Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
zuzowska napisał(a):
o co chodzi z tym kalendarzem? 😮

wpisz sobie w google kalendarz chiński płeć dziecka i jak w to klikniesz to masz tam potem tabelkę i sobie porównaj do swojego wieku i miesiąca w ktorym zaszłaś w ciążę i tam odczytasz płeć swojego dziecka 😜 ale to taka bardziej zabawa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Macie racje z tymi poradnikami, z tego co widzialam to srednia cena jednego-w miare lepszego to 79zl, kupuje tez Mamo to ja-bo kosztuja tylko 0,99zl 🙂 Chyba mi wystarczy jednak 🙂
A co nie wiem to dowiem sie pewnie w szkole rodzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anett napisał(a):
hej brzucholki 🙂sprawdzilam chinski kalendarz wychodzi mi corcia 🙂co do imion to dla dziewczynki ALICJA,JULIA to takie pierwsze propozycje moga sie zmienic a chlopiec juz bardziej zdecydowanie OLIVIER lub moja corka chce JULKA 🙂wstalam dzis o 5 rano spac nie moglam a o 13 jak mnie zmoglo to dopiero wstalam 🙃 🙃 🙃



Oliwier wiadomo 😁 piękne imie 😁 a Julcia również mi się podoba ale koleżanka tak dała córci i jakoś bym chciała tego uniknąc w razie jakby miała być dziewczynka :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczeta,
Widze, ze dzis przoduje temat imion... 🙂 Ja ma juz swoje wybrane i sa to typowe polskie imiona. Wybaczcie moja szczerosc, ale nie rozumiem troche co was tak ciagnie do obcobrzmiacych i nie polskich imion. 🥴 Polskie imiona sa naprawde bardzo ladne i nawet juz zaczelam sie przyzwyczajac do Antosiow i Frankow... 🙃

Wspolczuje Wam dziewczeta, ze musicie biegas po krzeslach i myc okna. Zwlaszcza Kozinka ma przekichane z babciami i ciotkami starej daty... 🤢 Masakra, ze Cie tak wykorzystuja, nic nie mowiac o celowym przekrecaniu imenia Twojej coreczki... 😠 KIll, kill, kill... 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
zuzowska napisał(a):
Tyssiiaa Oliver mi sie podoba, tudziez Oliwer, nie wiem ktore jest akceptowalne w Polsce. Nikola - uwazaj z tym imieniem, bo to imię męskie francuskie - moj kolega takie ma 😁 Nina bardzo fajne! 😁 jeszcze myslalam nad Luiza ale maz mowi, ze dzieci beda ja nekac? ... sama nie wiem. mnie sie podoba.

tu się z Tobą zgodze :d moja kumpela też jest ale z Włochem i ma na imie Nicola 😁 więc to chyba jest tak jak mówisz ;p podobno odkąd Polska weszła do unii to mamy prawo wyboru imienia dla dziecka które nam się podoba już bym wolała Oliwier 😁 też zależy od tego na jakąs babkę trafisz w urzedzie i czy będzie chciała zarejestrowac Ci takie imie czy nie ;p moja kumpela la swojego syna wybrała takie jak ja chce 😠 ALEX i bez problemu zarejestrowali a początkowo mówili ,że bedzie imie Aleks bo przez x nie da rady a jednak sie udało ;p


Piszecie tu o imonach pochodzacych z innych krajow - Nikola francuskie meskie, a Alex t to angielskie imie zenskie... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nenia napisał(a):
Mnie też czeka mycie okien, a raczej mojego męża-uparł się że on to zrobi bo ja mam odpoczywać i się nie przemęczać. Ok jak chce, zaznaczę że te okna myje już od października 🙂 A ja mam w nosie, jak nie umyje to będzie miał takie.

Nenia, Ty tak nie gadaj na swojego meza, bo z tego co piszecie takich wielu nie ma. Jak chce myc i pomoc to niech pomaga nawet jesli nie mialo to byc calkiem perfekt. Najwazniejsze, ze chce Cie wspierac i sam z inicjatywa przychodzi, bo najgorsi to sa tacy, ktorym sie wydaje, ze tylko wszytko pod nos im sie nalezy... 😠 Naprawde masz dobrego meza, powinnas byc z niego dumna. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyssiiaa napisał(a):
u mnie na bank Alex albo Oliwier będzie 🙂 a co do polskich imion to niestety nie podobają mi się zbytnio 🙂) dla dziewczynki jeszcze nie myslałam tatuś będzie wymyślał 😁

ja poniewaz wspolpracuję z Alexem, na pewno nie dam pochodnych temu imieniu, ale jako takie mi się podoba 🙂Swięty Aleksy też był np.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Sandroos, u mnie ladna pogoda, ale wieje niemilosiernie. slonce jest, ale wiatr..no coz. jesien w koncu, prawie zima 😁

milego dnia rowniez.

