Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czesc mateczki 😘
cały dzień w gościnach, poszliśmy rano do kościoła a mały urządził płakanie i stwierdzilismy że musimy go ochrzcic bo jak widzi kościół to zaarz płacz ☺️
zaliczylismy 2godzinny atak kolki poraz pierwszy od jakiegos długiego czasu 😞 bylismy już tak wymęczeni noszeniem że az sie pokłóciliśmy, generalnie mój mąż mnie denerwuje chyba jeszcze od porodu mnie trzyma 😠 mam na niego strasznego focha. jutro miałam iśc wreszcie do gina to dziś od rana krwawie i musze odwołac wizyte bo głupio tak z czerwonka iśc w zasadzie to byłby mój 2 okres bo termin sie powielił na szczęście jest to bardzo delikatne krwawienie takie niby niz a jednak, bezbolesne uffffff.
wszystkiego naj naj dla dzieciaczków okrąglutkich, foty zajebiaszcze.
co do karmienia to pobyt w szpitalu i załoga położnych to nie kompetentne osoby na tak odpowiedzialnym stanowisku 😞 po cc 24 godziny leżałam jak placek w tym czasie dziecka nie widziałam i karmiły go butlą nanem activ, jak już dziecko dostałam to sama musiałam go sobie dostawic bo nikt mnie nie uczył i nic nie pokazywał zdałam się na instynkt macierzyński, udało się mały szybko załapał o co chodzi, troche sutki bolały ale szybko się zachartwały. generalnie jak rano dzieci oddawałyśmy na obchod to zawsze byly dokarmiane a potem musialam sama sie martwic co dalej. nikt mnie nie pytal czy chce aby dziecko mi dokarmiac czy nie poprostu personel do dupy zero zanteresowania, no ale to był okres świateczny i 30 noworodków do obsługi, jakiekolwiek zapytanie w nocy i proszenie o pomoc konczyły się tekstem "no mamo nie potarfisz" 🤢 olac to to było dawno hehe
maly spiocha maz oglada tv a ja ide sie odzwiezyc i do lozka. coraz czesciej mysle o wprowadzeniu butli, tesc doprowadza mnie do szału przez niego strace laktacje 🤢 wlasciwie kazdy mnie wkurza jesli wchodzi na temat mojego karmienia, jak dziecko placze to odrazu sie pytaja co jadlam jakbym kuzwa na sile jadla cos co wywola bol u dziecka debile.dzieci kolkowe niezaleznie od tego czy bede pilnowac diety czy nie czy bede karmic cycem czy butla sa podatne na ataki i koniec, takie jest moje zdanie. pokarmie jeszcze miesiac i chyba przerzucam sie na butle bede na poczatku smutna ale wreszcie otoczenie da mi spokoj i bede mogla odetchnac.bo tak to ja sie stresuje i nunus tez.
dobranocka
czekam jutro na chuste bodziaki i spodenki allegrowe zakupowe szalenstwo poprzedniego tygodnia 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mateczki 😘
cały dzień w gościnach, poszliśmy rano do kościoła a mały urządził płakanie i stwierdzilismy że musimy go ochrzcic bo jak widzi kościół to zaarz płacz ☺️
zaliczylismy 2godzinny atak kolki poraz pierwszy od jakiegos długiego czasu 😞 bylismy już tak wymęczeni noszeniem że az sie pokłóciliśmy, generalnie mój mąż mnie denerwuje chyba jeszcze od porodu mnie trzyma 😠 mam na niego strasznego focha. jutro miałam iśc wreszcie do gina to dziś od rana krwawie i musze odwołac wizyte bo głupio tak z czerwonka iśc w zasadzie to byłby mój 2 okres bo termin sie powielił na szczęście jest to bardzo delikatne krwawienie takie niby niz a jednak, bezbolesne uffffff.
wszystkiego naj naj dla dzieciaczków okrąglutkich, foty zajebiaszcze.
