Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam poniedziałkowo 🙂
Dziecko mnie z wyra eksmitowało, więc może sernik zrobię 😁
Dzisiaj Babka wyjątkowo o 2:30 cycka wołała, później o 7 i dopiero zasnęła, zawsze zasypia po porannym karmieniu, może to działkowe powietrze tak na nią wpłynęło- w końcu pierwszy raz cały dzień na dworze była 🙂
Co do dobrych rad, to moi rodzice raczej dmuchają i chuchają, więc jest nieszkodliwie takie tam żeby dobrze główkę asekurować, pod pupką trzymać, sami jeszcze małej nie trzymali bo się boją 😮 😮 😮 Mama wyskoczyła tylko z tekstem, że ją upasiemy bo dużo je, ale jak jej wytłumaczyłam że to cycek a nie butla to zrozumiała 🙂 Oczywiście są pod wrażeniem przesypanych nocy i w ogóle, że dziecko bardzo grzeczne, nie marudzi i bla bla bla - nie to co ja 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czesc 🙂

ilonka STO LAT ! 🙂

JoZo ja tez sie przyzyczailam, ze Konrad czesciej Mala nosi i tez nie tak latwo mi wiazac na ulicy ... najchetniej lustro bym ze soba nosila bo najwygodniej jak widze ... ale to wszystko kwestia wprawy bo moj Maz wklada Malucha blyskawicznie ...

i zakladka na Oliwiaczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry

Wszystkiego najlepszego Ilonka. Sto lat!!!

Klapi mój Misiek też jest zakochany w zyrandolach. Piekne konwersacje z nimi przeprowadza i jak sie usmiecha.
Aronek wymiata 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dalej w temacie chusty 😉 -
no właśnie Agatta, ja wiążę tylko przed lustrem i nie umiem sobie po prostu wyobrazić jak to zrobić bez lustra 😜 A jakoś nigdy nie wpadłam na to żeby w domu spróbować bez lustra i potem w lustrze sprawdzić jak poszło 😆
Poza tym ja mam ciągle wrażenie, że nie dociągam tej chusty dostatecznie mocno i są miejsca gdzie się marszczy i nie dostatecznie przylega do skóry malucha, a przecież cały pic polega na tym, że chusta ma być drugą skórą dziecka 🤔 Mam porównanie bo dwa tygodnie temu wiązała mi kieszonkę doświadczona chustowa mama i niestety wyglądało to o niebo lepiej niż w moim wykonaniu.
Rozumiem, że praktyka czyni mistrza, ale ja chcę już umieć!!! 😉 😉 😜 i nie zrobić krzywdy maluchowi złym wiązaniem 😉
Klapi, skłaniam się właśnie do dokupienia chusty elastycznej dla porównania (przypadła mi do gustu ta, do której linka pokazywała Anka73 - tania i duży wybór kolorów). Ale Agatta wiąże w tkaną i nie narzeka..., poza tym doświadczona chustowa mama też nie miała problemu z moją.
No nic, ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć 😜
Młody marudził w wózku (jeszcze bardziej niż w domu - upał) więc wróciliśmy, zawiązałam a chustę i siedzimy z kompem i książką na balkonie, jest cień i wiaterek przyjemnie wieje 🙂
Ja czytam a mały śpi (już 1,5 godziny).

Ilonka - życzenia i ode mnie 😘
choć przyznam się że umknęło mi co świętujesz... ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️

Bogusia - te główeczki to jeszcze do 3. miesiąca tak się będą gibać...
Guti pięknie trzyma główkę jak trzymam go na rękach, często nie muszę nawet podtrzymywać 😉 (ale jak opuści z niekontrolowanym impetem na moje ramiona albo policzek, to aż boli..., więc jednak podtrzymuję 😜)
ale nienawidzi leżeć na brzuszku, mam wrażenie że ciężko mu bardzo unieść głowę i płacze (choć jak już uniesie to bardzo wysoko)

A, i kupiłam krem z filtrem dla Gutosława (w wózku zawsze osłaniam go parasolką, ale on nie zawsze chce poczekać na jedzenie lub przytulanie aż znajdę odpowiednio zacienione miejsce...).
Filtr mineralny SPF 30 Linomag za 20 zeta.
jeszcze nie używałam, ale powąchałam w domu i chyba nie pachnie przyjaźnie 😞 zobaczymy jak będzie w praktyce)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał mi zawsze taka arie zapodaje jak poloze go na brzuchu ze uszy wiedna. własnie go uspokajam cyckiem po histeri brzuchowej.
Teraz ma okres preferowania skrecania główki w jedna strone. Musze go jakos oduczyc tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale moja Mala jest dzisiaj marudka ...
poplakuje sobie co chwile cala spocona
to ten upal
a u nas w mieszkaniu jest jak w piekarniku 🤢
Maluch chce na raczki a na raczkach to juz w ogole obie jestesmy spocone ...
i jest jeszcze gorzej ...

