Skocz do zawartości

huraaa, będzie byk :) | Forum o ciąży


dudasia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
aaana napisał(a):
hej
uff dobrze że mała jakoś się trzyma - oby szybko wyszła z inkubatora - no i wagę miała na szczęście niezłą. A co się stało że ta dziewczyna wcześniej urodziła? miała jakieś problemy wcześniej czy tak po prostu?

ja podpisuję listę i lecę po zająca dla Domi!
miłego dnia babeczki!


Właśnie, zajączek! Zapomniałam ☺️
A dzidzię wcześniej wyciągnęli bo miała mega bóle. Okazało się później, że słusznie bo nieciekawe rzeczy jej się porobiły w brzuchu i chirurdzy musieli interweniować od razu i operować ją. Na szczęście wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja już po zakupach i obiedzie (lsooś z folii + sałatka grecka - mniam i robi się tylko chwilę)
dla Domki oczywiście nic nie kupiłam bo czasu zabrakło i sił żeby doczłapać do Smyka który był na samym końcu CH :/ ale za to kupiłam kpl w tchibo do własnoręcznego robienia biżuterii, narzędzia i zapięcia - myślałam że to takie drobiazgi będą ale wyszło 200pln 😞 - ale to dla dziewczynki kt nie może chodzić więc mam nadzieję, że się wciągnie i nie będzie myślała o chorobie - aha - ma 8 lat - myślicie, że to odpowiedni prezent do wieku bo nie wiem czy nie jest za młoda? hm....

Dudasia co to ten jacobson?

Justyna wiem żełatwo mówić ale w najgorszym wypadku jeszcze tylko 7 tyg w najlepszym 4 no i dzięki temu dziecko nie będzie przerośnięte więc i poród łatwiejszy!! DASZ RADĘ!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dudasia ja zrobię jaja faszerowane, karpatkę i może jakąś sałatkę np szynka ser seler por jajo (czyli taką kt na co dzień nie jemy) resztę robią inni z rodziny
a w gości to chyba najlepiej zanieść słodkie - chyba pisałaś, że robisz muffinki, nie? ja bym chętnie gościa z muffinkami przyjęła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki dziewczynki za słowa otuchy, ale wkurzam sie bo mierze ten przeklęty cukier i nijak go nie mam ponad norme, chyba ze zjem faktycznie coś czego musze sie wystrzegać np. muffinka wczoraj wieczorem. WIem że dieta mi nie zaszkodzi ale tu nawet o diete nie chodzi tylko o to przywiązanie do ciągłego mierzenia cukru i jedzenia co 2 godziny. Szlag człowieka trafia.
Dudasia brat z bratowa pomagaja mi bardzo. Wczoraj zostali z Piotrusiem jak ja byłam u lekarza, dzis jak chciało mi sie spac to nie musiałam czekac az Piotrek zasnie tylko poszłam i sie położyłam. Bratowa pozmywa, posprzata, czasem ugotuje wiec jest git. Nie moge narzekać.
A co to za Jacobson bo tez bym sobie zrobiła?? Jutro moze wybiore sie na woskowanie, bo zarosnieta jestem jak nie wiem, a nie lubie na czuja sie golić a z lusterkiem to tez tak nie bardzo hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkie mamy podobne problemy 😜 Ja też myślę o wizycie u kosmetyczki. Tylko się zastanawiam czy teraz już czy poczekać trochę.. hmm..

Relaksacja Jacobsona to uznana forma w psychoterapii, medycynie.. Ja mam to na kompie ale tu widzę, że można pobrać wersję z lektorem, który mówi co należy robić. Fajne jak się ma choć chwilę czasu. Mój M. jak pracuje z domu to sobie robi przerwę w pracy na to (tzn. kiedyś regularnie a teraz zarobiony i zapomina 😉 ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki Dudasia - jutro spróbuję 🙂
mam nadzieję że nie tylko z dzidzią ale i Twoją koleżanką wszystko ok i już dochodzą do zdrowia 🙂

ja nadal próbuję odpieluchować ale to chyba bez sensu jak mam Domkę od ok 16 więc ok 2 godz dziennie (zanim pójdzie spać) nic jej nie nauczą do tego przeważnie jesteśmy na dworzu więc i tak z pieluchą- chyba poczekam aż młodą urodzę i będę miała więcej sił to wezmę Domkę na 1-2 tyg ze żłobka i wtedy się tym zajmę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tym odpieluchowaniem to rzeczywiście trzeba radykalnie bo dziecko głupieje jak raz może w pieluchę raz nie. Ja miałam kryzys w sobotę jak mi się Bartek 6 razy zesikał!! Jak dostał impuls na początku to przecież przestał i w nocy i na spacerze sikać ale z czasem jak się okazało na dłuższym spacerze, że po zrobieniu siku nie było tragedii, że mama nie krzyczy na zsikaną pieluchę po spaniu no to już teraz Bartek wcale się nie stara a przez jakieś 3 tyg było cudnie! Jak tylko zrobi się cieplej to pielucha pójdzie precz. Będę miała zapasowe ubranie dla niego na spacery i tyle.
Po tej feralnej sobocie już nie zesikał się ani razu (odpukać). Jedynie po spacerze bywa lekko zsikana i po nocy też lekko bo rano prosto do kibelka na siku leci. Mam nadzieję, że znowu się chłop ustabilizuje. Za to wiem na pewno, że Huberta będę oduczać latem i zabiorę pieluchy jednego dnia - bez taryfy ulgowej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Za to u nas pięknie 🙂
Właśnie niedawno wróciłam z pracy bo byłam zawieźć zwolnienie, a potem byłam na ostatnich zakupach dla małej i siebie, teraz już mogę rodzić 🙂 kurde w sumie same pierdołki bo tetry, smoczek butelka w rezerwie, stanik do karmienia i takie tam , rozeszło się 300zł... 😮 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem Wam, że widziałam dzisiaj zdjęcia tej wcześniaczki znajomych no i wygląda super. Na zdjęciach gdzie nie jest podpięta do aparatury to jak normalny terminowy dzidziuś wygląda! Pewnie proporcjonalnie mniejsza ale taka okrąglutka, fajna a nie jak to za zwyczaj są wychudzone wcześniaki. Da sobie radę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamusie!
U nas dzis swieciło piekne słonko wiec wybralismy sie na spacer. Niestety przewiało nas i to strasznie. Mało głow nam nie urwało. Moje dziecko w drodze powrotnej miało napad buntu. Myslałam ze go udusze. Na szczescie po 30 minutach płaczu poszedł spac ale ja tez padłam niezywa. Pozniej bratowa pomyła mi okna a ja posprzatałam łazienke. Jeszcze tylko poscierac kurze i poodkurzac i wszystko bedzie ready.
Po swietach biore sie za pranie ciuszków maluszka. Z zakupów zostało mi cos do mycia( albo mydełko albo jakis zel, zobacze co bedzie w polskim sklepie) i wkłady poporodowe, chyba ze o czyms zapomniałam. No nic zobacze jak bede sie pakowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to owocny dzień 🙂
My dzisiaj też mieliśmy atak buntu po spacerze 🙂 Dziecko nie chciało umyć czarnych rąk 😉 Tak się zapętlił później w tym płaczu... Meblom się oberwało i podłodze, na szczęście mamy nie tknął w tej złości. Bywa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...