Skocz do zawartości

huraaa, będzie byk :) | Forum o ciąży


dudasia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam 😘

wieści mam i dobre i złe 😞

mały klusek ma się dobrze, waży 1,790 kg ładnie przybiera na wadze, szyjka ładna długa, rozwarcia brak no i wydzielinka WYŚMIENITA 😁 😁 😁

a co do tych złych wieści.... 😞

dałam mu wyniki glukozy iiiiiii.... ta lekka nadwyżka nad normą (186 a norma do 180) może swiadczyć o cukrzycy dieto-zależnej. 🤔 Musze ograniczyć moje ukochane słodycze, winogrona cukry proste ogolnie cukier, cukierki i zastosowac się do diety. Już mi pisał skierowanie do szpitala na jakiś profil czy coś na kilka dni chciał mnie połozyć na oddział i co 2 h badać cukier ale wybrałam mniejsze zło i za 2 h mam powtórzyć BADANIE OBCIĄŻENIA GLUKOZĄ 75 gram wizyte mam za 2 tygodnie i zgłosić się z wynikami miejmy nadzieje ze dieta starczy.... ogolnie powiedziałam mu o przeziebieniu i o tym ,że w ciagu 4 dni zjadłam litrowy słoik miodu wiec powiedział ,że moze byłam zasłodzona i dlatego bo wynik jest lekki tylko ponad norme i moze siwadczyc o tym co jem a ze kocham słodkie i herbate minimum 2 łyzeczki cukru to stad ten wynik ktg wyszło równiez ok no i zapisał mi no-spe forte bo akurat podczas usg brzuszek mi się postawił 😮chyba pierwszy raz widziałam taką góre na brzuchu teraz musze zastosować przed 2 tygodnie jakas diete ale sama nie wiem od czego zaczac 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mama2 napisał(a):
hejka 🙂
ja dziś pranie od samego rana dla małej 🙂 boże jakie to wszystko maleńkie 🙂 już doczekać się nie mogę 😁 😁 😁


Ha, ja dzisiaj też będę prać 🙂 Właśnie wyjęłam spod łóżka walizę z uraniami po Bartku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mama2 napisał(a):

Asia ja na pewno też!!! już bym mogła zacząć 🙂 😁 😁 😁
Pamiętam jak miałam wrócić do pracy po wychowawczym z Bartkiem, cały tydzień przed ryczałam!!!! a ostatnia noc przed powrotem w ogóle nie przespana, a w sumie to przecież on został w domu z dziadkami a taki stres... 😞 😞 😞 😞 😞 teraz znowu do szpitala na poród go zostawiam, a we wrześniu jak się uda i dostanie sie do przedszkola to dopiero będzie makabra... oddać własne dziecko w obce ręce....... 😲 😲 😲 😲 🙂 🙂 🙂 🙂


hehehe, to samo mam 😉 Jakieś 2 tyg temu przeryczałąm cały dzień bo pomyślałam, że trzeba zacząć myslec o przedszkolu dla Bartka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emi-rose napisał(a):

Ja jeszcze dodatkowo zaczynam fiksować bo wczoraj wieczorem swedzieły mnie ręce i teraz nie wiem czy to od swetra czy może ta cholestaza??? chyba poproszę tego gina dziś o skierowanie na to badanie bo teraz bede myslec ciągle o tym i pewnie bedzie mnie wszystko swędzieć bo na psychike bedzie działać


Emi, zrób sobie próby wątrobowe. Ja w 9 mies miałam uporczywe swędzenie rąk i nóg. Wyniki podwyższone bo mnie Bartek skopał po wątrobie. Polecam póki co lekkostrawną dietę i jakis preparat odciążający watrobę - Sylimarol? A no i odpoczynek co by nie uciskać wątroby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No nieźle Tyisa... Ja jestem przekonana, że to od tego miodu i ilosci słodkiego jakie spożywałaś 🙂 Swego czasu ja przestrzegałam mamy co by się nie objadały słodkim 1-2 dni przed badaniem glukozy... Ale to było dawno i pewnie zapomniałaś 😉 Dieta Ci nie zaszkodzi 😉 Warzywka na parze na obiadek. Herbatki niesłodzone 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No muszę poczekać Asiu na to skierowanie od lekarza bo dziś mnie lekarz nie przyjął u nas w ośrodku bo się spóźnił i przyjmie tylko "swoje" pacjentki. Nasza wspaniała służba zdrowia eh. Mnie Maly własnie kopie cały czas na górze no i myślę że może mnie kopać własnie po tej wątrobie 🤢 zobacze czy dziś wieczorem bede miała te swędzenia bo ubrałam dziś zwykłą bluske bawełnianą to się okaże może rzeczywiście od swetra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja to nie bede przesadzac z tym praniem. Nie chce poźniej prac jeszcze raz. Bede prac tak jak Tysia na przełomie kwietnia i maja. A jak się trafi dzidzuś wczesniej to trudno. Tatuś popierze zwłaszcza ze posegregowane wszystko.
Dzis kupiłam pampersy i sie zastanawiam czy dokupić jeszcze paczke tych malutkich czy 2 odrazu. Z Piotrekiem miałam jedno duże opakowanie i pozniej załowałam bo szybko przeszliśmy na 2. Moze Wy mi pomożecie. Ile szt. macie kupione, albo kupujecie. Bo już sama nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jejku moje dziecie tak sie przemieszcza w brzuchu nogami że momentami aż boli..... 😁 😁 😁 😁 😁
a pampersów nie mam jeszcze 🙂 ale planuje kupić na razie tylko paczkę bo potem pewnie odwiedzający przyniosą 🙂 🙂 przy Bartku całe 3 miesiące nie kupowaliśmy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...