co do karmienia to pobyt w szpitalu i załoga położnych to nie kompetentne osoby na tak odpowiedzialnym stanowisku 😞 po cc 24 godziny leżałam jak placek w tym czasie dziecka nie widziałam i karmiły go butlą nanem activ, jak już dziecko dostałam to sama musiałam go sobie dostawic bo nikt mnie nie uczył i nic nie pokazywał zdałam się na instynkt macierzyński, udało się mały szybko załapał o co chodzi, troche sutki bolały ale szybko się zachartwały. generalnie jak rano dzieci oddawałyśmy na obchod to zawsze byly dokarmiane a potem musialam sama sie martwic co dalej. nikt mnie nie pytal czy chce aby dziecko mi dokarmiac czy nie poprostu personel do dupy zero zanteresowania, no ale to był okres świateczny i 30 noworodków do obsługi, jakiekolwiek zapytanie w nocy i proszenie o pomoc konczyły się tekstem "no mamo nie potarfisz" 🤢 olac to to było dawno hehe
maly spiocha maz oglada tv a ja ide sie odzwiezyc i do lozka. coraz czesciej mysle o wprowadzeniu butli, tesc doprowadza mnie do szału przez niego strace laktacje 🤢 wlasciwie kazdy mnie wkurza jesli wchodzi na temat mojego karmienia, jak dziecko placze to odrazu sie pytaja co jadlam jakbym kuzwa na sile jadla cos co wywola bol u dziecka debile.dzieci kolkowe niezaleznie od tego czy bede pilnowac diety czy nie czy bede karmic cycem czy butla sa podatne na ataki i koniec, takie jest moje zdanie. pokarmie jeszcze miesiac i chyba przerzucam sie na butle bede na poczatku smutna ale wreszcie otoczenie da mi spokoj i bede mogla odetchnac.bo tak to ja sie stresuje i nunus tez.
dobranocka
czekam jutro na chuste bodziaki i spodenki allegrowe zakupowe szalenstwo poprzedniego tygodnia 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oli padla po tym spacerze i dziecka nie ma ...
chcialam jej dzisiaj ubrac bodziaka z krotkim na noc
to zatrzaski byly na wysokosci pepka ...
po naciagnieciu miala dekolt rowniez prawie do pepka wiec na szybko szukalam nowego ciuszka ... wyrasta ze wszystkiego expresowo ...
musze jej przeglad garderoby zrobic 🙂
dlatego te rampery z Tesco bardzo by mi sie przydaly ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamutki ja dzisiaj mam qwa mac od rana chodzę zła jak osa wyładowałam się sprzątając pokój dziewczyn bagatela 10 worków 120 l na śmieci wyniesionych jak wrócą to mnie zlinczują ale prosiłam żeby posprzątały przed wyjazdem nie zrobiły tego ich strata 🙃
Piotrek pojechał na 3 dni do szczytna na jakieś egzaminy więc ja qwa sama z maleństwem i psem z adhd bo jemu to chyba nie przejdzie wariat jest jak nie wiem jak zostawię małego na moment gdzieś w jego zasięgu to od razu mu buzie jęzorem myje a mały zaczyna się wtedy cieszyć i dziwić co się stało 😆
Gorąca linia jest ze Zwardoniem mam nadzieję że szybko im się doładowanie skończy i przestana wydzwaniać 😜
Arunia jest na nan 1 i mu pasuje ale mam na zbyciu bebilon comfort 1 i nutramigen( nie wiem czy dobrze napisałam nazwę ale mocze nóżki w kąpieli olejowej i nie mam jak iść do kuchni)
zdjęcia maleństw jak zawsze urocze ale co tam po takich mamach jak my jakie maja być
dzieciaczki
włączam wyjca od jutra wielki powrót do pracy na całe 8 godzin poza domem 🤢 😠 🤢 😠do dupy to jest i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka wieczorna, a u nas sielana
na rajdzie bylismy ale płaczu było co niemiara bo jednak za głośno, poza tym dziecko spłodzone było przy dxwiękach WRC więc co takie pierdziochy będa ją wkurzać 🙂
paula no to jest nas trzy 🙂 monia ma teraz luxniej bo dziewczynki na wakacjach to musimy się spotkać, jestes z katowic czy gdzieś z okolic?
a poza tym sielana, mąż kochany, duszenie na spontanie, fajowski spacerek, autko Michaś umył, a ja w podziękowaniu mu pyszne kanapeczki zrobiłam.