a tak w ogole to Wy tez sie tak pocicie ? ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anka73 daj znać jak ta chusta co zakupiłaś, bo to sprzedający z Łodzi, więc może uda się bezpośrednio kupić 🙂
My mamy SPF50 Musteli, Piotrek zakupił w aptece, trochę drogie 50ml ok 55zł ;/ Gęsty i zostawia białe smugi,a jak łuszczy się skórka to nawet białe plamy które nawilżaną chusteczką nie zejdą, zobaczę jak dzisiaj po kąpieli będzie 😁 Przecież pumeksem ścierać nie będę ☺️ ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂
My po wojnie nocnej mielismy od 7 wojne dzienna az do tej pory 😞
U nas deszcz ale duchota Mala w bodziakach z krotkim rekawkiem ale i tak
upocona 😞 ja w nocy pod kocem spalam i mi goraco bylo ale wole to niz zimnice 🙂

Aronek superasny jaki wojownik 🙂

Ilonka WSZYSTKIEGO NAJ NAJ
😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatta ja się pocę jak świnia, ale na szczęście udało mi się jakieś 15 minut temu Babsztyla uśpić 😁
Oczywiście usnęła na rękach, bo niby jak inaczej? 😜
Tak w ogóle to ostatnio karmię samym cyckiem, wcześniej odciągałam i z butli dawałam, później był etap, że jak sama w domu byłam to cyc, a jak Piotrek wracał to do butli ściągałam. Zmierzam do tego, że dziecku teraz przestała się butla podobać, co moim zdaniem jest dziwne, bo dziecko zazwyczaj z cyca rezygnuje, bo z butli mimo wszystko łatwiej idzie. Przez to cyckowanie nie mogę sprawdzić ile dziecko zjadło i to mnie irytuje strasznie i mam wrażenie, że się nie najada 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja tez zasnela teraz bo przed chwila staralam sie bez lustra do chusty ja wsadzic
wiec oczywiscie skonczylo sie wielkim rykiem - po czym padla jak zabita ...
i spi ...
ale teraz tak patrze, ze juz jest jej czas na jedzenie bo jadla 3 h temu ...
a ja ja tak na glodniaka do tej chusty pakowalam kiedy wiadomo, ze zawsze po mlesiu, najedzone dziecko trzeba do chusty wkladac ... wredna Matka ze mnie ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bogusia - był taki czas, że Guti w wózku i łóżeczku leżał z główką zawsze w jedna stronę, zaczęło mnie to już martwić, ale jakoś przeszło samo i teraz śpi na obie strony.
Trzeba ponoć po prostu zachęcać dziecko do patrzenia w drugą stronę jakąś maskotką w łóżeczku i podchodzeniem z odpowiedniej strony do malucha, tak ustawić trzeba łóżeczko, żeby obiekt na który lubi patrzeć był po właściwej stronie (co jak się domyślam często jest nie do wykonania)

Czy się pocę? Oczywiście że się pocę... Zawsze tak miałam niestety 😞 😞 😞

Morphi
- na pewno się najada 😆
dlaczego miałaby się nie najadać jeśli je ile chce (zakładam że karmisz na żądanie) 🙂

A Gut śpi uwiązany już 2,5 godziny 🤪
jakbym wsadziła go do wózka i postawiła na balkonie nie wytrzymałby nawet kwadransa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje doświadczenie mizerne, ale wydjae mi się że elastyk ma większą doze tolerancji. Za to chyba tkane są bardziej przewiewne na te upały.
No więc ja zawsze są zady i walety.


a my własnie zasnełysmy na łózku. Jaz cyckami na wieszchu coby dziecko sobie ciunkało w upały.

Co do kupy to jakaś taka ze śluzem mam wrazenie i ziecko jak wspominałam bardziej marudne. Niechce juz czytac na forach co to bo tam staszą.Zapytam lekarki i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateczki Cioteczki jeszcze raz dziekuję za życzenia :* 😉

mało mam dziś czasu coś się wyrobić nie mogę bo spałam do 12 z Maludą potem zakupy i obiad teraz pichce...ZATRZYMAĆ CZAS!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...