ja od rana sie wkurzam na meza, bo zamiast lezec w niedziele i spac to wstaje o 7.40 bo on sie juz wyspal! a ja mam jedyny dzien na wyspanie w niedziele, to chce polezec do diabla!!!
w nagrode zebralam mu wszystkie jego kubki, szklanki, naczynia itd do zlewu i je myje. A CO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuzowska napisał(a):


ja od rana sie wkurzam na meza, bo zamiast lezec w niedziele i spac to wstaje o 7.40 bo on sie juz wyspal! a ja mam jedyny dzien na wyspanie w niedziele, to chce polezec do diabla!!!
w nagrode zebralam mu wszystkie jego kubki, szklanki, naczynia itd do zlewu i je myje. A CO!


Mowisz kara za grzechy? 😁 haha i prawidłowo 😁 mój jeszcze śpi 😮 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta89 napisał(a):
Mamuski znacie moze jakies fajne poradniki ciazowe i jakies zwiazane z opieka nad noworodkiem?
Chciałabym zacząć się edukować, dzisiaj godzinę spędziłam w empiku, ale tyle tego i żadna nie przypadła mi do gustu 😞


Ja osobiście polecam książkę KAZ COOKE "Ciężarówką przez 9 miesięcy" , jest to nietypowy poradnik napisany z humorem, zawierający istotne informacje i porady, a każdy rozdział poprzedza zabawna ilustracja odpowiednia do każdego tygodnia ciąży. Mi osobiście bardzo przypadł do gustu.
Następną książka jest kolejny poradnik tej samej autorki pod tytułem "Dzieciozmagania- z maluchem przez pierwsze 5 lat" Napisany w podobnym stylu.

Ciekawym poradnikiem autorstwa Borgenicht Louis, Borgenicht Joe jest "BOBAS. INSTRUKCJA OBSŁUGI". Jest to poradnik zawiera mnóstwo pożytecznych rad dla każdego, kto chce poznać podstawy opieki nad bobasem, język jakim jest napisany chyba bardziej przypadnie do gustu przyszłym tatą.

Godnym polecenia jest również "DIETA PRZYSZŁEJ MAMY-poranik dla kobiet w ciąży i karmiących piersią", autorstwa Arlene Eisenberg, Heidi E. Murkoff, Sandee E. Hathaway B.S.N.
Poradnik ten zawiera istotne informacje jaki i przepisy dzięki którym nie utyjemy a nasze rozwijające się dzieciątko będzie zdrowe. Jest to poradnik o tzw. diecie najlepszej szansy.


Miłego czytania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada napisał(a):
Nenia napisał(a):
Mnie też czeka mycie okien, a raczej mojego męża-uparł się że on to zrobi bo ja mam odpoczywać i się nie przemęczać. Ok jak chce, zaznaczę że te okna myje już od października 🙂 A ja mam w nosie, jak nie umyje to będzie miał takie.

Nenia, Ty tak nie gadaj na swojego meza, bo z tego co piszecie takich wielu nie ma. Jak chce myc i pomoc to niech pomaga nawet jesli nie mialo to byc calkiem perfekt. Najwazniejsze, ze chce Cie wspierac i sam z inicjatywa przychodzi, bo najgorsi to sa tacy, ktorym sie wydaje, ze tylko wszytko pod nos im sie nalezy... 😠 Naprawde masz dobrego meza, powinnas byc z niego dumna. 🙂


No aż puchnę z dumy 😉- dosłownie zaczęły mi ręce puchnąć.
Co do męża to fakt cudowny facet z niego 🙂


Mi według kalendarza chińskiego wychodzi Hania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 🙂ale pogoda szaro buro i ponuro ale cieplo 🙂glowa mi peka cala noc bolala nawet tabletka nie pomogla 😞ja tez nie lubie imion typowo staropolskich a szczegolnie dla chlopcow bo dla dziewczynki np.Antonina mi sie podoba taka mala Antosia tylko mysle ze pozniej moglaby miec zal jak dorosnie ze ma takie imie a nie inne... 🙂ja np mam zal do rodzicow bo moje imie jest okropne a na drugie mam Kasia jeszcze gorzej 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...