A no i mecz mnie wciagnał, majkę w sumie też
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w zasadzie już poweekendowo 😜
Wyprawa do babć i dziadków udana; wszyscy Gutim zachwyceni 😆
Mały sprawował się bardzo dzielnie i grzecznie 🤪

Powoi nadrobię sobie te 23 strony 😜
(pamiętam jak jeszcze w ciąży nadrabiałam po 70... 😁 😁 😁)
zapytam tylko warszawianek, czy jutrzejsze spotkanie aktualne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja taka szczęsliwa że ta sielnanka to mi się zacięła 🙂
monia ty do pracy wracasz? a ja tu nas umawaim na lansowanie pod zamkiem 🙂
kciuki za emilke no i za ciebie iskierko, dacie rade silne babki jesteście

kurde ja mam dalej tesco, ale rampery fajowskie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
takie bodziaki to ja juz mam dwa- znajomi tesciow dali w prezencie w srode jak przyszli do nas 😁

moj mial dzis godzinny atak kolki, na szczescie kapiel pomogla, wkladam malego do wanienki a na brzuszek daje tetre ciepla i dziecka nie ma 😁 pocycal 5 minut i padl po godzinie sie obudzil znow dalam cycka i zasiadlam do was a zaraz ide sie wykapac i troche rzeczy ogarnac zeby jutro moc je spakowac bo jutro bedzie wojaz w okolice Włoszczowej 😉

co do okresu- ja mam juz 3 raz od porodu, a karmie tylko piersia! i gdzie tu sprawiedliwosc ? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia ja mam pracę w okolicy zamku hihihi zawsze mogę się wyrwać zresztą muszę uświadomić jutro prezesa że mam 42 dni zaległego urlopu i 26 bieżącego 😁 😁 😁 😁 😁 padnie na zawał
więc organizuj zlot tylko nie w terminie od 14 do 21 lipca bo wtedy lansuje się w Ciechocinku zamiast na zamku to na tężniach będę straszyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurde to fajnie masz monia z urlopem, no i żal prezesa hihihihi
to trzeba się z nóweczka kwietnióweczką paula zgadać kiedy jej pasuje 🙂
a ja póki co spadam lulac i tulić męża, mam nadzieje że ta noc będzie spokojna, bo ostatnie dwie budzi się co 1,5lub 2h, utulę, cycka rozbuja i usypia, a ja zostaje z mlekiem cieknącym, chyba nadrabia te dwie noce kiedy spała prawie do rana 🙂
buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to wy się umawiajcie pod jefsem i idźcie w moją stronę, tzn.w stronę bolka (będziemy na linii, to się nie miniemy), a ja będę podążać w waszą stronę bo skoro i tak mamy spacerować po polach mokot. to beż sensu zebym lazła sama przez całe 2 parki i zaraz potem wracała 🙃
a tak spotkamy się gdzieś po srodku i tyle 🙂
jutro chyba naprawdę wezmę koc i parasol to mozna będzie na trawie się rozłożyć, jak biali ludzie a nie ławki szukać z lupą. nakarmić na kocyku mozna spróbować.
co wy na to?
mam nadzieję, ze jutro mały będzie spokojniejszy niz dzisiaj i "bezbolesny".
Ma któraś z was na zbyciu taką letnia materiałową czapeczkę albo kapelusik cokolwiek co pasowałoby na mojego Ajrona?
pytam oczywiście Agatty i JoZo - odkupię za psie pieniadze, jak macie za małe bo mój chyba ma najmniejszą głowię jeszcze póki co.
nie zdąze jutro kupić niestety a nie mam.
co do kolek: i mam kolkowych: nie wiem czy czytałyście bo pisałam w nocy, ale jakby któraś chciała sab simpleks to mogę za 40 dychy - sprowadzone z niemiec z apteki.
mój Aronek dostał po spacerze cysia i padł ale kapieli mi nie chciałam odpuścić bo sobie obiecałam więc bidny został rozbudzony. kąpiel oczywiście podobała sie bardzo i na przewijaku gadał ze mną potem dobre 45 minut aż zapłakał i nóżki kulił, brzuszek twardy.... 😞 no wiecie - standard i nagle, jak nie zacznie pierdzieć 🤪 🤪
w końcu, bo go zaklinowało na cały dzień. teraz ręka odjął i śpi smaczie po kąpieli i powtórce z cysia.
martwie sie jednak bo nie zwalił kupy już 3 dzień 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ech, monia ty to jesteś przesuper kobita. nic tylko podziwiać cie za wszystko.
iskierko, kochanie bardzo ci/wam współczuję ciężkich chwil bo ja wiem, jak to przykro, jak nic nie mozna zaradzić a dziecię płacze i męczy się. 😞 😞 😞
i musi tak być bo to normalne.
wiem tym samym, że i mnie to czeka - zabkowanie - pewnie jak ustąpią kolki to ząbki zaczną dręczyć i znów ból, cierpienie, płacz i niemoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...