Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
co do pracki najprawdopodobniej po macierzynskim wykorzystam zalegly i biezacy urlop wiec wpadnie mi jakie 4-5 tygodni dodatkowo a pozniej chyba zdecyduje sie na urlop wychowawczy bezplatny. chcialabym tak z dzieckiem pobyc do jego 1,5 roczku a potem pomyslimy z ktora babcia bedzie siedziec, chociaz wolalabym aby z zadna. w ogole jak zaczne myslec o tym jak po porodzie wroce do domu a mama z tesciowa juz beda czekac i sie wymadrzac i sie przecsigac w pomaganiu to mam ochote na dlugi sen i abym sie obudzila po miesiacu. ale z drugiej strony wiem ze na samym poczatku bedzie potrzebna pomoc nawet w ugotowaniu obiadku dla meza, bo nam to tylko powietrze pozostanie, w oporzadzeniu domku itp.
iskra Ty to chyba jakies przesilenie wiosenne przechodzisz, nie smutaj sie nam tutaj bo wszystkim zaraz sie klimat udzieli.cycki brzuch do gory i kaciki ust tez 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

od wczoraj chodzi za mną pasta z jajek 🙂 zaraz ją pochłonę na śniadanko 🙂

Asienka ja mam ten sam problem że zaraz teściowa będzie mi się wymądrzać ale jak chce pomóc to niech zajmie się wszytskim oprócz mojej Małej bo wszystko co będę robić to wiem że zrobię dobrze i na bank jej nie skrzywdzę bo dla Lenki będę tą najwspanialszą matką na świecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ramka z tego co pamietam,kiedy urodzilam druga corke-a nie bylismy wtedy po slubie-aby dostac cokolwiek podajac sie jako samotna matka-ojciec dziecka musialby miec sadownie przyznane alimenty....wiec pamietam,ze drugiego becikowego-wtedy bylo nie dostalam ....
nie ma juz tak latwo...
ilonab macierzynskie dostaniesz normalnie z Zusu dla tych,ktore nie sa zatrudnione itd,. teraz moga sie starac o macierzysnkie z socjalu ja tak mialam przy pierwszej corce bo nie pracowalam tylko trzeba zlozyc odpowiednie papiery
ilonab zagadaj z szefem,aby przedluzyl Ci umowe na czas wychowawczego-mozee cos pokombinujesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamuski widze ze forum prawne sie nam robi, ale to dobrze ze mozemy sobie pomagac
ja nic nie bede miala
do konca studiow mam rente rodzinna, pracowalam tylko na umowe zlecenie na sezonie
a moj pracuje w wojsku i zarabia 2300 zł wiec nawet zasilek rodzinny mi sie nie nalezy ale coz...
inni maja mniej i jakos zyja wiec i my jakos sobie damy rade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć lasencje 🙂
Niestety z ta pomocą od państwa to masakra jest, a jak coś to wypłacają takie marne grosze, że nie wiadomo co z tym zrobić 😞
Nam się kasa nie należy, bo Piotrek ma na umowie więcej niż 1500zł, nie ważne że wynajmujemy mieszkanie i tak na prawdę jedna pensja idzie nam na opłaty, bo sam haracz dla właścicieli 1200zł, ale takie są ceny 😞 Po macierzyńskim i urlopie muszę wrócić do pracy, no chyba że nagle mój zacznie zarabiać min 4000, to pomyślę o wychowawczym. Dokładnie plan mam taki, że wychowawczy wezmę ale wracam do pracy na pół etatu. Piotrek ma zawsze wolne weekendy, więc ja mogę iść do siebie, albo w tygodniu śmigać od 17 do 21, bo mój pracuje od 8 do 16, więc wszystko jest do zgrania. Już teraz wiem, że będzie ciężko, ale wolę żeby dziecko z nami było niż kasę na niańkę wydawać. Z pomocy teściowej nie mam zamiaru korzystać, nawet nie wiem czy będzie chciała pomóc bo z nią nie gadam. Jak coś to mama obiecała niańczenie. Mimo wszystko jestem dobrej myśli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam brzucholki 😁
zdalam sbie sprawe ze osmy miesiac jest po to by przywyknac do tego ze bedzie sie mialo dziecko, dzis kolejna nocka wybudzana, jak nie na siusiu to na picie :P zmiana pozycji to tez sie wiaze z obudzeniem, koszmar :P
i tak sobie siedze zaspana 😁

zrobilam galaretki i czekam az ostygna zeby je do lodowki dac a pozniej zrobie kostki kolorowe z nich z bita smietana, ktos sie przylaczy ? 🙂

p.s. nie widze mercedesa :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

no widze temat nie zaciekawy... 🤢
Ja chyba tez bede musiala zaraz po macierzynskim wrocic do pracy ale jest problem gdzie zostawic mala,moze nie gdzie ale czy ja wogole tego chce... 😞 przeciez ona bedzie taka malutka bedzie miala dopiero 4,5 miesiac... 🤨 a chcialabym z nia posiedziec przynajmniej do 1,5 roczku...ale kasa chyba nie pozwoli na to...piepszone prawo! 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
przerabane z tymi tesciowymi ja ostatnio przezywam kryzys zwiazany wlasnie z moja tesciowa jakos tak sie obawiam jak to bedzie, ona jest na biezaco bo dopiero co wynianczyla dzieci swojej corki i wiem ze ma dobre intencje i chce dobrze, moja ma zaleglosci 10 letnie i zupelnie inne spojrzenie. boje sie ze walne ktoregos dnia jakis tekst i obie sie zawina do domu i dlugo ich nie zobacze.a najbardziej wkurzaja mnie teksty typu juz nie moge sie doczekac jak przyjde wycaluje utule ukocham 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój plan po porodzie to:
Urolp macierzyński - 22 tyg
Urlop zaległy mam ok 8 tyg, w między czasie będę kombinować zwolnienia lekarskie.
Wieć już sie robi 2011 i do tego czasu mam cały czas wszystko płatne.

Potem może cos na pół etatu żeby do ludzi wyjść. A Hania będzie z moją Mamusią. Moja Mamcia jest super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba nie dam rady byc w domu 1,5 roku. Zreszta jak zwykle wszystko dzidziuś zweryfikuje. Wczoraj miałam schize ze cos z małym jest nie ok bo od paru dni jest spokojny i sie leniwie porusza. troche sie uspokoiłam jak w nocy sie pokrecił ale przyzwyczajiłam sie do wieczornych akrobacji i teraz mam lęki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asienka i witam w klubie 🙂 u mnie jest zakaz całowania przez wszystkich mogę to robić tylko ja i Jacek. Taka jestem samolubna ale jak pomyślę że mała może dostać opryszczkę albo coś w tym stylu wrrr....
bardzo mnie denerwuje to jak widzę że dziecku spada smoczek na ziemię a ktoś go oblizuje i daje z powrotem do buzi maluszkowi 😠 albo najpierw sam jedzenie spróbuje przemieli wykłada na łyżeczkę i daje maleństwo bleee... sama bym rzygła jak by mi ktoś tak wpakował coś do ryjka

Daruję sobie ten temat pieniędzy pomyślę jak mi ich braknie 🙂 może naprawdę zrobię podkop 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet go wczoraj trochę próbowałam powkurzac macając sie po brzuchu ale mnie olał i spał. Widzę następna cecha po Tatusiu. Jak śpi to ma wszystko w nosie i to bardzo głęboko hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...