Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
o i wysmarowałam pismo do mojego pracodawcy o kasę.
jest jeszcze do wygłaskania i poprawek ale chodzi o sens:
jak mozecie luknąc i ewentualbie cos podpowiedzieć to chętnie skorzystam.
oto treść:
Warszawa/Ząbki, dn. ….2010 r
Anna Ł
Ble
Ble
Ble

Prezes COBO Sp. Z o.o.
Ble
Ble (przekreślone)
ble

Po raz ostatni zwracam się do spółki COCO o wypłacenie mi zaległej części wynagrodzenia za miesiąc październik 2010 roku, jednocześnie rozsyłając to pismo do instytucji, do których wiadomości chcę by dotarło.
Zwracam się tym samym po raz kolejny o automatyczne umorzenie mojej pożyczki zgodnie z zawartą umową i obowiązującym wówczas regulaminem z powodu komercjalizacji, która miała miejsce 1 stycznia 2009 roku oraz zwrócenie mi potrąconych bezprawnie rat pozyczki w miesiącach styczeń – sierpień 2009 roku wraz z ustawowymi odsetkami.
Wiecie Państwo, ze jestem matką półrocznego chłopca i pieniądze są mi w tej chwili szczególnie potrzebne.
W listopadzie mój synek zachorował i nie miałam środków by wykupić mu lekarstwa. Pieniadze musiałam pożyczyć. Będę je też musiała oddać.
Jestem w szoku, ze muszę marnować czas, pieniądze i nerwy na domaganie się od swojej firmy zapłaty należnego mi wynagrodzenia!
Pragne wspomnieć również o straszeniu mnie sądem w trakcie ciaży, prób kontroli mojego zwolnienia lekarskiego w ósmym i dziewiątym miesiącu ciązy oraz mobbingu polegającym np. na nie objęciu mnie dodatkową opieką lekarską, jako jedynego pracownika poprzez późne poinformowanie mnie o takiej możliwości.
Jestem oburzona faktem, iż Prezes firmy, którym jest przecież kobieta szykanuje mnie w ten sposób oraz zabiera mi ponad połowę wynagrodzenia nie stosując się do podstawowych praw pracownika wynikających z Kodeksu Pracy – jedynego regulującego stosunki między pracownikiem a pracodawcą w kwesti wynagrodzenia z pracę.
Przeraża mnie również fakt, że firma COBO łamie zapisy umowy pozyczki i uniemozliwia mi tym samym rozliczenie się z Urzędem Skarbowym.
Dodatkowo podczas mojej ciązy i zwolnienia COBO utrudniało mi możliwie dużo rzeczy związanych z moim zatrudnieniem, np. odebranie przez osobę wyznaczoną na moją telefoniczną i mailową czy pisemna (a nawet wszystkie jednocześnie) prośbę jakiegokolwiek dokumentu, o który prosiłam uznając to za nie wystarczające.
Zostałam tym samym zmuszona do zrobienia notarialnego pełnomocnictwa choć wiem, że wystarczyłoby zwykłe upoważnienie.
Wiem, ze nasz kraj ubolewa z tytułu małego przyrostu naturalnego ale nie ma się co dziwić skoro pracodawcy w taki sposób traktują kobiety w ciąży i matki.
W obecnej sytuacji mam wiele problemów związanych z moim małym synkiem oraz wydatków, jakie za tym idą. Karmienie piersią jest podstawą w moim przypadku a stres, jaki na każdym kroku funduje mi mój pracodawca bardzo niekorzystnie wpływa na proces laktacyjny.
Domaganie się swoich spraw przed sądem jest dla mnie ostatecznością bo pochłania czas, jaki mogłabym poświęcić swojemu synkowi i zmusza mnie do zabierania go ze sobą w takie miejsca, w których nie powinien w ogóle przebywać niemowlak, ale jeśli to pismo nie odniesie oczekiwanego przeze mnie skutku w grudniu na pewno złozę pozew do Sądu Pracy i będę się domagać wypłacenia mi mojego zaległego wynagrodzenia wraz z odsetkami.
Nie rozumiem skąd Pani Prezes ma tyle nienawiści, złośliwości i negatywnych uczuć w stosunku do mojej osoby, że bez skrupułów pozbawia mnie i moje dziecko środków do zycia.
Mając nazieję, ze powyższe słowa będą wystarczające by zapobiec złożeniu przeze mnie pozwu do Sądu Pracy, licze na szybkie przelanie zaległego wynagrodzenia na moje konto.

Anna Ł…a
Do wiadomości:
- Ministerstwo Skarbu Państwa
- Państwowa Inspekcja Pracy
- Rzecznik Praw Kobiet
- Rzecznik Prasowy Czegośtam – to ponoć działa
- I MOŻE COŚ JESZCZE PRZYJDZIE MI DO GŁOWY – MOŻE JAKAŚ TV, GAZETA, INNA INSTYTUCJA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
sory, wiem, zę niedziela, obiadek, spacerek a ja tu z takim cięzkim tematem ale komu mam dupy truć, jak nie wam mamuśki:

jeszcze coś takiego tam upchnę:
W obecnej sytuacji zaczynam domniemać, że pani prezes kompletnie nie zna kodeksu pracy ponieważ łamie jego podstawowe punkty lub łamanie prawa jest jest jego świadomym działaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w kosciele dzielna. godzina w kosciele. zdziwila sie ze jej glowe polewaja i zrobiła minę "głupi jesteś"? 🙂
a potem poszla spac u tatusia na rekach.

w restauracji bylo dobre zarcie. godcie zjedli dali prezenty i pojechali dop domu.

bylo okej, ale ciesze sie ze juz jestesmy po.
hania szaleje z nowymi zabawakiami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.swiat-zabawek.pl/galerie/f/fisher-price-chodzik-p27_7134.jpg&imgrefurl=http://www.swiat-zabawek.pl/index.php%3Fp6310,fisher-price-chodzik-p2744&usg=__ad7d1z9gtq7OUCoXLj_HMCiGfUQ=&h=500&w=500&sz=74&hl=pl&start=0&sig2=WLRC0xneQalToB418zNhFA&zoom=1&tbnid=Ei3xYzXQ250MAM:&tbnh=131&tbnw=131&ei=cCfgTM2nCMnqOd7yydQO&prev=/images%3Fq%3Dfisher%2Bprice%2Bchodzik%26um%3D1%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26rlz%3D1T4SMSN_pl___PL387%26biw%3D1003%26bih%3D354%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=94&oei=cCfgTM2nCMnqOd7yydQO&esq=1&page=1&ndsp=12&ved=1t:429,r:0,s:0&tx=81&ty=50 SZAł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to takich wynalazków mam obiekcje. Bałabym sie że by to cudo odjechało i by Misiek wyrznał na twarz. Żadne chodziki i pchacze u nas się nie pojawia. Już tatuśkowi mówiłam. Zawitkowski mówił że to zbędne to posłucham 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziaa 😞 😞 😞

klapi prezent na wypasie 🙂
fajnie, ze masz juz z glowy
no i Aniolka w domu !
u mnie nadal Szatan 🙂

bogusia dzwonilam do Rodzicow - w Sopocie nie ma
w Wawie tez nie widzialam 😁

spacerowalismy i spacerowalismy
wracalismy po ciemaku
LOli wielkie oko 🙂
w domu na puzzlach przeturlala sie do mnie i przytulila
teraz Dziecko wykapane juz spi
a ja po raz kolejny stwierdzilam,
ze kocham ja nad zycie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...