Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no nie tanie, ale jeśli mają dać spokój, to przeżyję jakoś ten wydatek.
chodzę prywatnie do lekarza i jakbym miała lecieć na wizytę zeby sie uspokoić to prawie na jedno by wyszło.
z resztą, zamówiłam na koszt Bartka mojego 😉 - w ramach wcześniejszego prezentu urodzinowego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz co asieńka, nie wiem ale chyba nie bardzo, przynajmniej w tak wczesnej ciąży, później jak już seduszko daje mocno czadu u większej dzidzi, to pewnie dałoby radę.
Są też podobno takie małe "tubki" do odsłuchu tętna płodu i kosztują gdzieś około 30-40 zł, ale nie wiem od jakiego wieku ciąży można już odsłuchać.
o, znalazłam
http://www.sklepdlalekarza.pl/produkt,stetoskop-pinard-do-badania-tetna-plodu-z-utwardzonego-plastiku,1039.html

A właśnie doczytalam, ze zwykłym stetoskopem nie usłyszy się tętna płodu przed 5 miesiącem ciąży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie czekam na wyniki badania grupy krwi. Dzisiaj powinnam mieć je już u siebie. Ale chyba w pierwszej ciąży konflikt rzadko ma jakieś negatywne skutki. Dopiero podczas porodu krew się może wymieszać i przy drugiej ciąży wystąpi w razie różnicy Rh. W razie czego podają immunoglobuliny czy coś takiego.
U mnie jest sporo szkół rodzenia więc może się załapie. A droga jest taka szkoła?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
klapoucha czy ta toksoplazmoza to ma znaczenie tylko przy konflikcie czy w ogole?? ja tez na to nie chorowałam i lekarz mi mowil ze jeszcze raz bede miec robione te badania na koniec 2 poczatek 3 trymestru. co do toksoplazmozy to tzreba unikac zwierzakow tzn kotow i nie jesc surowego mielonego tak??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bogusia w moim miasteczku jest bezplatna ;-)
no ja tez slyszalam ze z tym konfliktem to jest tak ze przy drugiej ciazy ma to wieksze znaczenie co nie zmiania faktu ze jak to dziewczyn dotyczy to maja obawy ale wierze ze wszystko bedzie dobrze. kobiety nie mozemy ciagle sie czyms zamartwiac bo przez najblizsze 5 miesiecy wykorkujemy! no niestety taki to stan, jedne maja uplawy, drugie plamienia, trzecie baterie , czwarte cos tam innego ale przeciez od tego dzidzius nie umiera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc mamuski ja po ciezkich pracach domowych od rana, juz mam dosc, teraz odpoczywam bo brzuszek zaczal bolec..., o ile mi wiadomo to bicie serduszka stetoskopem czyli sluchawkami mozna usłyszec od 20 tyg, jak malenstwo ma coraz mniej miejsca i wody płodowe tak nie zagluszaja. ja naszczescie nie mam konfliktu, ja jestem Rh+ i moj tez. a tej toxoplazmozy tez nie mialam nikty nie miałam stycznosci z kotami bo ich poprostu nie lubie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
większość "kocich i psich mam" przechodziło toksoplasmozę i to bezobjawowo więc mają w sobie przeciwciała i raczej ponownie się nie zakażą.
gorzej mają te dziewczyny co nie były zakżone.
Zakaszić się można głównie od kotów, ale rzadko również od innych zwierząt, np. psa, który na spacerku wdepnie w kocią kupkę 😉
pytanie za 100 punktów:
w którym dokładnie miejscu brzucha odczuwa się te pierwsze delikatne ruchy?
czy jest to moze miejsce tak mniej więcej w połowie odległości od cipki do pępka i tak niezbyt głęboko czy raczej jakoś tak głęboko w środku, bo coś takieg dziwnego czasem poczuję ale wydaje mi się ze to za "płytko" pod skórą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście z różyczką rozprawiłam się w dzieciństwie. Koty też u mnie były w domu jak byłam dzieckiem więc mam nadzieję że jest wszystko ok. Jestem w delikatnej rozpaczy. Przytyłam już 5 kg od początku. Wszystko poszło mi w brzuch i w cycuchy. Jak można się domyślić facet zadowolony 😉
Chyba się zaczął okres gwałtownego wzrostu bpbasa bo mam wilczy apetyt i brzuch mi dosłownie wywaliło.
Wczoraj to miałam doła - znowu. Tym razem bez ryków się obeszło. Szczerze mówiąc, a trochę mi wstyd z tego powodu, to są chwilę że żałuję że jestem w ciąży. Wszystkie moje plany i oczekiwania diametralnie się zmieniły. Najgorsze jest to że nie wiem jak powiedzieć facetowi że czasami chciałabym uciec z jego domu bo chwilami to się tam po prostu duszę, gasnę. Może to przez chormony ale nawet on zauważył że ostatnio przygaszona jestem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania z tymi ruchami i miejscem na brzuchu to nie wiem ale wiem ze ja mam brzuch krzywy tzn jak lerze to po mojej prawej stronie jak leze brzuch od pipki po skosie w prawo nad pepek mam twardy a po lewej jest mieciutki nie wiem co to? zapytam lekarza za 3 tyg ale jak lekarz mnie bada to mam wrazenie ze tez w ta strone mnie bada wiec to moze moja szyjka hahah jaka ja nieswiadoma jestem,
bogusia kazda z nas ma stany depresyjne ale z perspektywy czasu to bedziesz dziekowac ze akurat teraz ta ciaza a nie w tym "idealnym" czasie bo zawzse jakies wytlumaczenie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja poczułam pierwsze kopnięcie trochę niżej pępka, ale nie bezpośrednio pod nim tylko bardziej tak w prawej stronie brzucha No tak jakoś 3, 4 cm na ukos w prawo niżej pępka. I to był taki bąbel który gwałtownie uderzył mnie nawet dość blisko skóry chociaż czułam, ze jest w środku. potem jeszcze się trochę rozpychał. Wczoraj z kolei maluch szalał pod pępkiem. Każdy inaczej to odczuwa, ile kobiet w ciąży tyle określeń na to, jak czują kopniaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też mam dzisiaj kiepski dzień, popłakuję, jestem brzydka, stara, no i Bartek mnie nie kocha ;( - bo ogląda film, który bardzo dawno już chciał zobaczyć, a dopiero teraz ma wolną chwilę na to, gdyż ostatnio dużo pracuje żebyśmy mogli kupić większe mieszkanie jak najszybciej.
No ale nie kocha bo się mną nie zajmuje akrat teraz 😠 🤨 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...