Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ramka ma termin na 13 maja z tego co pamietam 🙂
po zakupach
250 zl poszlo se a nie wiem co ja takiego w wozku mam 😜

mowie wczoraj mojej mamie ze jade do Wawy, na koncert B i z wami sie spotykam a ona nic
zero a czemu, a nie boisz sie, itp

az sie zdzwilam 😜

czekam tylko na mine tesciowej jak sie o tym dowie, ze tak sama se wyjezdzam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bogusia porostu se ne da
Zatrudniając małżonka, nie zaliczymy do kosztów jego pensji brutto. Mamy jednak prawo ująć w księdze przychodów i rozchodów finansowane przez firmę składki ZUS
Zgodnie z art. 23 ust. 1 ustawy o PIT nie uważa się za koszty uzyskania przychodów wartości własnej pracy podatnika, jego małżonka i małoletnich dzieci. Jeśli działalność prowadzona jest w formie spółki cywilnej lub osobowej spółki handlowej, to ograniczenie to dotyczy także małżonków i małoletnich dzieci wspólników.
Przepis ten powoduje, że przedsiębiorcy zwykle unikają zatrudniania małżonków. Jednak nie zawsze. Zdarza się więc, że np. prowadząca firmę żona podpisuje umowę o pracę z mężem. Taką sytuacją zajmowała się Izba Skarbowa w Warszawie w interpretacji z 25 lipca 2011 r. (IPPB1/415-369/11-6/KS).
Zatrudniony, ale współpracownik
Wnioskodawczyni wyjaśniła, że według przepisów o ubezpieczeniu społecznym jej mąż będzie traktowany jako osoba współpracująca. Wynika to z art. 8 ust. 2 i 11 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Podobnie będzie dla celów opłacania składek na Fundusz Pracy.
Art. 16 ust. 5a tej ustawy nakazuje osobie prowadzącej działalność gospodarczą opłacać w całości z własnych środków składki na ubezpieczenie emerytalne, rentowe, chorobowe i wypadkowe osoby współpracującej. Również z własnych środków wnioskodawczyni będzie musiała opłacać składki na Fundusz Pracy.
Ubezpieczenia emerytalne, rentowe i wypadkowe osoby współpracującej mają charakter obowiązkowy, a ubezpieczenie chorobowe – dobrowolny.
Izba skarbowa potwierdziła, że ze względu na art. 23 ust. 1 pkt 10 ustawy o PIT wynagrodzenia brutto męża wnioskodawczyni nie może ewidencjonować w księdze przychodów i rozchodów jako kosztu uzyskania przychodu. Zgodziła się jednak, że kwoty zapłacone na Fundusz Pracy z tytułu zatrudnienia męża na podstawie umowy o pracę należy ująć jako koszt w miesiącu, w którym zostały one zapłacone. Izba potwierdziła również, że wnioskodawczyni ma prawo uwzględnić w rozliczeniach podatkowych zapłacone składki na ubezpieczenia społeczne. Może to zrobić na dwa sposoby:
ewidencjonować je w księdze przychodów i rozchodów lub
odliczać od dochodu na podstawie art. 26 ust. 1 pkt 2 lit. a ustawy o PIT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przedsiębiorcy bardziej opłaca się zatrudnić brata lub matkę niż współmałżonka lub niepełnoletnie dziecko. Pensja żony lub męża prowadzącego działalność nie pozwoli bowiem na obniżenie podatku firmy.
Członkowie rodziny często aktywnie uczestniczą w życiu firmy założonej przez najbliższych. Nie zawsze jednak zatrudnianie bliskich krewnych będzie dla przedsiębiorcy opłacalne.
Współmałżonek zatrudniony na umowę o pracę w firmie osoby fizycznej tylko formalnie jest pracownikiem. Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych traktuje go bowiem jako osobę współpracującą z przedsiębiorcą. W efekcie składki ZUS nie są odprowadzane w takiej wysokości, jak za pracownika, tylko według podobnych zasad, jak u prowadzących działalność - składki na ubezpieczenia społeczne nie zależą od faktycznego dochodu, a podstawa ich naliczania jest nie niższa niż 60 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia.
Osoba współpracująca nie ma jednak prawa do tzw. preferencyjnych składek ZUS, płaconych przez pierwsze dwa lata działalności. Innymi słowy, jeśli na przykład mąż jest początkującym przedsiębiorcą i odprowadza w związku z tym niższe składki na ZUS, za żonę jako osobę współpracującą musi opłacić ZUS w zwykłej wysokości.
Niski ZUS mimo zatrudnienia współmałżonka na podstawie umowy o pracę może wydawać się korzystnym rozwiązaniem. Należy jednak pamiętać, że w myśl ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wartość pracy, czyli wynagrodzenie małżonka przedsiębiorcy i jego małoletnich dzieci (zarówno przy umowie o pracę, jak i umowie cywilnoprawnej), nie jest kosztem uzyskania przychodów, także w sytuacji, gdy małżonkowie mają rozdzielność finansową lub są w separacji (dotyczy to również spółki cywilnej i osobowej spółki handlowej). Mamy więc do czynienia z następującą sytuacją – zatrudniony współmałżonek ma przychód, od którego przedsiębiorca musi zapłacić zaliczkę na podatek dochodowy, ale jednocześnie owa pensja nie obniża przychodu firmy, a tym samym nie zmniejsza podstawy opodatkowania (jak ma to miejsce w przypadku zwykłych pracowników). Kosztem uzyskania przychodu będą tylko składki na ubezpieczenia społeczne współmałżonka. Pod tym względem zatrudnienie go nie jest więc opłacalne.
Prywatne auto żony lub męża będzie kosztem
Z drugiej jednak strony doradcy podatkowi Tax Care zwracają uwagę, że ograniczeniom związanym z kosztami uzyskania przychodów podlega tylko wynagrodzenie współmałżonka, ale już na przykład wydatki związane z wykonywaniem przez niego obowiązków służbowych (np. diety, ryczałt za hotel czy opłaty związane z użytkowaniem prywatnego auta w firmie), mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów. Takie stanowisko potwierdził Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 28 kwietnia 1995 r. (sygn. akt SA/Kr 228/95).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siedze i zacieszam do tego kompa a chłop patrzy na mnie jak na psychola
jezu jak włączyłam zeby cipa nie być
to aż lzy mi wyskoczyły z radości

