Skocz do zawartości

huraaa, będzie byk :) | Forum o ciąży


dudasia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja wole odciagac i mu dawac bo wiem ile wypija a pije min 100 ml ale spi po tym 4/5h chyba ze obudzi go kupka 😜 polozna mowila ze dziecko 15min ssie i jest najedzone moze to 30min po czym zasypia i za chwile znowu szuka Booooze 😁
Emiii my czekamy :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mamusie kochane, wszystkiego co najlepsze, spokojnych i długośpiących dzieciaczków!!! Emi, szybkiego spotkania z maleństwem!!!

A ja kwiatka nie dostałam bo stoją jeszcze imieninowe. Za to ręcznik z okolicznościowym haftem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał(a):
WItam!
Tysia jakbym wiedziała ze Adasie takie śpiochy to Piotrek też byłby Adaś 😉
Aaana unormuje sie zobaczysz. Może to chwilke potrwać ale każdego dnia bedzie lepiej. Są chwile gorsze jak dziecko ma skok rozwojowy ale po 2-3 dniach znowu wraca wszystko do normy.
Dudasia Twoj Hubert też je 10 minut? Masz pozniej jeszcze pokarm? Bo mój Adaś też tyle je i sie zastanawiam czy tak szybko sie najada czy tylko zasypia i nie chce sie obudzić. I czy 10 minut to nie za krótko na takie maleństwo? Piotrek siedział mi na cycu non stop. A teraz mama nie ma sie czym martwic to sobie wymyśla 😉
Emi Ty bidulko jak mi Cie szkoda. Trzymaj sie kochana jeszcze troszke.


Justyna, musisz sprawdzać czy Adaś przybiera. Hubi zdecydowanie tak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dudasia sprawdze w poniedziałek bo mam wizyte u lekarza z Adasiem. Jak tylko zobacze że jest ok to nie bede go budzić w nocy 🙂 W dzień je mi nawet niezle. Gorzej w nocy bo nie mam siły go dobudzać jak ja sama zaspana hehe
Ja dziś na dzień mamy dostałam śliczną laurkę, a nawet dwie bo druga Piotruś namalował w imieniu brata hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry my nadal 2w1, wczoraj dzień minął na leniuchowaniu 🙂 byliśmy u mam, u mojej był gril ale nawet już nie miałam na niego ochoty już mi sie nawet jeść nie chcę tylko urodzić! No ale jutro do szpitala na Ktg, spotkam sie też ze swoim ginem i mam nadzieje ze już zostanę 🙂 Miłej niedzieli Kochane:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 😁 ja po przerwie bo nie miałam przez moment dostępu do komp i myślałam, że jak wejdę to Emi już będzie synka tulić do piersi a tu nic. Emi na pocieszenie - rekord Eli w przenoszeniu trudny do pobicia 😁 a gdybyś jak ja ur 2 dni po terminie to na maj się załapiesz 😁
Mój Igor też je ok 10 min ale od początku go nie przetrzymywałam- jak widziałam że przysypia to palec w buźkę i cyca wypychałam, obecnie sam go wypluwa lub poluzowuje uścisk buźką jak mu wystarczy.
Ja dostałam bukiecik kwiatków od Manii w przedszkolu na występie z okazji dnia mamy (który był zresztą w moje imieniny, więc tym bardziej miło) a potem zeszła do szatni zapłakana bo zwymiotowała gdy się przebierała- i taki finał- jak to z dziećmi.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi trzymaj się dzielnie!! już tuż tuż....

u nas spokój - wysłąłam Domkę z dziadkami na parę dni na Kaszuby - w ramach zmiany klimatu - sprawdzić czy podziała na te cholerne migdały bo bidula sapie jak stara lokomotywa 😞
właściwie to powinnam z nią z góry jechać ale jak skoro mąż pracuje i urlopu niet a ja sama z tygodniowym dzieciakiem, rozciętym brzuchem i 2 latkiem raczej nie pojadę.... jak Kaszuby nie pomogą to idę do laryngol i chyba nie pozostaje nic innego jak umówić się na wycięcie bo już nie mogę się patrzeć jak bidula się męczy... 😞

Emilka je śpi i kupy wali, tylko że je jak smok - oprócz piersi jeszcze butlę bo po piersi krzyczy że chce jeszcze a potem wymiotuje z przejedzenia.... 😮 nie zna umiaru dziewczyna.... jak próbuję ograniczyć sztuczne to też jest wrzask - ech ..

parę osób pytało się mnie ... kiedy rodzę 🤢 ☺️ 😠 to chyba jedyny mankament cc - nie można ćwiczyć ani nawet pasa ubrać przez 6-10 tyg :/ - no więc chodze z tym moim (po)ciążowym brzuchem i odliczam dni kiedy będę mogła sie poruszać trochę konkretniej !

