania78 - a masz możliwość ważenia malucha co jakiś czas? uspokoiłoby cię to. Poza tym jeśli jest co najmniej 6 zsikanych pieluch i jest kupa (ilość może być różna) to się najada 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JoZo kupy to bym mogła na wagę sprzedawać 😉 a ona czasem takie cyrki na tych cyckach wyprawia, że już sama nie wiem, o co jej może chodzić ☺️

Anka a nam położne tu mówią, że za często niezdrowo 😮 jak widać, co kraj to obyczaj...ale obserwuję skórkę - na razie żadnych potówek czy odparzeń nie notuję, więc zostaję leniwie przy rzadszych kąpielach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzisiaj moja mała była ważona i wazy 4000 g ☺️, moje mleczko jej słuzy nawet jezeli sciagam do butli, 300 g przytyła przez tydzien a od porodu 800 g 🙂
moja juz po kapieli teraz tatus karmi mamusi mleczkiem z buteleczki a ja mam czas do was zajrzec i powiedziec dobranoc
aha a ktoras bedzie zalatwiac sobie zasilek rodzinny albo dodatkowe becikowe za niskie dochody, bo mam takie pytanko za jaki rok trzeba dac zaswiadczenie z US o osiagnietych dochodach?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo 🙂
my prawie caly dzien spedzilismy na powietrzu u rodzicow, jak padalo to malego zabieralam na taras i tak spiochal 3h potem usnelismy razem na babcinym lozu 😜 czy was tez denerwuja fruwajace owady kolo wozka podczas specru?! albo jestem pzewrazliwiona alebo one sa wszedzie 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania - co do ubezpieczenia Smyka to trzeba z kadr pobrac formularz i wypełnić. Potrzebny jest pesel maluszka. Wypisujesz dane dziecka i to wsio 🙂
Emilka aby dostać rodzinne dochody nie mogą przekraczać 504zł na osobę, a co do dodatkowego becikowego to kiedy pytałam w opiece to babeczka mówiła że należałoby pobrać w lipcu (wtedy wszelkie sprawy z pit-ami są juz zamknięte) zaświadczenie o zarobkach za rok 2009 z urzedu skarbowego, zanieść do opieki społecznej i tam wyliczą czy się dodatkowe pieniądze należą czy nie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do atakow zimna i ciepla to mam te same odczucia 🙂 w nocy czasem drze z zimna i wtedy mnie suty ciagna tak dziwnie bola jak na poczatku ciazy 🤪 w dzien natomiast poce sie okrutnie i to najbardziej na twarzy slona sie robie i na cycach ☺️ 🤢 ide ululac malego bo cos ma ciezkie powieki a sie bidak sam meczy na przewijaku - to ostatnio jego ulubiona miejscowka 🙂 jak dla mnie bomba byleby nie plakal moze lezec wszedzie gdzie sobie zazyczy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
spadam spac dzieki za odpowiedz jutro moze zajde do urzedu i sie dowiem wszystkiego
aha co do zaswiadczenia od lekarza o przebytych wizytach do becikowego to moja kolezanka poszla z karta ciazy do rodzinnego i on jej te zaswiadczenie wypisal i w urzedzie przyjeli kase dostała wiec juz sie kurcze gubie od kogo moze byc a od kogo nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki dziewczyny za porady 🙂
to jeszcze mam prawie misiąc do otrzymania pesel wiec spoko.
owady koło wózka też zaobserwowałam a własciwie na wózku.
nie lubie ich ale rozumiem, ze chcą sie na krzwy ryj przejechać taką full wypas bryką 😁 😁 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie wiem ile mój maluch przybiera na wadze, ale pampersy to na pewno po zdjęciu na wadze przybierają 😁 😁 😁
brzuszek mu się zaokrąglił, kupy są i szczochy też wiec chyba się najada cycem.
poza tym położna na oko stwierdziła, ze rośnie ładnie.
dziś znów mam wrazenie, ze coś mało mam pokarmu bo wisiał na cysiu dzień cały.
herbatka na laktację poszła w ruch - ohyda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam dzisiaj z Mężem sam na sam w restauracji 🙂 niby mała z nami jest tak krótko ale ja już potrzebowałam takiego wyjścia a jak wróciłam to tak się stęskniłam za nią i ciągle tego mojego Pysiaczka całowałam a teraz grzecznie śpi w łóżeczku

Ja też już idę nynu bo za dwie godzinki pobudka na cycusia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uspokajacz...

po spacerku...[URL=http://img697.imageshack.us/i/dsc05700x.jpg/][IMG]http://img697.imageshack.us/img697/4994/dsc05700x.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

chwile z tatą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...