no dobra bez podniety już

agatta wypierdzieliłam już wszystkie metki do kosza a wór do głównego
ale....
one są na tej części gdzie są gładkie staniki białe, czarne i nude
musisz sprawdzać prawie kazdy bo u nas były mega pomieszane i one mają mega pierdolne wkładki stałe nie wyjmowane, na bank będziesz wiedziała który to on jeszcze np. jest biały a w srodku jakby miała lekka jasna panterke czy coś w ten deseń, koszt 59.90 🙂

a dziisaj pod sklepem były zamieszki
i mój mezu pojechał interwniować, bo nawet policja była
okazało się zę mój były-morderca
ale podobno juz spokoj jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
all the single ladies
czyli wg mojej LOleczki
ol de singuleris 🙂
slodyczek moj 🙂

Sztunia jaki morderca ?
byly Twoj Cie przyjechal Michalowi odbijac ? :P

Maz moj postanowil dostarczyc mi zajecie wieczorne
i po kolacji
taki burdel zostawil w kuchni,
ze az milo :P

kto nie kliknie ten dupa !
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=ViwtNLUqkMY&NR=1

o! o! o! o! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
Kurde cieszyłam sie, że Kajka juz nie kaszle ale zaczęła się dusić z pół godziny temu i na razie nic nie pomaga. Moim zdaniem to nie ma opuchniętej krtani tylko jest cała zaflegmiona bo nawet jak oddycha to słychać świszczenie. Uważam ze nie ma zapalenia krtani za zapalenie minimum oskrzeli ale i tak ma antybiotyk więc czekam na poprawe.
Co do staników to ja jedynie noszę firmy Malinez. Niedaleko mam hurtownie bielizny ale ostatnio maja małe obroty i musze się zapisywać na listę i jak maja dostawę to do mnie dzwonią.
Dzisiaj nam babka uciekła na dwór w kapciach i bez kórtki. Nie umiała powiedziec po co to zrobiła. Już mamy powyjmowane klamki z okien na tarasy, zamknięta furtke i bramę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc 🙂

klapi i JoZo Wy mi piszcie czy my do Pompona idziemy w sobote ?

teraz suwak emi bede sledzic 🙂
wczoraj dzwonie do Brata i mu napierdalam o koncercie
a On do mnie: "Agatka, ale to dopiero za 3 miesiace jest, to jeszcze sie zgadamy" itp
coz poradzic, ze ja przezywam juz jak wariatka 🤪

w Wawie jakos wiosennie za oknami 🤪
u Was tez ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobry

ja też kliknęłam, żeby nie być dupą i cipą,
ale to nie moje klimaty...ale zintegruje się w pełni..
mi to się marzy ciepły wieczór z wami, gdzieś w plenerze...
siedzimy na kocu, zachód słońca, a my gadamy i gadamy i pijemy,
i gadamy...

a o której ten koncert się zaczyna?
i ile będzie trwał?

Emi, całe szczęście że się z biletami wyjaśniło,
bo się już martwiłam, że na oszustów trafiłyście..
całe szczęście...

wczoraj był dzień otwarty w przedszkolach...
mam już wybrane, tylko jest problem,
bo przyjmują tylko jedną grupę, czyli 25 osób..

z Ksawerym na zwolnieniu 5 dzień siedzę...
on ma fazy na barbie...
codziennie ogląda barbie i piosenkarkę..
śpiewa i w ogóle,
od wczoraj mówi że jest syrenką i ma ogon...
chyba męskiej zabawy mu potrzeba...
robimy dużo zabaw plastycznych i tanecznych..
fajnie, ale za pracą tęskno..

miłego..

Emi, suwak odlicza ... 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...