Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny a jeszcze mam takie pytanie ...
macie juz kosmetyki do pielegnacji Maluszka ?
to znaczy chodzi mi o to co bedziecie uzywac do takiej calkowitek pielegnacji Dziecka, np w trakcie kapieli i po kapieli ? bo ja juz sie zgubilam 🤔
te wszystkie plyny, oliwki, balsamy ... fura tego jest
a ja nie wiem co kupic 🤢
... mam juz jakies tam kosmetyki i chusteczki do tyleczka, ale nie wiem co jeszcze dokupic ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej Mamusie :*

Ale dzisiaj piękne słoneczko 🙂 Mam nadzieję że wyszło i przyniesie super wieści o Areczku.

Agatta ja kupiłam tylko żel do kąpieli i balsam dla niemowląt.Wszystko jednej firmy by dużo nie eksperymentować bo potem malec dostanie uczulenia nie będę wiedziała co wyeliminować. Aaaa...ważne Agattka by tego za wiele nie było.

Dzisiaj mam pranie 🙂 pościeli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobiety

aggata ja też dziś sprawdzałam czy mi wody nie odeszły....jakoś się dziwnie czułam 🙂
kasiak współczuje ci bardzo ale dałaś rade,czego się nie robi dla dzieciak,Teraz już będzie dobrze.

Ja z kosmetyków będę używała oliwki ,mydełka bambino i kremu do ciała też bambino.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Teraz to już się może dziać co chce 🙂 36 tydz. skończony więc dzidzia jest już bezpieczna. A cc lekarze nie zrobią bo nie ma do tego żadnych przesłanek. Maluch codziennie był monitorowany rozwija się bardzo dobrze, chociaż mieliśmy taki moment że nas lekarze nastraszyli że może być za mały :/ Teraz jest wszystko w porządku waży 2800 gr. Także najlepiej dla niego żeby jak najdłużej posiedział w brzuszku.
Przez cały ten czas powtarzałam sobie że robię to dla mojego malucha i było jakoś łatwiej. Chociaż bywało naprawdę ciężko.
Teraz zostaje nam czekać na nasze szczęście 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agata ja kupilam oilatum soft do kapieli i nic pozatym do codziennej pielegnacji nie mam, po tym juz sie dziecka nie smaruje zadnymi oliwkami, do kapieli kupilam tez gaze i potne sobie ja i tym bede dziecko myla w wanience, na codzien do przemywania tylka bede najprawdopodobniej stosowac waciki takie prostakatne ktore juz kupilam i bede je maczac w wodzie mam jeszcze chusteczki nivea ale to glownie do szpitala sie w nie zaopatrzylam no i do tylka sudokrem, aha jeszcze na pierwszy spacer zakupilam krem do twarzyczki bambino, reszta w praniu wyjdzie.
zmykam do pracki i potem buszuje po miescie a potem lece do rodzicow.
trzymajcie sie babeczki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamuski
czekamy o 14 moze bedzie wiadomo jak tam arus
ja tez dzisiaj mialam wrazenie ze mi wody odchodza ale to tylko sluz był niewielki, ale mokro sie zrobilo 🙂
ja mam z kosmetyków tak:
emolium- to samo co oliatum tylko troche tansze
krem pielegnacyjny z pantenolem bambino
krem ochronny bambino
oliwke bambino
mleczko pielegnacyjne z hipp'a
fiziologiczny roztwor wody morskiej do noska
mydełko bambino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry dziewczynki 🙂

jakoś nie mogę się skupić, nie wiem dlaczego.
najgorsze, ze sama zostanę do soboty i jak sie coś wydarzy to chyba Pipka będzie mnie trzymać za rękę na porodówce i przegryzać pępowinę 😉:laugh: :laugh:

też nabrałam niepokoju od ostatniej wizyty choć w sumie gin nie powiedział mi nic co mogłoby mnie zmartwić.
ale jak tak zaczęłyśmy sie "sypać" to wiecie, jak to działa na psychę 😲

do pielęgnacji nabyłam narazie tylko sól fizjol. i krem do buzi z wysokim filtrem chicco - jak radziła położna - kupiłam go w aptece oraz alantan do smarowania dupki podczas przewijania.
do kąpieli mam zamiar nabyć jakieś delikatne mydełko w płynie, które ma juz w sobie substancje nawilżające (oliwka lub parafina).
moze kupię jeszcze oliwkę (tej samej firmy) ale to tak do masazu bardziej niz do codziennego stosowania po kąpieli.
aaa, no i zapomniałam o tym nadmanganianie potasu w razie potówek czy jakiegos uczulenia.
to na start.
resztę dokupię w razie potrzeby bo z tego co wiem to im mniej chemii na takie ciałko tym lepiej.
oczywiście: chustki nawilż, gaziki jałowe, patyki do uszek, spirytusik - no to wiadomo - mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heh Agatta poruszyła temat, który mnie nurtował i właśnie miałam się Was pytać 🙂

Przyznam się, że nie mam nic, bo nie wiem na jaką firmę się zdecydować, ale myślałam właśnie o Bambino albo Nivea Baby. Chcę kupić tylko płyn i szampon do kąpieli, ale najlepiej 2 w 1, bo jak się okaże, że mała jest uczulona to nie potrzebny wydatek będzie, kremik i zastanawiam się nad oliwką. Do pupki mam Sudocrem szt 2 i Nivea Baby szt 2 🙂
Tygrys i Negra właśnie demolują mi mieszkanie, mała się rozpycha i pachwiny znów dokuczają. Skurcze mam dzisiaj od samego rana od krzyża, szykuję powoli swoją torbę do szpitala, bo nie wiem, to pewnie przez to, że już tyle z nas urodziło, ale od rana właśnie mam wrażenie, że lada moment się rozpakuję... To pewnie tylko psychika, ale lepiej się zabezpieczyć.
Acha, a do szpitala pampersy bierzecie?? Ile i jakie, jeśli mogę wiedzieć?? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...