Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja na chwilę bo dzień bojowy miałam.
umówiłam się z klapi na spacer i ona to taka zorganizowana na maxa a ja taki ciołek 😞
no ale nic, w sumie to 4,5 godziny byłam dziś na dworze. miałam wracać autobanem ale w efekcie zadzwoniłam do bartka i wyszedł mi na spotkanie.
w dodze powrtnej Aron zaczął koncertować i nic nie było go w stanie uspokoić, 2 razy cyc na ławce, tulenie, kołysanie, spiewanie i nic tylko płacz a właściwie ryk.
owszem - pielucha pełna była w dwojaki sposób ale ja jeszcze nie dojrzałam do przewijania w parku więc postanowiłam jak najszybciej do domu - horror.
od tej pory stały płacz aż do tej pory czyli do północy bo brzuszek bolał, teraz padł i nie wiem czy przestało boleć bo kilka bąków poszło czy padło dziecko ze zmęczenia. oby to pierwsze.
Haniutek jest słodka naprawdę i ma taką śliczną skórkę, jest spokojna i tak adostojna. nawet jak płacze to jakoś tak powoli 🙂 nie to co mój w niebogłosy.
dziś na dworze zobaczyłam, ze ta skórka Aronka jest w fatalnym stanie i chyba jednak gorzej jest niż było 😞
klapi podpowiedziała mi, zę moze to trądzik noworodkowy. wchodze na neta, czytam i rzeczywiście obawy jak trądzikowe. nic z tym sie nie robi bo nic zrobić nie można i tzreba być cierpliwym.
zakładkaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 😘
zaraz zmykam do szkoly masakra 🤢 😞 😠
nasze bobo zaczelo robic zielonkawa sluzowata kupke chyba go czyms uczulilam 🤢
z glowa adasia dzeje sie cos strasznego sypie sie mu tak skora ze szok ma bardzo przesuszona glowe i twarz, oilatum nie pomaga oliwka tez 🤢
doczytalam zaleglosci i juz malo pamietam ☺️
agata jaka fajna kangurzyca 😜 kasiak slodkie bobo 🙂
zmykam obrobic malego i do kajetow
emilka gratulacje podziwiam i trzymam kciuki za mala coby zwalczyla katarek 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamuski
wczorajszy dzien piekny, ciepło i miło byłysmy na dworze od 10.00 do 19.00, byłysmy u lekarza pytac o skórke, powiedziała ze to od czegos co zjadłam i ze nie ma potrzeby leczyc bo zniknie, ewentualnie kupimy krem specjalny z oliatum, ale masc emilki kupie i tak,- w razie W, ja ta sucha skórke na buzce smaruje na noc kremem f18 jest coraz lepiej 🙂 co do śliny tez pytałam bo myślałam ze krostki na buzi sa od niej,, powiedziała ze to raczej nie zeby, tylko ze koło 2 miiesiaca zaczyna produkowac sie wiecej sliny i nie kazde dziecko umie tyle połkac 🙂a i ja osobiscie wpadłam na pomysł przemywania cycka rumiankiem przed karmieniem i krostek coraz mniej 🙂
solarium zaliczyłam w czwartek 5 min a i tak dupe mam rozowa 🙂
do tego weszlam bez problemu się w moje ukochane wranglery wiec figura odzyskana, jeszcze wzmozona ilosc brzuszków i bedzie super. Ogólnie wczoraj zrobiłysmy zlot mamusiek w parku i musze nieskromnie przyznac, miałam najmniejsze dziecko i najlepiej wygladałam 🙂
fotki dzieciakowe oczywiscie super
pobytu w szpitalu współczuje
dzis kolejny spacer. Maja spotka sie ze swoja kumpela Lenka co ma niecały miesiac
a o 11.00 lece do fryzjera
buziaki miłej soboty
pisała to matka z dzieckiem przy cysku lewa reka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc 🙂

dzis nocka super, ale tym razem Oli nie chciala spac bez Mamy
wiec spedzilysmy noc razem - w malzenskim lozu w sypialni 🙂
i wstalysmy o 9.40 🤪

zaraz znowu bedzie mlesio,
pozniej spacerek bo pogoda ladna ...

a ja cholera nie wchodze w stare spodnie 😠
to znaczy wchodze, ale biodra mi sie jakos rozeszly i ciezko sie dopiac ...
dopinam, ale z trudem - na wdechu 😉
co prawda ...
nareszcie mam jakis tylek ( bo nigdy go nie mialam ), ale szkoda jeansow ulubionych ...