miłej niedzieli babeczki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ela śliczna malutka - gratuluję!
A propo's garba - czasem mi się pojawia jak się bez sensu pochylam za często przy zmianie pieluch- a po co tak się pochylam? no nie wiem bo przewijak wysoko, jak stara baba jakaś.
W pierwszych dniach jak przyszłam do domu obolała na całym chyba tułowiu, to malutkiego kładłam na boczku na stolik, przysuwałam się i karmiłam 😁 - 2 dni i ból minął. Mąż do mnie że tu się je, więc odpowiadałam że przecież ja jem śniadanie (akurat je pałaszowałam) i Igor też je śniadanko 😁
U mnie mąż już prawie 2 tyg w pracy a ja z małym a czasem i z Manią ale już jest ok, są spacery, zakupy, odbiór Manii z przedszkola, obiady a wczoraj nawet ciasto. Sama się nie spodziewałam że tak szybko po cc będę robić tyle rzeczy jeszcze przy co godzinnej zmianie tych nieszczęsnych opatrunków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Aniu, jak przez 2 tyg miałam tak opuchnięty brzuch, że jak wychodziłam sama to też mnie się pytali sąsiedzi kiedy wreszcie urodzę 😁 ;D 😁 dziś luzik tylko małe podbrzusze, jak się odpowiednio ubiore to szczuplutko to wyglada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewuszki!
Widze, że forum pomału upada. Odkąd pojawiły sie dzieciaczki nikt nie ma czasu na siedzenie. No cóż sama nie mam czasu przesiadywać przed kompem mimo że dziecko spi non stop 🙂 Niestety starsze tak mi daje popalić, ze mam ochote dać mu klapsa. Ehhhhh
Dudasia, Aaana a jak u Was sytuacja ze starszymi? Też tak domagają sie uwagi? i płacza z byle powodu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joannar dzielna jesteś 🙂 Mj mąz wraca do pracy ale załatwiłam sobie mamę do pomocy na jakies 3 tygodnie 🙂 Głównie chodzi o Bartka żeby nie czuł sie odrzucony. Bo dom ogarniam sama, obiadki, wypieki też daję radę ale wiem, że Bartek by na tym ucierpiał jakbym była sama z chłopakami. Wolę sobie jeszcze oszczędzić jak mam możliwość. Weekendy spędzamy u dziadków bo wtedy Bartek tez jest szczęśliwy - a o to chodzi, żeby on czuł się szczęśliwy w całej tej nowej sytuacji.

Nieźli sąsiedzi z tymi komentarzami 😉 Jak to trzeba być ostrożnym.. Ja już brzucha nie mam. W sumie po wyjściu ze szpitala już go nie było prawie - takie zalety porodu SN.


Emi, trzymaj się!!! Jakieś skurcze przepowiadające masz??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 😁
jak dobrze, że moja córcia trochę starsza od waszych dzieci, bo faktycznie nie ma z nią większego kłopotu bo wiele rozumie ale i tak mi szkoda jej bo czasem nie mogę poświęcić jej tyle uwagi ile bym chciała a to, że rozumie nie wystarczy przecież.
a poza tym no po prostu padam dziś. Najpierw mój mały zjadł ok 19 i od razu usnął- no cudnie a potem wstał aż o 23.30- też cudnie, a potem co 2 lub 1,5 godziny!!!!!!!! o rzesz kur... nad ranem całkiem byłam nie przytomna bo o 4 to w ogóle Igor miał oczy wielkie jak 5-cio złotówki i się uśmiechał i szukał kontaktu. Mąż zanim wyszedł do pracy dotrzymywał mu towarzystwa i tylko mi do cyca dostawiał. No nie wiem co mu się poprzestawiało - A KAWY NIE PIŁAM JAK AAANA 🙂
Popołudnie spędziliśmy na festynie dla dzieci, gdzie mały długo se pospał w tym hałasie może za długo....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a swoją drogą Asiek no kto jak kto ale Ty super etatowa mama myślę że sobie byś dała super radę sama z chłopakami - boś obrotna dziewczyna ale masz rację szkoda Bartka- jak można mamę wykorzystać to niech się Bartek na spokojnie oswaja z Hubim. Dziś sama przy drugim wiem, że jak potrzebuję pomocy to o tym mówię i tak zmusiłam Michała do dodatkowych 2 czy 3 dni wolnych i gdy byłam w gorączce to nawet mamę ściągnęłam na 2 dni- chociaż jej trudno wziąć wolne dni w pracy.
A kiedyś przy Manii to głupio zagryzałam zęby i udawałam że jest świetnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jeszcze pytanko- czy będziecie chrzcić swoje pociechy? jeśli tak to kiedy planujecie? Macie chrzestnych?
Ja Mariankę chrzciłam jak miała 2 m-ce, super bo ciągle spała a jak ksiądz polał jej główkę wodą to tylko tak cudnie westchnęła przez sen. A teraz w ogóle nie wiem kiedy to zrobić a i chrzestnych konkretnych brak. Po 2 m-cach wydaje się mi teraz za szybko bo ciągle bujam się między domem a szpitalem a poza tym za moment będziemy z Michałem chrzestnymi u mojej przyjaciółki. W jakim okresie chrzciliście swoje pierwsze pociechy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu skórcze to praktycznie pojedyncze w ciagu dnia ale od 3 dni bóle krzyza sa ale nie mocne, zaraz jade do tego szpitala bo mam byc ok 10 po obchodach ale znajc zycie bedzie poród czy cos i sie jeszcze tam nasiedze, mam nadzieje ze mnie zostawia dzis mam byc tam moj gin wiec bede rozmawiac tym bardziej ze cisnienie mi skacze 🤢

Potem sie odezwe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...