Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej Dziewczynki!
Będzie długo bo od rana nie zaglądałam, a poruszyłyście wiele ciekawych tematów:

Asienka1, nalwos, bogusia23 – naprawdę warto chodzić do szkoły rodzenia, trzeba tyko wybrać dla siebie najodpowiedniejszą. Najlepiej w szpitalu gdzie chcecie rodzić lub prowadzoną przez położne z tego szpitala, tak żebyście mogły poznać miejsce i osoby związane z Waszym porodem; potem będzie raźniej. No i wiedza zdobyta naprawdę jest potem (poród, połóg i opieka nad noworodkiem) jest bardzo przydatna. I koniecznie zabierajcie ze sobą chłopów – niech wiedzą jak „obsługiwać” Was przy porodzie i malucha po. :P

Klapoucha – a gdzie się zapisałaś do szkoły rodzenia?

Bogusia23 – pogadaj ze swoim facetem o swoich smutkach i obawach. Hormony na pewno robią swoje. On się niczego nie domyśli i będzie się mimowolnie między Wami robiła wielka dziura emocjonalna. Najlepiej sobie po prostu otwarcie pogadać i będzie oki. A co do wyjazdu Twojego faceta, dasz radę! Ani się obejrzysz a on wróci 😉 (wiem że mnie to łatwo tak mówić)

Anka73 – też miałam takie sny... Zwłaszcza jak długi czas się nie kochaliśmy. Teraz z maleństwem wszystko ok i ja wreszcie mam na jawie ochotę, sfera seksualna poprawiona i snów na razie nie ma :laugh:

Barbara – faktycznie, w prawidłowo przebiegającej ciąży Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zaleca trzy badania USG. Nie ma dowodów że szkodzi (jak pisze Bogusia) ale też za krótko jest na dużą skalę stosowane, żeby mieć pewność że nie szkodzi. Kolejne powinny być robione tylko jeśli są wskazania medyczne. Ja miałam już więcej, ale plamiłam i stąd te dodatkowe kontrole.

MadziaM – z tego co wiem, to ten film nie jest dystrybuowany w żaden inny sposób niż na organizowanych przez Fundację pokazach, którym zawsze towarzyszy dyskusja prowadzona przez zaproszone położne, psychologów itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a ja dziś wylądowałam na usg na własne zyczenie bo mój strach sięgnął zenitu i musiałam się uspokoić i zobaczyć choć na sekundę bijące serduszko i choćby jeden ruch bobofruta.
ulżyło jak nic, ale kumulacja czterodniowego stresu dała znać - łeb mi pęka aż oczy bolą.
Mam nadzieję, ze juz nie najdzie mnie taki strach, jak 4 dni temu, ze coś się stało z moim maluszkiem i nie będę mu fundować ponadprogramowych fal ultradzw.
🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ILONAB ja mam identycznie,czasami tak bola mnie piersi,ze spac nie moge w nocy a czasami nic zupelnie.

ANKA73 co do tych urzadzen do sluchania serduszka to na moim napisane bylo,ze przewaznie mozna uslyszec serduszko po 20tyg,ja sprobowalam tylko kilka razy i nic,wiec stwerdzilam ze jest do d.... i nie bede go urzywac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadzikM, ja już zgłupiałam i nie wiem czy dobrze zrobiłam zamawiając ale już poszło więc zakupione.
Zobaczymy, wyjdzie w praniu. W każdym bądź razie dzięki tym sugestiom, że można nie usłyszeć tętna i to nic złego nie znaczy, nie będę się stresować przy nieudanej próbie pomiaru.
Chociaż do jasnej cholery, po co robią takie urządzenia, które są wprowadzane do sklepów medycznych, mają certyfikaty i miałaby nie być skuteczne?!!!!
Ten aparat ma wykrywać tętno po 12 tygodniu ciąży.
Szukałam w necie opinii na temat tego modelu ale jest to jakaś nowość i w sumie to nic nie znalazłam - moze ze 3 pozytywne, negatywnej żadnej.
Na bardziej profesjonalny mnie nie stać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Brzuszki jeszcze e łóżeczkach ja wczoraj miałam ciężki dzionek po pracy na 16.30 jechałam na seminarium a pan profesorek przytrzymał nas do 19 byłam zła a głodna to nawet nie wspominam
jak wróciłam do domu to jedzonko kąpiel i lulu
życzę miłego dzionka u nas za oknem zapowiada się miła pogoda to może po pracy uda się jakiś spacerek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczynki. Ja dzisiaj mam zły dzień. Wczoraj mąż mi trochę dokuczał, prosiłam, żeby się uspokoił ale nie odpóścił sobie. Efekt był taki, że bardzo rozbolała mnie głowa. Wzięłam APAP ale nie pomógł. Pół nocy walczyłam z bólem. Jak już udało się zasnąć to zadzwonił budzik:/
Miłego dzionka wam życzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam brzucholki 🙂 u mnei dzionek zaczal sie tak sobie...maz nie w sosie i mi tez sie udzielilo....pogoda za oknem taka se, ale chyba bedzie dzis ładny dzionek 🙂 co do aparatu, to ja bym go nie kupowała bo bym caly dzien nie robila nic innego jak sluchala serduszka 🙂)) juz w sobote moze zobacze mojego szkraba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc kobiety,
ja generalnie mam dzis dobry dzien mimo ze poszlam spac o 00.00 wstalam o 4.00 bo poczulam taki glod ze hoho, z mezem ciche godziny i zapowiada sie na ciche dni, chyba zapomnial kto w naszym zwiazku ma jaja. ale zaczynam sie uodparniac, tylko przykro mi ze tak niszczymy nasza milosc nasze szczescie, nie tak wyobrazalam sobie nasze relacje w ciazy tym bardziej ze byla wymarzona dlugo wyczekiwana. widze ze moj maz tez sie meczy ale mam juz dosyc nadskakiwania rozpieszczania i tlumaczenia sie ze swojego stanu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Mamusie
Cieszę się że nastał kolejny dzień, bo wczorajszy był do niczego. Na szczęście mój mężczyzna dalej milutki i przytulaśny. Ciekawe tylko jak długo 😉 Dzisiaj go zostawiam na noc. Jadę do babci w słoiczki się zaopatrzyć. Przyznał się że mu będzie dziwnie beze mnie i brakować mu będzie mojego marudzenia hehe. Miałam to oczywiście wziąć za komplement. Ach ci faceci. A niby to ja mam zmienne humory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Robalki.
Jozo- ja jestem na Madalińskiego zapisana do szkoły anna bo tak nam godziny pasują.Chcę tam rodzic stąd mój wybór.

Kirrke- Poor Thing 😞

Laski głowa do góry zaraz połówka.A potem poród i zostaną tylko wpomniania z ciąży. A nie wiadomo czy się powtórzy 🙂

Zaraz napisze wam niusa 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pisałam Wam że Brzydki nie mógł się doczekać kopniaka.
Więc wczoraj wieczorem po zjedzeniu kostki czekolady Fasola fikała. Wołam Brzydkiego, a u brzuch podkoczył w jedym miejscu 🙂 A potem Fasol przekcał się zjednej srony brzucha na drugą, było to widać i czuć 🙂

Woooow, mówie wam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamuski, pogoda dzisiaj nie rozpieszcza, szaro buro i deszczowo nic sie nie chce, a ja leze w lozku, wczoraj przesadzialam z pracami domowymi, odkurzanie, mysie podłog wycieranie kurzy, wysprzatanie na błysk łazienki, wypranie firanek i umycie okien to za duzo jak na jeden raz,od wczoraj bardzo boli brzuch i plecy masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...