lece sie ubrac poki mala w Tatusiowych ramionach przysypia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,ja nie spie od 4-ej 😞
oipero teraz me dziecie przymkneło oko u mnie na kolanach przy cysiu swoim ukochanym ale ile potrwa ten błogostan to nie wiem bo po frykaniu nózkami tylko kilka baczków było i zero kupy.
wysmarowałam buzke clotrimazolem i licze, ze nie rozmaze sobie wiec licze, ze jeszcze pospi ☺️
choc oko ze szparą
ychy, juz se pospał.
koniecznie muszę kupić parasolkę do wózka bo słońce wali nieraz prosto na jego buźkę i pewnie też robi swoje.
narazie póki problemy z tą skórką są to chyba nie powinnam go wystawiać na ekspozycję słoneczną.
oooo, kupa poszła 🤪 🤪 🤪
mamusia z miłością i oddaniem zmieni pampersika 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamuski wrocilam ze szkoły moja mala strasznie sie meczy sie z katarkiem... 😞
a ten lekarz nic nam wczoraj nie przepisał
moja tez ma straszna wysypke moja magiczna masc cos nie dziala wiec w poniedziałek lekarz ...
milego popołudnia u nas ładna pogoda ale nici ze spacerku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pijemy za zdrowie Emilki 🙂
emi, ja własnie testuje magiczna masc ale jesli to tradzik, to nie pomoze na pewno.
z bobasami tak juz jest, ze przewaznie kazdy ma problemy skórne bo gruczoły łojotokowe nie chodza jeszcze jak nalezy i zatkane sa mieszki włosowe i zbiera sie tam materia i wywala w postaci krostek róznego rodzaju.
najwiecej na owłosionej skórce (główka, brewki) ale tez tam gdzie sie najwiecej bobek poci (np. buzka - bródka, policzki).
jesli to zwykłe potówki to mały problem ale jesli nie schodzi to znacczy, ze to nie potówki i bedzie utrzymywac sie przez dłuzszy czas az samo zejdzie no chyba, ze sa to juz jakies wykwity ropne.
oczywiscie najlepiej pokazac to lekarzowi w celu wykluczenia jakis powazniejszych rzeczy (chociazby skazy b.)
my juz nawet nie uzywamy kremu do buzi na dworze od wczoraj dlatego mus jest dzis kupic parasolke do wózka.
zobaczymy co na to clotrimazol? jesli nie pomoze to musowo lekarz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny uważajcie z tyk klotrimazolem, bo to lek przeciwgrzybiczy i z tego co wiem nie stosuje się go u dzieci bez porozumienia z lekarzem
🤔

Gutek miał pełno krostek i plamek, nie zniknęło po tym jak przestałam jeść rzeczy uczulające (i znowu jem wszystko) i po kilku tyg samo przeszło, więc tak jak mówiła położna by to trądzik noworodkowy.

Sto lat dla dwumiesięcznej Emilki!! 🤪 🤪 🤪

Miłego dnia kobietki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JoZo, jak dzis nie zauwaze poprawy po masci, która od wczoraj dopiero zastosowałam to oczywiscie odstawiam, konsultuje z lekarzem ale stawiam tez na ten tradzik.
napisz, czy Gutek miał to w brewkach - taka skórka łuszczaca kremowa i czy na czółku np. miał taka kaszke, i jak sie rozpłakał albo spocił to sie to czerwieniło?
mój ma jeszcze na bródce takie krostki poczerwieniałe i po cycu szczególnie zaognione i taka jakby skórka podrazniona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂

Emilka już duża, że ho ho..sto lat mała Iskierko 🙂

Mój brzdąc nie chciał usnąć, więc babcia go na spacer zabrała, może w wózku uśnie..
Kupki wróciły do normy.. generalnie syn jest non stop na wydechu i co chwili puszcza bąki z przebitką 🤪
chwila dla mnie, mogę zjeść śniadanko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sto lat sto lat dla małej Iskierki 🙂
Ania 73 - silna Babka z Ciebie - dasz radę !!!! W końcu przejdzie Brzdącowi 😉 Pociesz się faktem że nie tylko Twój Szkarab daje mamie popalić...
Ania 78 - Jaka ona slodziutka!!! A jaką ma sukienusię... fiu fiu 😉

Tak ogólnie to współczuję Wam tych wysypek i krostek 🤨 U nas na szczęście cera czyściutka, bez przebarwień. Jedno co mnie martwi to ten cholerny pępek który jeszcze nie odpadł!! 😠 😠 😠 Mała zaraz kończy dwa miechy a ta paskuda nie chce się odczepić. Jak do wtorku nie odleci to wizyta u chirurga 😞 Ładny prezent zafunduję córci na jej pierwszy dzień dziecka - nie ma co ☺️ Więc Kobitki - prośba o kciukasy aby się obyło bez wizyty a wiadomo i udowodniono już nie raz że kciukasy kwietniowe czynią cuda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...